Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
29. jún 2010

Žabka tak nech sa vám čím skôr podarí, príjemné snažilkovanie prajeme 🙂 A čierny kočík nie, skôr nejakú výraznejšiu farbu - ale neutrálnu. A ty prečo ideš predávať po Nikolke? A s tým chlapčekom no uvidíme, bude prekvapenie 😀

zabka
29. jún 2010

AHojky, takze u dokiho som dopadla asi tak ze pri sone mi povedal ze ci som neni tehotna, lebo ze tam nieco je, ale ja som si takmer ista ze nemozem byt, co mu potvrdil aj tehu test ktory mi tam robil, ale zobral mi este aj krv a stvrtok si mam zavolat, tak som dost zlaknuta co tam mam... 😕
Terez kocik predavam preto lebo mame strasne malicke auto a pre mna bolo dost komplikovane ho stale rozoberat, kedze som stale s malou cestovala sama, ak si pamatas tak uz v septembri na tom stretku sme mali buginu, takze v podstate sme kocik pouzivali len velmi malicko necelych 8 mesiacov aj z toho vanicku polovicu a sportovu cast polovicu.. najviac sme vyuzili z neho skrupinku...a uz ho nemam kde skladovat, zbytocne mi tu trci... 😵

mirka20
30. jún 2010

terez, pekny kocik 🙂
zabka, neboj, urcite budes ok a mozno si uz naozaj tehu 😉
pridala som nejake fotky, ak chcete, pozrite 🙂

meliska
30. jún 2010

ahojte,
mirka fotky su krasne... Rebeka aj Matusko maju take nadherne medove vlasky... no zlati su 😵
zabka: drzim palce, nech je to tehu 😉

inak my sa mame fajn, kazdym dnom nase dievcatko rastie a aj viac vymysla... uz nam zacala stvornozkovat, tak ked sa niekde dobatoli, tak sa hned zacne stverat hore... takze od teraz zaciname fukat bolacky... 😀 aj sa nam rozkecala, tak ked ma dobru naladu, tak sa ani navzajom nepocujeme... len to mamama, bababa, brrrrrm, vrrrr, jajaja a taaak.... ved to poznate...
terezka: nemam cislo na marcaradko, ale ak jej budes pisat niekedy, tak ju pozdravujeme a straaaaaaaaasne gratulujeme 😵

terezicka
30. jún 2010

Ahojte 🙂
Mirka fotky máte krásne, sa mi zdá že Rebeka sa zmenila trošku podobou, už je kus inakšia ako naposledy keď sme ju videli, ale stále je väčšia a väčšia kočka 😎 A Matúško je riadne veľký chlap, veď sa nebude do kočíka o chvíľu zmestiť 😅

Meliska super že Hanka robí takéto pokroky, šikuľka je. Aj nejaké nové foto by to chcelo. A Mariku určite pozdravím 🙂

adulina
autor
30. jún 2010

ahojte, pozdravujem koculky a koťiatka 😀

a mam tiez prekvapko pre Vas, kuk pas 😅 🙂 a chvalabohu AFP testy tentokrat dopadli OK. 😀

pozdravujem a mate krasne deticky.

zabka drzim palce

adulina
autor
30. jún 2010

aj sharlote drzim place a prajem nech vsetko dobre dopadne 🙂

pipika
30. jún 2010

jeeej adul, gratulujem 🙂

mirka20
1. júl 2010

jeeeeeeeeeej, adu, srdecne gratulujeme 😵
mel, hanka je riadna sikulka 😅
rebeke uz sopliky pomalicky povoluju, ale aj matuskovi musime trochu odsavat. nastastie to nie je az tak vela, tak snad mu to bez problemov prejde 😒 a to chceme ist buduci tyzden na potulky po slovensku, lebo janko ma dovolenku.

