Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
7. sep 2010

Teda Žabka to vypadá úplne super 😵 Tak tfuj, tfuj, tfuj, veď už môžeš hádam aj test robiť 😕
Mirka super že Rebeka už pekne kaká, uvidíš ako ešte aj teraz ušetríte na plienkach pre ňu 🙂
My sme doma samé, Marek je po 2 nočných ale samozrejme jeho braček ktorý nevie povedať ani pol slova o tom čo robí, niečo od neho potrebuje a nikoho nezaujíma že Marek je nevyspatý, zajtra na 6-tu ráno ide zas do roboty, ale aj tak je vo Zvolene, veď prečo nie...Som zvedavá kto raz bude taký ochotný prísť pomáhať jemu keď bude niečo treba. Ale som povedala že do 17-tej musí byť doma, ale neverím tomu ani náhodou. No budem isto veľmi napálená ak nepríde dovtedy, vlastne už teraz som zlostná ako čert. Ešteže Lucka je dobrá, aj pekne papala dneska zatiaľ, tak ma to teší. Ale mňa ráno dosť bolelo brucho, som mala problém vstať z postele...

zabka
7. sep 2010

@terezicka Terez ale ved ja som test robila, kukni lepsie.. 😉

terezicka
7. sep 2010

žabka už som kukla, som slepá 😝 To robí to tehotenstvo, veď zbadáš sama 😀 Ale super, veľmi veľmi sa tešíme že to takto krásne rýchlo vyšlo 😵

zabka
7. sep 2010

No ja tomu tiez nemozem uverit, ze na prvy sup... Ale no uvidime... 😉 Este co povie doki. Ozik vy ste za kolko isli k dokimu?

mirka20
8. sep 2010

zabka, ja som bola v nejakom 7-8tt

zabka
8. sep 2010

Tak to mam este cas... 😉

terezicka
9. sep 2010

Ahojte, dnes je u nás zabíjačka, síce uprostred týždňa ale keď treba tak treba...My s Luckou samozrejme veľmi nepomáhame, nejako sa na to necítime 😀 Ale bola som si zobrať takú fajnú pečienku pred chvíľou, už sa teším keď sa do nej pustím 😲 😀 A Lucka mala ohromnú zábavu lebo som jej ukazovala hlavu z prasaťa a ona sa stále chodila na ňu pozerať a keďže oči boli zavreté,tak všetkým rozprávala že prasiatko búva 😝
Včera sme boli u mojej starkej a mňa mala total na háku, celý čas chodila len za mojimi sesternicami ( 18 a 17 ročné ), všetko len s nimi, aj uspať ju mohli len oni, ale samozrejme museli tam byť obidve. Ale aspoň som si ja oddýchla 😝 A zajtra si ideme spraviť asi výlet buď len do Zvolena alebo zbehneme aj do Bystrice, ideme pre švagrinú tak nech spojíme nejako príjemné s užitočným 😅

terezicka
9. sep 2010

@zabka ja som bola tiež cca v 7tt a už bolo pekne vidieť srdiečko 🙂

@mirka20 prajeme príjemnú zábavu na svadbe, užite si to a nech detičky v noci pekne spia aby ste sa s Jankom mohli vytancovať dosýta 🙂

terezicka
9. sep 2010

Písala mi Kila : "ahoj, boli sme v poradni, Tomi má už 4300g a 56cm, stále len dojčím, ale trápia nás bolesti bruška. Réka má bračeka stále veľmi rada. Budúci týždeň pridám fotky na MK. " A ešte gratuluje Žabke 😵

pahu
9. sep 2010

Zabka, aj ja gratulujem 🙂
😀

terezicka
11. sep 2010

Ahojte, tak včera sme boli v BB, len škoda že dosť pršalo lebo bol aj jarmok ale v takom daždi chodiť po námestí, no komu sa chce 😝 Ale aspoň si Marek konečne kúpil nohavice čo chcel už dávno a ja ako dobrá manželka som mu dovolila kúpiť si dvoje keďže boli v akcii 😀
Dneska tu celý deň prší, ale prišli synovci tak aspoň Lucke ide lepšie deň lebo inak by ma asi piclo celý deň v daždi zavretá dnuka a Marek v robote 😅 Synovec sa hral s takou kuchynkou a detským nábytkom a Lucka si samozrejme išla sadať na malinkú stoličku a cikať na hračkárskeho nočníka 😝 A nevedela pochopiť ani za svet že prečo to nemôže a nechápala že prečo pijeme čaj z prázdnej šálky 😀 Ale inak bola zlatá ako sa spolu pekne hrali 😎

