Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

zaza_na
11. jún 2008

terezicka, kopanceky su uplne super. a v druhom trimestri je to uplne nadherne. len v tretom uz potom zacnu byt potom niekedy az bolestive 😖 ale aj tak stoja zato 😀 😵

terezicka
11. jún 2008

Zuzka neboj sa, podľa mňa Lili bude úplne ok, to vás iba zbytočne chceli vystrašiť...Ale určite sa im to nepodarilo, veď my sme ti hneď vraveli že malá bude úplne ok 🙂
Sharlotta treba robiť hlavne to, čo ťa baví...Mňa moja robota vôbec nebaví, ale ten krátky čas už vydržím...No teraz viem že po materskej ak bude možnosť tak sa sem nevrátim a radšej pôjdem niekde do nového robiť 😝
Baby môžem sa dačo spýtať? Bývate niektorá z vás so svokrovcami? Alebo ste s nimi strávili nejakú dlhšiu dobu? Lebo na mňa po tých 2 rokoch už úplne začína doliehať nejaká ponorková choroba alebo čo...Aj moji rodičia si všimli že už sa vyjadrujem o niečo inak na ich adresu... Ešteže Marek to berie celkom športovo, keby sme bývali zas u našich tak jemu by naši už liezli na nervy...

pahu
11. jún 2008

Terez, je to normálne že ťa chytá ponorka 😉 Hlavne my síce s nimi nebývame, ale sme s nimi celkom často.. Ja som sa ale naučila, že im musím rovno povedať, že sa mi niečo nepáči... Iste, stalo sa mi, že som na nich videla, že by to najradšej nepočuli, ale ak by sme si to nevyjsnili vždy ihneď, zrejme by sa to nakopilo 😀 A teraz si ešte o niečo citlivejšia, tak to tak možno viac vnímaš 😉

Zazi, ako to že nebude ako má byť? Bude presne ako má byť, malinký a chutnučký, taká gombička 😀 😀 😀

terezicka
11. jún 2008

Pavli vieš lenže keď bývaš pod ich strechou tak je to zas len kus o inom 😔 Teraz sme sa rozdholi že svokre zaplatíme víkend na jednej chate ( má ísť so švagrinou s ktorou si rozumie ), bude tam mať aj procedúry - proste oddýchnuť si a vypadnúť z domu...A ona hneď že nikam nejde v žiadnom prípade, máme ísť my, nech to určite zrušíme...Proste žiadna vďačnosť - vôbec nič...A viem že naši by boli radi keby sme im niečo takéto pripravili... Aj teraz Marek vraví že iba čo ho mama zbytočne rozčúli a znervózni... Som povedala že poobede sa jej spýtame, ale ja nepoviem ani slovo - odmietam ju prehovárať aby tam išla...
Alebo s oslavou v lete pre Mareka, tak v nedeľu mi medzi rečou povedala že ona dala objednať tortu 😲 Tak som jej povedala nech ju pekne krásne zruší, lebo ja mám tortu objednanú už dávno ( takú akú chcel Marek ), povedala som jej nech nevypeká lebo sa to nezje...A ona že zje, že nebude stačiť a že aj jedna torta bude málo - bude nás 14 dospelých...A že v 25l kotlíku guľáš stačiť nebude, že trba ešte opiecť mäso, kúpiť špekačky, dať kuracie krídla do marinády...A nakoneic sa to všetko vyhodí psom, lebo bude teplo a nikomu nebude chutiť toľko jesť... Poviem pravdu - aj ľutujem že som vôbec chcela aby mal Marek nejakú "oslavu" 😢 😔 Marek by bol najradšej keby nič nebolo, to len ja som veľmi chcela, ale teraz si myslím že to nebol úplne najlepší nápad...

pipika
11. jún 2008

Terez, chapem ta. My byvame so svokrovcami uz skoro 3 roky. 😠 ☹ 😢

terezicka
11. jún 2008

Pipika a nerozmýšľate nad niečím vlastným? Ja by som bola aj za kúpu bytu ale Marek o tom nechce ani počuť 😔 A keďže bývate so svokrovcami tak máte spoločnú kuchyňu a tak? Lebo by našťastie nie, ale svokra sa vždy pýta čo som varila a už mi to teda ide na nervy...Si pamätám že raz videla u nás paradajkovú polievku so zemiakmi ( ona také nepozná, ja to mám z domu ) a iba prevrátila oči že čo je to zač...

