Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
17. okt 2009

ahojte 🙂
terez, super, ze sa sestre splnil aspon jeden zo snov 😵
babule, spanie sa raz upravi. proste nase kocky maju svoje obdobia, kedy spia dobre, inokedy zle. poznam to, od piatich mesiacov to bolo desne, ale zacina nam svitat na krajsie noci, tak snad to nezakriknem 😅
terez, nasi mi takto uverili s nocnikom. az ked to videli na vlastne oci, tak pochopili, ze si nevymyslam, ze nechce sediet na nocniku 😉
kila, rebeka poslucha ako kedy. a s tym neposlusnym dietatom to poznam. aj nasa uz zacina vystrkovat rozky. snazime sa ju upozornovat, ze nesmie, sem tam dostane aj po zadku, tak snad to pomoze.
my uz mame konecne vymalovane (teda nie detsku, ale ostatok hej), kupili sme dnes farbu do detskej, tak sa vytesujeme 😅

terezicka
17. okt 2009

Mirka u nás to bolo aj s lekvárom tak, svokra neverila kým sa sama nepresvedčila a sme ju toľko presviedčali a len za nič na svete nevedela pochopiť ako jedno dieťa nemôže mať rado lekvár a ani piškóty - ale už vie 😀
A to spanie ja už veľmi neverím, ja tiež nepotrebujem veľa spať tak možno aj dačo po mne zdedila - hoci tvrdím že odkedy sa narodila tak mám nedostatok spánku 😀
A super Mirka že už máte väčšiu časť domu vymaľovanú, maľovať detskú bude radosť 😎

terezicka
17. okt 2009

Joj neviem inak ako vy či máte vôbec nejaký čas nazvyš, ale dnes sa nás v škole pýtal docent že prečo sme začali študovať a tak... A jedna baba povedala že je na materskej a má veľa voľného času tak aby si ho nejako vyplnila 😅 No som sa dosť začudovala, lebo ja nemám voľný čas 😅

Lucku sa tiež snažíme učiť poslúchať ale nie vždy máme úspech, najlepšia je keď ona nám ukáže že nono 😀 A ešte aj prštek vystrie a tvári sa veľmi vážne pri tom 😀

kila
17. okt 2009

Terezka teraz som sa musela smiať, viem si veľmi dobre predstaviť ako ukazuje Lucka nono, aj Réka to robí každému. 😀 A niekedy som znechutená už sama zo seba že stále ju len pripomínam, že nie, nerob to, nemôžeš, atď. Asi sa naučila odo mňa to "nie" a teraz to dostanem od nej naspäť. 😝
Ani Réka nechce sedieť na nočníku, nevadí ešte máme čas. Niekde som čítala o tom niečo múdre: že keď začneme s nočníkom v 2 rokoch, tak sa dieťa naučí na nočník v 3, a keď začíname v 3 tak sa naučí v 3. Tak sa nemáme kam ponáhlať. A ani Réka nemá rada lekvár ani čokoládu. 🙂
A že tá baba sa nudí na materskej?!?! To si neviem ani predstaviť. 😕 😅

kila
17. okt 2009

My sme boli dnes v Nových Zámkoch, chcela som kúpiť pre malú čižmičky ale nekúpili sme, lebo tie ktoré sa mi páčili práve nemali v jej veľkosti a iné boli drahé. Nevadí, rozhodla som sa, že ešte počkáme, veď vraj budúci týždeň už bude lepšie počasie.

