Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
15. feb 2010

Ahojte, no ja sa stále necítim dobre, teplota sa ma vždy drží nad 38°C a čo je horšie tak aj Lucka mala, v sobotu večer jej vybehla až na 38,9°C. Včera mala len 37,5°C ale bola v pohode, len ja som nevládala nič. Tak bola celé doobedie dolu pri svokre ale boli tu aj synovci tak s nimi sa prehrala. Poobede mi už bola lepšie tak som sa jej mohla trochu povenovať aj ja. Dúfam že dnes ma to už konečne prejde lebo zajtra by sme chceli ísť pozrieť moju sestru, ja musím ísť aj k dr...Tak by bolo skvelé keby som sa cítila kus lepšie...
Teraz ju Marek zobral von, zlatý je lebo vidí že mne je kadejako tak sa s ňou zabáva on. Aj keď Lucka v kuse aj ráno behala za mnou do postele a keď nie tak furt vykrikovala mama 😀

terezicka
15. feb 2010

Mirka pekné fotky, ešte by si aj bruško mohla pridať 🙂 Už ste doma? Ako si zvykáš? 😅

mirka20
15. feb 2010

terez, pridam, len sa najprv budem musiet odfotit. 🙂 a ano, uz sme doma od vcera. zvykam si pomaly, zatial to zvladam, tak uvidim, co bude dalej, lebo uz teraz mam pocit, ze som ako slon 😀

adulina
autor
15. feb 2010

ahojte, prisla som kuk ako rastu brušká a pribúdajú 🙂

adulina
autor
15. feb 2010

no krásne to tu rastie, tešim sa s Vami, aj bábatká ako krásne rastú.
normálne kukám, krásne len tak dalej 😉

mirka20
17. feb 2010

ahojte 🙂
kde ste vsetky? 😕
adu, ahojky. ako si zijete?
terez, ako teplota? a co kontrola u dokiho?
my si zvykame, ze sme opat na vsetko same. vam poviem, ten veget mi tak chyba 😒 ale zas uz sme konecne s nasim ockom, tak si to uzivame 😵

terezicka
17. feb 2010

Ahojte, my sme boli včera a dnes u našich, doma sa nám pokazil počítač, až cez víkend nám ho prídu spraviť takže skôr sa vám neohlásim.
Už sa mám lepšie čo sa týka horúčky, ale začala som trochu kašlať a vtedy ma bolí medzi lopatkami a Lucka trochu soplí ale Marek soplí viacej.
Mirka u dokiho na kontrole už nič nebolo, takže mi zas predpísal tie lieky čo som brala aj pri Lucke a teraz už len čakať kým dostanem menzes a snáď to nebude už dlho potom trvať...
A keď sa vyzdravíme my traja tak by sme vás radi aj prísť pozrieť 🙂

mirka20
18. feb 2010

terez, jasne, uz teraz sa na vas moc tesime 😉

kila
20. feb 2010

Ahojte!
U nás je už definitívne že o týždeň meníme okná, dohodla som sa s mamou že si Réku zoberú k sebe aj na noc aby som mohla pokojne upratať aspoň ten najväčší bordel. Som zvedavá ako to zvládneme, bude to prvý krvát čo bude bezo mňa v noci, viem že Réka bude ok, ale ja asi preplačem celú noc tak mi bude chýbať.
Inak sa mám fajn, krvné testy z 12 tt tentoraz dopadli dobre, bruško rastie a už čakám na prvé kopance. Budúci týždeň ešte ma čakajú AFP testy, ale som kludná.
Dnes som sa konečne dostala ku kaderníčke moje vlasy už vyzerali strašne, chcela som ísť už aj skôr ale tie rôzne pachy mi nerobili dobre.
Už začínam cítiť že mám niečo v brušku, ako keby to bol nejaký pomaranč a tlačí ma to. A občas ma to tam v podbrušku strašne šteklí. 😀