zabka
1. júl 2010

Ahojky takze tehu nie som.... 😔 ... Po menstruacii idem na dalsie vysetrenia...
Adu gratulujeme k tehu, to mas skoro rovnaky termin ako terezka... 😉

terezicka
1. júl 2010

Jej ahojte, čo to tu čítam - Adulka srdečná gratulácia od nás, si nás dosť dlho napínala 😀 Tak tfuj, tfuj, tfuj nech všetko dobre dopadne. A v rovnaký mesiac čakáme drobčekov, tak super 😀
Žabka tak nech sa potom čím skôr zadarí aby si sa rýchlo pridala do klubu 😵
Mirka super že soplíky sú na ústupe, u nás sú stále v plnom prúde 😅 Ale snáď rýchlo prejdú...A prajeme príjemné potulky 😵

terezicka
1. júl 2010

Ahojte, tak sme dnes Lucke objednali matrac, teda dva keďže bude mať poschodovú posteľ. Boli v akcii, jeden nás vyšiel na 45euro, dosť ale čo spravím, všade nám núkali nad 100euro hore... Tak teraz máme týždeň/dva na to aby sme vypratali jej budúcu detskú izbu, bordel čo tam bol dali preč a hlavne aby z toho nebol bordel 😅 A ešte sme jej kúpili luster do izby 😝
Potom sme išli na chvíľku k našim a zas ma "dojala" moja mladšia sestra, ktorá svojho 13 mesačného syna chce toto leto odučiť od plienok. Ani dnes nemal a za tú chvíľku čo sme tam boli my všade nechával mláky za sebou a vôbec si pritom neuvedomoval čo spravil. Ani na nočníku jej nevydrží sedieť, nie to sa tam ešte vycikať. Ale ona ho strašne porovnáva s Luckou a keďže Lucka sa už pýta, tak aj jej syn by sa mal podľa nej pýtať, čo na tom že je mladší o 8 mesiacov 😅 A keď jej chcem v dobrom a v kľude poradiť, nedá si, ešte sa aj urazí...

adulina
autor
1. júl 2010

dakujem babulky, ale mala som nejake problemiky tak som to nechcela zbytocne tu vykrikovat, tak dufam, že to bude už len OK a možno s terezkou porodime naraz 😉

zabka, nech sa rychlo das do poriadku a možeš tehulkovať 🙂

ináč máme sa fajn, len ten môj čertík je naozaj ako čertík, len do všetkého búchať kopať kúsať a hlavne nepočúvať, už vystrkuje poriadne rožky, ale chvalabohu sme bez plienok od februara a konečne pred mesiacom prestal spat cez obed v kočiku ale spi v mojej postely, teraz už ma objednanu svoju velkú tak som zvedava, či tam bude potom spinkat aj na obed.
čo sa hrania týka vobec nič ho nebaví len všetko rozhádať a rozbiť a kopať a najnovšie na všetko vyliezť, už som z toho poriadne unavena lebo nik mi nepomože, no občas moja mama, a teraz to bolo o to horšie ked mi bolo zle a najradsej by som spala. ale už sa to zlepšilo a hlavne aj počko, dam mu do bazenika vodu, ale samozrejme, že sa nekupe ale hned vylieva vodu 🙂 a najradšej zobere tatove kladivo a hlava nehlava mláti do všetkého.
už som z toho nešťastná, že ho stále musím okrikovať, už mam pociť, že celé dni len po ňom kričím 😔

no tak som si spravila butlavú vrbu a teraz idem kukať policajnu akademiu čafte 😀

mirka20
1. júl 2010

terez, tak uz zariadujete. to je super, lucka si aspon stihne zvyknut. ten matrac ste kupili za super cenu, nas ten mensi vysiel okolo 70eur a to bol najlacnejsi, co sme nasli. za sestru sa netrap, ved ona na to pride, ze take male dieta este nevie rozlisovat svoje potreby a ked ju to prestane bavit, tak mu da pekne plienky naspat.
adu, aj ja mam obcas pocit, ze po rebeke v kuse len kricim, aj ked sa snazim pocitat do desat a predychat to, co spravi 😖 to je asi to obdobie vzdoru, kt.vraj trva do troch rokov, takze este par mesiacov musime vydrzat a bude opat dobre 😉
zabka, drzim palce, nech je vsetko u teba v poriadku a coskoro sa mozes tesit z fazulky v brusku 😉