kila
17. okt 2009

Réku som uložila spať, má trošku zvýšenú teplotu, dúfam že nebude chorá... 😕 Nemám ani Panadol, dúfam že sa to nezhorší v noci... 😖

kila
18. okt 2009

Ahojte! Réka včera o 21.30 zvracala... 😖 Ale potom spala dosť dobre do rána. Ráno som jej namerala teplotu 39,4. Hneď sme bežali do lekárne, teraz má teplotu 38. Neviem čo je s ňou. Nekýcha, prechladnutá nie je. Neviete čo to môže byť? ☹

kila
18. okt 2009

Kuk nové fotky! 😉

kila
18. okt 2009

Už máme aj hnačku, idem robiť ryžový odvar... Ani teplota nám neide pod 38, vlastne sa zase zvyšuje, zajtra ráno asi ideme k lekárovi. 😒

mirka20
18. okt 2009

ahojte 🙂
terez, vcera som zabudla odpovedat na tvoju otazku. jasne, ze chceme vediet co to bude. ja by som do porodu nevydrzala 😅
kila, mozu to byt zuby. aj to vase nocne vystrajanie moze byt zo zubov 😉
idem kuk fotky 🙂

mirka20
18. okt 2009

reka je strasne zlatucka 😵

kila
18. okt 2009

Neviem Mirka vyzerá to s ňou teraz už dosť zle, nechce ani papať ani piť vôbec nič, ani vodu ani ten ryžový odvar. Vypila z toho 30 ml. Dúfam že po troškách to vypije.

kila
19. okt 2009

Dobré ránko! Réka má stále teplotu ale už nemá ani hnačku aj pomaličky pije a papá, zatiaľ neideme k lekárke. Tá naša by jej určite nič iné nedala len Panadol a kázala by jej robiť diétu. To vieme robiť aj bez nej. Na krabičke Panadolu je napísané že treba navštíviť lekára až keď horúčka pretrváva dlhšie ako 3 dni. Počkáme do zajtra.
Všimla som si tiež že sa jej veľmi tlačia aj zuby, hore má 4 predné a má aj 1 hore vzadu - hore vzadu sa jej tlačí aj druhý zub. A dole vzadu sa jej tiež tlačia. Neviem prečo sa začali tlačiť tie zadné ešte keď ani tie predné nemá všetky. 😕

kila
19. okt 2009

Vraj v KN je črevná viróza, možno ju chytila aj Réka. 😕

kila
19. okt 2009

Ideme domov, uvidíme sa o 2 týždne, majte sa! 😉

pipika
19. okt 2009

Ahojte! 🙂
Kila, Reka nech sa skoro uzdravi.

Terez, Anicke zelame vsetko dobre, aby operacia prebehla v poriadku. Neviem, ci poznate knihu Deti mojho srdca, napisala ju Gitka Pazitna. Ona je ( bola ) sestricka na onkologii na Kramaroch. Pise a detickach, ktore sa u nich liecili. Ja ju prave citam, je krasna. Odporucam ju precitat.

My sa mame dobre, sopliky uz nemame. Spinkame vecer od pol 10tej do 8.30 rano. Zub nikde.

Mirka, tebe to leti, coskoro sa dozviete aj pohlavie babatka. Podla mna to bude znova dievcatko. 😉

terezicka
19. okt 2009

Ahojte no naša noc bola zas hrozná a Lucka celé doobedie bola aj dosť uplakaná. Neviem či je to z toho zuba čo sa jej tlačí alebo z toho že poriadne v noci nespí. Denný spánok je tiež už za nami, tak do večera máme čo ešte robiť aby sme to vydržali...
Dnes som bola odviezť svokru, išla k dcére do Blavy - takže týždeň je pokoj 😀
A včera večer o 11 sa naša rodinka rozrástla o ďalšieho člena, švagriná porodila Mateja - 4000g a 54 cm 😕

terezicka
19. okt 2009

Kila prajeme Réke skoré uzdravenie a tešíme sa na teba o 2 týždne 🙂
Mirka no ale bude sranda keď sa vám drobec otočí vždy riťkou na sone 😀
Pipika ako krásne Lili spinká ticho závidím...

