Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zabka
1. júl 2009

A inak mame dnes pol rocka.... 😉 😵 😵 😵 😵 😵

terezicka
1. júl 2009

Ahojte no po pár dňoch som tu aj ja...Takže sme boli od soboty v Blave, včera v Nitre na promóciách...Bolo fajne ale som meškala, lebo z Blavy bola zápcha tak som mala nervy, v aute som penila...Ale potom už bolo ok a ešte dve spolužiačky prišli po mne 😀
V Blave bolo celkom fajn, Lucka cestu tam zvládla lepšie ako späť, ale keď sme išli tak tak bolo chladnešjie tak asi aj kvôli tomu. Ale boli sme nadmieru spokojní že toľko vydržala...
Nové inak asi nemáme nič, vlastne máme - dneska Lucka prešla sama asi 3 kroky a už chodí aj za jednu ruku, ale v druhej musí niečo držať, tak vždy tam drží hračku. Ale dneska sme ju trochu pustili aby prešla aj sama a zvládla to úplne super 😵 Som na ňu taká hrdá 😵

terezicka
1. júl 2009

Nikolke blahoželáme k polrôčiku 🙂 Žabka my sme jedli asi tak ako píšeš tiež mliečko, teraz má Lucka ale UM len 2x - pred spaním a keď sa ráno zobudí alebo teda v noci...
Mirka už ste zbalení? Tešíš sa? Ja by som si veru netrúfla s Luckou na takú dlhú cestu, ťa obdivujem. Ale Rebeka je viac zvyknutá cestovať, určite to super zvládne 🙂

jankabelka
2. júl 2009

Ahojte baby 🙂
Zabka gratulujem Nikolke k pol rôčku 🙂
Terezka, super že ste to zvládli a Lucka musí byť podarená keď tak cupká 😉

mirka20
2. júl 2009

ahojte 🙂
nestiiiiham. len v skratke, lebo ma caka zehlenie. pobaleni nie sme, nakupene mame, poprane tiez. mna este zajtra caka pohreb na orave (zomrela mi stara mama 😢 😢 😢 ), pridem domov, spravim nam nieco na cestu jest a ideme.
terez, super, ze ste zvladli blavu.
zabka, my sme dlho papali aj po prikrme mliecko ako dezert 🙂 a dodatocne blahozelame k polrocku
letiiiim, pa 🙂

terezicka
2. júl 2009

Ahojte no ja nechápem čo je s tou mojou Luckou ale ja už nevládzem. Nerobí nič iné len reve celé dni keď neni na rukách. Keď je na rukách tak je kľud ale ja ju nevládzem celé dni navlačovať na rukách a je to aj proti môjim pravidlám...Nepomáha ani keď je v ohrádke v kuchyni a ja si tam varím ale riadim, vidí ma úplne super ale je to na figu platné. Neprehrá sa sama ani minútu musíme byť vždy pri nej...A zaspávanie čo predtým sme mali úplne super ( myslím večerné ) tak teraz je to katastrofa, uspávame ju aj dve hodiny a ona nie a nie zaspať...Ja už neviem čo robiť, dneska keď prišla moja sestra, brat a sesternica tak bolo v pohode, asi sa tešila že som s ňou nebola sama. Ale nie vždy sa nám dá niekam chodiť a aj jej púšťam rádio aj telku ale nezaberá...Už neviem čo ďalej, som z toho hotová...
Ale zas je zdravá tak prečo sa sťažujem no nie? 😅

terezicka
2. júl 2009

Mirka mrzí ma že budeš mať taký smutný program pred odchodom na dovolenku... 😔
Naša rodina je tiež na tom zle, moja najmladšia sestra ( 13 ročná ) je v Bratislave v nemocnici, dnes dostala prvú dávku chemoterapie... 😢 😢

terezicka
2. júl 2009

Pridala som dve nové fotky mojej veľkej nezbednice 🙂

mirka20
2. júl 2009

terez, to mi je strasne luto. sestre drzim paste, nech sa coskoro vyzdravie a nech chemoterapiu zvladne co najlepsie.
lucka je zlatulinka 😵 s tym vystrajanim ma to mrzi, al ju to urcite prejde, neboj 😉

