Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
23. okt 2009

ahojte 🙂
sharlotte, gratulujem k rozhodnutiu stat sa snazilkou a prajem skore otehotnenie. inak to vyhorenie z prace poznam, aj ja som chcela otehotniet, lebo mi praca prerastala cez hlavu. ale vobec nelutujem, ze som sa rozhodla riesit pracu tymto sposobom. rebeku lubim nadovsetko a aj toho drobceka v brusku.
mel, ako ti zavidim to pranie. to boli fakt krasne casy. ja som prala v aprili, vonku krasne svietilo slniecko, tak som vsetko susila vonku 😵
terez, ani nevies, ake realne sny mas. ja uz mam brucho a riadne. uz ho neskryjem 😀 takze budes mat po com hladkat 😉
my dnes ideme k nasim. a ak nam vyda, tak pojdeme s jankom zajtra po veeelmi dlhej dobe sami dvaja na veceru, co sa moc tesim. 😵

sharlotta
24. okt 2009

No, Meliska, slubila si mi ten stvrtok a nic. ☹ Ani buduci tyzden nic, lebo ideme k nasim na vychod. Inak kyselinu listovu uz mam doma 😉

terezicka
25. okt 2009

Ahojte, no idem sa pochváliť - prvá skúška v zimnom semestri je za mnou, som to zmákla na 1 😀 Ešte ma čakajú dve také ľahšie ale 3 také dosť ťažké tak z tých mám strach už asi teraz.
Dnes sme s Luckou samé, Marek je v robote, a nemusím ani variť lebo svokra nás zavolala na obed. Lucka ráno vstávala o 6, som zvedavá ako to bude so spánkom cez deň 😅
Teraz tu robí poriadky so svojimi topánkami, strašnú slabosť má na všetky topánky a papuče 😝

terezicka
25. okt 2009

Mirka tak s aveľmi veľmi teším na tvoje bruško, neviem sa dočkať kedy si ho budem môcť pohladkať 🙂

terezicka
25. okt 2009

Pridala som nové fotky, ak máte chuť tak kuknite 🙂

zabka
25. okt 2009

Ahojky, kukli sme foto, peknucke aj my sme sa tam nasli 😉 Inak sme boli tento tyzden na poradni uz mame 76 cm a 9120g... 🙂

pipika
25. okt 2009

Ahojte! 🙂
Pozerala som fotky, dievcence su krasnucke.

Dnes v noci sa Lili 2x rozplakala, ale o 3 minutky spala dalej ( toto v zivote nerobila ). A rano som jej nasla v pusinke prvy zuuuub. Dolnu jednotku. Dockali sme sa aj my. 😵

nevestinka2010
25. okt 2009

ahojte vsechny!
sice planujeme plozeni az po svatbe (tj.od cervna 2010), ale ono se nezda, leti to jako voda, tak si myslim, ze nikdy neni na teoreticke pripravy moc brzy 😉
uz se na tehu a baby moc tesime a pomalu zaciname s pripravama na zdrave plozeni a tak.
vy, co uz jste tehotne nebo maminky> mate nejaky tip co urcite zacit resit co nejdriv, co vas treba zaskocilo? nebo co ste musely nejak dohanet, nebo ste litovaly, ze ste neco nedelaly nebo nevedely? 😅
nebo je na vsechno casu dost?
no budu sem na vas chodit koukat 😎

meliska
26. okt 2009

nevestinka: vitaj medzi nami... ono je toho dost, co cloveka prekvali, tak neviem, co konkretne si mala na mysli... mozes si tak cca od maja (tusim kveten) brat kyselinu listovu.... mozno aj skor... 😉

sharlotta: kyselinu listovu si mozes davat uz teraz... mala by sa brat aj pred tehu aby jej telo malo dostatok... a ten stvrtok bol jediny den kedy som nesla do BA a tento tyzden tiez... ale neboj, este sa nechystam rodit, tak sa este stretneme... 😉

sharlotta
26. okt 2009

Meliska ved preto som si ju kupila 🙂 a beriem.

pipika
26. okt 2009

Ahojte!
Baby, poradte. Co mam pouzivat na zubky. Calgel nezabera. Dakujem.

