Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
17. dec 2009

Žabka dúfam aj ja 🙂
Dneska som objavila Lucke v puse že jej ide štvrtá stolička, tak asi za to je dva dni už nervná...
A pred chvíľou ma vytočil môj manžel, lebo miliónkrát som mu povedala že si má vyprázdniť vrecká keď dáva veci do prania. A samozrejme to tak neurobil, tak všetky veci čo som prala sú od žmolkov z papierových vreckoviek. A myslím že ich bolo viac ako jedna, lebo je toho veľmi veľa, ešte aj po práčke zostali 😠 Ale z oblečenia ich bude zbierať on, ide dnes do nočnej tak som povedala že ráno si nepôjde skôr ľahnúť kým to nezozbiera 😠

pipika
18. dec 2009

Terez, bud rada ze si vyprala iba papierovu vreckovku. Ja som asi pred mesiacom vyprala 3 stovky 😅

terezicka
19. dec 2009

Ahojte, tak Lucka mi zaspala a keď sa zobudí tak ideme k našim, lebo vo štvrtok prišla sestra z nemocnice, tak sa tešíme 🙂 Hoci to že je teraz doma ešte neznamená že aj sviatky bude doma, to sa rozhodne buď v pondelok alebo utorok... Ale verím že to dobre dopadne a bude mať dobré výsledky a bude môcť byť doma...
Lucke sa vonku v tomto počasí páči, už sme ochutnali aj sneh ako chutí, páči sa jej keď je niekde veľká vrstva snehu a ona ju môže rukou odhrnúť 😀 A ešte sa jej páči keď jej povieme aby si odupala nôžky 😀

terezicka
19. dec 2009

Pipika inak aj v septembrovkách malo dosť detičiek tú 6 chorobu 😝 A peniaze keby som mu vyprala tak by ma asi piclo, to by som nepredýchala neviem ako dlho 😅

mirka20
19. dec 2009

ahojte 🙂
aj nasa rebeka si moc uziva sneh a chuti jej. ked ho ma na rukaviciach v kuse si ich oblizuje 😵
pipika, aj rebeka mala 6.chorobu. tie prve dni su strasne, ked nevies, co je dietatu, ze preco horuckuje a potom zrazu bum a je vyhadzane a uz vies, co mu bolo predchadzajuce dni.
terez, vreckovka aj mna vie nastvat a preto uz radsej vsetko pred pranim kontrolujem. ale peniaze by aj mna asi viac dojedovali.
my sme dnes boli na mikulasovi z jankovej roboty a bolo fajn. rebeka dostala kopec darcekov, medzi inymi taky mackovy batoh, kt.sa da tahat aj ako kufor na kolieskach, tak s nim behala po tej sportovej hale, ako o dusu. bola strasne zlata 😵
zajtra odchadzame k mojim rodicom, tak sa uz tesim.

terezicka
21. dec 2009

Ahojte kočky, táto téma nejako padá stále nižšie a nižšie, kde ste všetky? To tak usilovne upratujete alebo nestíhate pri drobcoch? Ja tiež síce veľa nestíham, ale Lucka už spí, Marek tiež a teraz fakt upratovať večer už nejdem, tak som na chvíľu došla...
Včera sme boli na krstinách, Lucka za celý deň nič poriadne nezjedla ale bola dobručká, sa hrala so svojou sesternicou, naháňali sa, proste boli zlaté...

Dneska sa musela sestra vrátiť do nemocnice, nevieme či sa do štvrtku jej stav zlepší alebo nie, ale veľmi si to prajeme aby jej bolo lepšie... Som si aj poplakala ráno keď mi volala že musí ísť do nemocky... Taká nespravodlivosť sa mi to zdá...Aj keď Boh asi vie prečo to všetko robí, hoci my to teraz jedoducho nechápame...