terezicka
2. júl 2010

Ahojte 🙂
ŽAbka a Adulka držím palce aby bolo všetko v poriadku, Adu aby si si mohla naplno vychutnávať tehotenstvo a ty žabka aby si si ho čím skôr začala vychutnávať 😵
Mirka a kam sa chystáte na výlety? Máte aj nejaký plán alebo čo vás napadne?
Čo sa týka tých detí, ja na Lucku už tiež pomaly nevládzem. Buď si zhodnotím deň že som jej dovolila takmer všetko alebo vôbec nič 😝 Kričanie funguje aj u nás, no snažím sa to nejako regulovať aj keď nie vždy som úspešná 😅 A som dosť unavená, nevládzem na ňu fyzicky, pri nej keď som ju čakala to bolo oveľa lepšie a to som cez leto už mala aj väčšie bruško ako teraz. Aj do roboty som stíhala chodiť, teraz ma Lucka dosť vyčerpáva, dnes som tiež s ňou zaľahla, lebo som nevládala vstať od nej z postele. Najviac ma unavuje to dávanie na nočník, ona ciká dosť často, aj každú polhodinku na ňom sedíme, ale zas ma teší že sa fakt pekne pýta ( klop - klop ). Len ona zakričí kakáme a ja musím rýchlo bežať aby sme to stihli, keďže nevie zadržať moč ešte veľmi...Ale aj tak jej to ide veľmi dobre, od pondelku sme bez plienky úplne a fakt dosť rýchlo pochopila čo od nej chcem...

terezicka
2. júl 2010

Akurát všade musíme vláčiť nočník, lebo bez neho sa ani vonku nechce vycikať keď je vyzlečiem - nejako ju musím naučiť aj to...
Ja jej riadim izbu, triedim jej veci, toľko ich má že neviem kde ich všetky uskladníme. A 90% vecí je čisto dievčenských, takže ak bude chlapec teraz tak budeme musieť kupovať nové...
Jaj a vypadá to tak, že už cítim pohyby, mne črevá nikdy tak nepracovali aby som ich cítila, tak teraz to môže byť zrejme len maličké 😵

mirka20
3. júl 2010

jeeej, terez, to fakt uz citis pohyby? to je kraaasne 😵 lucku chvalime, je to sikulka 🙂nasa stale praktizuje to kakanie do plienky 😒
na vylety ideme smer orava(odchadzame dnes poobede), kde mame chalupu. tam planujeme byt 4-5 dni, chceme ist do aquaparku v oraviciach a v dolnom kubine, pozriet kone vo vedlajsej dedine a potom len na take mensie prechadzky. potom pojdeme smer prievidza - bojnicka zoo a u nasich pobudneme asi do soboty doobeda. ostali by sme aj dlhsie, ale v sobotu poobede mame vo vk uvitanie do zivota, tak tam chceme ist. a potom uz len doma 😵 len dufam, ze nam vyjde pocasie, teraz pozeram vcerajsiu predpoved, co bola na jojke, tak to vyzera slubne, ale nejdem zakriknut.

mirka20
3. júl 2010

jeeej, terez, to fakt uz citis pohyby? to je kraaasne 😵 lucku chvalime, je to sikulka 🙂nasa stale praktizuje to kakanie do plienky 😒
na vylety ideme smer orava(odchadzame dnes poobede), kde mame chalupu. tam planujeme byt 4-5 dni, chceme ist do aquaparku v oraviciach a v dolnom kubine, pozriet kone vo vedlajsej dedine a potom len na take mensie prechadzky. potom pojdeme smer prievidza - bojnicka zoo a u nasich pobudneme asi do soboty doobeda. ostali by sme aj dlhsie, ale v sobotu poobede mame vo vk uvitanie do zivota, tak tam chceme ist. a potom uz len doma 😵 len dufam, ze nam vyjde pocasie, teraz pozeram vcerajsiu predpoved, co bola na jojke, tak to vyzera slubne, ale nejdem zakriknut.

