Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

mirka20
4. nov 2009

tak my sme najedene. mala som este fazulovu polievku a ked pride janko, tak urobime palacinky na sladko aj na slano.
terez, take masko mozem. a za ten pondelok dam vediet, zatial s nami ratajte 😉
mel, neboj, to stihas. ti verim, ze teraz prat a susit je problem. my mame nastastie krb, tak susim pri nom 😵 ale zas nad jarne a letne slniecko to neni.

mirka20
4. nov 2009

ideme my von, ale len na nakup, lebo susedka, s kt.chodime na prechadzky je chora, tak ideme len na chvilu. aj tak je vonku nejak hnusne.

mirka20
5. nov 2009

ahojte. po dlhej dobe som pridala fotky, ak chcete, pozrite 😉

pipika
5. nov 2009

Ahojte!
Mirka, mala je krasna. 🙂
Baby, poradte nejaky darcek na vianoce pre malu. Nemam ziadny napad a hlupost jej nechceme kupit. A hned potom mame aj narodeniny, takze aj na to musim mysliet. Zariadujem jej izbu, ale nabytok, zaclonu a lampu jej kupia stary rodicia.

zabka
5. nov 2009

Ahojky, veru radte ja som na tom tak isto... narodeniny hned o tyzden... 😒

pahu
5. nov 2009

Ahojte 😀
Prisla som sem nakuknut a pozdravit Vas.. Zajtra letime na vikendik do Rima, tak si ideme vymodlit nase stasticko tam 😀

meliska
6. nov 2009

pahu: ahoooj 🙂 no veru v Rime sa ma vraj zapalit sviecka, ak chces babo... 😵 to mi povedal kolega, ked sme tam boli na sluzobke a oni sa akurat snazili... to bolo tusim tesne pred rokom... dnes maju trojtyzdnovu dcerku a vlastne aj ja mam brusko 😵 tak straaasne drzim palce, nech to dopadne rovnako 😉

jankabelka
8. nov 2009

Ahojte kočky, hlásim sa po strašne dlhej dobe. Akosi nič nestíham 😕 malá je už krásne začala nám bľabotať, kadždý deň je iný a krásny 😀
Kukala som fotky všetkých detičiek sú krásne čím ďalej tým viac 😉
Meliska tebe držím silno palce k pôrodou, zvládneš to neboj 🙂
Pahu a v Ríme si to uži je tam fakt úžasne

pipika
8. nov 2009

Ahojte!
Janka, mala Anetka je velmi krasna... 😵

terezicka
8. nov 2009

Ahojte, tak ja som ešte asi hodinku sama doma, potom už príde Marek domov z roboty. Včera bol tiež v robote, mal mať voľno ale išli voľakde tak musel pekne nacupitať aj ona do roboty.
Dnešný deň mohol byť fajn, lenže ráno som v kostole drgla nechtiac do jednej sochy. A na tej soche bola ruka pripevnená len o taký klinec a tak to spadlo ako som do toho drgla. Tak jedna čo bola pri mne to pripevnila späť a všetko v pohode. Potom som na to kukala a vidím že farba na tej ruke popukala ako to spadlo na zem...Tak zajtra idem za farárom mu to povedať, som zvedavá ako zareaguje lebo možno si to už všimol keďže socha bola v sakrestii...Mám z toho nervy lebo náš farár je taký zvláštny...

Joj a neviem čo je s tým mojim dieťaťom, ale keď jej niečo nedovolím alebo jej sa niečo nepodarí tak sa začne búchať po hlavičke. Nevravím že veľmi silno, ale bije sa a snažím sa jej vysvetľovať že to nesmie, že to je škaredé ale zatiať bez úspechu lebo furt sa bije po hlave...Neviem ako jej to vysvetliť aby to pochopila alebo si to mám nevšímať???

terezicka
8. nov 2009

Janka pozerala som fotky, no krásna je Anetka rastie ako z vody 🙂 Koľko váži? Kojíš ju?
Mirka tie Rebekine fotky sú tiež super, som na ňu zajtra zvedavá ako sa zmenila ako za ten čas čo sme sa nevideli...

No a k tým darčekom, Lucka dostane kočík pre bábiky - buginu, samozrejme knižky, od našich taký detský stan na dnuka, objednala som jej zo stránky www.dkk.sk knižku+ruksak za 11 euro a ešte rátam že nejaké oblečenie a možno aj hračky 😅 Ale dúfam že tie len nejako minimálne...A tiež máme inak problém jej vymslieť čo jej treba alebo čo by jej mohli kúpiť

terezicka
10. nov 2009

Ahojte tak včera sme mali návštevu, bola u nás Rebeka s rodičmi a bola super 🙂 Veľmi sme radi že nás boli pozrieť, sme si pokecali, dievčatá sa zahrali a najviac sa im páčilo v ohrádke - ale to sme zistili len náhodou, keď im tam spadla hračka a začali sa tam pýtať a potom tam pekne vydržali spoli 🙂
Inak všetko po starom, akurát mi tu Lucka robí indiána tak sa zabávame 😀

terezicka
10. nov 2009

Pridala som fotky aj zo včerajška, tak kuknite. Mirka ste si zabudli u nás chrumky 😅 A s tým overalom si mala pravdu, Lucke je teraz skoro akurát, neviem či v ňom na dĺžku vydržíme do konca zimy, lebo na šírku by bol ale tá dĺžka veľmi nie

pipika
10. nov 2009

ahojte! 🙂
Baby, tak vam zavidim ze byvate blizko k sebe a viete sa stretavat. Ja tu nemam nikoho. 😒

zabka
10. nov 2009

Ahojky 😉
No teda krasne su tie vase kocky a ake uz velike...Uz aby aj ta nasa behala, dnes je nejaka mrzuta..Inak mame dalsi zub takze uz ich mame 8 😅

pipika
10. nov 2009

zabka, ahoj. My mame iba jeden zub, ale aj s tym vie hryzt ked ju kojim. Robi to naschval lebo sa pri tom usmieva. Potvorka jedna.

