Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pipika
5. okt 2009

Ahojte! 🙂
Pridala som par fotiek, kuk...

Mame sa ako tak. Zub stale nikde, iba sa tlaci uz tyzden. Zvlada to velmi dobre, v noci sa zobudza raz, natriem jej zub s calgelom a spinka dalej. Inak vsetko po starom. 🙂

mirka20
6. okt 2009

ahojte 🙂
hlasim sa od nasich. sme tu s rebekou na tyzden, lebo u nas sa stavia krb, takze konecne snad budeme mat teplucko.
u nas nic nove. rebeka akcna, sestra sa uz zacala modlit za to, aby ona mala kludne deti 😀 nechcem zakriknut, ale celkom pekne zaciname spinkavat, aj ked predvcerajsi vecer nebol ziadna slava, ale vsak spala v novej posteli a v novom prostredi, tak sa ani necudujem. vcera to uz bolo fajn. mna dnes seklo v krizoch, tak som bola aj na masazi a cakam, kedy to prejde.
babule, krasne deticky mate 😵
janka, najdi na nete, co vsetko nemozes. je tam toho straaaaaaaaaaaaasne vela, tak sa nezlakni. pomalicky skusaj, ze co anetke neskodi.
kila, gratulujem manzelovi k praci 😵

zabka
8. okt 2009

Ahojky 🙂
takze my sme mali vcera stretko s terezkou a bolo super, su strasne zlata a mila rodinka, sme radi ze sme sa mohli stretnut konecne takto nazivo 😵 Lucka bola zlatucka a je teda riadne ziva ako aj nasa, neobsedeli ani jedna, ale boli zlate 😵 Dufam ze si to este niekedy zopakujeme...A potom ked mi drobec zaspi pridam par fotiek co sa mi podarilo odfotit 😵 😵

terezicka
8. okt 2009

Ahojky tak my sme už doma z výletu, bolo nám fajne len krátko. Ale ja musím zajtra do školy tak sme sa preto museli vrátiť už dnes 😝 Boli sme aj v ZOO v Bojniciach len škoda že dsoť zvierat už bolo zatvorených alebo samé zaliezli asi kvôli zime. Len vtáky sme videli, medvede, opica bola len jedna, nejaké pštrosy a slony...No Lucke sa myslím páčilo, obzerala všetko odkiaľ vyšiel nejaký zvuk 😀 A medveď bol pre ňu veľký havo 😀 A doniesli sme si z vlýetu aj novú práčku, teda dostali sme - neni čisto nová, ale je ešte v super stave tak hádam poslúži aj nám...
Už sme sa doma vybalili keď sme prišli, teraz ešte periem Luckine veci lebo sme mali toho veru dosť veľa špinavého...A zajtra ráno vstávam o 5-tej, už teraz sa mi vôbec nechce... No ale čo už...

terezicka
8. okt 2009

Žabka my sme teiž veľmi radi že sme sa s vami stretli, veľmi nás tešilo a tiež veríme že si to niekedy zas zopakujeme 😵
Mirka si dávaj pozor na seba a na drobčeka v brušku...A s tou akčnou Rebekou, no to poznám aj ja... Keď som bola tehuľka tak sme si s Marekom vraveli že chceme mať živé dieťa, ale teraz veru si tak vravím že keď budeme mať druhé tak nech je kus kľudnejšie 😀 Ale aké bude také bude, hlavne nech je zdravé keď bude 😵

terezicka
8. okt 2009

Pipika z malej Lili je veru riadna kočka, rastie krásne a má krásne tie očká 🙂
Pridám aj ja fotky z výletu aj čo máme s Nikolkou, ale asi až dakedy cez víkend.

terezicka
12. okt 2009

Jej ahojte tu je nejako pusto posledné dni 😅
Meliska ma včera napadlo že či máš na niekoho z nás číslo aby si nám potom dala vedieť keď sa maličká narodí...
My sa máme celkom fajn, Lucka bola v sobotu s Marekom celý deň, zvládli to opäť na 1 a dokonca sa mi zdá že ako Lucka dovŕšila ten 1 rok, tak je menej uplakaná, viac vydrží, viac rozumie... Len uvidíme dokedy jej to zostane. Dnes dokonca vydržala spať až do pol 6 v postieľke, čo inokedy je od polnoci už pri nás...Ale 2x som ju musela položiť lebo už stála ale aj tak to považujem za úspech...xvy - to bola Lucka 😀
A nechcem to zakríknuť ale vydržíme bez nočného papania...Večer jej spravím buď samotné UM alebo jej do toho dám trochu krupice a tak to spolu uvarím. A ráno keď sa zobudí tak jej dávam len samotné krabicové mlieko alebo granko...A to až tak po 6 ale párkrát vydržala už aj do pol 8...