shiona
11. sep 2010

ahojte mozem sa pridat medzi vas? este sice ako nesnazilka ale tak chcem ziskavat nove informacie a skusenosti.. a dufat ze o paru mesiacov rockov sa podari aj nam babo.. len treba stale zazemie partnera..🙂

terezicka
13. sep 2010

Ahojte dievčatá, ani neviem ako to správne vyjadriť slovami ale dnes mám zas nejaký deň blbec...Vlastne už dlhšiu dobu a dnes preto, lebo som doobedu spadla 😕 Išla som zobrať vlhčené utierky a pošmykla som sa a odvtedy som celá nešťastná. Malé kope, cítim ho v pohode tak hádam sa mu nič nestalo, ale ja si pripadám strašne nešikovná. Toto tehotenstvo som už 3x spadla a to ešte neni ani zima, neviem čo budem robiť potom keď začne mrznúť - to ma hádam len doma priviažu o posteľ aby sa mi naozaj nič nestalo... A ešte mám aj zápchy, potom hnačky, no hrôza...Ale aspoňže maličké nie je také akčné ako Lucka a v noci sa viem celkom vyspať 😝 Ale tieto moje pády sú hrozné...

zabka
13. sep 2010

Boozinku Terez davaj na seba pozor..Hlavne ze si v poriadku a aj malinke... 😉 No ja som na tom tak, ze trpim nespavostou nemozem vobec spat, co pri malej bolo naopak... A vobec nic mi nie je, nemam ziadne priznaky ako keby som ani nebola tehu.... 😕

terezicka
14. sep 2010

Ahojte, tak aby nám nebolo málo Lucka má soplíky, celú noc sme viac nespali ako spali...Marek v nočnej a mňa ešte okolo 11-tej večer zas chytila hnačka, som mala dosť. Lucka plakala, ja kŕče v bruchu a len som sedela na záchode, hneď ako som sa postavila to bolo ešte horšie. Potom Lucka cez noc len chrčala, v kuse sa lepila na mňa ( spala pri mne ) a keď som sa jej otočila chrbtom hneď plač a že mami kde si...? Takže sme si veľa nepospali...A zajtra chceme ísť na návštevu, no majú tam deti tak uvidíme ako bude Lucka do zajtra so soplíkmi...

terezicka
14. sep 2010

Žabka ja sa fakt snažím, no nejako sa mi smola lepí na päty...Už si bola u dr? A s tým že ti nič nie je ešte počkaj, mne pri druhom začalo byť zle až okolo 10tt ale v menšej miere ako pri Lucke. No prajem ti aby ťa všetky nevoľnosti obišli

zabka
14. sep 2010

terez este som nebola u dokiho.... 😉

mirka20
15. sep 2010

ahojte. tak sa hlasim po svadbe. bolo nam fajn, len to bolo dost rychle ani sme sa nenazdali a bolo po svadbe. mali sme aj aupair - bol svokor aj s priatelkou, tak sme sa mohli zabavat az do rana. len rebeka mala zle sny, tak sme museli asi 2krat zasahovat. aj ked sa svokor snazil ju ukludnit, ale mama je len mama.