pipika
11. jún 2008

Terez, mame vlastnu obyacku a spalnu, inak vsetko je spolocne. Vedela by som sa aj ja stazovat. My chceme staviat dom, ale asi az o 2-3 roky, dovtedy musime vydrzat. Teraz mame taky problem, ze chceme vymenit nasu spalnu a obyv. za ich spalnu a obyv., lebo nasa je tmava a neda sa vetrat. A ona ma obrovske okna. Lenze sa bojime, ze povie nie a ani si neviem predstavit co potom spravime. Do nasej spalne babatko nemozme. ☹

meliska
11. jún 2008

Ahojte babulky,
len som Vas chcela pozdravit, teraz som na sluzobke tak sem moc nestiham nakukat, tak aspon na chvilku. Pipi a terezicka, zit so svokrovcami vam nezavidim. Ja by som to teda nezvladla ani u jednych ani u druhych a to mam fakt super svokru.
U nas (rodicov) byval bracho 3 roky ked sa ozenil a vtedy som pochopila, ze taketo nieco proste nefunguje. Ludia mozu byt akykolvek super, ale po case je to ponorka...
Zazi: zachvilinku uz bude z teba mamina... daj nam nejako hned vediet co a ako 😉

Sharlotta: z toho co som ti vcera poslala sa ti nieco pacilo? 😅 ci ostavas ucit a nedas prazdniny ani za svet 😝 ?

terezicka
11. jún 2008

No ja si neviem ani len predstaviť ako zareagujú keď im povieme že chceme kúpiť pozemok a začať stavať...Keby išlo iba o mňa, tak ja začnem stavať hneď 😅 Ale aspoň to ma teší, že Marek chce tiež stavať a že si teiž uvedomuje tie chyby na jeho rodičoch čo mu ja vravím

zaza_na
11. jún 2008

no babenky, ja som si isla nachvilu lahnut a zaspala som 😀 tak sa znova hlasim. ale dobre tak, lebo v noci som dost zle spala. budila som sa kazdu hodinu... 😒
teda, my so svokrovcami nebyvame, ale viem, ze by to problem nebol. oni su strasne dobri a aj modre z neba by kazdemu dali. takze jedine, co by mi asi vadilo, by bola ich prilisna starostlivost 😀
tak vam nezavidim, ze musite riesit take veci a musite sa s tym stresovat. podla mna byt vo vlastnom a zvlast, ked uz je aj miminko, je velmi dolezite...
terezka, niektore veci je proste treba ignorovat a vobec si ich nevsimat. to sa proste inak v zivote asi neda s nicim. a urcite teraz beries aj vsetko ovela citlivejsie a inak k tomu pristupujes ako pred tehu. no a to s tou oslavou - ked to svokre spravi radost... nexce asi ostat bokom a xce ukazat, ze vie co sa patri a vie sa postarat a vystrojit poriadnu oslavu...

mirka20
11. jún 2008

ahojte. len na rychlo vas zdravim, lebo rebeka sa zobudza, ideme papat.
zuzka, zajtra silno drzim paste 😵
ozvem sa neskor. papa

sharlotta
11. jún 2008

Meliska, aj hej, ale neviem, ci som vhodny kandidat. 😅 A z talianciny viem "si" "no" "mangare" "dove?" a mozno si pamatam aj casovanie slovesa "byt"... 😀
A kde si na sluzobke?
Inak byvoat so svokrou by som nevydrzala, ona ni je zla, len prilis starostliva a mne staci, ked sme tam na vikend. A dalsia vec su predstavy starsej generacie o zivote...To by som nevydrzala ani s nasimi, aj ked nasi su tak trochu modernejsi, ale aj tak...