terezicka
21. dec 2009

Pipika krásne je babuľka malá - veľká 😎

snoopy
21. dec 2009

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahojteeeeee 😀

mirka20
22. dec 2009

ahojte 🙂
my sme uz u nasich. v sobotu sme boli pozriet spoluziackinho mesacneho synceka. juuuj, taky bol malilinky. normalne som bola z toho mimo, ze ved aj my za chvilu budeme mat takeho malilinkeho drobceka doma.
u nasich je fajn. vcera som bola pokupovat este nejake darceky, mala bola s nasimi, tak to bola radost nakupovat bez kocika. lebo vsade kooooopec ludi, tak neviem, ako by som chodila s kocikom. s maminkou trochu vypekame, teda ona vypeka vela, ja jej len trochu pomaham 😀
pipika, lili je zlatucka 😵
terez, hadam sa tvojej sestre polepsi a vo stvrtok budete spolu vianocovat. a ak by nahodou nie, tak nevesaj hlavu, vianoce su tu o rok zas a to uz urcite budete spolu a mozno vas bude o jedneho naviac 😉
snoopy, ahoooooj, som ta roky nevidela. ako sa vam dari?

mirka20
22. dec 2009

a som sa zabudla pochvalit. od vcera rebeka sedkava na nocniku a dokonca bez plienky a dnes rano sa jej podaril aj prvy uspech - vycikala sa do neho. sice potom sa postavila a po minute este cikala aj na koberec, ale pre nas je uspech aj to 😵

terezicka
22. dec 2009

Ahojte 🙂
Mirka naše kočky sa asi nejako telepaticky dohodli lebo aj Lucka sa dnes vycikala do nočníka 😀 Super že Rebeka sa ho už nebojí, že si naň sadne aj bez plienky, len tak ďalej...
A pokročili ste už nejako s menom pre maličkého?
Ja som bola doobedu s Luckou v obchode, v sánkach sa jej nejako nepáči, úplne nezaujato tam sedí skoro mi aj zaspala. Ale keď som zastala na dvore a vysadila ju, tak v momente ožila a už bolo fajn. Dokonca sa schválne hádzala do snehu, vôbec jej nevadilo že sedí v mokrom, všetko bolo ok 😀
A zas nejako ignorujeme jedlo, hlavne raňajky. A potom večer nevie čo by do seba od radosti pchala 😅

snoopy
22. dec 2009

jéééj Mirka, ty si tehula, obrovská GRATULA 🙂
no v skratke..máme sa fajn, čoskor budeme mať 2r {ale ten čas letí}..niekedy neviem ako mi prejde mesiac, nieto ešte deň. Natálka je neskutočne aktívne dieťa, niekedy na ňu normál nestíham {niekedy sa mi zdá, že nestíham ani rozumovo 😀 } je to šidlo, hádže také vety sa sa idem pototo od smiechu..napr. "tatko zobjal bubjinky seboj do joboty, natinka nemože fukat, no, nemože, no" taťo píde z joboty, donese bubjinky Natke." Bubjinky rozumej bublifuk...nahuckala som jej do hlavky, že bublifuk berie každy den tatko do práce naplniť...lebo by sme fukali bublinky do odpadnutia 😅 ..zatial mi to verí 😝
ja sa ma celkom obstojne, hoci práca mi už aj chýba, ale tak no...však aj tak sa nemám kam vrátiť...začala som sa trošku viac venovať digiscrapu..začala som profesionálne dizajnovať, tak ak chcete vidieť čo to vlastne je, o čom to tu točím na kuknite na môj blog

snoopy
22. dec 2009

hmmm...tu nefunguju klikacie odkazy? hmmmm 😕 tak tu je stránka
http://my-digiscrap-world.blogspot.com/

babulka123
24. dec 2009

zlaticka .. vsetko len to naj .. s marekom vam prajeme vela zdravia lasky , stastia a ostatne pride samo..

Ninka vam praje vsetko naj v albume.. cmuuk

mirka20
24. dec 2009

ahojte 🙂
vsetko krasne cez vianocne sviatky, hlavne vela zdravia a pohody a do noveho roka vykrocenie tou spravnou nohou prajeme...

