Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
23. sep 2009

Ahojte tak my si užívame tento týždeň u našich, čo som rada lebo aj Lucka tu má viac spoločnosti ako ked je len so mnou. A túto noc som mala možnosť sa dokonca aj vyspať lebo moja sestra sa hrdinsky ponúkla že s ňou bude spať. Ale o pol 4 som už bola pri Lucke aj ja lebo plakala a sestra mi povedala že už hodinu sú hore. A ráno o 6 už LUcka tu behala po hale a vykrikovala takže som sa nevyspala ani veľmi lepšie ako keby som spala s ňou. No a sestra povedala že najbližšie s ňou bdue spať až keď už Lucka bude vedieť sama spať vo svojej posteli a prespí celú noc 😅 😀
Joj a dnes som zas dostala mrchu o 1,5 týždňa skôr ako mala prísť 😅 Takže radosť...

terezicka
23. sep 2009

Pipika tie zelené sú podstatne kvalitnejšie ako tie biele, vlastne vraj tie zelené nahradili tie fialové čo boli - písali baby v septembrovkách. Ale my sme už mali tie zelené a bola som s nimi veľmi spokojná...

Mirka super že drobček je v poriadku a že pekne rastie. Aj knižku už máš?

Žabka tak naše baby majú rovnako veľa zúbkov. Teda nám sa ten 6 ešte neprerezal ale už sa veľmi tlačí

zabka
23. sep 2009

Ahojte pridali sme nejake foto tak kuknite... 😉

meliska
23. sep 2009

zabka: mala je krasna... a s tym prstekom je zlatunka...

zabka
23. sep 2009

jeee dakujeme 😉 😵

mirka20
24. sep 2009

ahojte.
tak som aj ja opat po dlllllllhej dobe pridala zopar fotiek. a je tam aj nas dalsi chrustik 😉 😵
zabka, nikolka je krasnucka 🙂

meliska
24. sep 2009

mirka: krasny chrustik... rebeka je kocka a zosvetleli jej vlasky, vsak? 😵

vejinka
25. sep 2009

ahojte dievcata sto rokov som tu nebola...mirka jeeeej gratulujem k dalsiemu potomkovi...co by si xcela aby to bolo? hlavne nech je drdavucke ako hovorime vsetky..a je jedno co to bude 😉 uff no sa vam podarilo? alebo ste planovali? ja som pre mesiacom dostala prvu mrchu od porodu a teraz mam druhu ale nechodila a nechodila som myslela ze uz som v tom...a kupila si aj test a nic a na druhy den zavitala mrchana...ale som aj celkom rada este pockame..aspom pol roka 😉 no velmi sa tesim ze bude druheee vela stastia 😉 pozerala som aj fotecky tak rebeka je uz velka slecna...nebezpecnaaa pozor na napadnikov..otecko by si mal urobit zbrojny pas ak nema a stazit ju pred naporom chlapcov 😉

zabka mala je nadherna...taky smejko 😉

terez ktovie kedy sa ti nasi drobci rozhodnu prespat celu noc..ale ja uz ani nedufam 😅

mirka20
25. sep 2009

ahojte 🙂
konecne piatok a pred nami vikend 😵
mel, ano, z rebeky je uz riadna blondina a to som sa tesila, ze ked sa narodila, tak mala krasne medene vlasky. ale zas nemozem povedat, ze teraz ich nema krasne 🙂
vejinka, dakujem za gratulaciu. planovat sme neplanovali, aj tak sa moc tesime. mne je jedno, co to bude, len nech je zdrave 😉 aj ked kvoli manzelovi by som chcela chlapca. ocko zbrojny pas ma, takze chlapci si musia davat pozor 😀
k tym nociam. ani my sme este neprespali noc, ale zato nechcem kricat hop, ale tuto noc sme zvladli prvykrat bez mliecka, takze uvidime, co sa bude diat. mala len vodicku, mliecko sme zahovorili a spinkala aj bez neho. ale zas to moze byt vynimka, tak nechcem zakriknut 🙂

terezicka
25. sep 2009

Krásny dník prajeme tak my sme už prišli domov, pripravujeme sa na zajtarjšiu veľkú oslavu. Prišli mi pomôcť aj sestry keďže spraviť šalát a ostatné jedlo pre cca 20 ľudí nie je maličkosť 😅
Lucka mi je dsoť nervózna v poslednej dobe, pred týždňom jej vyšiel piaty zúbok a videla som že sa jej hore tlačí ďalší. Tento týždeň čo sme boli u našich, tak v stredu som jej objavila že aj zúbky dolu dvojky sú už skoro vytlačené. A včera večer bola poobede dosť veľmi uplakaná, nič ju nezaujímala, iba na mne nalepená. Som ju potom nechala s maminou, ale ona stále len plakala, aj môj brat si ju zobral na ruky ale nezabralo. Keď som prišla ja tak sa ukľudnila...No a večer po srpchovaní keď som ju utierala, tak som jej v puse zbadala že má prerezanú už hornú stoličku na pravej strane a na ľavej strane bude čoskoro 😅 Takže chúďatko moje asi aj kvôli tomu je taká, veď sa jej toľko zúbkov naraz tlačí že až 😕
A dnes nám príde domov ocinko, síce iba na víkend a potom zas ide na týždeň ešte preč 😔