terezicka
5. júl 2010

Ahojte 🙂
Včera sme sa boli kúpať v Kováčovej, bolo super, Lucka sa vybláznila vo vodičke, páčilo sa jej. A veľmi horúco bolo v porovnaní s dneškom, ale víkend hlásia zas pekný čo ma teší, lebo Marek má vo štvrtok narodky tak v sobotu robíme "záhradnú párty " 😝
Inak vše po starom, zajtra maľujeme Lucke izbu, príde nám pomôcť môj brat so sestrou, my sme ju už čiastočne vypratali a riadne ma to unavilo, no čo už. Ešteže tie ťažké veci bude vynášať už brat s Marekom 😅
Ráno idem na krv, na triple testy, tak snáď budú výsledky dobré. Ale ako sa poznám, tak ani nebudem mať čas uvažovať nad tým ako dopadnú a tak je to najlepšie, aspoň sa nebudem stresovať výsledkom...

terezicka
5. júl 2010

Mirka tak Lucka sa v pohode do nočníka aj vykaká, už aj do záchodu sme ale zatiaľ len cikali. A vždy keď sedí na záchode tak spomína tebe a Rebeku ako si ju u nás dávala na záchod 😀 Až sa čudujem že si to ešte pamätá, ja by som na to zabudla keby mi to nepripomínala 😝
Možno keby Rebeka videla napr. Lucke že do nočníka v pohode kaká, aj ona by s tým začala...Ktovie, keď prídeme pozrieť autíčko tak možno to vyskúšame 😎

pipika
6. júl 2010

ahojte 🙂

pridala som par fotiek

terezicka
7. júl 2010

Ahojte, no u nás doma to yvzerá ako na bojisku, všade je bordel a neviem kedy to dáme do poriadku 😅 A aby toho nebolo málo, tak sestre sa dnes podarilo rozbiť okno - umývala podlahu a ako sa postavila tak sa treskla do okna, to sa odkvačilo z pántov a celé spadlo na zem a rozbilo sa 😝 Našťastie sa jej nič nestalo a ani Lucka sa jej nemotala pod nohy - vďaka Bohu... A potom môj brat rozbil vianočné ozdoby keď dával dolu plachtu zo skrine 😝 Tak super...
Ale inak sme v poriadku 😀 A teraz vidím zmysel toho, že sme Lucke stále dookola čítali/čítame tie isté básničky, keďže si to sama vyžaduje. Aj včera som jej začala vravieť básničku a ona ma predbehla so slovami, ktoré sú na konci riadkov. A keďže čítam nevie, tak si ich musela len zapamätať 😀 Zlatá je keď si takto vravíme spolu básničky 🙂

mirka20
7. júl 2010

ahojte. tak cast dovce uz mame za sebou. bolo nam fajn, vyclapotali sme sa na dvoch kupaliskach - oravice a dolny kubin. aj kone sme boli pozriet. jedina chybicka krasy bola, ze sa rebeka nezzila s prostredim a chcela ist domov 😒
v dolnom kubine v aquaparku sa dokonca kupal aj matusko. strasne sa mu pacilo. on ma vodicku rad, takze bol spokojny. zo zaciatku sme ho nechceli dat , ale bolo tam strasne teplo a bol iba v body a aj tak bol cely mokry.tak sme sa rozhodli, ze ho namocime. juuuj, taky bol zlatucky.ked budeme mat cas,tak postahujem fotky a pridam ich sem.
teraz sme u nasich. zajtra nas caka zoo. a v sobotu ideme domov, lebo poobede idu matuska uvitavat do zivota.
terez, juuuj, nezavidim to upratovanie, ale ako super to budete mat potom 😉 lucka musi byt zlatucka, ked tak recituje. presne to poznam, rebeku idem vtedy "zjest", taka je rozkosna, ked hovori basnicku alebo spieva pesnicku 😵
pipika, lili je zlatucka. velmi sa na teba podoba, ci sa mi to zda?