pipika
10. nov 2009

inak ste videli tuto akciu www.dkk.sk , teraz som dostala ponuku.

zabka
10. nov 2009

Pipika to si viem predstavit, niekedy su tie deticky vyspekulovane... Ta nasa ked chyti mobil hned hmmmmka a by som jej pustila muziku a ked pustim usmev od ucha k uchu... 😉 Kukala som poslednu fotecku, kolko ma lili vlaskov, krasnucka je... my mame malicko...

zabka
10. nov 2009

jeej akura som to kukala...aj ste tam uz clenmi?

pipika
10. nov 2009

veru, ma vela vlaskov. Bude ich mat po mne. Uz aj sponku mame. 🙂

pipika
10. nov 2009

co bude dnes papat Nikolka?

zabka
10. nov 2009

Akurat dopapkala, zemiakovu kasicku a kuracie prsia na mrkvicke...To jej velmi chuti, to nastruham mrkvu osmazim na masielku ona pusti taku stavicku a pridam prsia a potom podlejem... mozte vyskusat... 😉

mirka20
10. nov 2009

ahojte 🙂
tak ako terezka spominala, boli sme u nich vcera na navsteve. jaaaj, ako dobre mi padlo pokecat s terezkou, aj ked pri nasich princeznach sme toho moc nestihli. teda ja som si az doma uvedomila, co vsetko som sa este chcela terezky spytat 🙂
keby ste videli, ake boli v tej ohradke zlate. a kolko sil stalo fotografom zachytit ich spolu. lebo raz bola jedna dole, druha hore a naopak. proste sranda.
zabka, neboj, vlasky dorastu a aj chodit bude. a to este len bude sranda. potom si povies, ze ako bolo super, ked len lezkala. ale nie, ked chodia, uz je to o inom, je to taky vacsi partak pre teba.
pipika, terezka si z toho dkk objdnavala.
my sme dnes boli na poradni, mame 10,5 kg a 82 cm. nejak sa natiahla ta nasa slecna 🙂

meliska
11. nov 2009

ahojte,
mirka, terezka: zlate su tie vase baby... a maju podobnu farbu vlaskov, ako sestry vyzeraju, takto zhora odfotene 😀 😉

terezicka
11. nov 2009

Meliska ahojky, no sestry nie sú, ale v niečom sú si určite podobné, asi hlavne v tom že majú baterky ktoré sa nedajú nikdy a nikde vypnúť 😀
HOci Lucka je hamblivejšia keď k nám príde niektor koho dlho nevidela. Ale zas v kostole čo dokazuje, celý kostol prechodí, s každým sa porozpráva, pouka zuje prstom na kadečo. Minule si ju dokonca aj farár na ruky zobral cez kázeň 😀

meliska
11. nov 2009

terezka: to muselo byt perfektne, ked si ju farar vzal na ruky cez kazen... 😀 no aj kamoska ma dvoch synov a volaju ich Duracelky 😀 😉

pipika
11. nov 2009

Ahojte! 🙂
Prosim poradte. Co mam navarit pre Lili. Jednoducho mi nic nezje co jej navarim. Zabka, dakujem za recept, dnes som ho spravila, Lili zjedla 2 lyzicky a aj to stihla vyplut. Som uz zufala. Prikrm zje hocijaky, ale nechcem jej dat denne. Varila som jej aj spenat, nezjedla, otvorila som spenatovy prikrm a zjedla celu flasu. Neviem co mam robit. Skusala som uz vsetko. Sosovicu jej uz mozem dat? To som este nerobila.

meliska
11. nov 2009

pipika: a prikrm jej davas z tej flasticky, alebo jej to das na tanierik? ja len ci by sa ju nedalo okabatit, ze navarene supnes do flasticky a budes ju krmit akoze z kupenej 😉

pipika
11. nov 2009

meliska, davam jej vsetko z taniera. Ale som uz aj to vyskusala, nezabralo. ☹

terezicka
11. nov 2009

Pipika Lucka jedáva kyslé polievky od 8 mesiacov, doktorka nám vtedy dovolila a chutia jej oveľa viac ako zeleninové...Neviem čo ti poradiť, na Lucku dakedy zaberie ešte to, keď jej prvú lyžičku doslova "vnútim" a na ďalšie už pekne otvára sama pusu...
A ozaj ideš objednať tú knihu z toho dkk? Ja som objednala, som zvedavá kedy príde a či budem spokojná.
Meliska inak už pomaly čakám kedy mi príde sms-ka od teba že si maminka 😵

Boli sme vonku pred hodinkou, dala som Lucke gumáky, pršiplášť a nejakých 15 minút som to s ňou vydržala - nevedela v gumákoch chodiť tak dosť často padala, a špinavá bola ako prasiatko. Tak sme išli dnuka a som ju hneď aj vykúpala. Lebo už to bolo dnuka pre ňu dosť dlho, veď včera sme ani na balkóne neboli a ona je zvyknutá furt chodiť vonku...Ale toto počasie ide na nervy veru aj mne 😅