Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

kila
22. okt 2008

Čauko! 😉
Idem kuknúť tvoje fotky! 😉

kila
22. okt 2008

Terezka a nedávaš Lucke čajík? Ja ti vrelo odporúčam feniklový čaj, nebude ju bolieť bruško... 😉 podľa mňa radšej jej dávaj čaj ako nejaký liek... 😉 je ešte taká maličká! 😵

kila
22. okt 2008

My sa máme už dobre. Réka prekonala malú chrípku, mala aj teplotu 38°C, ale sirup Panadol baby zabral už na prvý pokus. 😉 Minulý týždeň ešte mala silnú nádchu, ale teraz je už zdravučká. Používali sme kvapky do nosa Libenar a odsávali sme - čo bolo strašné lebo malá revala ako o život. Bola som nahnevaná kvôli tomu sama na seba, lebo chorobu dostala od môjho brata - a mali sme ísť hneď domov keď som videla že brat je chorý a nie byť s ním celý víkend pod jednou strechou ... 😅 Najbližšie budem múdrejšia...
Réka už pekne papá... naďalej jej dávam na obed polievku a na olovrant banán alebo jablko... keď som jej dávala pár dní za sebou banán, nevedela sa vykakať, tak si potom dávajte na to pozor aj vy! 😅 Budúci týždeň ideme na poradňu, už som zvedavá čo bude, lebo zdá sa mi že malá je oveľa ťažšia aj vyrástla... 🙂 O tom ani nehovoriac, že už sama sedí a sama stojí tak že sa opiera o kreslo! 🙂

mirka20
22. okt 2008

ahojte 🙂
terez, ten infacol je dobry. aj my sme ho davali, lebo nasa mala kazde rano bojovala s prdikmi, teda sa spucala o dusu. a vzdy pri nocnom papani sme jej ho dali a bolo lepsie. s tym cajom ja nemam skusenosti, ako kila, ja som do dnes malej este cajik nedavala, radsej som ja pila caj pre kojace matky, co obsahuje aj fenikel a bolo. a aj baby v majovkach si infacol chvalili. s tym pecivom som citala, ze ak jes rozky, tak len 1-2 dni stare, lebo cerstve velmi naduvaju.
s tou rucickou je to stale take iste. trosinku sa to zvacsuje, ale aj rebeka rastie, takze to preto. ved uvidite v nedelu. urcite prideme az po tretej, lebo mala poobede spava.
kila, tak to ste uz riadne sikovny, ked tak pekne sedkate a aj stojite. my este nesedkame, iba s podporou, aj to ju nedavam na dlho, aby sa jej nekrivil chrbatik. ale uz aj v kociku musime byt casto v sede, lebo nas drobec je strasne zvedavy a vsetko chce vidiet 😵 s tou chorobou ma to mrzi, ale hlavne je, ze ste to zvladli a uz ste zdravi.

zabka
23. okt 2008

No haloooooooooooooooooo co je s vami????

pipika
23. okt 2008

spinkame

terezicka
23. okt 2008

Ahojte, takže Lucka spinká vonku v kočíku a ja varím obed, ale pomedzi to som vás prišla pozrieť 🙂 Už nám Lucka aj dnuka pekne zaspávala, ale potom išiel vlak a ako zatrúbil tak sa ona chúďatko strhla a hneď bolo po spánku dnuka. Tak sme ju obliekli a aj keď bolo škaredé počasie aj trošku spŕchlo sme ju dali do kočíka, lebo dnuka už plakala a po spánku ani stopy. No a v kočíku najskôr mala otvorené veľké oči a potom jej začali klipkať tak sme vedeli že je dobre, že budeme pekne spinkať 🙂 Tak už dve a pol hodinky spíme v kočíku, tak super 🙂
Kila čo sa týka toho čajíku, tak ho máme doma, aj sme jej ho dávali už predtým trošku, ale Lucka sa strašne mračí keď jej ho dáme - keď jej ho dáme lyžičkou tak to všetko vypľuje a keď cez fľašku, tak vytláča cumeľ von z pusy...Ale budeme to ešte skúšať a možno jej to zachutí 🙂
Mirka a ten infacol ste dávali vždy večer pri papaní? My sme jej ho včera dali keď sme prišli od dr...A ako často s ato môže dávať? Lebo na letáku je tuším napísané že pri papaní ale neni tam asi napísané ako často a ako dlho

