Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
17. apr 2010

Ahojte 🙂
No musím sa pochváliť, lebo dnes som toho už postíhala pomerne dosť a to som bola na všetko sama. Poprala som, poriadila, uvarila polievku, upiekla pizzu a ešte som stihla aj spraviť zemiakový šalát...Normálne som dnes hrdá na seba aká som šikovná 😀 Len keby mi to tak chcela zostať aj inokedy by bolo fajn 😅

Kila mne tiež zvykla tiecť krv z nosa, na to si pamätám. A to je zlaté ako sa Réka pekne správa k tvojmu brušku, určite sa bude tešiť aj potom keď sa braček narodí...

kila
17. apr 2010

To krvácanie môže súvisieť s vysokým krvným tlakom, aj s Rékou som mala vysoký krvný tlak, aj ma poslali k internistu, ale na šťastie až také zlé to nebolo a nakoniec sa to aj upravilo. Ešteže v stredu idem na poradňu, som zvedavá čo bude, počítam s tým že zase budem mať vysoký krvný tlak. 😖

kila
17. apr 2010

Réka dnes dostala tortu od starej mamy:

terezicka
18. apr 2010

Kila tá torta je krásna, hneď som na ňu dostala chuť 😀
Mňa zas chytajú nejaké žravé dni, buď sa blížia krámy alebo ...Včera som mala dostať, meškajú jeden deň ale to ma ešte vôbec netrápi, zatiaľ to je v norme. Ale dnes ma už bolelo brucho ráno tak uvidíme 😅

mirka20
18. apr 2010

ahojte 🙂
kila dakujem a dodatocne prajeme reke vsetko naj 😵 krasna torta 🙂
my mame za sebou prvu navstevu - prisli nas pozriet vcera susedovci. bolo fajn, matusko ju celu prespal, zobudil sa len na papanie, rebeka sa celkom pekne hrala s malou susedou. ale vecer som bola grogy a to sa u nas zdrzali len asi 2 hodinky 😅 ale cele doobedie sme vypekali, upratovali, varili, tak toho bolo fakt dost. a vcera bol matusko prvykrat tak normalne vonku. dala som ho asi na polhodinku do zahrady a rebeka sa pri nom pekne hrala a len nam vzdy prisla povedat, ked plakal. normalne idylka 😅 dnes sme chceli ist aj na prechadzku, ale pocasie sa trochu pokazilo, fuka a ani slniecko nie je, tak to odkladame. mrzi ma to, lebo sme chceli ist ako stvorclenna rodina von a teraz to budeme musiet zvladnut aj bez ocka, kt.zajtra nastupuje do roboty 😒 juuuj, tak sa toho bojim, ako to zvladneme cele bez neho. lebo rebeka je k matuskovi sice zlata, ale ked ho chce stale bozkavat a hladkat, tak musime davat na nu pozor. a aj je dost protivna. neviem, ci je to vekom, alebo matuskom 😕 a ja som nervna z nej a furt musim na nu kricat a aj po zadku pravidelne dostane a to ma stve najviac 😔 snad sa to casom upravi, lebo ja asi osediviem 😖

mirka20
18. apr 2010

terez, hadam vsetky tie naznaky su tehulkovske, nie mrchovske 😉

terezicka
19. apr 2010

Ahojte, tak včerajšie krásne počasie sme využili na výlet, boli sme na zrúcanine jedného hradu sa pozrieť. Marek sa rozhodol že nosič nezoberie, že Lucka bude pekne chodiť sama...Tak som veru mala riadne obavy ako to dopadne, ale normálne sme nestíhali vychádzať z úžasu, lebo išla sama cestou hore aj dole, po všetkých tých "schodoch" a to viete na zrúcanine tie chodníky sú kadejaké. A keď sa náhodou pošmykla tak sa zasmiala, vstala a išla ďalej. Vôbec sme nečakali že bude tak krásne chodiť, lebo jej sa väčšinou nechce 😅 Ale sme ju potom veľmi pochválili, lebo fakt bola super na celom výlete 😵
Dneska sa vybrala sama kupovať chlebík, totiž nám pred dom chodí 3x v týždni chlieb a Lucka je naučená že zoberieme peniažky a ideme von kúpiť chlebík. A teraz zbadala peniažky na stole, tak si ich zobrala, chytila Mareka za ruku a išla s ním už otvárať dvere 😀 Zlatá bola ako si to vie zapamätať 😀
O chvíľke pôjde spinkať a Marek asi s ňou, keďže ide zas do nočnej...Tak ja sa môžem ísť s "chuťou" pustiť do učenia 😅

terezicka
19. apr 2010

Mirka a mamina sa má ako? Nepríde? My vás tiež chceme prísť pozrieť, ale určite až v máji...Nechceme chodiť príliš skoro a teraz už máme aj skúšky obaja tak uvidíme potom. Kedy budete robiť Rebeke oslavu a krstiť kedy? Či to ešte nemáte premyslené? A chcela som sa ťa spýtať, vy ste kupovali nejaký nosič pre Rebeku však? Z akej stránky, vieš mi dať link prosím? A koľko vás vyšiel? My síce máme ten jeden ( vieš ktorý ), ale Lucke je už malý a v lete sa chystáme asi do Slov. raja alebo do V. Tatier a tam nemôžme ísť bez toho...