zaza_na
11. jún 2008

terezka, to je jedno, ako s abudu tvarit a ci sa urazia alebo nie, ze xcete byvat sami. ked to nedokazu pochopit, to je problem, ktory si musia sami poriesit... ja si myslim, ze moji svokrovci su tiez asi sklkamani z niektorych veci., nedaju to najavo, ale niekedy imk proste narazka ujde... urcite sa im nepaci, ze sme nexceli byvat u nich - velky dom a nakoniec tam nema kto byvat... alebo, ze sme aspon nexceli stavat pri nich...
ale ani ja a rohodne ani manzel by sme to nikdy nexceli. mame na to rovnaky nazor. a tiez im je luto, ze ku krsnatku budu mat daleko. ale som uz svokrovej povedala, ze si ju cez prazdniny este uzije, ked jej ju na tyzden alebo dva donesieme a nechame ju tam 😀
predsa len, manzel je jediny syn. vsak maju len dve deti. nasi to vsetko beru uplne inak. maju 5 deti a tesi ich, ked vidia, ze sa postupne osamostatnujeme a ze sa nam dari samym a nemusia sa uz o nas starat. vsak maju na krku este dvoch 😀

zaza_na
11. jún 2008

teda xcela som napisat ze budu mat daleko k vnucke. ale tam mam preklepov, ked som sa ponahlala 😲 😀
mirka dakujem 😉 zachvilu uz aj nam zacina ten kolotoc 😝 😵

meliska
11. jún 2008

sharlotta: ja viem z talianciny iba nadavky 😀 takze tak.... a ber to tak, ze neexistuje idealny kandidat na pracu, lebo ako sa zvelicuje v zivotopisoch tak sa zvelicuje aj v inzeratoch na pracu.... 😉 takze posli a uvidis, za skusku nic nedas a ked z toho nic nebude, tak ma dufam nezabijes... 😝
jo a na sluzobke som na vychode
zazi: ja mam tiez taku svokru, co by mi zniesla aj modre z neba a mam ju velmi velmi rada, ale myslim si, ze po nejakom roku by mi to zacalo prekazat... 😉 ono je to lepsie ked mam vlastnu kuchynu a prihoria mi vlastne hrnce 😀 😀 😀

terezicka
11. jún 2008

Mirka ahojky 🙂
Zuzka veď aj moji svokrovci sú príliš starostliví, ale idú mi na nervy tie otázky typu a kde idete, alebo kde ste boli, kedy prídet...Veď sme dospelí s Marekom a je naša vec čo robíme a kde chodíme...A s tou oslavou, vieš ja beriem že Marek je jej syn, ale je to môj manžel a je to moja starosť niečo mu pripraviť...Aj švagriná povedala svokre ( svojej mame ), nech sa do nás nestará, že my si to chceme spraviť sami a podľa našej chuti a že keď budeme niečo potrebovať tak sa určite ozveme, ale keď sme ticho tak to zvládame všetko sami... Dneska sa s ňou ideme o tom porozprávať, teda ja som sa rozhodla že budem len prísediaca a nech si ten rozhovor vedie Marek, lebo už by som asi nevydržala a niečo škaredé povedala... Ale možno to vyznie hnusne, ale aj švagor má na 90% rovnaké názory na niektoré prejavy svokrovcom ako ja 😀

meliska
11. jún 2008

terezicka: este nejak vydrzte a potom ked bude Emka uz behat tak si postavite vlastny domcek... pridem vam pomoct robit zaklady, mam dobru prax v nahadzovani do miesacky 😎

pipika
11. jún 2008

My ked nie sme doma vecer najneskor o pol desiatej tak svokra uz vola mangelovi ze kde sme. A ked sa vratime tak nam vynada, ze ako sa o nas bala. Toto si predstavte. Hnusne.

sharlotta
11. jún 2008

Ja sa tak tesim na nasich! 😀 Aj na auto!!!! To len tak...od temy. Ale svokra k nam nereze. Meliska, vies, aka je moja mama a MM mama je taky suchar, vsetko berie vazne, ani pri nej nezanadavat a kazdu debatu zvedie na citaty z biblie... 😒 Moja mama jej uz povedala, nech si radsej najde poriadneho chlapa a nech zije zivot 😝
Terezicka, teraz s tym nic nespravis a pochybujem, ze si to sama uvedomi, len jej pride luto, lebo starsi ludia su uz taki citlivi na to, ze ich nikto nepotrebuje a tak...Urcite bude lepsie, ked jej to Marek povie...

