Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

meliska
25. aug 2009

no pofotim tu vybavicku, uz som si aj baterky do fotaku nabila 😀 ale este nam chyba zopar veci... 😀 ale my este mame cas... tak nesresujem, aj ked u nas v teme novembrovky uz baby peru a zehlia vybavicku o dusu, mne sa to zda strasne skoro... ved ja chcem mat tie vecicky cerstve, vonavucke 🙂
nasa malinka teraz oblubuje, ked sa mi vtlaca ritkou, alebo hlavickou neviem co to je na pravu stranu pupka... potom tam mam taky hrbol... niekedy sa tak zaprie, ze mi az brusko stvrdne... tak potom ju to na chvilku omrzi 😀

jankabelka
25. aug 2009

super, už sa tešíme na fotky 😀 to sa aj mne zdá príliš skoro prať už teraz, ale to je každého vec. tvoje budú voňavučké v novembri 😅 hm, ten hrbol si viem predstaviť 😀

terezicka
25. aug 2009

Mirka dneska si išla k Dr však? potom daj vedieť ako si dopadla, ako pekne maličké sa ukázalo 😵 A som sa inak aj chcela spýtať či ste využili ten nosič od nás...
My sme boli včera u zubára, ja iba na preventívke ale Marekovi dávalaj blombu, no prežil to v pohode 😀 Lucka mala túto noc trochu lepšiu konečne, len od 4-tej spala pri nás 😅 A tak krásne sa púšťa už chodiť veľmi vidno že každý deň spraví o niečo viac krokov sama. A najkrajšia je aj tak vtedy keď vystrie ruky pred seba a tak ide 😀
Meliska mňa ešte napadlo my máme doma napr. aj rektálnu rúrku, použili sme ju síce iba raz ale stálo to za to, vtedy by sme si bez nej asi neporadili. Myslím že ani neni veľmi drahá, tak ak chceš si ju kúpte aj keď ju možno nevyužijete. Toto ma len tak na okraj ešte napadlo...
Janka potom napíš určite sms-ku keď sa malická narodí, budem čakať 🙂

jankabelka
25. aug 2009

Terezka som rada, že Lucka už lepšie spinkala 😉 a jasné že dám vedieť 😅
A som zvedavá na Mirku, dúfam, že bude mať aj fotku drobčeka

mirka20
25. aug 2009

ahojte 🙂
tak sa hlasim z poradne. vsetko je v poriadku, drobcekovi pekne bije srdiecko a uz ma 4,2 mm. chrustik maly 😵 a odporucil mi pomaly prestat s kojenim, lebo ze teraz je to este ok, ale ze okolo 20tt by to mohlo sposobit potrat. tak uvidime, ako to zvladne nasa princezna. teraz si idem lahnut, nejaka som unavena 😅
terez, nosic sme vyuzili, ked sme boli na soroske, ale janka v tom mala dost kopala do chrbta, tak sme objednali ten, co som ti spominala a na hrade sme uz mali ten.

jankabelka
25. aug 2009

Mirka, super správy 🙂 a fotku ti lekár nerobil?

terezicka
25. aug 2009

Mirka som rada že aspoň raz vám poslúžil aj keď Rebeke v ňom veľmi pohodlne asi nebolo 😅 A som sa aj chcela spýtať že ako plánuješ to spraviť s kojením... A aké UM dávaš Rebeke cez deň? Inak asi mi to veľmi nevíde ísť v piatok do LC na jarmok čo sme sa rozprávali minulý týždeň... Zajtra príde moja sestra k nám ( tá chorá ), bude aj nocovať a s ňou ideme určite vo štvrtok na jarmok ale v piatok bude Marek doma a neviem čo si naplánuje. Tak dúfam že sa nebudeš hnevať ale určite sa čoskoro stretneme, musím si ísť predsa pohladkať bruško 😵

