Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

adulina
autor
30. nov 2012

@petki kludne ho aj nadalej dojci, je to najlepsie, ja som ich tiez len dojcila do 6mesiacov

petki
2. dec 2012

🙂 ok a mozem sa spitat mojho chlapceka strasne svrbia dasna co mu pomoze

kila
3. dec 2012

@petki skús Calgel ale nečakaj zázraky...

petki
3. dec 2012

uz som kupila a pomaha to 🙂

petki
3. dec 2012

🙂 dakujem 😀

terezicka
4. dec 2012

Jáj dievčatá naši ockovia sa smejem akurát. Ma napadlo, Marek obliekal Katku v nedeľu po kúpaní, ja som žehlila, na stole pripravené pyžamo pre Lucku a Katku. On schytil smaozrejme Luckine že ho ide obliecť Katke, no Katka sa nedala a ukazuje mu na svoje že to je jej. A on ju ešte zahriakol nech neberie Luckine pyžamo 😲 To som spozornela, musela som si sadnúť na gauč a rehotala som sa ako blbá kým si ma nevšimol a v tom mu došlo čo spravil 😀

terezicka
4. dec 2012

@petki kedy máš narodené bábätko? Aj moja Hanka je v auguste, 31.8. 😉

petki
4. dec 2012

no moj andrejko sa mal narodit 14 augusta ale narodil sa 19.7.2012 bol precasne darodeni

petki
6. dec 2012

@terezicka no moj andrejko sa mal narodit 14 augusta ale narodil sa 19.7.2012 bol precasne darodeni

kila
7. dec 2012

@terezicka naši ockovia sú už len takí... 😀
@petki teším sa že vám to pomohlo... 😉

petki
9. dec 2012

@kila to hej pomohlo nam to a strasne 🙂

terezicka
16. dec 2012

Ahojte, no dávno som nepísala o mojej sestre tak je načase to zmeniť 😕 Už niekoľkokrát ma upozorňovala na to, že Hanka by sa mala konečne začať otáčať, mala by sa dvíhať ked ju ťaháme za ručičky a ona samozrejme nič z toho nerobí, takže asi je niečo zlé...Dnes mi to opäť sprízvukovala, mamina ju skúšala ťahať a Hanka vystrela nohy a nič, tak sestra zas len oči krútila. Potom okomentovala Katkinu zimnúp vetrovku, áno uznávam je jej trochu väčšia ale zas neťahá ju po zemi, má ju po zadok, rukáv má vyhnutý. A ona že ved ju má kolená a rukávy strašne povyhýňané, že v nej ani chodiť nevie, hýbať sa...A včera aj dnes nám priletel na balkon sokol - bývame na konci dediny, blízko je les takže mal odkiaľ. A sestra to neverila ani Marekovi, odbila nás tým, že ved sokol je horský vták že čo by tu robil. Takže asi tak... 😅

kila
17. dec 2012

@terezicka teraz ťa už fakt uznávam, keď si tvoju sestru ešte neposlala do ... no veru tam... Ja by som to už určite urobila. Tvoja trpezlivosť je naozaj nekonečná. Pani Dokonalá nemá vlastné problémy?
U nás je všetko po starom, okrem toho že Réka si škaredo udrela hlavu do radiátora, nemuseli jej to zašívať, ale stále to má škaredé, má zaviazanú hlavu, takže tento týždeň do škôlky už nepôjde. Bol to horor, kričala o život, všade bola krv... Šťastím v nešťastí je že jazvu nebude mať na tváričke ale vzadu na hlave vo vlasoch. Ani len nešantila, len jednoducho spadla z postele takto nešťastne v našej spálni. Tomáško sa tieť zľakol, plakal zo súcitu.

mirka20
21. dec 2012

baby, nestiham vas moc, tak takto popredu vam chcem zazelat krasne a pokojne sviatky a uspesny novy rok 2013 plny lasky a pohody 🙂

adulina
autor
25. dec 2012

Tiez by som Vam vsetkym rada popriala vsetko dobre, vesele Vianoce, plne lasky, pohody a radosti, a do noveho roka 2013 len to naj naj, to zle nech Vas obchadza aby sme si tu aj nadalej sem-tam poklabosili 🙂
PF 2013

kila
28. dec 2012

Ahojte! Aj ja vám prajem všetko dobré do nového roka! @adulina dobré fotky!
Ja som posledný týždeň pred Vianocami už nestíhala, Réka ostala doma zo škôlky, navyše začala škaredo kašľať, vo štvrtok sme išli k lekárovi a bola podozrivá na zápal pľúc. Dostala silné antibiotiká. V nedeľu kašľal už aj Tomáško, s ním sme museli ísť na pohotovosť. On mal zápal priedušiek a tiež dostal antibiotiká. Takže na Vianoce deti boli z tých liekov úplne mimo a mňa to tiež chytilo, brala som acilpirín po dvoch.
Dúfam že vaše Vianoce boli v pohode... 😉

kila
26. jan 2013

Haló, kde ste? 😅

kila
29. jan 2013

Viete mi poradiť ako získam max. podporu v nezamestnanosti? 😅
Baby, volala som šéfovi, ale povedal, že nemôže ma prijať naspäť, pretože tá firma skrachovala, ale ešte sa máme stretnúť, zavolá mi že kedy... čo teraz? Čo mu mám povedať? Na čo mám nárok, čo s mojou dovolenkou, odstupné? Všetko je stratené? 😖
Môžem začať naplno sa venovať hľadaniu novej práce...