terezicka
16. sep 2010

Ahojte, no my máme za sebou ďalšiu hroznú noc...Ešte zaspať zaspala Lucka ako tak, ale potom okolo 11-tej veľký rev, tak Marek ju hneď pustil ku mne a on išiel do jej izby lebo dnes ráno skoro vstával tak že aby sa vyspal aspoň trochu. Lenže Lucka furt len kašlala, ja som ju už nevládala ani vnímať, vždy keď som konečne zaspala tak ona začala strašne kašlať. Potom zrazu ticho tak reku super ale po malej chvíľke veľký buchot a rev - Lucka sa strieskala z postele - ani neviem ako sa jej to podarilo. Marek vyletel z izby, ja z postele, tak sme ju ukľudňovali, ona bola celá rozpálená, ale mala len okolo 37,2°C no aj tak som jej dala sirup že aby sme sa aspoň trochu vyspali. Tak do nejakej 4-tej celkom v pohode, ale potom zas len kašlala a kašlala, no niekedy to už aj naschvál robí. A z nočného pádu jej ostala hrča na čele a teraz som si ráno všimla že aj monokel pod okom 😝 Takže vyzerá skvele a ešte je celá doštípaná neviem či od komárov alebo čo, no jej sa to veľmi rozlieva po líčkach a to pritom dávame do zásuvky to proti komárom 😅 A prší tu celú noc, zas bude dlhý deň, uvidíme ako vydržíme dnuka...

mirka20
17. sep 2010

aj my sme chori. teda presnejsie rebeka-ma nadchu.nastastie jej to uz prechadza, ale vcerajsok bol 😖 som zvedava, ci to od nej chyti aj matusko 😕

kila
17. sep 2010

Čaute! Ďakujeme za gratulácie, neskôr pridám fotky!
My sa máme fajn, Tomáško je malý anjelik a Réka ho má najradšej na svete, takže žiadne problémy nemám s deťmi. Tomáško väčšinou stále len papá a spinká, takže on je naše zlatíčko, hoci posledný týždeň mu začali bolesti bruška a to dosť silné, veľmi sa strápi. Dojčím, prekonali sme už aj menšiu laktačnú krízu, no ale vtedy som mu len dala častejšie jesť a teraz pekne papá každé 3 hodiny. Dojčenie Tomimu ale veľmi nejde, pretože pri jedení ústočkami "cupitá", prehltne obrovské množstvo vzduchu, nevie chytiť poriadne bradavku a ja neviem čo s tým. Ale na poradni keď mal 1mesiac už vážil 4,3 kg a merial 56 cm, takže rastie ako z vody. Réka je z neho nadšená, pusinkuje ho, hladká ho, pomáha pri prebalovaní a kúpaní, dáva mu svoje hračky, vie ho aj zabaviť ako mu rozpráva o všeličom, je radosť na nich pozerať. Keby mi niekto pred pôrodom povedal že budeme mať doma takúto idylku, neverila by som. A keďže malý "stále" spí mám kopu času aj na Réku. Rodičia nám veľa pomáhajú, svokra na nás varila celý mesiac, teraz už varím aj ja a moji rodičia zvyknú zobrať Réku k sebe na víkendy, takže vtedy žehlím a upratujem. 😵

kila
17. sep 2010

A pôrod bol tiež bez problémov. Ráno o piatej som sa zobudila na bolesti a s tým že sa to už začalo. Oznámila som to aj manželovi, ale s tým, že zatiaľ sa nikam neponáhlame. Potom bolesti oslabli, ale stále som ich cítila, začal sa deň, mala som kopu roboty okolo Réky, ešte som išla s Rékou sama autom do mesta vybavovať veci a na poštu a na ihrisko... a keď Réka išla spať poobede tak som prekontrolovala tašku do pôrodnice. Nevedela som dokedy sa mám trápiť s týmito bolesťami, s Rékou som nič také necítila alebo som to len asi nezaregistrovala. Večer o ôsmej som povedala manželovi, že tak to už bude naozaj ono a čoskoro asi ideme, s takýmito bolesťami sme išli s Rékou už do pôrodnice. O deviatej som ešte uložila Réku spať. Chcela som ale počkať kým mi odtečie plodová voda, lebo nechcela som aby manžela poslali zase domov. Plodová voda mi odtiekla o 21.30, to som už mala 5 minutové bolesti, tak svokra zostala s Rékou a mi sme bežali do pôrodnice. To som sa už ale mala veľmi zle a ledva sme došli do nemocnice. Vyplnili sme papiere, o 23.00 ma vyšetril lekár, bola som otvorená na 3 cm. Manžel bol so mnou. O pol hodinu som povedala pôrodnej asistentke, že ja už musím tlačiť, tak ma hneď presunuli na sálu a o 10 minút bol malý na svete. Manžel bol taký šťastný že mu bolo úplne jedno ako sa bude malý volať, tak dostal meno ktoré som mu vybrala ja. 😀