Joj a Marek nebude doma v septembri 2 týždne, príde len na víkend medzi nimi. Musí ísť z roboty na nejaké školenie do Pezinku a nebude doma ani presne na Luckine narodky a v ten deň s ňou idem do poradne a idú ju aj očkovať a ja budem na ňu sama, no radosť 😒 Ale oslavu jej spravíme aj tak daktorú sobotu a to bude doma dúfam určite

mirka20
26. aug 2009

ahojte 🙂
dakujeme 😵
janka, doki mi dal fotku, ale na nej este skoro nic nie je vidiet, vsak co by sme chceli od 4,2 mm 😅
terez, vobec sa nehnevam, ze nam to teraz nevide. vide na buduce 😉 um davam teraz babylove z dm, predtym som davala od hami, co som mala tu vzorku. chuti jej jedno aj druhe, tak sa tesim. a dnesnu noc aj rano sme zvladli s um, kojila som naposledy vcera v noci, tak uvidime, ci sa nam podari to uz uplne odstavit. a o ockovanie sa neboj, zvladnete ho 😉

jankabelka
26. aug 2009

ahojte 😉
Mirka ale tak na fotke je aspoň malá bodôčka, tak hlavne že je tam 🙂
Včera sme boli posledný krát cvičiť v nemocnici, zasa sme si poriadne zacvičili a sestrička nám zapriala príjemný pôrod 😅

meliska
26. aug 2009

janka: tak to vyzera, ze si uz pomaly vo finale 😀 od ktoreho tyzdna sa chodi cvicit do nemocnice? 32tt alebo 34tt?
mirka: ani na mojej prvej fotocke nie je takmer nic vidiet 😀, ale ja tam a to je dolezite... tak ju supni do albumu, nech sa pokochame... ved o chvilku sa ti na jednu foto ani nevmesti 🙂

jankabelka
26. aug 2009

Meliska veru poriadne sa to skrátilo 😉 a ja som bola na cvičení od 33tt ale tak boli tam aj kočky čo už boli vo vyššom štádiu 😅

terezicka
26. aug 2009

Ahojte no my máme návštevu dnes a zajtra, moja sestra je tu, teraz sa v rámci svojich možností zabáva s Luckou v obyvačke. Lucka je strašne dosekaná od komárov ja už neviem odkiaľ k nám prilietajú lebo aj okno zatvárame už dosť aj cez deň a aj tak je ráno Lucka celá dosekaná. A tomu do zásuvky sme sa bránili práve kvôli Lucke, hlavne Marek nechcel aby dýchala taká malá už kadejaké chemikálie, ale asi sa tomu nevyhneme ( hoci sezóna komárov dúfam už končí ).
Lucka teraz vykrikuje v obyvačke, sa jej zapáčilo kričať v poslednej dobe 😀

terezicka
26. aug 2009

Mirka som sa pýtala kvôli tomu že aké UM dávaš, lebo nám len do 1 roka môže predpisovať dr UM, čiže rozmýšľam že aká budeme Lucke dávať potom. Som jej skúsila dať Hami čo sme mali od vás a v pohode to zjedla, asi jej teda chutilo a našťastie už negrckala, tak aj polievky jej robím redšie. A koľko stojí to Babylove a aká je tam gramáž? Lebo toto AR čo máme teraz je bez predpisu dosť drahé...

Janka mám taký pocit že ťa už všetci posielajú pomaly ale isto rodiť 😀 Ja som pred rokom bola len o 2tt menej ako ty teraz... Také skvelé spomienky mám na to... A ozaj, chceš aj epidurálku alebo ideš bez nej?