terezicka
26. okt 2009

Ahojte no Pipika neviem čo poradiť, ale ak Lili veľmi vystrája a bolí ju to, tak jej môžeš skúsiť dať aj Panadol sirup lebo ten je aj proti bolesti. My máme tiež Calgel...
A keď sme už pri zúbkoch tak ani neviem či som písala,že nám dolu vyšiel štvrtý zúbok a tlačí sa nám pravá dolná stolička 😅

Nevestinka tak ako píše Meliska začni papať kys. listovú a môžeš si merať aj BT aby si vedela kedy máš plodné dni

terezicka
26. okt 2009

Jaj a ešte pochválim Lucku, ale od včera sa vie už aj sama bez pomoci alebo podopretia sa niečoho postaviť 🙂 Šikuľka moja malá 🙂

meliska
27. okt 2009

sharlotta: no ved preto 😀 teraz uz len pohar vinka a pekne si to uzivajte, lebo v tehu je to potom dost komplikovane 😅 😎

nevestinka2010
27. okt 2009

meliska> diky za privitani a radu
Ano na listovku se chystam, treba od dubna.
Ja teda uz mam nacteno dost a chystam se pripravovat uz ted, ale jak rikas vzdycky se asi najde neco, co cloveka prekvapi ...

mirka20
28. okt 2009

ahojte 🙂
my vyuzivame, ze svieti slniecko, tak sme dost vonku, tak vas nestiham. a kedze sa snazime chodit bez kocika, tak ja som po tej prechadzke taka zmorena, ze vacsinou si poobede tiez hodim slofika. my sa sice nenabehame moc, ale je strasne vycerpavajuce presvedcit 1,5rocne dieta, nech ide tam, kde chcete. no a ak nespim, tak sa snazim upratovat alebo varit. proste "DOVOLENKA" 😖
terez, lucke gratulujeme k uspechu.
pipika, lili gratulujeme k zubku a prajeme bezbolestny rast dalsich. ja som malej davala homeopatika chamomilla vulgaris.
nevestinka, vitaj. podla mna je este skoro na pripravu baba,ale ak chces, uprav zivotospravu, kyselina listova je tiez dobra vec, ale az tak 3 mesiace pred planovanim tehu si myslim.

nevestinka2010
28. okt 2009

jo, jasne, ze je brzy na nejake doplnky a tak... zdrave se stravuji v podstate uz leta a ted chci hlavne cvicit a zpevnit zada, ty me nedavno trochu pozlobily...
spis sem treba myslela nejake vase tipy, neco o cem ste se dozvedely az v tehotenstvi, nejake novinky a tak... ale ono samotne hledani tady na MK je dost poucne ( a to si myslim, ze uz dost poucena sem 😀 )

terezicka
28. okt 2009

Príjemný večer prajeme, dneska odišla sestra od nás, bola tu síce len dva dni ale aj Lucke bolo hneď veselšie a mne vlastne tiež. V piatok ideme k našim, teda len ja s malou, Marek ide na chatu. A v sobotu idem zas na skúšku a potom až koncom novembra ma čaká ďalšia. Vôbec sa mi ale nechce, nemám nejako ani chuť a energiu sa učiť, ale čo spravím.
Lucka je zlatá, len dnes zas nespala teda spala 2xpo30 minút a teraz večer už bola taká kadejaká, nič ju nezaujímalo, dosť bola nervózna a mrzutá. Ale sa jej tlačia dve stoličky, hotová katastrofa...Len nejako vydržať to musíme, nič iné nám neostáva.
Dnes som piekla koláč, našla som recept na MMB, karamelovo - punčové rezy a bol fajný. Brat má o 2 týždne birmovku tak som si to chcela predtým nacvičiť aby som to potom náhodou nezvrzala. Aj karamel sa mi super podaril, som sa toho veru bála najviac že ako ho spravím, ale vyšiel na 1x a ani hrniec som nepripálila 😀
Inak nové asi nič, mrcha mi mešká 1 týždeň ale zatiaľ som netestovala, lebo to u mňa nie je nič nové...ešte počkám možno týždeň a ak tak potom testnem...