zabka
17. sep 2010

Ahojky, tak ja sa hlasim dnes som bola u dokiho takze tehu potvrdene, o dva tyzdne mam prist znova.... 😉 Kila super ze to islo tak rychlo. A ze deticky su dobrucke tak co viac si priat... 😉 🙂

kila
18. sep 2010

Žabka gratulujem! 😵
My sme našťastie zdraví, Réke som začala tento týždeň dávať vitamíny aby neprechladla, lebo nechcem aby aj malý bol chorý.

terezicka
18. sep 2010

Ahojte, tak za nami je prvá noc ktorú sme strávili oddelene, teda ja bez Lucky. Ona spala u našich , ja doma,ale prišla som od nich len o pol 11-tej, už som ledva videla. Dnes som mala školu, včera tiež no a Marek bol včera zapíjať narodenie kamarátovej dcéry 😀 V noci ani neprišiel domov, len mi kamarát písal sms-ku že Marek bude spať u nich, Marek ani nevedel že niekto mi písal 😅 Ale toto beriem, je to fakt dobrý kamarát takže to beriem s rezervou. Lucka noc u našich zvládla v pohode, ja doma tiež, lebo len čo som zaľahla už som spala 😝 Teraz som už doma zo školy, idem si pripraviť na zajtra na obed mäso do pácu, urobiť nepečenú tortičku a potom pre Lucku a pre Mareka 🙂

terezicka
18. sep 2010

Kila no vitaj medzi nami už s dvoma detičkami, super aký skvelý pôrod si mala a to meno pre malého - krásne 😵 A Tomáško ti tiež krásne rastie a priberá, to úplne úžasne pribral za prvý mesiac 🙂

terezicka
18. sep 2010

Kila krásne fotky, krásne sú tie deti 🙂
Žabka gratulujem k oficiánemu potvrdeni tehu, nech ho máš čo najľahšie a šo najpríjemnejšie 🙂

mirka20
19. sep 2010

ahojte 🙂
kila, vitaj. super rychly porod, krasne uzivanie dvojmaminkovania ti prajem. ale kedze mas okolo seba kopec pomocnikov, urcite to zvladnes lavou zadnou (trosinku zavidim, dobre by mi obcas padlo mat navarene a postrazene deti). tomasko je krasnucky. kde su tie casy, ked bol matusko taky malicky a iba spinkal 😵
zabka, gratulujem k potvrdeniu tehu a prajem prijemne tehulkovanie 😉
terez, gratulujem k prvej noci 🙂
u nas nic nove, rebeka stale chora, uz sa pridalo aj kaslanie, matusko mal sopliky len jednu noc (to bol brutal - od desiatej do pol druhej bol hore a potom opat od pol piatej do pol siestej)a este trochu cez den. ale teraz je uz ok, aj v noci spal uz normalne.

terezicka
19. sep 2010

Mirka aj Lucka má tiež už aj kašeľ, ja si myslím že jej sople stiekli do hrdla a nezaberá ani sirup ani nič...Len kašle a kašle...
Lucka zvládla tú noc úplne super, aj včerajší deň čo bola celý u našich, potom sme boli ešte v meste v parku sa pohrať, tak si vyobzrela zvieratká a pošmýkala a pohojdala sa a ešte sme streli aj 3 známe rodinky tak super. A potom sme sa boli najesť, tak ja som bola najspokojnejšie práve vtedy - s plným bruchom 😀 A za posledné dva týždne mi dosť podrástlo bruško, už ho musím fakt odfotiť aby ste videli. V utorok idem do poradne, aj na 3D tak som zvedavá na drobčeka 🙂