kila
29. jan 2013

A akože skrachovala? Nemala by som o tom vedieť? Rozviazať pracovný pomer? A keď už firma neexistuje alebo je platobne neschopná? A čo keď ju prebrala iná firma? Prenajímali sme vlastné budovy a kancelárie, vidím keď idem okolo že nájomníci sú stále tam, takže tie priestory stále prenajímajú od niekoho... mám pocit že šéf ma chce oklamať! 😖

adulina
autor
29. jan 2013

@kila no to máš blbe ☹, kukni na orsr.sk či sú v konkurze alebo zrušení.
Treba nájsť firmu ktorá ťa zamestná na dohodu za taký plat aby si mala max podporu , stačí tak robiť pár dni, aj ja nad tým rozmýšľam, lebo tiež nemám kam ísť a musím si nájsť robotu 😉

kila
29. jan 2013

@adulina podľa orsr.sk nie sú v konkurze ani v zrušení... nič sa tam nedialo...
A aký vysoký plat by som mala mať?

adulina
autor
29. jan 2013

@kila no podpora je tuším 50% z platu a na tento rok je max podpora myslím okolo 800,-, takze plat by mal byt cca 1600,-, v januarovom dietati bolo o tom pisane
Tak keď nie sú zrušení mali by normálne fungovať, asi ťa len natahuje 😠

kila
29. jan 2013

Mám na to aj inú verziu: ak chceš max. podporu, treba po skončení RD jeden deň dovolenky čerpať a ostatnú nechať preplatiť aj s odstupným.. to znamená, že napr. RD koční 1.5., 2.5. budeš čerpať jeden deň dovolenky a v tento deň skončí aj prac, pomer.. 😅

kila
29. jan 2013

Ja už neviem čo si o tom mám myslieť, šéf ani nechce aby som do firmy išla, vraj sa stretneme niekde v meste... vôbec sa mi to nezdá... určite bude vymýšľať aby mi nemusel platiť odstupné, a bojím sa že to aj vybaví...

adulina
autor
29. jan 2013

@kila hm...tak ked ťa tam už nechce asi už nič nenarobis a bude to možno takto lepšie ako sa tam trápiť , veď uvidis čo ti povie. Ja nemôžem mat dovolenku lebo nemám prác.pomer bola som živnostníčka, takze musím vymyslieť dohodu

kila
30. jan 2013

Hľadám prácu v KN a okolí, aj tak som to mala v pláne, veď som už aj začala, bola som už aj na pohovoroch. No je to bieda... Na jednej strane som aj rada že sa nemusím vrátiť do NZ, na druhej strane prácu potrebujem - ale najviac ma štve že sa so mnou snažia vybabrať. Nedalo by sa rozlúčiť pekne?!?! Firma funguje veselo ďalej, šéf ma chce oklamať, chce prísť za mnou do KN aby som do kancelárie do NZ nechodila... 😠

terezicka
8. feb 2013

Ahojte dievčatá nejako to tu viazne 😅 My sme boli včera na drohom očkovaní aj na poradni, vážime 7320g takže sme také tučniatko - tak volá Hanku moja sestra 🙂 Už sme začali aj papať zeleninku a klop klop ale veľmi jej chutí, zatiaľ sme mali problém len so špenátom. No stále máme problém so spaním, je to veľká bieda, dnes spala cca 2 hodky za celý deň a takto je to vlastne každý deň...Nič na ňu nezaberá, nepomáha, ona ani v aute nezaspí a po 16-tej už vôbec a potom vydrží byť hore do 19-tej alebo aj dlhšie...Katka dnes tiež nespala, hlavnew že cestou do škôlky sa už potkýnala, som čakala kedy sa zvalí spiaca do snehu 😀 Lucka mala karneval tak bola celá happy, samozrejme bola prinezná/kráľovná, aj korunku mala 😀

kila
3. mar 2013

Ahojte… Mám obrovskú novinku: našla som si prácu a minulý týždeň som už robila. Zatiaľ práca sa mi páči, vybavujem objednávky, prekladám z maďarčiny na slovenčinu a mám na starosti písanie webovej stránky firmy. Kolegyňa ktorá ide preč ma samozrejme stále ešte zaúča, pretože majú špeciálny program vyvynutý len pre nich. Hovoria, že šéf je super, len pracovný čas ma trošku trápi, lebo robíme od 8.00 do 17.00, len v piatok do 14.00, komplikuje nám to život, lebo niekto musí strážiť Tomáška a niekto musí ísť aj pre Réku, potrebujeme k tomu 2 autá. Keď som nastúpila dohodli sme sa so šéfom, že o týždeň mu poviem či zostanem alebo nie, asi ho spýtam či sa s tým pracovným časom nedá niečo urobiť. Keby sa dalo, mohla by to byť práca mojich snov… 🙂

adulina
autor
3. mar 2013

@kila tak to super sprava, teším sa s tebou, keby sa aj mne tak podarilo nájsť o rok robotu, tak to by bolo super, dúfam, že sa dohodnes so šéfom na svoju spokojnosť. Ak je to aj platovo fajn tak ideálna robota. A manžel ako?
No u nás este otázne či zoberu Tamku do škôlky, zatiaľ sa riaditeľka vyjadrovala dosť negatívne. ☹

terezicka
3. mar 2013

@meliska no akurát dnes ma tak napadlo či si ešte kinderko alebo nie a čo to tu vidím??? tak srdečne gratulujem, nech ste zdravučkí, nech malý dobre rastie, poslúcha, veľa spinká...aký bol pôrod? a čo vraví hanka na bračeka?