Kila teba som sa chcela spýtať ako pokračujete s vysťahovaním svokry.... 😝 😅

Mne moja starká povedala že nám dá jej dom, ak sa jej deti dohodnú. Je to dobrý domček, dalo by sa aj pristavať k nemu a ešte aj spraviť hore krásne veľké izby na bývanie. Mňa to veľmi nevnadilo, Mareka už menej...Starká povedala že snáď by sme ju nechali s nami bývať kým... Jedine čo sa nám trochu nepáči je to, že by sme mali spoločnú záhradu s mojou krstnou mamou. Brána a všetko je samostatné, oni majú vchod dokonca z druhej ulice...Tak uvidíme, chcem sa aj mojej maminy na to popýtať čo povie...

mirka20
19. apr 2010

terez, lucka je riadna sikulka, ked zvladla taku turu. klobuk dole 😉
nosic mame tento:
http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
kolko stal vtedy, netusim. ale ak by ste ho chceli pozicat, tak kludne. janko ma naplanovanu dovcu na prvy julovy tyzden (tam, kde je ten sviatok), tak vtedy mozno niekam vyrazime, ale inak ho mozme pozicat.
maminka je uz po operacii, este to nie je bohvie co a k tomu zacala vcera kaslat, tak povedala, ze ked jej prejde kasel, tak uz snad pride. ale dnesny den sme zvladli celkom ok, tak snad zvladneme aj dalsie 😅 urcite bol dnesny den lepsi ako vcerajsi (vcera rebeka "hviezdila" a ja som sedivela )

terezicka
20. apr 2010

Mirka ďakujem za ten link, ukazovala som to Marekovi len si to nevieme dosť dobre predstaviť podľa obrázku, takže si ho pozrieme radšej naživo u vás 🙂 A z Lucky sme stále mimo aj my, lebo toľko chodiť ešte nikdy nechodila a zvlášť nie po takom teréne...
A je fajn že to zvládaš s detičkami, časom si zvyknete ešte viac a bude len lepšie 🙂

terezicka
20. apr 2010

Toto som dnes spravila a práve si na tom pochutnávam
http://www.dobre-recepty.sk/detail/3016-makovo-...

adulina
autor
23. apr 2010

ahojte,
gratulujem Mirke k Matúškovi,
pozerám, že druhé kolo prináša chlapcov, že Kila 🙂 , len ja som začala to prvé chalošom 😀

prajem vela vela vsetkeho dobreho a pre terezku babatko do bruska

terezicka
24. apr 2010

Ahojte, no nejako nemám času posledné dni písať, keďže mi začalo skúškové, ale už mám za sebou prvú skúšku (A-čko) a keď spravím dve na budúci piatok, tak tie ostatné už bude pohoda spraviť...Tých dvoch sa dosť obávam, teda viacej toho docenta s ktorým to máme 😅 Ale príde k nám moja sestra budúic týždeň, tak ona sa bude starať o Lucku a ja o učenie 😀 Aspoň tak sme sa zatiaľ dohodli 😀
Inak sa máme fajn, konečne svieti slniečko a my trávime skoro celé dni vonku, s výnimkou obedného spánku a času kedy musím aj variť...Tak asi toľko od nás 🙂

terezicka
24. apr 2010

Mirka ako to zatiaľ ide? Predbežne by sme sa k vám chystali v tom týždni po Rebekiných narodeninách, čiže od toho 10.5. niektorý deň, ak to teda môže byť aj týždeň...Ale ak vám viac vyhovuje víkend tak snáď nejaký dátum nájdeme. A ak nebude mamina tovja u vás, vtedy vás nechcem vyrušovať

mirka20
24. apr 2010

ahojte 🙂
adu, dakujeme 😵
terez, zvladame to vseliak. stvrtok , piatok som uz bola na prasky, z toho bol aj maly asi nervozny, takze bol viac uplakany, casto sme sa kojili, rebeka vystrajala ako keby jej za to platili. proste 😖 ale stihla som si aspon co to posadit, tak sa tesim. ale zato dnes bol matusko ako poklad. vacsinu dna prespal, boli sme aj na zahradke, tak sa mu asi pacilo na vzduchu, tak pekne spinkal v kociku.
ten termin nam vyhovuje. 1.5. mame krstiny, potom ten tyzden ostava u nas maminka (teda ak bude ok) a od 10.5. by mala nastupit do nemocnice, takze tu nebude. uz sa na vas tesime 🙂

mirka20
24. apr 2010

jaj a vyhovuje nam to aj cez tyzden, ale s tym, ak by vam nevadilo, ze janko pride az okolo stvrtej (teda ak mu nic v robote do toho nepride)

terezicka
25. apr 2010

Ahojte 🙂
Ok Mirka tak uvidím aký bude mať Marek rozpis služieb a dám ti vedieť. A vôbec nevadí že Janko príde až okolo 4 z roobty, aspoň sa aj Lucka v kľude vyspí a až potom by sme išli 🙂