terezicka
25. sep 2009

Kukla som fotky vaše kočky sú nádherné 🙂
Mirka dnes som prala 1x v tom Ariely ale nejako nebol taký účinný ako som čakala...som si kúpila len malú krabicu a asi som aj dobre urobila. Ale mali iba riadny dospelácky, neviem či má Ariel aj detský... Ešte som sa pýtala v septembrovkcáh čo používajú baby tak keď mi napíšu dám vedieť

terezicka
27. sep 2009

Ahojte tak my máme za sebou oslavu Luckiných narodenín 😵 Síce 1 rôčik bude mať v utorok, ale sme oslavovali včera lebo nám to všetkým vtedy najlepšie vyhovovalo. A prialo nám krásne slnečné počasie takže sme v pohode mohli byť vonku, moja sestra bola doma a nie v nemocnici takže aj to bolo super. Tortička bola krásna - motýľ, Lucka dostala darčeky - knižky, oblečenie, hračky, sponky, drevený domček pre bábiky a ocinko jej vyrobil drevenú stoličku 😵 Bola celý deň úplne super, pekne si pospala, všetci ju chválili že aká je krásna v šatočkách ( Mirka ďakujeme ešte raz veľmi krásne za požičanie )...Proste celý deň nám v pohode super vyšiel, aj misy sme so sestrami stihli načas pochystať 😉 Pridám fotky ale musím ich poupravovať, ale neviem kedy to stihnem...
Dnes nám ocinko odchádza zas na týždeň preč, Lucke sa prerezal riadne už šiesty zúbok, čakám ďalšie dva že sa prerežú každým dňom a stolička je jedna prerezaná, teda časť z nej a druhá sa nám veľmi tlačí...
Tak asi toľko máme nového 😵

terezicka
28. sep 2009

Tak tu je zopár fotiek z Luckiných narodenín
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

meliska
28. sep 2009

terezka: krasne fotocky... 😵 Lucka sa uuuplne zmenila... a aky sibalsky kukuc ma... 😉

jankabelka
28. sep 2009

Ahojte kočky, hlásim sa po dlhej odmlke 😅 nemohla som sa skôr ozvať pretože, sme toho mali strašne veľa, malá je už od soboty aj pokrstená takže už je božie dieťa 😉 idem skúsiť pridať nejaké foto

meliska
28. sep 2009

jeeeeej jankaaaa, na teba som cakalaaaa.... tak hovor ake to bolo.... a aky bol porod?
inak zo srdiecka gratulujemeeee a zelame vela, vela zdravia a paradny zivot celej rodinke... 😉

meliska
28. sep 2009

aaaa..... anetka je nadhernaaaaaa, az mi skoro slzicky vypadli, ale som v praci, tak to musim ustat.... 😉 babulka krasna 😵

jankabelka
28. sep 2009

meliska, malej sa vôbec nechcelo ísť na svet, tak mi dávali vyvolávačku, a kým sa to rozbehlo trvalo to celý deň, potom večer mi prepichli plodovú vodu, monitorovali malú, o 23h som dostala inekciu-kontrakcie sa zosilneli.manžel bol celý čas pri mne 😉 potom ráno o 3 h ma zobrali na pôrodnú sálu, už som bola otvorená na 7 prstov, potom som už musela len tlačiť, dosť to bolelo ale výsledok stojí za to 😅 neboj určite to meliska zvládneš, mne bol manžel veľkou oporou.
Ďakujeme za gratulácie

meliska
28. sep 2009

janka: super... 😵 dakujem za popis... ja sa porodu nebojim, kedze neviem do coho idem... 😀 len dufam, ze v ten den nebude vela porodov a manzela mi neposlu prec, lebo chudak to bude mat domov 50 min a keby ze uz ideme do finale, tak by som ho musela volat naspat a zasa chudak 50min v aute 😖 no ved uvidime.... vsimla som si, ze u vas mozu tatkovia ist aj na izbu... na antolskej v BA sa moze mimi ukazat navsteve len cez sklo 😖 ale uz nejako vydrzime 😉

jankabelka
28. sep 2009

vďaka meliska, je ozaj krásna ja sa na ňu ešte stále nemôžem vynadívať 🙂
neboj bude to tak ako má byť 😅

jankabelka
28. sep 2009

meliska, ja som bola na nadštadarde za ktorý sme si zaplatili a preto mohol byť aj manžel na izbe aj ostatné návštevy

mirka20
28. sep 2009

ahojte 🙂
jani, akurat dnes som ti chcela pisat, ze ako ste na tom 😉 anetka je strasne krasna.ste strasne rychli, ked uz mate za sebou aj krstiny.
terez, lucka je strasne zlatucka. a aku krasnu tortu a stolicku dostala 😵
mel, neboj, manzel stihne. moj isiel 37 km a stihol. a tolko isto isiel aj moj porodnik a tiez to stihol 😅 ono to nie je az take rychle, ako to ukazuju vo filmoch. teda u viacrodiciek sa to stane, ale u prvorodiciek len vynimocne 😉