kila
9. júl 2010

Ahojte! My sme s nočníkom stále rovnako. Posťažovala som sa aj susedke že ľahšie by mi bolo už plienkovať len jedno dieťa, ale ona ma schladila že je to vôbec nie je tak. Ona má dcérku ktorá bude mať v septembri 3 roky, sú už bez plienky ale vraj jej bolo ľahšie keď ešte mala plienky, lebo sa nemusela starať o to či malá ciká alebo kaká, a teraz jej dcérka za hodinu aj 3x chce ísť na wcko a ona musí behať s ňou. A v noci samozrejme tiež vstávajú cikať. Tak som si povedala, že aj tak s tým neviem čo robiť a musím byť trpezlivá - len predsa závidím vám, ktoré ste už bez plienky... 😅
Inak Réka je veľmi schopná a dáva do súvisu také veci, že sa len pozerám a všetko komentuje, jej slovná zásoba je zo dňa na deň väčšia, nestačíme sa čudovať. Naozaj veľmi si musíme dávať pozor že čo povieme a robíme, lebo už všetko prezradí. Naposledy som bola nahnevaná na manžela a povedala som Réke že ocino je hlúpy že toto a ono nevie a odvtedy mi malá stále opakuje že ocino je hlúpy a zlý keď jej niečo nedovolí. Zatiaľ to manžel nepočul ale mám čo robiť aby som ustrážila malej jazyk. 😅
Ja sa cítim stále fajn, pobalila som sa do nemocnice, ale ešte musím nejaké maličkosti dokúpiť. Stále nemôžem uveriť, že o mesiac už možno bude malý na svete. Neviem si to ani predstaviť. Manžel vymyslel pre malého meno Krištof a hoci mne sa to meno zo začiatku vôbec nepáčilo a ani teraz nie som nadšená, ale stále sme nenašli meno ktoré sa páči aj jemu aj mne a ja už ten boj pomaličky vzdávam... 🙄
A ešte sa musím aj pochváliť, že včera sme absolvovali s malou prvú návštevu zubára. Išli sme na preventívnu prehliadku, celá rodina, aj ocino a Réka bola úžasná! Poslušne otvorila ústa a dostala pochvalu aká je šikovná, aj ja sama sa čudujem ako pekne to zvládla. Chcela som ju zobrať k zubárke lebo má zvnútra čierne fľaky na zúbkoch, ale vraj to nie je kaz ale z niečoho sa je zúbky zafarbujú. Inak to vyzerá ako čierny zubný kameň - a darmo jej umývame zúbky o 106 vraj to zdedila po otcovi 😖 (ako všetko ostatné zlé 😀 ). Zubárka ešte by jej mohla zúbky očistiť, ale také malé dieťa je vraj zbytočné s tým trápiť.

mirka20
9. júl 2010

ahojte 🙂
kila, susedka mala pravdu, ze s plienkami je to jednoduchsie. lebo napr.ked kojim a pride, mala, ze potrebuje cikat, tak mam paniku. ale nastastie si uz zvykla doniest ku mne nocnik a pekne sa sama povyzliekat a vycikat sa. len problem je s kakanim. ked ju to chyti, donesie plienku a musim ju ist zabalit. ale zas uz vie aj udrzat svoje potreby, tak je to o to lahsie, ze vydrzi 🙂
s tym rozpravanim poznam 😅 pozor na jazyk si aj my musime davat, lebo nasa rebeka meno nezaprie 😀 manzel mi uz hovoril, ze by som mala kupit zosit a zapisovat tie jej hlasky.lebo niekedy az zasneme, co povie a dava to suvis 😵
terez, mozte nas prist pozriet, od vcera mame nasho cerveneho tatosa 😉