Meliska vy ste ako pokročili s výberom mena pre bambuľku?

pipika
26. aug 2009

Ahojte! 🙂
Dnes sme mali poradnu, Lili vazi 7250g a 66cm. Za mesiac a pol nabrala skoro 2 kila. Inak vsetko ok, nabuduce musime priniest moc, musim kupit sacok v lekarni. Terez, Mirka, prosim poradte ako to s tym sackom treba. Vraj u dievcat je to tazsie.

terezicka
26. aug 2009

Pipika aj my sme chytali moč do sáčku. No ten otvor čo budeš mať na sáčku tak musíš tak nejako opatrne vsunúť malej do cikuľky a prilepiť jej to potom. Ale ona sa pekne zvládne vycikať do toho. Alebo neskúšaš ju dávať na nočník? Lebo to by bolo najlepšie riešenie asi aj...

terezicka
26. aug 2009

Mirka si mi dobrý vtip teda poslala do mailu 😀

meliska
27. aug 2009

ahojte,
terezka: meno sme este nevybrali, zatial je to nasa mysicka, alebo pipiska 😀 alebo aj drobec...

terezicka
27. aug 2009

Meliska tak len vyberajte čas sa kráti 😀 Alebo sa rozhodnete ako my, keď sa Lucka narodila a vtedy sa nás spátali že ako bude volať, ja som otočila halvu na Mareka a on vraví, že tak Lucia 😀
Mirka kedy idete povedať rodine že budete mať ďalšieho drobčeka?
Mne už mrcha skončila takže sme sa aktívne pustili do snažilkovania, dúfam že sa nám podarí rýchlejšie ako Lucka 😅 Ale pohladkám Mirkine bruško a bude 😎

meliska
27. aug 2009

terezka: obavam sa, ze aj u nas to tak dopadne... len neviem ci nebudem musiet otocit hlavu k podlahe, kde bude lezat zeleny tatko... 😀 lebo sa chudacik obava, ze s nim budu mat viac roboty ako so mnou 😀

mirka20
27. aug 2009

ahojte 🙂
ja som poslednu dobu k.o. kazde poobedie spim s malou.
pipika, krasne miery. neboj, s tym sackom to zvladnes 😉 nechoaj malu rozbalenu, ked jej ho nalepis, aby si videla, ked sa vycika a hned jej ho mozes dat dole.
terez, mojim rodicom aj surodencom sme to povedali hned v utorok cez skype, poobede jsnkovmu ocinovi. dnes sme to volali jankovmu bratovi. ostatnym to povieme casom, mozno po dalsej poradni.
mel, neboj, tvoj drahy to pri porode zvladne. aj moj sa obaval a po porode hned prehlasil, ze mozme ist rodit opat 😀

meliska
28. aug 2009

no tu je dnes tichoooo.....
mirka: s tou unavou ti to verim, este mam v zivej pamati, ako som v prvych tyzdnoch krizila oci uz o piatej poobede... 😀 teraz je to lepsie... aj ked niekedy zhasnem uz pri vecernych spravach... ty to mas este o to narocnejsie, ze sa musis cely den venovat malej vrtulke 🙂
inak ja si tiez myslim, ze MM to zvladne v pohode, je sice slabsej povahy, co sa tyka nemocnic, chorob, ihiel, krvi a tak, ale snazim sa ho pripravovat na to, ze porodne bolesti na seba vziat nemoze ani mi s nimi pomoct... ze mne pomoze viac to, ze tam bude so mnou a ze bude mat zodpovednu ulohu - tlmocit moje poziadavky lekarom 😵

terezicka
28. aug 2009

Čaoko tak za nami je ďalšia noc kedy Lucka spala s nami a okrem nej sa nevyspal nikto. Celý čas sa veľmi vrtela, nevedeli sme sa ani pohnúť lebo sme sa báli že ju priľahneme keďže sa točila dookola a my sme poriadne ani nevedeli kde je. Včera cez deň spala len raz, potom sme boli na jarmoku v meste, tak som jej kúpila magnetky a taký vláčik ale to asi odložíme, lebo nevie čo s tým...Aj sme jej ukazovali ako tam má vsúvať také skladačky ale ona len kukala a aj tak si robila čo chcela 😀 Ale nevadí časom príde na to 😀
A včera večer bola taká zlatá, lebo sa v obyvačke hádzala na paplón, sa dala na kolené, vystrela ruky, zvýskla a už sa aj hodila 😀 No taký krásny pohľad to bol 😵
Teraz spinká, ešte aspoň hodinku by si mohla pospať...

