Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
6. nov 2008

Dobre ranko prajem 😵

pipika
6. nov 2008

Ahojte!
Zabka, dnes mas poradnu, vsak? Dufam, ze bude aj u vas vsetko ok. 😉

zabka
6. nov 2008

NIe poradnu len kontrolny ultrazvuk... 😉

terezicka
6. nov 2008

Ahojte tak Lucka mi zaspala na prsníku čo sa nám nestalo veru už veľmi dávno 😕 Tak sme ju preložili do postieľky ale pred chvíľou sa už mechrila, asi zistila čo sme jej vyviedli 😨 A teraz keď išla papať tak sa tak začala jedovať, nie a nie sa prichytiť na klobúčik, také cirkusy robila. Tak som dala klobúčik dolu a skúsila som bez toho aj keď som vôbec neverila že sa to môže podariť keďže išla papať z ľavého prsníka 😅 Ale čuduj sa svete ona sa chytila 😝

zabka
6. nov 2008

Ahojky terez, no teda Lucka robi pokroky... 😉

terezicka
6. nov 2008

No veru Žabka ma dnes riadne vyšokovala 🙂 A dokonca ani necuckala 30 minút ako má vo zvyku ale asi len 15, tak som ale zvedavá koľko vydrží do ďalšieho papania...
A vy ste ako pokročili s výberom mena pre malú? 🙂

terezicka
6. nov 2008

Dneska ideme s Luckou k našim, budeme tam do pondelka do rána lebo Marek odchádza dnes do roboty a má 4 nočné, chudáčik môj...Tak dúfam že Lucka to v pohode zvládne...Tak idem ja teraz pripraviť obed, trochu poriadiť a ak sa mi bude dať tak sa ozvem potom od našich niekedy večerom, papa

meliska
6. nov 2008

ahojte babulky
terezka: takze Lucik uz zistil, co je lepsie.... supeeer aspon sa nebudete musiet trapit s klobucikom 😉

zabka: tak potom pridaj aj nejake fotocky, ak teda budes mat 🙂

mirka20
6. nov 2008

ahojte. tak mi sme mali opat "super" noc. mala bola hore o desiatej, o jednej, o druhej, o tretej, o piatej a potom sme vstavali o pol siedmej. ja som bola uplne grogy. ale rano uz o osmej sme sli na prechadzku, som si potrebovala povybavovat nejake veci a ked sme sa vratili, tak sme obe zalahli pred pol desiatou a spali sme do pol dvanastej. tak mi to dobre padlo 😵
terez, vidis, ja som ti vravela, ze sa to casom upravi a uz klobucik nebudete potrebovat.
zabka, drzime paste na ultrazvuku.

kila
6. nov 2008

Ahojte! My sme mali pomerne dobrú noc, Réka bola hore len o druhej, lenže potom sa zobudila o šiestej a už nevedela zaspať. Ja som bola u kaderníčky a konečne vyzerám ako človek... 😅

mirka20
6. nov 2008

kila, to mate fajn, ze ste dobre spali. ja uz pomaly padam na hubu, co som taka unavena. ale cez den som si s malou pospala, tak sa to aspon trochu spravilo. poobede som si s nou tiez lahla, ale pospala si len pol hodinu a bola vyspata. no ale potom o piatej si uz suchala ocka a o pol siedmej uz bola v posteli pekne okupkana, ale nenapapana, lebo nechcela. takze cochvila cakam, ze pojdeme papat

kila
6. nov 2008

Réka poobede tiež spí len pol hodinku okolo tretej a potom musí vydržať do ôsmej. Ja ju skôr ani neokúpem ani nedám spať. Máme pevný režim. 😅 O siedmej je už tiež unavená, ale keď chce viac spať nech spí o tretej viac. 😅

pipika
7. nov 2008

Ahojte!
Zabka, ako bolo vcera? 🙂

Vcera som sa bavila s jednou tehulkou, ma termin 17.1.( dva dni po mne). Jej male ma uz 2200g (moje malo v pondelok 1490g) a vraj porodi este pred vianocami.

zabka
7. nov 2008

AHojky pipi, no ja som bola vcera a mame 1350g, co sa tyka vahy v poriadku, len sme mali na hranici prietoky, musim teraz chodit kazdy tyzden na prietoky, idem najst co to vobec znamena...

pipika
7. nov 2008

Pokial dobre viem prietoky znamena prietok krvy v pupoc.snure. Na konci tehotenstva sa uz kontroluju iba prietoky a nie srdce dietata.