meliska
12. okt 2009

ahojte,
terazka mam cislo akurat na sharlottu, ale ta tu zavita len sporadicky, tak mi mozes kludne napisat do IP tvoje ciselko a ja vam dam vediet 😉 ale snad to mala este v brusku vydrzi chvilku 😉

pipika
12. okt 2009

Ahojte!
Tu je strasne pocasie, hlava ma z toho boli, som uspala. Lili spinka uz od desiatej, pritom sa rano zobudila po 8mej. To bude asi z pocasia. Mali sme znovu sopliky, ale teraz je uz dobre. Zub stale nemame vonku.
Meliska, ty sa mas ako? Dietu zvladas? Meno uz mate vybrate? Len nepis, ze mate este cas... 🙂
Poslem ti aj ja moje cislo ak nieco. Ja som tu denne.

meliska
12. okt 2009

pipika: mam sa fajn, akurat som zacala posledny tyzden v praci, tak mi je trosku smutno 😖 dietu zatial nejak zvladam, len teraz vo stvrtok mi trochu vyletel cukor, takze som trochu sprisnila... a zasa vsetko vazim, lebo u lekarky som zjedla asi rozok, co mal vacsiu gramaz a nebol asi tak celkom grahamovy ako pisali... ale snad sa to nebude zhorsovat... lebo uz ma jedlo otravuje... a rozok so sunkou mi uz lezie krkom... ale ved to poznas 😀
...a meno este nevieme, resp. uz mame zo dve - tri vybrane, len zatial nepovieme, lebo nasi najblizsi sa nevedia nejako zhodnut, ktore sa im paci a stale to riesia... a kazdy si nasu bambulku pomenoval po svojom... tak ma to uz zacalo deptat... proste dozvedia sa, ked sa narodi... zvyknu si a bude 😉

pipika
12. okt 2009

Baby, pozrite do albumu. Lili sa zobudila a takto som ju nasla. Ona sa postavila v postielke. Dockali sme sa. Som na nu velmi pysna. 😵

meliska
12. okt 2009

pipika: lili je sikulka... asi sa jej snivalo, ze chodi, tak to potom vyskusala bambulka mala 😵

terezicka
13. okt 2009

Ahojte tak táto noc bola úplný otras, najskôr Lucka zaspať ani za svet a keď konečne zaspala tak sa furt len budila a bola hore skoro celú noc. Ledva sme zaspali, už sme vstávali...No proste hrôza a ešte aj soplíky máme, aj hnačku mala tak čakám že vylezie ďalší zub každým dňom. Nevyspatí sme úplne všetci, bola pri nás na posteli, krútila sa celý čas - otrasná noc. Ale ráno sa tvárila úplne vyspatá 😅

terezicka
13. okt 2009

Jej Lili ako krásne stojí sama v postieľke, zlatučká je 🙂
Meliska takže meno bude prekvapenie 😀

zabka
13. okt 2009

Ahojky pridali sme nejake foto, aj so stretka s terezkou... 😉 🙂

zabka
13. okt 2009

Inak mame dalsi zub vonku... Uz ich mame 7 😵

terezicka
14. okt 2009

Ahojte tak dnešný spánok my už máme za sebou, spala klasickú hodinu, neviem kedy ju naučím spať dlhšie. O 11 zje polievku, potom ju dávame spať a hneď zaspí, lebo už vidno na nej že je hotová a dlhšie ju udržať hore nemá zmysel...Keď sa zobudí tak sa ideme najesť druhého jedla, aspoň to som rada že začala trochu lepšie jedávať, hoci raňajky nie sú ešte stále také ako by som chcela. Ale dnes si odhryzla aj z chleba s lekvárom, čo považujem za total úspech...
Už sme boli aj vonku dneska, aspoň na polhodinku s ňou musím ísť lebo dnuka nevydrží byť zavretá celý deň. Sme sa teplejšie obliekli a vydržali sme v pohode aj poobede pôjdeme ešte.