terezicka
28. okt 2009

Mirka sa teším na to tvoje bruško keď vravíš že pekne rastie 🙂 Snáď sa mi zas pošťastí a nalepí ako pri Lucke 😵

kila
29. okt 2009

Ahojte! Dúfam že nie ste choré. My choré stále sme, už je to 2 týždne. Nakoniec som musela s Rékou ísť k lekárke lebo som už nevedela čo robiť s jej teplotou, predpísala jej Nurofen a samozrejme antibiotiká pretože začala aj kašľať, ale teplota bola hneď preč. Darmo som jej hovorila že veď má hnačku ako jej môžem dať antibiotiká?!?!?! Veď zničíme jej črevnú flóru?!?! Akonáhle sme však skončili s diétou kvôli hnačke, na druhý deň ráno začala strašne vracať. Zase sme bežali k lekárke, tá skonštatovala že kašeľ je už preč, takže antibiotíka už nemusíme ale zase musíme držať diétu. Poobede už nevracala ale vrátila sa strašná hnačka, prebalovala som ju každých 15 minút. Ráno sme zase išli k lekárke nech nám dá niečo na hnačku, ale povedala len že treba držať diétu a brať probiotiká. Skoro som ju zabila!
Zachránila nás susedka, aj oni boli chorí a jej malá dostala od inej lekárky Smectu. Pre zmenu som včera ochorela aj ja, tiež som zvracala, hnačku mám stále. Včera som nevedela vstať z postele tak sa mi krútila hlava, ešteže svokra zobrala Réku preč. Ešte stále je mi zle, ani Réka nie je v poriadku, tak sme prišli domov k mojej mame aby nás dala do poriadku, lebo vôbec nevládzem a manžel bude celý víkend pracovať.
Réka už 2 týždne drží diétu, už sa nechce jesť ani mrkvu ani zemiaky ani nič diétne a lekárka nám nič nedá! Skoro ma šľak trafil! Nemohla som jej dať ani poriadne napiť, lebo všetko vyvracala, mohla piť vždy len maličké množstvo, ona ale bola stále smädná, viete si predstaviť to trápenie? Malá je smädná a ja jej nemôžem dať ani napiť? Potom sme kúpili v lekárni aj my Smectu a odvtedy je všetko ok. A lekárka jej nezobrala ani len výter, že vraj to nie je vírus. Potom som to ako dostala aj ja, aj celé susedstvo? 😠

kila
29. okt 2009

Inak mám aj dobrú správu, Réka už má 10 zubov, za posledné 2 týždne jej vyšli 3! Už aj dobre spíme! 🙂

kila
30. okt 2009

Terezka máte super nové fotky! A ten drevený domček pre Lucku je tiež fantastický! Dobrý nápad na Vianoce! 🙂

kila
31. okt 2009

Dnes Réka ešte nemala stolicu... zlepšuje sa to... 🙂 Ja som už tiež ok. Príjemný víkend! 😉

kila
1. nov 2009

Ahojte!
Réka nespala až tak dobre, ale dalo sa to zvládnuť, aj som to čakala lebo čoskoro bude spln a na malú to veľmi vplýva.
Ráno mala zase 4 x stolicu ale už to nebola ako polievka ale ako zemiaková kaša. Mám problém dostať do nej Smectu. 😒

kila
1. nov 2009

Škoda že tu zase nikto nebol, viedla som tu len monológ pre seba. 😅 Nevadí, aspoň viete že ako sa máme. Keď sa Réka zobudí ideme domov a neviem kedy sa tu zase objavíme lebo o 2 týždne bude u nás jarmok, asi až po tom. Majte sa a nebuďte chorí! 😵

terezicka
2. nov 2009

Ahojte 🙂
Kila prajeme Réke aby sa čím skôr dostala úplne do poriadku, nech je všetko v poriadku tak ako má byť.