kila
21. feb 2010

Škoda že som tu nikoho nezastihla, uvidíme sa o 2 týždne! 😉

terezicka
21. feb 2010

Ahojte, no konečne máme opravený pc tak som rada. Ale aj tak som nemala čas posledné dni sem prísť lebo v piatok a v sobotu som už zas bola v škole a ešte som bola aj chorá. Keď mi konečne v utorok prešli horúčky, tak od stredy ma chytila nádcha poriadna a ešte aj Lucka to odo mňa dostala, no našťastie v menšom rozsahu. Ale dnes už je celkom ok, no v piatok v škole mi bolo strašne, oči mi slzili a ešte som si musela aj odšoférovať domov 90 km...Také šoférovanie - hrôza...Ale zvládla som to a už mi je aj lepšie.
Dnes sme boli u našich, Lucka to zas patrične "zneužívala" lebo zrejme si myslí že keď je viac ľudí okolo nej, tak skôr sa niekto aj zľutuje a bude ju vláčiť na rukách a tak. Lenže asi pozabudla že aj ja som tam bola a všetci mali zákaz nanášať ju. No a nevyspala sa veľmi dneska, len 45 minút spala ale to je moja sestra na chybe, lebo jej malý furt vrieskal a ona namiesto toho aby s ním išla na poschodie tak si ho poriadne ani nevšímala, sem tam mu síce povedal nech je ticho, ale čo také 9-mesačné dieťa vie čo znamená byť ticho. Tak potom bola aj Lucka trochu urevaná ale prežili sme.
Teraz sme ju už uložili, ale ešte si reční no hádam sa čoskoro zlomí...

pipika
22. feb 2010

Ahojte! 🙂

Mirka, dozvedela si sa uz nieco o materskej? Do Kvetoslavova uz asi nepridete pred porodom, vsak?

Ja som mala dnes poradnu. Babo uz ma skoro 5cm, utz dopadol dobre, dufam ze aj krv potvrdi ze bude celkom zdrave. Pokusim sa potom pridat foto. Inak sa mam ako tak. Nevolnosti mam stale, unava ma uz presla. Nepribrala som este ani kilo. Bududci tyzdnen idem vypit ten sladky humus. Uz sa neviem dockat, hlavne ak dovtedy neprejdu nevolnosti.
Lili sa ma dobre, je zdrava. Vcera prvykrat vyliezla sama na gauc, mala z toho velku radost.

Terez, sestra sa ma ako? Ako dlho jej este potrva ta liecba?

mirka20
22. feb 2010

ahojte 🙂
kila, som rada, ze ste ok 😵 drzim palce pri upratovani.
terez, super, ze si uz zdrava. ale nemusela si tie bacily posielat sem do vk, lebo akurat ku mne sa nastahovali 😖 😀 od vcera mam nadchu a bolest hrdla. ale dnes skusam zahnat to hrdlo zmrzlinou, tak snad to pomoze 😅
pipika, za matersku viac neviem, uvidim buduci tyzden, lebo idem do poradne a mal by mi uz dat aj papier na matersku a ked to odnesiem do roboty, tak budem vediet viac. ale malo by to byt tak, ze ked si poberala matersku pri prvom, tak ju budes poberat aj pri druhom. do kvetoslavova ideme buduci vikend, lebo svagor ma narodky, tak este posledna navsteva pred mojim aj svagrininym porodom. len netusim, kedy tam este pojdeme, ci v piatok vecer alebo v sobotu a aky budu mat plan. super, ze ste ok, teda az na tie nevolnosti. a tu sladku vodu uz ides pit? lebo ja som ju pila az v januari a to som bola v nejakom 25tt 😕
idem pridat foto bruska. som uz velka ako slon a o vahe ani nehovorim 😖

terezicka
22. feb 2010

Ahojte 🙂
Lucka pinká, dúfam že potiahne aspoň hodinku ale aj viac by mohla aspoň si ja vyložím nohy. Hoci dnes som si ich už vyložila, lebo mi volala kamarátka tak sme vyše polhodiny spolu kecali - som aj obed pozjdejšie spravila 😅 Ale nevadí, mne padol dobre rozhovor 😀
Pipika sestra sa má ako kedy, dneska išla naspäť do BA lebo mala horšie výsledky krvi. Tak uvidíme ako bude, ak všetko pôjde dobre tak o týždeň v pondelok by mala dostať ďalšiu chemo a potom koncom marca ešte jednu a to by teoreticky mohla byť posledná - ale to sa uvidí až po nejakom veľkom vyšetrní celého tela...
Mirka mrzí ma že teraz si ty chorá, no prajem ti aby ti to rýchlo prešlo a som počula že zmrzlina pomáha na bolesť hrdla, hoci ja som to nikdy neskúšala 😝