pahu
23. okt 2008

Ahojte maminky 😉 Vidím, že Vás mrňúskovia vyčerpávajú

mirka20
23. okt 2008

ahojte 🙂
dnes tu bolo nejak tichucko, asi sme fakt vsetky spali 🙂
terez, my sme to davali preto vecer alebo pri nocnom papani preto, lebo ona mala problemy rano, tak preto. cez den bola v pohode, tak sme nedavali. davali sme asi tyzden - dva, potom pauzu, aby sme videli, ci sa jej to neupravilo. a potom podla potreby. myslim, ze sa to moze davat vzdy ked kojis. ale ak ma problemy len v urcite obdobia cez den, tak jej to davaj vtedy pred kojenim. a skus s tym cajom tak, ze ho budes pit ty a mala ho dostane cez mliecko, ked ho nechce pit ona.
pavli, to ti poviem, ako nas nasa mala vycerpava. sa jej treba teraz skoro v kuse venovat, spinkame uz malicko, takze je to dost vycerpavajuce. ale ved cochvila si to vyskusas, tak ta nebudem uz teraz strasit 😉

mirka20
23. okt 2008

pridala som nove fotky, tak kuk. 🙂

zabka
23. okt 2008

AHojky takze dnes sme boli na poradni... Cukor mame v poriadku, aj ostatne veci, len sme zevraj malicky, tak musime o dva tyzdne na kontrolu ☹

mirka20
23. okt 2008

zabka, neboj, urcite bude vsetko ok 😉

kila
23. okt 2008

Ahojte! Dnes som nemala na nič čas, v noci som skoro nespala (spala som vedľa manžela a vadil mi každý jeho pohyb) a tak cez deň som chodila spať s malou aj ja... 😒 Teraz zase malá zaspáva tak ťažko, už som z toho unavená... 😝
Žaby to nič, keď je bábo väčšie už ho nevedia tak presne odmerať... 😉

kila
23. okt 2008

A neviem čo sa deje, lebo som nedostala v tomto mesiaci mrchu (prvú som dostala v septembri)... to teraz bude takto haprovať kým dojčím?
Cez víkend bude časový posun veru... neviem čo bude, asi na náš super denný režim môžem hneď zabudnúť... inak plánujem v sobou malú uložiť spať o hodinu neskôr... uvidíme čo to urobí... 😅

terezicka
24. okt 2008

Krásne ránko prajem to sa mi už dávno nestalo že by som tu bola dnes prvá 😀 Ale Lucka mi mrnká v izbe tak tu dlho asi nebudem, asi ju pekne poobliekam a pôjdeme sa vonku vyvetrať...Inak včera večer zas zaspať ani za svet, sme s ňou len chodili a rozprávali sme jej, spievali a ona mala stále také otvorené oči a popritom v kuse vyzivovala

terezicka
24. okt 2008

Inak zajtra krstíme našu Lucku 😵
Mirka ak sa dnes už neozvem na MK, zajtra to asi ťažko vyjde, ale na nedeľu to aj tak platí ako sme sa dohodli, keď pôjdete z domu stačí keď ma prezvoníte a ja budem vedeiť že idete a budeme vás netrepzlivo čakať 😵

terezicka
24. okt 2008

Teraz som Lucku vybalila a nechala som ju nech sa vykope a ona vtedy vždy tak zázračne stíchne. A hneď ako ju začneme obliekať, tak začne plačkať 😝 Ale nemôžem ju tak dlho nechať, lebo keď jej nôžky čo len trochu prikryjem tak ona sa v momente odkope a môžme sa takto pretekať do nekonečna, aj tak sa vždy odkope 😝
Inak včera sa svokra na mňa možno trochu nahnevala, lebo zas dobehla hore večer keď malá mrnkala a nevedela zaspať. Ale sme jej aj skúšali bruško, mala ho mäkké, takže si myslím že ju nebolelo. A ona dobehla že čo sa deje, čo je Lucke, čo ju bolí...Tak ja už nazlostená ( lebo aj keď trochu zamrnčí tak Marek sa hneď pýta že čo ju bolí keď plače 😅 ), tak som jej povedala že ju nič nebolí, že nevieme zaspinkať a že sa dieťa občas potrebuje aj vyplakať...A ja som to povedala dosť podráždene, lebo už mám dakedy plné zuby tých otázok, prečo zas plačká, koľko spinkala, koľko zjedla, čo ju bolí a prečo ju bolí bruško 😅 Tak sa potom otočilana päte a odišla dolu 😝

mirka20
24. okt 2008

ahojte 🙂
nase dieta zazracne poslucha ocka na slovo. vcera ked odchadzal do roboty, tak malej nakazal, nech spinka aspon do deviatej a ona fakt spinkala do deviatej. dnes jej povedal, ze ked sa napapa, tak nech si este 1,5 hodinky pospi a po papani o siedmej sme spali este do 8,30. ale rebeka uz ocka posluchala aj v bruchu, sme sa smiali, ze vie, co je respekt 😅
terez, mozno ma vasa malicka koliku. skus jej davat ten infacolpri poobednom papani a pri kazdom prebalovani jej cvic s nozickami. mozno to pomoze. ak nie, tak budete musiet len vydrzat, malo by sa to stratit tak v troch mesiacoch. a s tou nedelou to zatial plati. ked budeme odchadzat, prezvonim. a prajem vam krasny zajtrajsi den.
kila, s tou mrchou to je tak, ze kym kojis, tak ona zvykne haprovat. ja som tak mala v juli, august som pauzovala, v septembri a aj teraz v oktobri mam. ja mavam este k tomu bonus, ze mrcha mi trva 2-3 tyzdne 😖 ale doki povedal, ze to moze robit aj antikoncepcia, co beriem, ale kym kojim, tak mi inu nemoze predpisat.
prajem vam krasny slnecny den 😵