My sme boli celý víkend u našich, včera sme prišli domov okolo 20-tej...Lucka bola u našich dosť urevaná, vôbec neviem čo s ňou mám robiť. Keď ma nevidí tak je všetko v poriadku, prehrá sa aj s inými, to neni žiaden problém. Ale akonáhle zbadá aj mňa, tak je furt len na mne nalepená, nechce ísť vôbec k nikomu ( ani k Marekovi ), len na ruách u mňa by furt bola. A ak sa niekto odváži ju náhodou zobrať odo mňa, tak chytí hneď hysák. Neexistuje spraviť niečo proti jej vôli, lebo sa odo mňa odmieta pohnúť čo len na krok. Som čakala normálne že naši nás hádam aj vyhodia, lebo toľko čo sa narevala, som ani na wc-ko nemohla poriadne ísť 😅 Vôbec neviem ako to mám riešiť, čo s ňou robiť...
Z piatka na sobotu s ňou spala moja sestra, lebo mňa začala podvečer veľmi bolieť hlava. Potom som si dala varené víno, chvíľu mi bolo aj lepšie, ale potom som stihla akurát včas dobehnúť na wc-ko 😅 Lenže Lucka v tú noc vystrájala, bola skoro dve hodiny v noci hore...

Mirka tak kedy nás prídete pozrieť? Kedy vás môžme čakať? 😵

Meliska ako babuľka v brušku? Ešte sa jej tam páči? 🙂

meliska
2. nov 2009

ahojte,
terezka: zatial sa babulke v brusku paci, zajtra zaciname 38tt, ale my sme sa s bambulkou dohodli, ze 22.novembra to roztocime 😀 takze este mame nejake 3 tyzdne, nejak sa nam ten datum paci a bola by nedelne babatko a navyse aj velmi presne 😀

marcaradko
2. nov 2009

ahojte mamce 🙂
prisla som vas kuknut,pochvalit sa no aj poprosit o radu.taaakze v prvom rade mirka gratulujem k tehulkovaniu 😉 a prajem ti aby si mala cele tehu+porod bezproblemove a porodila dalsieho krasneho drobca 😵 ozaj chcete vediet co to bude,ci to nechate na nahodu?
meliska,iba oci otvaram v kolkom tt uz si,ten cas straaasne letiii 😕 ...len nedavno sme chceli spolu zacat snazilkovat,no ja som si "radsej polezala v nemocke" 😝. samozrejme aj tebe drzim palceky,nech sa drzis[te] az do uspesneho konca/zaciatku 😉 ...ozaj a ako sa bude volat kocanda?
terka lucka rastie ako z vody,straaasne je zlata....ako hladela na mna tymi ockami 😵 ...ozaj kedy testnes???
kila,zabka ved nedavno ste boli tehulki a zachvilku vase kocky budu mat uz rok 😕 pipika aj lili je uz riadna fesanda 😉
sharlotta ja sa tiez pridavam k snazilkam...tak si drzme palcoke aj s terkou😅 😉 ...ozaj neviete ako je na tom pahu? 😕
...mno a teraz ta prosba o radu.stala sa mi taka neprijemnost schytala som zapal moc. ciest.zdraplo mi to hlavne mechur a oblicky,a kedze som tesne po plodnych dnoch a nevien co a ako,a najde sa tu niektora z vas co ma s touto pliagou skusenosti poradte prosim co mi zabere/samozrejme nieco pre pripadne tehulky 😅 ...brusnice a hektolitre vody uz absolvujem 😝 ...vopred dakujem 😉
dobru nocku a detickom BO-steky 😵

pipika
3. nov 2009

Ahojte! 🙂
Marca, ahoj, som rada ze ta vidim. No, tvoj zapal je neprijemny. Raz som ho mala aj ja, ja som pila iba urologicky caj, len neviem ci by si ho mohla pit teraz. Neporadim ti, ale drzim palce aby si uz bola aj ty tehulka...

No, my mame rubeolu. Neviek kde sme ju chytili, ale mame. Znasa to velmi dobre, len sa strasne lepi na mna. Inak krasne spinka v noci aj cez den. Zub mame stale iba 1, dalsi sa este netlaci.
Ja som dnes po 18tich mesiacoch dostala prvu mrchu. Vobec mi nechybala. 😒

zabka
3. nov 2009

Ahojky,
pipika dufam ze sa coskoro vyliecite, drzkame bambulke palceky a posielame cmucik na uzdravenie 🤐
Terez to s tou Luckou poznam, nasa mi to robi tiez, jediny clovek za ktorym ide je moja mama, ostatny nemaju sancu, tiez som uz niekedy z toho zufala... 😒 Stale cakam ze sa to polepsi...
mel ja v tvojich tyzdnoch som uz rodila.... 😉 😉