mirka20
28. sep 2009

jaj, som sa zabudla pochvalit. dnes sme objednali postel aj nabytok do rebekinej izbicky, tak sa uz neviem dockat, kedy to pride. aj ked predtym este musime vymalovat a mozno dat aj plavajucu podlahu. ale uz sa tesim na to, ako budeme zariadovat, kupovat drobnosti, kt.dotvoria krasnu detsku izbu 😵

meliska
29. sep 2009

mirka: ja sa nebojim, ze to nestihne, len ho lutujem, ze sa nabeha tym autom a on je v strasnom strese, ked mi nieco je.... 😀 len by som ho chcela mat pri sebe aj v 1.dobe porodnej, ale teraz su v BA porodnice preplnene, tak asi nehrozi...
janka: ja tiez spekulujem o nadstandarte, ale to zalezi od toho, ci bude volny... aj ked tu za to pytaju celkom dost 😒

terezicka
29. sep 2009

Krásny dník vám prajeme aj keď u nás je trošku zamračené, ale to nič nemení na tom, že dneska má Lucka 1 rok 😵 To moje malé dievčatko ktoré sa ešte pred rokom o takomto čase skrývalo u mňa v brušku a doktor na poradni mi nedal ani trochu nádeje že by sa mohla v ten deň narodiť ešte. Ale ona si to rozmyslela a večer o 20:20 hod prišla medzi nás naša Lucinka 😵 Tak už sme aj my veliký, za ten rok sa toho veľa zmenilo, krásne narístla, kopec vecí sa naučila...Ľúbime ju veľmi, najviac na celom svete 😵
Dneska na obed ideme do poradne, som zvedavá na naše ročné miery a ešte ju budú aj očkovať, tak toho sa kus obávam ale hádam to zvládneme 😕
A včera nám vyšiel ďalší zúbok, takže ako ročná má Lucka 3 zúbky dolu, 4 zúbky hore + stoličku...

terezicka
29. sep 2009

Janka pozerala som fotky a Anetka je nádherná 😵 A podobne ako Meliske mi tiež vyšla nejaká tá slzička z oka 😵 No krásne bábätko máte, prajem vám celej rodinke všetko dobré, veľa radosti z maličkej.... 😵 A ako sa máš ty? Ako sa cítiš po pôrode? Kojíš malú?
Meliska pôrodu sa určite neboj, neni dôvod 🙂 Hlavne si vsugeruj rýchly a ľahký pôrod a taký aj bude ( vlastná skúsenosť )
Mirka tak super že máš teraz takúto zábavu ako je zariaďovanie detskej izby

meliska
29. sep 2009

terezka: malej - velkej Lucinke, zelame vela vela zdravia, lasky a mudrosti... nech vam vzdy robi len radost... posielame boztek na nostek 😉

mirka20
29. sep 2009

aj tu chceme lucke pogratulovat k uspesne zvladnutemu prvemu roku 😵 a zazelat jej este aspon 100 dalsich uspesnych rokov.
mel, manzel to zvladne. aj ja som moc chcela, aby bol pri mne aj v 1.dobe porodnej, ale nakoniec som si ani neuvedomila, ze v podstate som si to odtrpela sama. ale pri porode bol a to mi moc pomohlo 🙂 ale zas nevidel, co tomu predchadzalo, takze ak to teraz stihne, tak ho chcem urcite aj v tej 1.dobe, aby videl, co sme to spravili 😀

babulka123
29. sep 2009

ahojte, ja moc neprispievam ku vam ale poctivo vas citam..

mirka gratulujem k fazulke, drzte sa..

terezka - teda lucka vsetko len to naj a hlavne zdravicko.. ostatne pride samo a ked nie tak maminka a tatinko s laskou zabezpecia {terez dufam ze sestre je uz lepsie.. }

janka.. gratulujem k malinkej je uzasna.. podobne miery ako sme mali my.. drzim vam palce aby bolo vsetko ok, a hlavne aby ste si zvykli na seba a proste ..no ..vsetkok .. bude to super.. parada..

u nas je to ok, malinka je uzasna.. spinkame v noci cca od pol 8 do pol4 a potom do pol 8, dnes 1x od pol 10 do pol 6 a potom do pol 9.. inak sa uz zaciname cielene usmievat , viac komunikujeme, kukame.. no proste paradicka.. som na nu pysna, kazdy den vidim jej pokroky.. moje zlatico...

pipika
29. sep 2009

Ahojte! 🙂
Janka, mala je krasna, gratulujeme. 😵
Meliska, manzel to urcite stihne. Inak aj ja som bola v nadstandarde, bolo to super.
Malej Lucke prajeme vsetko dobre k narodkam, aby bola vzdy zdrava a usmiata.... 😵

Idem sa pochvalit, tlaci sa nam 1. zubok hore. No konecneeee. 🙂 Zvlada to celkom fajn.