jankabelka
3. júl 2009

Ahojte babuľky 🙂
Mirka to mi je ľúto, príjmi úprimnú sústrasť. Držkám vám palce, aby ste mali pohodovú cestu na dovču a užite si vodu a slniečko 😉
Terezka aj ja želám tvojej sestre skoré uzdravenie. Lucka je taká nezbedníčka? má možno nejaké vzdorovité obdobie hm?
Ozaj čo poviete na meno Anetka? začalo sa páčiť aj manželovi tak asi vyhrá u nás toto meno 😅 😅

meliska
3. júl 2009

ahojte bambulky,
mirka: je mi to luto a zelam uprimnu sustrast 😔
terezka: verim, moc moc moc drzim sestre palce, nech sa co najrychlejsie vyzdravi

jani: anetka je velmi pekne meno, normalne sa mi teraz zapacilo... ja mam sesternicu anetku... 😵 😉

jankabelka
3. júl 2009

Ahoj Meliska, dlho si sa tu neukázala, ako sa mávate? som rada že sa meno páči 🙂

meliska
3. júl 2009

janka: boli sme pozriet na vychode ocina, tak sme si trosku oddychli, taka kratsia dovolenka... mame sa celkom fajn... v pondelok by sme mali ist na velke sono, tak som zvedava, co sa nam v brusku skryva 😀

terezicka
3. júl 2009

Ahojte Janka meno Anetka je fajn, hlavne vy musíte byť s výberom mena spokojní 🙂 Mne sa inak páčilo aj Adelka ale Marekovi nie takže ani druhá dcéra nemôže byť Adelka 😀 Asi druhá dcéra u nás bude Katka 😉

Meliska aj ja som si všimla že si tu dlhšie nebola a som rozmýšľala že kde si, čo si...Ale keď ste takto pekne dovolenkovali tak ok 🙂

A už asi vieme čo je Lucke, ale asi bude takáto "planá" z tohto tepla, ale horšie je to, že s tým fakt nevieme nič robiť. Obliekam ju úplne minimálne ako sa len dá, každý deň je vonku vo vodičke vlažnej ( svokra mi včera ešte dohovárala že voda je veľmi studená pre ňu a že jej tam mám doliať ešte horúcu vodu, ale to by sa mi Lucka asi už uvarila ). Tak sme ju aj teraz na obed osprchovali doma najprv vlažnou vodou a potom Marek pustil aj kus studenej, sa nadýchla zhlboka ale ani nemrnkla a už bolo dobre. Teraz je len v tielku na posteli a tak spí, uvidíme dokedy...
V noci zas bola katastrofa, o 11-tej sa zobudila, potom sme si ju zobrali k sebe, stále sa mrvila, vrtila, krútila, Marek sa poriadne nevyspal. Potom o 3-tej zas hore, a zas to isté, no katastrofa, hrozná noc...
Neviem ako ju mám obliecť na noc, zakrytá už nie je ničím a keď ju náhodou aj zakryjem tak ona sa odkope a spí celú noc odokrytá...

terezicka
3. júl 2009

Baby ďakujem že myslíte na moju sestru, lebo to veľmi potrebuje. Dlhšie som rozmýšľala či to sem napíšem alebo nie, ale všetky vás mám rada a pomáhame si vo všetkom, tak verím že aj v tomto mi pomôžete hlavne keď sa za ňu pomodlíte...Vraj je to veľmi zlé, už sú prvé výsledky a sú veľmi zlé, budú ju musieť operovať a vybrať jej väčšiu časť stehennej kosti ( nielen tú napadnutú ale aj zo zdravej časti ) a ak jej nezaberie chemoterapia tak noha pôjde preč 😢 Má tam zhubný nádor, je sama v Bratislave, ďaleko od nás všetkých...Ona plače tam, my tu... 😢 Je to veľmi ťažké a najhoršie je to, že ona je ešte dieťa... 😔
Musela som to sem napísať, nechcem vám kaziť víkend a dobrú náladu ale potrebujem aj ja dostať zo seba svoje pocity...