kila
25. dec 2009

Ahojte! Mám pre vás vianočné prekvapenie! Kuk sem:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

terezicka
25. dec 2009

Ahojte tak včera som cez deň vôbec nemala čas vám sem prísť popriať krásne prežitie sviatkov, ale snáď Luckina fotka v albume to vynahradila 🙂
Lucka bola včera super cez deň, hoci večer už vymýšľala lebo nevedela čo skôr. Poobede jej zachutil šalát, doslova ho žrala a pri večeri zas hltala rybu...Keď sme vošli do obyvky ku darčekom tak hneď zbadala kočík tak ho začala tlačiť a kým nenarazila do steny tak bolo fajn len už potom sa nevedela otočiť tak bol problém...Ale páčili sa jej darčeky a snáď naviac sa jej páčili také nádobky čo sa ukaldujú na seba alebo do seba podľa veľkosti - stými sa hneď začala hrať a pekne jej to išlo. A to som najviac rozmýšľala či jej to mám kúpiť alebo nie a dobre že som kúpila 😀
Dneska sme doma samé, ocinko nám je v robote, tak sa zabávame samé. A ešte aj veľmi prší tak ani vonku sa nedá ísť takže to nie je ktoviečo. Ale Lucka seká dobrotu, dokonca spala 1hodinu a 40 minút 😝

terezicka
25. dec 2009

Kila srdečná gratulácia, prajeme príjemné tehuľkovanie a tiež super pôrod ako si mala aj pri Réke 🙂 A keby ti presne vyšiel aj tp to by bolo super, krásny darček k výročiu... A čo na to rodina? Ako zareagovali?

pipika
25. dec 2009

Ahojte 🙂

Kila, gratulujeme a prajeme krasne tehulkovanie! Takze pripravy pokracuju, najprv Mirka, teraz Kila. Terez,budes tretia? 🙂

kila
25. dec 2009

Ďakujem baby! Tak ja som bola prekvapená asi najviac z tých 2 čiarok, keď som to zistila preplakala som celý deň že čo bude s Rékou a ako zvládneme 2 malé deti ale tiekli mi slzy aj z radosti. Manžel sa tešil, najprv kukal na darček a potom sa spýtal: "Ty si zase v tom?" Ale potom sa smial že čo plačem a utešoval ma že všetko bude ok. Rodine sme to oznámili teraz na vianoce, tešia sa a svokra skonštatovala že práve najvyšší čas, veď na čo by sme mali čakať, keď ja budem mať 31 a manžel už 37, vari nechceme vychovávať deti ešte aj na dôchodku 😅

kila
26. dec 2009

Keď máte čas, kuknite aj nové fotky Réky! 😉

kila
26. dec 2009

Možno preto sa toho teraz až tak bojím, že sa teraz cítim stále unavená. Presím noc a prespala by som aj deň, plus k tomu nevoľnosti, točí sa mi hlava, necítim sa bohvieako dobre. Ale už len mesiac a hádam to prejde. Navyše rozmýšlame že ako to bude u nás, asi urobíme aj druhú detskú izbu a svokra sa od nás odsťahuje. Na jednej strane sa teším, že konečne budeme bez svokry ale na druhej strane budeme na všetko sami.
My sme to moje tehu neplánovali, ale nemôžeme sa ani čudovať že sa to stalo, pretože vlastne sme sa ani nijako nechránili, len som sa snažila sledovať plodné a neplodné dni, aj to som zanedbávala. Ale povedali sme si že asi to takto má byť a takto to bude najlepšie. Teším sa na bábo, ale to už nie je taká radosť ako pri Réke, ktorú sme prijali a čakali z celého srdca, nevedeli sme čo nás čaká, tešili sme sa z každej maličkosti. Teraz sme sa už vydali na cestu ktorú poznáme a vieme čo nás čaká. 🙂

terezicka
26. dec 2009

Krásny večer prajeme, ja som sama, Marek v nočnej, Lucka spí ale nejako sa budí tak som zvedavá ako to bude v noci 🙄
Dneska dostala darčeky od krstných rodičov, dve krásne knižky - fakt sú veľmi krásne ( potom odfotím a pridám do albumu ) a ešte lego z takých väčších kusov aby si to mohla ľahšie skladať aj ona. A páči sa jej to, lebo už sa hrabala v krabici, podávala krstnému aby jej skladal - zlatá bola.
Ešte dostane darčeky od našich a od mojej starkej, ale to asi až na nový rok, snáď bude sestra už vtedy doma. A keď nie tak ich dostane pozdejšie, lebo sme sa celá family dohodli že darčeky sa budú rozbaľovať u našich až keď budeme môcť byť celá rodina pokope, teda hlavne sestra...
A ešte dostala také 3/4 nohavice a tuniku k tomu ale to jej je ešte dosť veľké takže to jej odložím do skrine...
Dneska zas poriadne za celý deň nič nejedla, raňajky ignorovala, obed ešte viac, potom vypila iba za fľašku granka, jogurt tiež nechcela, len večer zjedla trochu také slané praclíky a vypila Nutrilon a toť vsjo za celý deň...Zajtra si ale spravíme kuracinku na obed, tak snáď už bude konečne dačo jesť... A v pondelok by sme chceli ísť na výlet, aj švagrovci majú dovolenku tak aj s nimi aj s Luckinými bratrancami...