mirka20
7. nov 2008

ahojte tehulky 🙂
zabka, hej, prietoky sa kontroluju na konci tehu, ci je babatko dostatocne vyzivovane cez pupocnik.
pipika, ta kocka ma bud zle stanoveny termin porodu alebo bude mat maxi babo.
my noc taka vseliaka. prve kojenie uz o deviatej, ale to som predpokladala, kedze vecerne kojenie nebolo, lebo este nebola hladna, ale unavena uz riadne. potom vstala o jednej, mrnkala a tocila sa v postielke, ale nechala som ju, ze mozno zaspi sama. po 10 minutach aj zaspala, ale len na 5 minut a potom bola vytrvalejsia a mrnkala a tocila sa do tristvrte na dve. to vstal uz moj muz, vravim mu, ze nech ju len pohladka, prikryje a odide. aj to spravil, ale mala spustila rev, tak to som uz nevydrzala ja, tak som ju nakojila. o tretej bola opat hore, ale dala som jej cumel a bol pokoj do piatej. dalsie kojenie a potom budicek o pol siedmej. ale od deviatej sme opat spali do pol jedenastej. obidve 😵

terezicka
7. nov 2008

Ahojte ako čítm niekto sa tu v noci aj vyspí, ja to po tejto noci povedať nemôžem...Lucka síce večer zaspala hneď o 7 ako sme ju uložili, ale zobudila sa o 2, do štvrť na 5 sme boli hore a potom od 5 zas a vtedy spustila taký veľký rev, aj môj ocino sa zobudil a počul ju ako vrieska...No nedala sa utíšiť ani za nič, ale bruško mala mäkké, takže myslím že to ju nebolelo. Ale vraj aj takéto malé deti už regujú na zmeny prostredia takže možno aj to bol dôvod pre ktorý robila takýto cirkus...Ja len pevne dúfam že ďalšia noc bude dobrá a vyspíme sa lepšie...

kila
7. nov 2008

Ahojte! My sme spali pomerne dobre, Réka bola hore len o pol jednej a o piatej, nakojila som ju a spala ďalej. 🙂 Aj pred obedom spala od pol desiatej do pol dvanástej, už som ju "musela" zobudiť, aby sa najedla... 😅 A teraz zase spí už hodinu, ale o pol piatej zase bude mať budíček... 😉

zabka
7. nov 2008

No mne ich robil tie prietoky uz teraz a mali sme ich na hranici, preto musim chodit kazdy tyzden na ne...

terezicka
7. nov 2008

Krásny večer vám prajem babenky, Lucku sme už uložili, ked konečne zaspala doobedu taká som bola šťastná lebo asi jej tá zmena prostredia neurobila dobre prvú noc. A doobedu bola iež dosť mrzutá, ale potom spala od cca 11 do pol 4, takže si myslím že celkom dobre potiahla.A teraz po 18 sme ju okúpali,napapala sa a už sme ju uložili do postieľky. Ale celkom rada by som ju chcela naučiť aby sme sa kúpali trochu pozdejšie a do postieľky nech chodí tiež pozdejšie, lebo potom takto sa budí skoro ráno...No veď uvidíme či sa mi to podarí dosiahnuť...

terezicka
7. nov 2008

Mirka Kiila a vaše baby po nočnom kojení zaspia hneď??? Lebo my sme klasicky ešte hodinu a pol hore 😝

mirka20
7. nov 2008

terez, to spanie na bolo aj u nas take, ale to sa spravi. teraz zaspi hned po kojeni. len vydrz este par tyzdnov a bude to dobre 😉

nellie_
7. nov 2008

Ahojte maminky..... 😉
aj ja sa uz chcem chodit s vami takto radit o babetkach... 😉 🙂

zabka
7. nov 2008

Nellie ved ked som kukala tvoj grafik tak coskoro sa budes radit aj ty... Mas ho velmi pekny.... Som zvedava ako sa to vyvinie cez vikend... 😉 Drzkam palceky

nellie_
7. nov 2008

jéj dakujem zabka...no mna tiez milo prekvapil ten graf, ale nejak tomu nepripisujem vyznam.....
ved uvidim ako sa to vyvinie a ak sa bude drzat aj v nedelu tak testnem.... 😅
to by bolo az moc dokonale aby som otehotnela tesne pred laparkou...a hlavne neuveritelne...pri mojom nestasti.... 😅

terezicka
7. nov 2008

Nellie práve to by bolo super keby si otehotnela a na laparku by si ísť nemusela, teda kebyže už si tehuľka 😉
Mirka čiže ešte mám čakať a potom to už bude super? 😅 Ja len dúfam že túto noc nebude robiť také cirkusy ako včera, lebo mňa mrzelo aj to že zobudila môjho ocina...
Žabka a ako ste pokročili s výberom mena?

nellie_
7. nov 2008

Terezka male babetka vedia byt jedovate... 😅 a davaju o sebe riadne vediet ako vasa Lucka...aj moje krsnata take boli a to dvojicky, to bola ina zaberačka..vtedy som ja bola nezamestnana ked boli babetka tak som kazdy den chodila pomahat svagrinej lebo to bolo hrozne unavne....ale ono to rychlo preslo...takze to chce len cas.... 😉 🙂

terezicka
7. nov 2008

Nellie ďakujem za povzbudenie, ja to vydržím, ja našu Lucku veľmi ľúbim by som ju nedala za nič na svete 😵 ...Hoci niekedy mi riadne praskajú nervy, ako aj dnes v noci, som jej povedala Lucia a potom som sa jej za to ospravedlňovala 😅

zabka
7. nov 2008

Aaaale terez zatial nijako, ale asi to vyzera na Natalku, uvidime este nie sme uplne rozhodnuty.... Teraz ma strasia tie prietoky preco ich mame na hranici...

nellie_
7. nov 2008

to je normalne terezik....a mne tiez nebude vadit ak nam bude nase babo plakat trebar aj 24 hodin v kuse, budem rada ze nejake place.... 😵 😵 😵 😵 😵
presne viem ako to myslis terez 🙂