terezicka
28. aug 2009

Meliska určite to tvoj manžel zvládne, povedz mu že veľa chlapov to už zvládlo pred ním a že je to krásny pocit a pohľad keď uvidí ešte tak čerstvo narodené bábätko 😵
Mirka snáď ti tá únava rýchlo prejde...Keď ti bude lepšie že už nebudeš taká unavená tak vás prídeme pozrieť, nech sa Lucka zas trochu pohrá s Rebekou a ukáže jej ako vie chodiť 😎
Jaj a dnes sa Lucka aj sama 1x postavila bez pomoci aj bez podopierania sa stolíka alebo niečoho...

terezicka
29. aug 2009

Ahojte dnes máme 11 mesiacov, takže ešte mesiac počkať a môžme sfukovať sviečku na torte 😉
A všetko najlepšie k meninám prajeme Nikolke a posielame jej božtek 😵

jankabelka
29. aug 2009

Ahojte babule, vidím že pekne víkendujete, u nás dnes poriadne pršalo, ale už bolo treba aby zapršalo, lebo bolo strašne sucho 😉
Terezka máš pravdu, už každý očakáva, že budem rodiť 🙂 už by som to chcela mať aj za sebou, ale ak to s malou ešte spolu vydržíme, tak aj tak bude dobre 😅
Mirka s tou únavou to poznám aj ja 😖 ale neboj určite to časom prejde
Pipika malá Lili pekne narástla a pribrala 🙂
Meliska neboj manžel to isto zvládne 😉

terezicka
29. aug 2009

Janka a chceš aj epi pri pôrode?
U nás neprší hoci tiež by sa zišlo...Ale je zamračené tak možno ešte bude

pipika
29. aug 2009

Ahojte! 🙂
U nas leje. Poobede sme chceli ist s kamoskou a s jej synom do madarska, ale neviem co z toho bude.

Terez, prajem vsetko naj naj naj k 11tim mesiacikom. Lucke posielam pusinku. 🙂

Vcera sme boli na oslave. Mangelov krstny mal 60ku. Planovali sme to tak, ze najneskor o 9tej vyrazime domov. Nakoniec sme tam ostali do 11tej. Lili vobec nebola unavena, skoro cely vecer som s nou tancovala. Mysleli sme si, ze v aute zaspi a ona nic. Ked sme prisli domov este spievala a vykrykovala. Okupali sme ju a hned potom zaspala az do 7mej rano. Teraz znova spinka s tatinom. Pridala som par fotiek.
Teraz idem uvarit zemiaky. Bude ich mat so struhanym syrom.

Janka, myslim na teba a drzim palce aby bolo vsetko v poriadku a aby si uz bola coskoro maminkou. 😵

zabka
30. aug 2009

Ahojky, terez dakujeme ze ste si spomenuli....dnes sme sa vratili s chalupy..nemame ani nic nove okrem noveho zubka... 😉 plazime sa o preteky a uz mame aj nejake naznaky stvornozkovania 😵

zabka
31. aug 2009

Dnes mame 8 mesiacikov..... 😵 😵

mirka20
1. sep 2009

ahojte 🙂
zabka, dodatocne nikolke vsetko naj k meninkam aj k vymesaciu 😵
ja tu mam do zajtra sestru, takze si to s rebekou uzivame. ja upratujem, rebeka je s tetou 😅 a vcera sme mali na navsteve 2 sesterky s manzelikmi. jedna je tehulka, druha ma 2 mesacnu emili. jej, babule, take krasne je to malinke babatko, uz sa tesim na nasho chrustika 😵 sice trosku viac placka ako nasa plackala, ale aj tak je rozkosna 😵