meliska
3. júl 2009

terezka: kludne sa tu vypis, nedus to v sebe... urcite sa pomodlim za tvoju sestru...
podla toho co pises je situacia dost komplikovana 😢 viem, aka su asi vase pocity, zazila som nieco podobne... a choroba niekoho z najblizsej rodiny je nieco, co sa cloveka bytostne tyka... ona uz ani nie je dieta... biju sa v nej dva svety 😢 a zrazu musi rychlo dospiet... zelam vam vsetkym vela vela sily... hlavne sestre, nech pozbiera vsetky svoje sily a bojuje ako namocnejsie vie... vnutorna sila robi zazraky...
...posielam vela vela pozitivnej energie, nech ta chemoterapia zaberie... a terezka, kludne pis ved sme tu aby sme sa spolu tesili aj smutili

babulka123
3. júl 2009

terezka.. ja viem ze sem pisem velmi malo ale vsetky vas mam v merku a sledujem vas..
je mi to velmi luto s tvojou sestrou .. ale netreba sa vzdavat urcite je silna po svojej starsej sestre a vsetko zvladne na 1... veeeelmi na nu myslim.. aj ked teda ja sa nemodlim posielam jej tolko sili a odhodlania bojovat kolko sa len da..

zabka
4. júl 2009

Ahojky, terez aj my drzkame palce tvojej sestricke nech sa coskoro uzdravi, Niki posiela cmucik na uzdravenie.. 🤐 .. Janka pekne meno ste vybrali 🙂 Mirka aj my prajeme peknu a slnecnu dovolenku, poriadne si ju uzite 😵

jankabelka
6. júl 2009

Ahojte babuľky, ako sa mávate po víkende?
Terezka, no budete to musieť s Luckou pretrpieť tie teplá, ale potom bude lepšie. Tvojej sestre silno držím palce aj sa pomodlím za jej uzdravenie, a posielam veľa veľa pozitívnej energie.
Zabka vy sa ako mávate?

terezicka
6. júl 2009

Krásne ráno teda vlastne už dník vám prajeme spolu s Luckou 🙂
Tak stále u nás je chvíľami horor lebo Lucka akonáhle zistí že je sama tak koniec, chytí strašný hysák a veľmi vzlyká dlho potom a neviem sa ukľudniť. Keď ju zoberieme na ruky alebo ju z rúk položíme na zem tak zas to isté a ja som proti ustavičnému noseniu na rukách, podľa mňa to je chyba vo výchove takže sa snažíme to obmedzovať. Nevravím že ju neponosíme vôbec, to nie, určite ju nosíme ale utišovať jej "nervy" tým že ju zoberieme na ruky tak to nie. Snažíme sa s ňou vtedy viac rozprávať alebo jej ukazujeme hračky, učíme ju čo nám napadne. Ale jej veľmi dlho dakedy trvá kým sa ako tak ukľdní a prestane jačať. No my s Marekom sme už z toho na nervy, už chvíľami fakt nevieme čo s ňou robiť...Ak viete dáky recept tak poraďte, lebo o chvíľu ma odvezú na psychiatriu keď to bude takto ďalej pokračovať s ňou. A o zaspávaní ani nehovoríme, predtým sme ju položili do postieľky a do 5 minút spala aj cez deň, aj v noci...Teraz minimálne hodinu uspávame na noc a cez deň aj okolo polhodiny a to vieme že chceme spať. Teraz ju Marek uspával asi tiež polhodinu, už mala zavreté oči ale tak revala, že až...Už fakt neviem ako by som jej pomohla aby toľko nerevala....
Keď je s inými deťmi alebo viacerými ľuďmi ( ale aj deti musia byť staršiš lebo jej rovné ju nezaujímajú ), tak je fajn. Sem tam sa pozrie po nich čo robia alebo v podstate jej je to jedno. Asi si vyžaduje veľa ľudí okolo seba ale to jej ja neviem zabezpečiť každý deň, to sa fakt nedá a ešte na dldšiu dobu...

