Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

govinda
20. jan 2009

čaute babule 🙂 .
Pamätáte na mňa ešte?
Ako sa vám darí?

annavi
20. jan 2009

ajoooj goovi...moooja teba som tu uz dlho nevidela..teeeda ani ja som tu dlho nebola 😀 ..akkooo??

terezicka
20. jan 2009

Govi ja si na teba pamätám veľmi dobre 🙂 A vy ste ako na tom teraz? Pokračujete v snž?
Žabka ahojky no u nás slnko svietilo včera a dneska je tam škaredo 😕 A čo Nikolka? Ako spinkala v noci? My fajne 🙂

govinda
20. jan 2009

no teraz znovu začíname snažilkovať, doteraz sme mali pauzu vyše roka a pol. Dnes mi končí mrcha, minulý týždeň som vysadila HAK, tak začíname odznova 🙂 .
terezička, krásna dcérenka 😵 😵

annavi
20. jan 2009

jeeej ...no govi tak drzim palceky... 😵 uz aby sme aj my coskoro boli tehulky........uz som z toho smutna ze sme ostali len my..stare snazilky... 😔

govinda
20. jan 2009

annavi, a vy čo nové?
Ja teraz musím merať HAK, aby lekár vedel posúdiť, ako moje hormóny reagujú na vysadenie HAK. No veď keď pamätáš, tak som mala šialené cykly, takže teraz to chce lekár odsledovať. Ak vraj do 3 mesiacov neotehotniem, tak mám naklusať aj s grafmi, aby mi urobil hormonálny profil.
Tak teraz som začala piť nejaký ženský čaj, vraj pomáha pri problémoch s cyklom, ale nejako tomu neverím, ale nalievam sa ním statočne. 😀
Ešte vtedy, pred dvoma rokmi skoro, sme tu spomínali nejaký čajík, ktorý to dáva dokopy alebo ktorý pomáha. Nepamätáte?

annavi
20. jan 2009

jaaaj...pamatam..no govi moja ja som mavala tiez divoke cykly...skakali mi hore dole....aj 43 dnove som mavala..na nervy....ale zmenila som doktora ...uz som si musela najst tu v TN pretoze stale odbiehat do ZV tak to bolo o nicom...a tato mi hned nasadila Duphaston ked som jej povedala ze mavam divoke cykly...pomimo mi odporucila aj Centrum matermu...co som sa cudovala lebo to brala moja svagrina ked bola tehu..ale beru to aj tie kt. planuju otehulkovat..a su tam vsetky vitaminy...tak neviem...uvidime...ja pijem alchemilku....kazdy dnik jednu velku šálku...
ta pomaha pri cykloch..teda mne ano...mne sa upravil..no ked som ju nepijavala tak som mala dlhocizné cykly....
a ako inac??no uz len s drahym cakame kym sa otepli nech mozme stavat....

govinda
20. jan 2009

annavi, no ja tiež musím dať dokopy ten cyklus, ale lekár mi nechce nič dávať teraz po vysadení HAK. Takže preto čajík. Akurát sa chystám pozrieť kamarátku, ktorá má doma mesačné dievčatko, tak sa vytešujem. Mám dovču, tak to aspoň obehám. A cestou si v lekárni kúpim tú alchemilku. Ten ženský čaj, čo pijem, je nejaký mix byliniek a obsahuje aj alchemilku, ale čistá je asi len lepšia. A to koľlko jej piješ? 1 cca 2dl šálku? A ak si dobre pamätám, tak sa pije len po ovu? 😕
Joj kočky, hrozne mi chýba si tu s vami pokecať. V práci nemôžem na net a keď prídem domov z práce, mám poväčšine kopu vecí, čo treba spraviť a tak sem nechodím. Len cez víkendy a po večeroch a to tu zas nikto nie je ☹ . Tak sa teším z dovči 😀
Idete stavať domček?

annavi
20. jan 2009

govi ja neviem..asi sa pije len po ovu..potom pauzicka....az do zacatia mrsky a potom zase...ja ani neviem kedy som mala ovu..ale asi dnes a zajtra...tak posnazilkujeme 😀
no ano ideme stavat...uz aby sme zacali...len rok sme vybavovali papiere...uver...kadejake ziadosti..na nervy to bolo vsetko..uz len pripojku na elektriku a vodu a uz moze nabehnut firma a stavat..ale musi sa oteplit...uz aby to bolo..aby sa zacalo nieco diat...
govi aj mne to chyba...pokeckat si..jaaaaj..zlate dobre casy....pamatas??? 😀

govinda
20. jan 2009

annavi, veľmi dobre si to pamätám a chýba to 😒 . Keď sem prídem, aspoň obehám a omrknem čo nové, ale ani na to nevyšiel čas. Ale nechodila som sem aj preto, lebo sme nesnažilkovali. Takže preto som tu teraz častejšie 😀
Tak nech vám to dobre a hlavne rýchlo stavia 😉 A samozrejme aj kvalitne 😉

annavi
20. jan 2009

no ja som zase nastupila do novej prace..a nemala som na MK cas...ale potom sme mali kopec vybavovaciek....mavala som dlhe cykly..ani sme nemali kedy snazilkovat...ale jednym ockom som kuki .na MK... 😀
jaaj moja...dakujem...ved pootom skolaudujeme...... 😀 😎

govinda
20. jan 2009

annavi, a kde teraz pracuješ?