terezicka
11. jún 2008

Pipika viem si živo predstaviť, to je tiež riadna otrava...Nám stačí že niekam ideme na noc a svokor volá že kedy prídeme a popritom vie že až na ďalší deň...Alebo svokor robí to, že sa nespýta Mareka či má niečo v sobotu na programe ale mu jednoducho oznámi, že sa ide do hory a berie ako hotovú vec že Marek ide s ním 😠
Meliska no veď budeme musieť, lebo pokiaľ nevyhráme 3 milióny ( pozemok + stavba domčeka ), tak neviem kedy sa mi odhodláme na takú pôžičku 😅

sharlotta
11. jún 2008

Pipika, brat byva s nami a ked ide von, tak mu tiez volavam, kde je, lebo neviem zaspat a pred ocami mam stale len to,ako ho opiteho niekde prepadli. A ked nedviha telefon, tak mam paniku a tiez mu vynadam, ze nedvihal telefon. Bratovi to lezie na nervy, ale uz sa vela takych veci stalo, este za jeho studentskych cias, ze mu zlomili nohu a dokopali ho, ked poculi v BA, ze ma vychodniarsky prizvuk. 😒 Takze ja tomuto rozumiem.

pipika
11. jún 2008

U nas to je to iste. Svokor robi manzelove programy na vikend. A on sa boji povedat nie. Vies, kolkokrat mi je do placu kvoli tomu. ☹ ☹

terezicka
11. jún 2008

Pipika tak ja som si aj poplakala párkrát kvôli tomu...
Sharlotta ja som ale svokre povedala že čo by sme boli radi keby pripravila na oslavu ( aby upiekla také nejaké slané pečivo )...Vieš mňa vždy bavilo organizovať všetko možné a teraz zrazu sa nemôžem realizovať...A keď sa naskytne konečne nejaká príležitosť tak sa nájde osoba ktorá mi to možno aj nechtiac kazí 😔

pipika
11. jún 2008

No, teraz sme sa dobre vystazovali.

zaza_na
11. jún 2008

no babenky, veru. to je niekedy na hotove romany, co si uzijete, ked byvate so svokrovcami 😀 a veru, necudujem sa vam, ze uz mate toho dost. to komendovanie by aj mne liezlo na nervy... a to ze mi niekto ide vymyslat program, tak to uz je vrchol 😠 vsak nech povedia, co maju na plane a spytaju sa, ci mozte pomoct a nechaju to na vase rozhodnutie. moji rodicia to tak robia - zavolaju, ze sa ide daco robit a spytaju sa ci mozme pomoct... neviem, ci by to ale bolo ine, keby sme mali s nimi byvat 😀

mirka20
11. jún 2008

tak som vas precitala, popozerala fotky. mala je v postielke, ale nespi, takze tu dlho nebudem.
k tej teme, co rozoberate. my byvame so svokrom, kt.chodi na tyzdnovky, tak je nam fajn. ale zas cez vikend dohanaju robotu okolo domu, tak manzela si cez vikend moc neuzijem, ale co uz, porobit sa musi. 😒

terezicka
11. jún 2008

Mirka ale ste väčšinu času sami, teda myslím bez svokra takže to máte určite z nás čo bývame so svokrovcami najlepšie riešenie 😅 Ozaj ten piatok teda platí hej? Inak Marek povedal presne čo som si myslela, že ako ja poviem tak bude 😀

mirka20
11. jún 2008

terez, je to ine, to je jasne. a piatok plati, uz sa moc tesime.
idem zehlit, mala zaspala,tak to idem vyuzit. papa zajtra 😵

terezicka
11. jún 2008

Tak pa Mirka príjemné žehlenie a vidíme sa zajtra 🙂 A na piatok sa aj my veľmi tešíme 😵

mirka20
11. jún 2008

mam mensiu prestavku v zehleni, tak som vas prisla kuknut a tu nikoho. tak idem dalej zehlit 😝