terezicka
6. júl 2009

Baby ďakujem vám veľmi pekne za potizívnu energiu a modlitby 😵 Veľmi si to vážim 😵
Žabka krásnu fotku si si dala do pasu, konečne ťa vidíme 🙂
Janka tak už ste sa definitívne rozhodli? Bude to Anetka?

kila
6. júl 2009

Ahojte!
Terezka Réka tiež mala také obdobie že chcela byť stále na rukách ale prešlo jej to... jediné čo tie viem poradiť je trpezlivosť, potrebuje to čas a prejde to... aj ja som nenávidela že nikto mi nič iné nevedel poradiť len že mám byť trpezlivá ale s deťmi je to už len tak... 😅 V múdrej knihe písali, že po dobrých obdobiach prídú aj tie zlé a keď si rodič myslí že už je všetko za nimi a bude už len fajn tak sa všetko pokazí. 😅 Tak mysli na to že po zlých obdobiach prídu aj tie dobré! 😅 (Neviem čo sa stalo tvojej sestre ale určite si to neskôr prečítam.)
Ja mám dobrú správu: manžel konečne pracuje! Sme zachránení v poslednej chvíli lebo podporu mal dostať už len v júli. Ani toto miesto nie je bohviečo, takže hladáme mu ďalej lepšiu prácu, ale aspoň vieme zaplatiť réžiu a neumreme od hladu. 😅 Máme aj nejaké vedlajšie príjmy tak nejako to prežijeme. Len ľutujem že tento rok zase nebudeme môcť ísť na dovolenku... 😖
S Rékou je všetko v poriadku, rastie, často s ňou chodíme na kúpalisko, miluje to! Vôbec sa nebojí hlbokej vody, stále kričí aby sme ju nedržali a chce ísť sama aj v hlbokej vode a keď sa náhodou spadne a potopí sa do vody, ani vtedy neplače. 😀

kila
6. júl 2009

Terezka je mi to ľúto že tá zákerná choroba postihla aj vašu rodinu a najmä tvoju mladučkú sestru... budeme na ňu myslieť, modliť za ňu a dúfať že sa stane zázrak...

kila
6. júl 2009

Terezka a ako sa vlastne zistilo že tvoja sestra je chorá?

terezicka
7. júl 2009

Krásne ránko vám všetkým prajeme, u nás práve začalo vykúkať slniečko tak zdá sa že zas nás čaká jeden z horúcich letných dní 😅 Dneska ideme s Luckou k našim, moja sestra ma už dlho otravuje že jej mám nechať Lucku celý deň aj noc na starosť, že ona to zvládne omnoho lepšie ako ja s Marekom dokopy 😲 Tak dneska jej dávam čiastočnú príležitosť, lebo si potrebujem ísť k mojej obvodnej dr niečo vybaviť a poobede chcem ísť na gyndu na prehliadku. Síce tam sa mi až tak veľmi nechce ísť, ale v novembri mi kázal prísť o 6 mesiacov a ja som pred štátnicami nestíhala tak idem radšej už teraz čím skôr....Dúfam že bude všetko ok 😎
Lucke sa ani niečo zlé snívalo alebo čo, lebo ako večer zaspala tak po nejakej hodinke začala plakať a keď sme ju uspali tak do pár minút zas plakala...Nakoneic sme ju preložili na veľkú posteľ, tak tam zaspala úplne a potom ju Marek preložil do jej postieľky...
Jaj a som vám asi včera nenapísala, ale aj včera ráno aj dneska keď sa zobudila na jedenie, ja som už videla že vstáva v postieľke len som čakala čo spraví ona. Tak sa postavila, trochu pobúchala po mriežkach a potom že "mama" 😵 Joj tak ma potešila, ani ma nehnevalo že musím vstávať ísť jej robiť jesť 😀 A ona už mama vraví teraz dosť často, sa jej to nejako zapáčilo aj vie že to oslovenie má adresovať mne, no rozkošná je vtedy 😵