mirka20
19. okt 2009

ahojte 🙂
terez, nemaluj certa na stenu. nas drobec sa predvedie v plnej parade, aby som vedela, ci mozem vecicky posunut svagrine a budem kupovat "modre", alebo si bude musiet kupovat nove ona.
kila, hadam bude reka coskoro v poriadku. drzime paste.
pipika, zuby raz vyjdu, neboj 😉 a potom si budes hovorit, ze ako vam bolo dobre bez nich.
ozik, vcera som zas zabudla reagovat na ten kopec volneho casu na materskej. u nas nehroz 😀 i. ale ta baba ma urcite rodicov alebo svokrovcov na dochodku a byvaju veeelmi blizko nich, tak si vnucatko vzdy zoberu na cely den, tak potom ona moze studovat.

terezicka
21. okt 2009

Ahojte kočky no nejako už veľmi neprispievame, len pár príspevkov denne... Kde sú tie časy keď sme zapísali dokonca pár strán denne 😀
Ja sa učím v rámci možností cez deň lebo mám v sobotu skúšku, ešte mi aj kratšiu prácu treba napísať na sobotu a nemám ešte ani čiarku, aspoňže materiály už mám 😅 Ale dnes to chcem večer napísať, aj tak nejde nič v TV tak sa môžem realizovať tu 😀
Včera sme si boli pre Lucku požičať kočiar na zimu, lebo ten čo máme my tak má veľmi malé kolieska a neviem si predstaviť chodiť s ním po snehu. Požíčali sme si síce starší kočík ale nevadí, cez zimu bude dobrý a hlavne má veľké kolesá, to bolo pre nás podstatné...
A v pondelok sme Lucke kúpili darček na vianoce, kočík pre bábiky - mali v tescu po 5 euro taký obyčajný ako maličký golfový ale je zlatučký 🙂
Inak nové asi nič, tlačí sa nám spodná dvojka už veľmi sa reže tak sa hádam už čoskoro aj prereže...

terezicka
21. okt 2009

Mirka no tak ti prajem aby sa maličké otočilo a aby ste vedeli čo bude mať 🙂 A švagriná sa má ako? Svokor sa potešil že v priebehu pár dní mu pribudnú dve vnúčatá? 😉
A ozaj Mirka nespravíte si dakedy s Rebekou výlet a neprídete nás pozrieť? Tento týždeň už nie, budúci bude u nás asi sestra, ale od novembra sme voľné s Luckou a radi by sme vás videli 🙂

mirka20
21. okt 2009

ahojte 🙂
terez, my sa k vam chystame aj ako rodinka(este sme negratulovali osobne oslavencovi Lucke 😵 ), len netusim kedy, lebo teraz stale robime v dome a kolo domu. ale my dve prideme aj skor. dohodneme termin na november a prideme. 😉
svokor sa asi tesi, vies, on velmi nedava najavo svoje city. ale cez vikend sme sa nieco rozpravali a ja som hovorila o detoch, ale on to pochopil tak, ze cakame dievcatko, tak ostal taky zarazeny, alebo smutny. ale sme mu povedali, ze este nevieme, co to bude, tak sa uspokojil. lebo svagrinka caka dievcatko a to by boli 3 vnucky a kedze on ma 2 synov, tak by to asi musel trosku rozdychavat 😅 ale co, hlavne nech su zdrave. svagrina sa ma dobre, bola teraz 3 tyzdne na pn, lebo mala stafylokoka, tak musela brat aj antibiotika. a zvyka si, ze sa musi setrit a ze nevladze uz tolko 🙂
terez, s tou skolou ta obdivujem. ja som rada, ze uz mam po skole a nemusim sa zapodievat skuskami.
ja cakam teraz na nabytok do detskej, chlapici ho maju doniest kazdu chvilu, tak sa tesim. ale uz aby tu boli a mohla som si ist lahnut k rebeke. som nejaka unavena z toho pocasia ci co. vcera a pred vcerom ma pobolievalo podbrusko, tak som sa snazila co najmenej namahat, ale s rebekou sa to moc neda a este k tomu bolo treba upratovat pohare a hluposti do skriniek, co sme kvoli malovke vybrali, tak som tomu oddychu moc nedala. ale nastastie dnes je uz dobre, asi si drobcek spravil viac priestoru a uz mu je fajn 😵