kila
9. júl 2010

Mirka to je super, že Rebeka už vie moč aj zadržať, Réka sa zatiaľ aj začuduje keď sa pociká, že "jéééj, aha mamy pipi!" 😅 A keď náhodou povie že jej treba ísť cikať, ale pritom si na nočník nechce sadnúť, môžem sa postaviť aj na hlavu... no vtedy sa cítim naozaj fajn... 😅 🙄

terezicka
9. júl 2010

Ahojte 🙂
Dnes ma čaká náročný večer, zajtra robíme Marekovi oslavu k narodkám ( ja som si ju vymyslela ) a rozhodla som sa že spravím aj tortu - punčovú, lebo to je jediný koláč ktorý Marek zje bez reptania a ešte mu aj chutí 😅 A ide do nočnej, zatiľ o žiadnej torte nevie, tak sa môžem potom činiť 😀
Nejako sa nám inak Lucka pokazila, strašná mamičkárka je z nej zrazu, nikto iný s ňou nič nemôže spraviť, ani na nočník ju dať to nehrozí. Aj dnes išla von s mojou sestrou, na schodoch si cvrkla a dobehla rýchlo naspäť hore ale len ja som ju mohla dať na nočník. A za všetko plače alebo mrnčí, neposlúcha toľko čo predtým, na všetko len nieeeeeeeeeeeeee 😅 Beriem že asi má také divné obdobie a snáď ju to prejde, len ja teraz nemám nervy na ňu, v ksue sa driape len na ruky, ja ju nevládzem a ani pravdu povedať nechcem toľko nosiť... Dúfam že to rýchlo prejde 😅
Inak všetko fajn, izba vždy nie je dokončená, roboty a roboty... Maličké už cítim každý deň aj niekoľkokrát, hoci ešte kopká len tak jemne ale aj to je super 😵

terezicka
9. júl 2010

Mirka no radi si prídeme obzrieť vaše nové autíčko, kedy ste doma? Janko má aj budúci týždeň dovču?
Kila ahoj, inak fakt je pravda že s plienkami je to jednoduchšie, my sme tak na 75% odplienkovaný, len Lucka nevie veľmi ešte zadržať moč a tiež sa nechce vonku vycikať len tak do trávy alebo na chodník, tak všade vláčime nočník 😅
A super keď Réka tak pekne rozpráva, to je fajn, je jazyčnica 😀
Inak Lucka vie ďalšie básničky, fakt si veľa zapamätala z čítania knižiek, čo ma veľmi teší 😎

kila
9. júl 2010

Ahoj! To ju prejde, aj Réka má občas také dni že len fňuká a jojká a stále ju niečo bolí a musím jej dávať pusinky... možno tie posledné očakávané zúbky to robia... 😉

adulina
autor
9. júl 2010

cafte,
kila inac ideme od 22.7-30.7 do Patiniec, keby ste mali chut, teda hlavne ty uz tak tesne pred vyliahnutím 😀 😀 😀 tak daj vediet, mohli by sme sa stretnut.

sa máme fajn a alino ma novú velikánsku postel, tak teraz uz spi ako ozajstný velký chlap, len si este musi zvyknut, uz v podstate vecer zaspáva konečne sám ak nema maminkovskú a revaciu náladu, ale nakoniec aj tak zaspí sám 🙂 tak sa celkom tesím, len teraz z postele stále vybieha von a stojí pri schodoch na postchodí a vykrikuje na mna, horsie to je ked vonku polievam ale inac pohoda 😉

inac keby ste mali zaujem mame na nasom e-shope znackove plavky a okuliare pre deti 😀

a par foto, moje ksichty a jazda na psovi a to je prestrete pre kamosa v zrkadle 😀

kila
9. júl 2010

@adulina uvidíme, už nič nesľubujem, dala som si sľub že vydržím aspoň do 1.8. ... na malú už ja sama nestačím a o 2 týždne na víkend by mal manžel zase pracovať... 😝