terezicka
14. okt 2009

Mirka dnes som robila na obed francúzske zemiaky a som myslela pri nich na teba 😀
Žabka kukla som fotky, krásne sú tie naše kočky 😀

mirka20
14. okt 2009

ahojte 🙂
po dlhsej dobe sa hlasim. nestiham, lebo vacsinou poobede spim s rebekou a inokedy casu neni. a ked sme boli u nasich, tak som ani vecer nemohla ist na net, lebo pc bolo v izbe, kde sme spali s rebekou.
mame sa fajn, rebeka vystraja tak ako obvykle, drobcek v brusku krasne rastie (vcera som bola v poradni, tak to viem 🙂 ), ja sa mam celkom fajn, uz byvam menej unavena, tak to s tym obednym spankom uz nebudem prehanat. a konecne nam postavili kozub, tak od vcera pomalicky kurime v kozube 😵 len nas este caka vymalovat obyvka a jedalensky a chodba (vsetko je prepojene, tak musime vsetko naraz 😖 ), potom poupratovat a uz si budem moct naplno uzivat teplo kozuba 😵
pozerala som fotky. krasne 😵
terez, nechcem ta strasit, ale dieta asi viac nenaucis spat. mame susedu a ta spava tak hodinku, max.2 (aj to vynimocne) od nejakych 10-11 mesiacov. gratulujem k nepapaniu v noci. aj my sme to uz zrusili, aj ked tuto noc sa slecna zobudila uz o jednej s tym, ze chce kasicku a potom revala, ze som jej ju nedala. ale hladna urcite nebola, lebo papala na vecer tak ako obvykle, tak sa chcela len upokojit. vsak sa aj upokojila po par minutach plakania.
gratulujem malym princeznam ku statiu 😵

terezicka
15. okt 2009

Ahojte 😎
Mirka ja viem že s tým spánkom si nepomôžem, ot mi je jasné len sa potrebujem vyžalovať 😀 Proste sa musím zmieriť s tým že Lucka nepotrebuje cez deň veľmi spávať, aj synovec je taký istý, od malička bol taký že cez deň nespával poriadne...
Teraz máme s Luckou zábavku keď vonku fúka vietor, len odtiahneme záclony a pozeráme von oknom a veľmi sa jej to páči 😀 A nedávno sa Lucke veľmi zapáčili knižky - celé dni len čítame a čítame...Donesie nám knižku, posadí sa nám a kolená a už musíme čítať a niekoľkrát dookola to isté 😅

mirka20
16. okt 2009

ahojte 🙂
terez, v mama a ja je teraz clanok (resp.prispevky mamiciek) o tom, ako na to, ked dieta nechce jest. normalne ako keby som o nas citala. 😵
knizky mame aj my rady. je to super vec, ked si tak sadne a "cita" 😀
my este stale nemame vsetko vymalovane, lebo furt do toho nieco pride. ale snad to uz dnes chlapi dotiahnu do konca a budem si moct poupratovat. a este sa aj moc tesim, lebo vcera mi volali z nabytkarstva, ze uz nam prisiel nabytok do detskej izby. ale dali sme si ho doviest az na buduci tyzden, lebo teraz by sme ho nemali ani kde ulozit. takze buduci tyzden budeme opat malovat, ale tentoraz detsku. mala by byt v kombinacii hraskovo zelena - vanilkova. som zvedava, ako nam to nakoniec vypali 🙂

terezicka
16. okt 2009

Ahojte, toto je moja sestra tá čo sa lieči na onkológií...Volá sa Anička
http://www.zelajsi.sk/index.php/splnene-sny/chc...

terezicka
16. okt 2009

Mirka dnes malú strážila svokra lebo sme obaja boli v škole a poobede nám vravela, celá začudovaná, že Lucka nevie v kľude jesť ani chvíľu... Tak sme jej povedali že veď sme ti to už vraveli...Povedala že Lucka behala ako odtrhnutý vagón 😀
Ozaj Mirka chcete vedieť čo budete mať alebo sa chcete nechať prekvapiť? 😀