terezicka
7. júl 2009

Kila som veľmi rada že mánžel má prácu, síce vravíš že to nie je ktoviečo ale poteší aj toto... A teda kúpalisko s Réke páči? Ja sa s Luckou tiež chystám hoci mi to každý okrem Marek ošomral, že či mám rozum s takým malý dieťaťom ísť na kupko 😖 Ale jej sa voda tiež páči, susedovci maj taký väčší bazén na dvore tak aj včera sme v ňom boli, no Lucka sa tam cítila ako ryba 😀 Aj keď bola v kolese a potom som ju nechala aj tak bez kolesa, teda držala som ju za ruky a ona sa čľapkala, nevadilo jej keď sa jej voda dostala do očí, no fakt mala z toho radosť. Tak uvidíme budúci týždeň aké bude počasie a vybehneme na kupko aj my 😝
A tie zlé obdobia, ja som počula že dieťa sa vraj mení po 3 mesiacoch teda keď dovŕši 3 mesiace ale u nás sa nestalo nič alebo keď vyjdú prvé zuby a odvtedy je Lucka takáto...

terezicka
7. júl 2009

Kila sestra spadla vo februári na lyžiarskom a odvtedy sa sťažovala že ju bolí noha, krívala, nevládala chodiť, na školskom výlete celý čas sedela...Doma spadla čo sa už nevládala udržať na nohe...Jeden ortopéd jej povedal že to má len buchnuté ale keď to neprestávalo tak mamina s ňou išla k známemu ortópedovi, fakt super doktor a tomu sa hneď na snímku niečo nepozdávalo. On jej povedal že tam má niečo čo tam nemá byť...Išla na magnetickú rezonanciu, tam sa to potvrdilo a včera boli už dva týždne čo je v Blave v nemocnici. Najskôr ležala na ortopédií a minulú stredu ju preložili na onkológiu...Dostala prvú dávku chemoterapie, uvidíme ako to bude ďalej prebiehať...Dúfam že všetko sa na dobré obráti...

terezicka
7. júl 2009

Jaj ozaj a Lucka má novú zábavu, vojde do kúpelne a zhadzuje veci z vane na ktoré dočiahne do vanie 😀 Ohromne ju to baví tak jej vždy ich pozbierame a zas dáme na kraj vane aby na ne dočiahla a mohla sa zabávať 😀

jankabelka
7. júl 2009

Ahojte bambuľky, ako sa mávate v týchto teplách? Ja fučím ako taká lokomotíva, dnes v noci sme mali v spálni 26,5 C a to sme mali otvorené ventilačky 😒
Terezka takže dnes bude mať Lucka nové možnosti keď sa bude o ňu starať tvoja sestra.S tým kupkom to je myslím v pohode, veď aj malé deco nech sa trošku pohrá vo vode a medzi inými deťmi. Tie veci na vani musí byť ozaj poriadna zábava pre Lucku, a asi keď to tak buchotá je to ešte väčšia sranda.

kila
7. júl 2009

Dobré ránko! Dnes sme nespali veľmi dobre, predstavte si Réka musí mať v noci zatvorené okno lebo inak nevie spať a ja som každú chvíľu otvárala alebo zatvárala okno lebo mi bolo strašne teplo... keď zašteká nejaký pes ihneď je hore, tak sme sa varili v noci v 28°C. 😖 Ale aj takto spala len do šiestej. 😝
Terezka kľudne choďte na kúpalisko, malá bude celá bez seba keď bude vidieť ostatné deti člapkať vo vodičke! Bude to zážitok aj pre vás rodičov! 😵 My sme na kúpalisku videli aj menšie deti ako Lucka! 😉 A Réka tiež rada "upratuje" v kúpelni. 😀 Ja by som to, že dieťa sa mení vždy po troch mesiacoch nebrala vážne, podľa mňa sa to takto naprogramovať nedá, ale fakt je že deti majú horšie aj lepšie obdobia.
A naozaj verím že tvoja sestra to zvládne a čoskoro to bude mať za sebou, držíme jej palce!
Janka ty si už balíš tašku do pôrodnice? 🙂