mirka20
21. okt 2009

nabytok je doma, idem buvat 🙂

meliska
21. okt 2009

ahojte babulky,
tak ja som uz druhy den na materskej, vcera mi to ani tak neprislo, lebo som vstavala akoby som sla do prace a sla som do poradne uz do nemocnice... a potom som sa este cakala na mm a sli sme pozriet nejake tenisky, takze som domov prisla az vecer, uplne ako z prace... no a dnes si uz uzivam pranie plienok a veciciek 😀 konecne som sa do toho pustila... 😅

sharlotta
22. okt 2009

Cavte! Meliska ty nebodaj budes pouzivat latkove plienky? Ci co, ci ako? 😕 A ako ste trafili v pohode, manzel nepobludil? 😝

terezicka
22. okt 2009

Ahojte 🙂
Mirka na stretnutie sa už veľmi teším, potrebujem si pokecať aj s inou maminou a potrebujem počuť že aj iné deti sú také akčné ako to moje 😅 A s gratuláciou Lucke si nerobte starosti, hoci sa určite potešíme aj keď vás uvidíme celú rodinku. Inak túto noc sa mi s tebou snívalo, že si už mala pekné bruško, že ti ho už bolo vidno. Ja si ho potom zas pohladkám, snáď sa nalepí. Teraz mi mrcha mušká 2 dni, ale zatiaľ si z toho ešte nič nerobím lebo to je úplne bežný jav u mňa 😅
A super že už máte aj nábytok, tak keď my prídeme pozrieť vás, tak budete mať už hádam aj detskú zariadenú 😎
Inak s tou školou sa dakedy obdivujem aj ja sama 😅 Na jednej strane aspoň trochu zmeny v tom dennom stereotype s malou, ale na druhej strane sa neviem dočkať kedy už príde september a ja nebudem "musieť" ísť do školy...Ale asi som blbá, lebo veľmi vážne uvažujem ešte nad tým, že si spravím pedagogické minimum 😝
Meliska ti závidím to pranie a ukladanie tých detských vecičiek, to bola taká super robota 😉 Si to užívaj ešte keď si 2v1, potom to už nebude také ružové 🙂 Ale bude to krásne aj potom 😵
Sharlotta ahoj, teba tu stretnúť je hotový zázrak 😀 Ako sa máš? Ako snažilkovanie? 🙂

terezicka
22. okt 2009

My dnes máme inak blbý deň, Lucka nejedla poriadne, spala len klasickú hodinu a ja som si nestihla nič spraviť do školy, takže to vidím na dlhý večer a dlhú noc... 😅

sharlotta
22. okt 2009

Ahoj Terezicka, tak vy uz sa snazite o druhe? Ved si este len teraz rodila!Ti to chyba? 😀 No, my sme uz tentokrat naozaj zacali, uz to aj na mna prislo, hoci si myslim, ze keby som nebola "vyhorena" z roboty, tak neviem... 😅 A mam tendenciu sa teraz velmi sledovat a bojim sa dat si pivo, ze co ked... 😀

meliska
22. okt 2009

sharlotta: tak snad sa oberies z mojho bruska coskoro 😀 a nepoblusili sme trafili sme v pohode 😀 a plienky budeme sice pouzivat latkove ale moderne, teraz som zehlila a prala tie klasicke... to ti treba aj ked pouzivas pampersky... na grcku a do ortopedickych nohaviciek 😉

meliska
23. okt 2009

sharlotta: pivo si mozes dat kludne... teda nie cely sud, ale pohar pivka, ked este nemas pozitivny test je o.k. nedavaj si akurat tonic... ale to sledovanie poznam... mna to drzalo prvy mesiac a potom som si povedala, ze kaslem na to aspon do leta sa sledovat nebudem... a sups v po dalsom cykle sa mi zvacsili prsia a boli tam // 😀