terezicka
26. dec 2009

Kila pekné fotky Réky máte 🙂 Inak s tou únavou ti bude vedieť Mirka rozprávať, lebo viem že ona bývala tiež veľmi unavená zo začiatku...A to máte super vymyslené že svokra možno odíde keď čakáte druhé bábätko 😀 To by som brala aj ja 😀 Ale tu to nehrozí, tu musíme jedine my odísť niekde inde bývať... 😝 A neboj sa, všetko určite zvládneš v pohode, veď koľko mamičiek pred tebou to zvládlo a mnoho z nich mala ešte menší vekový rozdiel medzi detičkami a tu sú...
Mne sa to ľahko teraz hovorí, ja viem, ja tiež rozmýšľam že ako to budeme zvládať raz keď bude mať Lucka súrodenca...Ale veľmi by som chcela byť zas tehuľka, tak verím že všetko sa nejako zvládne...Len už teraz sa neteším že budem musieť zas chodiť na folikulometriu, toľko času tam človek zabije kým sa dostane na rad a furt niekde nechávať malú... No som uvedavá, ale zas čo by sme nespravili pre to aby sme mali aj druhé dieťatko no nie? 😵

pipika
27. dec 2009

Ahojte! 🙂

V jednej teme som nasla toto http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/prvni... . No baby, poviem vam, z tych priznakov asi 90% mam aj ja. 😒 Dva dni po ovulacii mi zacalo byt nevolno, vracanie, som nenormalne unavena, bradavky ma velmi bolia, cele telo ma boli a mam cudnu chut v ustach. Na utorok cakam mrchu, tak som zvedava co to bude. Bol to nas prvy pokus.

jankabelka
27. dec 2009

Ahojte kočky, už je po sviatkoch ale ajtak vám želám aby sa všetko vydarilo tak ako chcete 😉 prečítala som vás konečne.
Kila z celého srdca gratulujem k tehu 🙂
Vidím, že sa tu dostávate už do druhého kola 😀 držím vám všetkým palce
My sme Vianoce prežili v pohode, malá Anetka si vychutnáva konečne ocina, lebo stále je dlho v práci a keď večer príde už väčšinou Anetka spinká. Je veľmi vnímavá, krásne sa smeje, dostala aj krásne darčeky ale aj tak bola náš najkrajší a najvzácnejší darček ona sama.
Kukla som fotky vašich kočiek sú super 😅
Večer sa pokúsim zasa kuknúť a pridať nejaké foto pa

kila
27. dec 2009

Čaute! Dobre sme to vymysleli s tou svokrou čo? 😀 To je asi to najlepšie v tom že som tehu, že ona sa musí odsťahovať! 😀 Ale nie... ja som s ňou dobre vychádzala, aj teraz keď mi bolo zle pred Vianocami všetko urobila, pretože keď išla poobede spať Réka, tak som si musela ľahnúť aj ja. Ja som robila len zemiakovú kašu - to boli celé prípravy na Vianoce z mojej strany. 😅 A inak všetko čo sme robili a opravovali na dome sme financovali my, ona nám nedala ani korunu, a jej stačí už len aj ten jednoizbový byt ktorý tiež máme a teraz ho prenajímame. A aj povedala že aj keď sa narodí druhé bude k nám chodiť pomáhať a ona nám aj navarí keď budeme chcieť. 🙂
Pipika žeby si sa pridala k tehuľkám?!?! 😅 Nemyslíš si že je to ešte skoro? 😅

kila
27. dec 2009

Odkedy som tehuľka Réka začala sama zaspávať, čo je tiež fantastické, určite vycítila že čakám bábo. A už vidím že ona je čoraz samostatnejšia, tak dúfam že to s ňou zvládneme. Len teraz máme bojovú úlohu číslo 1: používať nočník namiesto plienok a odhodiť cumlík. Keď ma prejde táto strašná únava, dáme sa do toho! 😅