kila
24. okt 2008

Pridala som nové fotky! 😉

kila
24. okt 2008

Mirka vy ešte nepapáte? Rebeka krásne rastie! 😵
Terezka, toto so svokrou som zažila aj ja... časom si zvykne aj ona... v poslednom čase mi dáva "dobré rady" mama, dnes som z toho bola už nervózna a vybuchla som nech mi do toho nehovorí a najmä hlúposti, ale našťastie si to nezobrala k srdcu a povedala, že už nepovie ani slovo... 😅 Bola som nervózna lebo zase som sa nevyspala, Réka bola hore v noci od pol jednej do pol tretej... 😝 A tvoja Lucka je stále krajšia! 😵

kila
24. okt 2008

Zajtra sa už asi neprihlásim, vraciame sa domov, uvidíme sa niekedy v prvých novembrových dňoch! 😉

terezicka
25. okt 2008

Ahojte, tak dnešný slávnostný deň je už za nami, naša Lucka je už Dieťa Božie, krst máme za sebou 😵 Bola dobručká celú omšu, hoci sme sa trošku obávali lebo spustí plač tak zvykne plakať riadne hlasno, ale nám našťastie zaspinkala ešte cestou do kostola a potom keď ju pán farár mazal olejom na čielko tak sa trošku povystierala, ozvala sa a bolo 😵 A potom sme boli na slávnostnom obede, Lucka nám pekne spinkala aj tam, deti sa s ňou vyzabávali - samozrejme v rámci možností, kočíkovali ju, proste stále bol niekto pri nej a ku mne a k Marekovi sa naše dieťa poriadne ani nedostalo. Teda ku mne aspoň vtedy keď bola hladná lebo nikto iný ju nemohol nachovať 😀

terezicka
25. okt 2008

Mirka ja dúfam že naša Lucka koliku nemám, mal to synovec a viem čo s ním jeho rodičia užili 😅 Ale dávame jej ten Infacol, Marekova sesternica robí na detskom v nemocnici sestričku, tak vravela že jej to kľudne môžme dávať pred každým kojením, napr. jeden týždeň, potom s tým prestaneme a uvidíme čo to spraví...Tak teraz to tak skúšame a uvidíme niekedy okolo štvrtku s tým skúsime prestať že čo to s ňou spraví... Ale zas nám po každom papaní grcká niekoľkokrát, dúfam že to časom prestane...
A zajtra vás čakáme, všetko platí ako sme sa dohodli 😉

mirka20
25. okt 2008

ahojte 🙂
terez, super, ze uz mate po tom a krasne ste to zvladli. 😵 s tym grckanim sme to aj my sem-tam mali, dokonca aj teraz uz tyzden trochu grckame. zajtrajsok zatial plati, teda ak neochorieme alebo sa nieco nevyskytne.
a dnes sme mali velky den. prvykrat sme papali mrkvicku. po prvej lyzicke ju striaslo, ale potom to uz bolo v pohode a dokonca sa po lyzicke vrhala. potom sa este "dotlacila" mlieckom a spokojne zaspala 😵 tak sme uz o cosi vacsi, zaciname s prikrmami. velmi som sa toho bala, ale zvladli sme to, tak to hadam bude uz len lepsie a lepsie.

mirka20
25. okt 2008

kila, mala reka je fakt zlatucka 😵
pridala som fotky z dnesneho papania, ak chcete, tak pozrite 😉

zabka
27. okt 2008

No ahojky pekne ranko prajem... 😉 ... Krasne fotecky mirka 😵

meliska
27. okt 2008

aaaahojteeee 🙂

zabka
27. okt 2008

Ahojky mel.... 😵

pipika
27. okt 2008

Ahojte! 🙂
Ja sa nechcem stazovat, ale uz strasne cakam 15.november. Vtedy koncim v praci. Som velmi unavena, uz sa zobudzam vycerpana. Ledva chodim, nohy ma bolia. Pritom ani som vela nepribrala, aj som uz schudla kilo odkedy mam dietu. 😒

meliska
27. okt 2008

aaach pipka
no mas to tazke... co take musis, alebo nemozes papat pri tej tvojej dietke?
...ale neboj, uz to dlho nepotrva a budes drzat svoju Lilly v naruci, ved si spomen, ze terezka bola prednedavnom este v praci a teraz sa uz tesi Lucke 😵