terezicka
27. apr 2010

Ahojte 🙂
Dnes ráno prišla moja sestra a Lucka ju už od rána vyzerala a hovorila že jej pôjde ukázať pipi ( kuriatka ). A tak aj bolo, len čo Hanka vystúpila z auta už ju Lucka ťahala ku kuriatkam 😀 A potom zasadla na hojdačku a dnu ju dostalo len to, že jej Hanka povedala že jej dá dnu čokoládu 😅 Ale keď mi doperie práčka tak ideme vonku vešať, aby som sa večer pri telke náhodou nenudila, tak môžem žehliť...A cez víkend ideme k našim, chcú maľovať tak chcú využiť aj Mareka keď je doma 😀 A mne mamina hneď povedala že jej budem pomáhať aspoň variť 😝
Ale ešte musíme zvládnuť tento týždeň skúšky obaja, Marek má 3 a ja 2 - tak snáď to všetko dobre dopadne...
Dúfam že vy všetci sa máte dobre, detičky sú zdravučké a poslúchajú 😵

mirka20
27. apr 2010

ahojte 🙂
terez, mame rovnaky program na vecer 😉 drzime paste na skuskach
u nas je to teraz este take vseliake, sem tam dobre, sem tam nic moc, ale snad sa to uz coskoro ustali na tom dobrom 😵 cez vikend mame krst a aj oslavy narodenin janka a rebeky, tak to bude trochu perne, ale snad to zvladneme bez ujmy 😅

terezicka
28. apr 2010

Ahojte, zas sme hore od 5:45, Marek samozrejme spal a vôbec nevedel čo sa deje okolo neho, prišiel až keď boli pripravené 😀
Dnes v Modrom z neba bude Miloš - chlapec ktorý sa lieči na onkológií spolu s mojou sestrou a majú dokonca aj rovnakú diagnózu. Ak chcete pozrite si...

pipika
30. apr 2010

Ahojte!
Kde ste????
Pozrite co mam v pase 🙂

andulla
1. máj 2010

🙂

mirka20
2. máj 2010

jeeeej, pipika, tak je to tu 🙂 druhe kolo budu chlapci 😉
terez, modre z neba nepozeram, lebo by som pri tom iba revala 😢
my mame za sebou uspesne krstiny. matusko ich pekne prespal, takze fajn 🙂 dnes mame grckajuci den, takze nic moc, ale snad noc uz bude ok. 😕

zabka
3. máj 2010

Ahoooojte.... 🙂
Dlho sme sa tu neukazali tak to musime napravit 😅
Reke dodatocne gratulujeme k 2-rockom a Pipike k chlapcekovi, vidim ze sa nam tu fakt rozbehlo druhe kolo chlapcekov...Aj uz mate vymyslene nejake mena?
Terez tak ako snazilkovanie?
My mame 15 zubkov a 16-ty sa nam prerezava.... Nejako to bereme z hurta.... 😀
Inak je mala zlatunka.... chodime na piesok, sa jej tam velmi paci..... 😉

terezicka
3. máj 2010

Ahojte 🙂
My sme víkendovali u našich, maľovali tak sme im boli pomôcť trochu lebo toho bolo veru dosť. Lucke sa tam páči tak som bola aj kvôli tomu rada. A moja starká mala narodeniny, tak sme včera oslavovali, sme sa poriadne najedli, koláče boli výborné tiež 😀

Pipika super že chlapček, teda Mirka to rozbehla, pokračuje Kila, teraz ty... Tak uvidíme kto bude ďalší v poradí 😉
Žabka tvoja Nikolka má viac zúbkov ako Lucka, ale nie oveľa, nám sa prerezáva teraz 15-ty... Zajtra idem k dr, tak potom dám vedieť...

pipika
3. máj 2010

Ahojte!

kolko mate zubkov???? 15-16???? Mi az 6 🙂

mirka20
4. máj 2010

my mame 20 a 0 😅
dnes sme boli v poradni. mame 4200gramov, takze pribral okolo 1200 gramov, chlapisko nas 😵 ale vsak co chcem,ked cez den papame kazde dve hodiny. nastastie v noci si pospi aj dlhsie. a boli sme aj na klbikoch. vsetko ok, ale nas doki zastava nazor, ze balit treba stale a o 3 mesiace kontrola. tak uvidime, ci sa budeme drzat jeho nazoru, ak budu horucavy 😒

mirka20
4. máj 2010

pre upresnenie - 20 a 0 zubov 😀

terezicka
4. máj 2010

Ahojte 🙂
Mirka tak to je super keď Matúško tak krásne priberá, bude riadny chlapisko keď prídeme budúci týždeň k vám, ani ho nepospoznáme čo bude zmenený od pôrodnice 😀 A ktorý deň by vám to vyhovovalo? Utorok alebo streda? Nám je to zatiaľ jedno, v stredu doobedu ide síce Marek na gastro, ale poobede už bude určite doma...

Pipika ako stojíte s výberom mena pre maličkého?