kila
16. okt 2009

Ahojte! Ako sa máte? My sa máme fajn, Réka stále dobre papá (hoci už neberie sirup na nechutenstvo!!!!!!!!!) a rastie ako z vody. Len teraz vymýšľa v noci. Neviem čo sa stalo s mojou dobre spiacou princeznou. Zobudí sa v noci a chce sa hrať. Ja jej to samozrejme nedovolím, zoberiem ju k nám do postele ale len sa prehadzuje a po hodine začne čertovsky revať. Z toho plaču sa potom tak unaví že nakoniec zaspí ale táto tortúra vždy trvá aspoň 3-4 hodiny. Potom je z toho na ďalší deň unavená celá rodina. Tak som vymyslela to, že asi spí príliž veľa, tak ju teraz každé ráno zobudím o 7.00 (doteraz spala od deviatej do ôsmej). Začína to zaberať. Ale keď sa to predsalen nezlepší budem musieť jej skrátiť aj popoludňajší spánok. Čo by som ale veľmi nerada urobila, lebo tie 2 hodiny pokoja sú na nezaplatenie!
Réka začína aj stále viac hovoriť, skúša po nás opakovať už aj nejaké slová, je veľmi zlatá. Teraz má také obdobie, že na všetko povie "nie" a ja sa z toho čoskoro zbláznim, celý deň počúvam len nie, nie, nie, nie, nie, nie... aj vtedy povie nie keď myslí áno... Dokedy to bude trvať?
A máme 7. zub!!! Tlačí sa aj ôsmy a deviaty! 🙂

kila
16. okt 2009

Terezka ten spánok s Luckou vám nezávidím, je neuveriteľné že sa toľko trápite! Ja mám s Rékou aspoň v tomto šťastie! Keď je Réka v noci náhodou hore vždy myslým na vás, že mohlo by to byť aj horšie... 😅 Ale ja by som to s Luckou nevydržala, veď som celý deň v kóme keď musím v noci vstať k Réke! Ale aj Réka sa potom celý deň trápi a všetko jej vadí. No ale pomaličky sa budem musieť zmieriť s tým, že ten spánok aj u nás bude vekom čoraz kratší. 😒

kila
16. okt 2009

Terezka, Aničke držíme palce! 😵

kila
16. okt 2009

Mirka Rebeka poslúcha?

kila
17. okt 2009

Ahojte! V aprílovkách sme diskutovali o "nevychovaných" deťoch. Ja mám takú skúsenosť s Rékou že doteraz bola tiež veľmi zlatá k iným deťom, každého hladkala a rozdávala pusinky. Odkedy vie povedať nie je "agresívnejšia", už žiadne pusinky ani hladkanie a nenechá sa ani od iných detí pohladkať. Nebije ostatné deti ale strašne na ne kričí "nieeeeee", aj ona skúšala zobrať hračku od iných detí, ale samozrejme som to nenechala a bolo obdobie že som akokoľvek snažila nevedela som jej vysvetliť že nesmie, preto robila histériu, ale teraz je už múdrješia a pochopí čo môže a čo nie. Teraz je veľmi žiarlivá na ostatné deti, nemôžem sa ani pozrieť na iné dieťa nie sa ešte s nimi hrať či rozprávať. Ale asi aj týmto obdobím žiarlivosti jednoducho musí prejsť a časom pochopí že nie je jediná na svete.
Samozrejme aj my sme sa stretli s takými deťmi že robili len zle a rodičia na ne kašľali ale neváhala som im vysvetliť čo sa patrí a čo nie. Aj od Réky chceli už zobrať hračku, ale keď ju nechcela dať, tak som netrvala na tom že ju veru musí požičať, veď je to jej hračka - ani ja by som nerada požičala napríklad svoje auto cudzím ľuďom. 😅

terezicka
17. okt 2009

Čaute tak dnešným dňom mi skončila všetky prednášky v ZS, ešte spraviť skúšky, posledná bude asi 9.1.2010 a potom šup do LS 😀 Joj aj aj som rada že už nemusím chodiť teraz na prednášky lebo sa mi vôbec nechcelo...
Marek bol dnes s Luckou, zas samozrejme veľa toho nenaspala cez deň len svoj obvyklý čas - hodinku...To je zázrak u nás keď vydrží spať trochu dldšie... Ale už je taká umrnčaná teraz, tak asi ju skúsime uložiť trochu skôr...
A zajtra ideme k našim na celý deň, tak sa teším aspoň nemusím variť 😀

terezicka
17. okt 2009

Kila ďakujem za moju sestru 🙂 Včera prišla domov a teraz musia čakať na telefonát z Blavy ktorý im oznámi že kedy sa majú vrátiť a ide rovno na operáciu...A potom asi 2 mesiaca nepríde domov...
No s Luckiným spánkom sa ja pomaly zmierujem, nič s tým nespravím - dúfam že druhé dieťatko keď budeme mať tak bude chcieť viac spávať...