annavi
20. jan 2009

govi v marci bude rok co som v TN....teda v marci budeme mat roku spolunazivania s drahym.... 😀 nehovorim ze tych 8 rokov nebolo spolunazivanie....ale tento rok sme stale non-stop spolu... 😀

govinda
20. jan 2009

annavi, tak to je omnoho lepšie, nie?
Musím končiť, idem za kamoškou. Ale zastavím sa tu častejšie 🙂

annavi
20. jan 2009

ano lepsie je to ze som s drahym...ale robota...co sa tyka vztahov to sa radsej nebudem vyjadrovat.....no comment......
oki gov...papa

zabka
20. jan 2009

Terez tak ste asi nam poslali dnes trosku slniecka 😉 ... noc celkom usla aj ked do polnoci sa stale mrvila 😅 ...
Ahoj govi,ty si tu teda veeeeelmi dlho nebola 😉

zabka
20. jan 2009

Ozaj terez koko mala Lucka ked ste ju krstili?

meliska
20. jan 2009

ahoooj zabkaaa, ako sa vam dari? 🙂 vy uz planujete krstiny? 😉

mirka20
20. jan 2009

ahojte 🙂
tak my noc klasika, ani nejdem hovorit 😒 len lutujem mojho muza, ze musi po takej noci fungovat v praci. aj som ho posielala, nech si ide lahnut inde, ale nechcel, ze on s nami ostane. zlaty je 😵
sa mi zda, ze sa malej vyhodili nejake fliaciky po hrudniku a chrbatiku, idem to sledovat a dumat, z coho to ma. 😕
som moc rada, ze tu vidim aj stare tvare 🙂
zabka, mna si sa nepytala, ale my sme malu krstili, ked mala skoro 2 mesiace, ale to preto tak neskoro, lebo som cakala, kedy pride moja sestra z UK.

kila
20. jan 2009

Ahojte! Bola som tu dávno a teraz zase musím riešiť jeden môj "problém", viete mi poradiť?
Od 1.1.2008 som bola na dovolenke do 15.1.2008, potom som bola PN až do materskej, materskú som dostávala od 15.3. do 27.9.2008, a teraz som na rodičovskej dovolenke. Čo sa vlastne zarátava do príjmu? Zamestnávateľ mi urobí ročné zúčtovanie? Od akej výšky príjmu sa podáva daňové priznanie? Môžem odpočítať z daňového základu životné poistenie?
A ešte jedna otázka na Mirku: oznamovala si zamestnávateľovi že si na rodičovskej dovolenke, a ak áno, tak akou formou? 😅

kila
20. jan 2009

Teraz napíšem niečo o nás a potom idem niečo prečítať aj o vás... 😉
Takže Réka je už veľmi šikovná. Sama sa posadí, sama sa postaví, už lezie aj po štyroch. Aj postieľku sme už museli dať nižšie aby nevypadla z nej. S papaním sme na tom rovnako, papáme všetko s kašičkou. Vie už urobiť pápá a ťapi ťapi ťapušky a stále by len chodila a chodila a chodila. 😝 Boli sme u kamošov kde mali 18 mesačného chlapčeka - a Réka ho zbila. 😅 Nespoznávala som vlastnú dcéru... vrieskala a chudáka malého len mlátila a mlátila... 😅 A ten nič, len kukal a nechal sa robiť s ním čo len malá chcela. Asi sa na neho tak tešila že ho od radosti takto poláskala. Teraz ju učíme hladkať - hladkať macíka, bábiku, mamičku, ocinka, babku... 😅

kila
20. jan 2009

A gratulujem Žabke a Pipike k bábätkám! Prajem vám veľa zdravia! 😵

kila
20. jan 2009

Réka spí dobre. Stále častejšie sa jej podarí prespať noc. Zuby ešte nemá... 😅

kila
20. jan 2009

Govinda ty ešte žiješ???? 😅 😅 😅

kila
20. jan 2009

No a vy sa máte ako?

terezicka
21. jan 2009

Ahojte tak naša Lucka chúďatko dosť veľmi kašle, dosť je taká zahlienená.. Som jej kúpila v lekárni sirup Hedelix ale keby ste videli ako veľmi jej nechutí 😝 No ale dačo s ňou robiť musím, soplíky už našťastie pomaly ustupujú, už to neni také hrozné ako to bolo pred týždňom...A mamina mi povedala aby som jej na hrudník dala masť, na to sáčok a previazala plienkou, že by jej to mohlo stiahnuť...Tak som zvedavá čo to s ňou spraví ak jej to spravíme...

terezicka
21. jan 2009

Kila vitaj medzi nami, prišla si k vašim? No teda tvoja réka je riadna bojovníčka, ju začni krotiť pomaly 😀
Žabka my sme Lucku krstili keď mala 4 týždne a zvládli sme to úplne v pohode. Ale najskôr choďte za farárom kde chcete krstiť a dohodnite sa aj s ním, s týmto našim bola chvíľami dosť ťažká reč 😅

terezicka
21. jan 2009

Inak v nedeľu sme mali návštevu a Lucka dostala také krásne šatočky v ktorých bola aj košieľka a svetrík, také je to milé. Tak jej to ideme obliecť na svadbu mojej sestra, na ktorú sa ale úprimne vám poviem ani nejako extra neteším... 🙄
Mirka tak vďaka za šatočky od teba, ale teda dáme Lucke tie čo teraz dostala.Ale aspoň budeme mať dôvod prísť vás pozrieť a vrátiť vám šatočky čo si nám požičala 🙂

sharlotta
21. jan 2009

Meliska, ak sa tu objavis, tak vsetko najlepsie! 😉

terezicka
21. jan 2009

meliska má dnes narodky? Tak teiž prajeme všetko naj a Lucka posiela veľkú pusu 😀