terezicka
22. feb 2010

Mirka to bruško máš krásne 😵 V dobrom závidím 😵

pipika
22. feb 2010

Pridala som fotky.
Mirka, musim ist pit sladku vodu kedze som mala pri Lili cukrovku. Treba v 12 a v 26tt. Rychle uzdravenie. Mas pekne brusko. 🙂

mirka20
24. feb 2010

terez, neboj, coskoro budes mat aj ty take 😉 a chorobu som uz poslala prec (dufam, ze nezakriknem), tak asi zafungovala zmrzlina 😅
pipika, peknucke brusko a drobcek je tiez kraaaasny 😵

terezicka
24. feb 2010

Ahojte, no dneska som bola zas nominovaná na zlú matku 😅 😝 😀 Lebo o 11-tej som dovolila Lucke zjesť len 2 tyčinky keďže o pol 12-tej jedáva polievku a keby som jej ich dovolila zjesť viac tak sa mi samozrejme nenaobeduje. No a Lucka spustila rev keď som jej už nedala ďalšiu tyčinku a svokra so svojou švagrinou sa do mňa pustili nech ju nechám jesť tyčinky že to bude mať namiesto obedu a polievku zje neskôr. Stále som vravela že nie, že v tomto nepustím, to je moje pravidlo a basta. Lucka sa samozrejme ukľudnila ale ešte medzitým jej povedali že má zlú mamu 😝 Ale môžem ich ja všetkých viete čo 🙄

terezicka
24. feb 2010

Mirka som rada že ti je lepšie 🙂 Keď sa dáme do poriadku aj my úplne tak vás ešte dobehneme pozrieť kým máš ešte bruško 🙂 A ja som sa ťa aj zabudla spýtať či môžme prísť do pôrodnice potom na menšiu návštevu za tebou 😕
Pipika ty máš tiež krásne bruško a drobček na fotke je zlatučký 😵

Mne dnes Lucka zas nezjedla paradajkovú omáčku ale s tým som aj rátala - paradajkové polievky a omáčky u nás =0 bodov.... A keď som sa jej pred chvíľou spýtala čo bude ešte jesť tak mi hneď povedala že gako ( granko )...Vždy keď niečo hrejeme v mikrovlnke tak je to gako - raz si to zapamätala a odvtedy to vraví stále 😀

terezicka
25. feb 2010

Ahojte.
Lucka bude zajtra celý deň bez nás, Marek je v robote a ja idem ešte skôr do školy a v rozhvrhu máme písaný koniec až o 21:15, no pevne verím že skončíme skôr...Tak ráno vezie Marek Lucku k našim keďže sú prázdniny tak sú doma všetci súrodenci ( okrem Anky )...Tak bude dúfam Lucke veselo a nejako jej ten deň aj prejde. A večer ju Marek vyzdvihne keď skončí v robote a príde s ňou domov...
Aj koláč som stihla dneska upiecť, dúfam že bude dobrý, zajtra si zoberiem aj ja do školy, aj Marek zoberie našim. Lucka mi na obed odmietla zjesť zemiakovú kašu, ale mäso samozrejme vyjedla všetko - opica jedna 😀
Pozerám jej nejaké prechodné bundy, baby v septembrovkách si viac chvália MMB ako MMA, tak pozerám aj tam a uvidíme či niekde nájdem niečo pekné...

mirka20
25. feb 2010

ahojte 🙂
my sme opat u nasich, kedze janko odchadza zajtra do talianska, nastastie len na vikend, tak my sme s rebekou zvolili mensi vylet k nasim 😵 a pride aj moja sestra z anglicka, tak ideme vyberat svadobne saty. moc sa tesim 😅 aj jej trochu zavidim, aj ja by som sa chcela opat vydavat, ale len kvoli satom, ostatne by mi netrebalo 😀
my sme sa dnes boli opat hrat v skolke a jednou ranou sme zobrali aj prihlasku do skolky, kedze od pondelka sa davaju prihlasky. a aj nas upozornila pani riaditelka, ze ju treba podat co najskor, lebo ze tychto mladsich deti je dost vela, tak aby nam ich zobrali. tak som hned letela aj k doktorke po potvrdenie, ale nebola tam, tak to budem musiet vsetko zmaknut v utorok, lebo v pondelok sme este u nasich. a to mam v utorok este aj poradnu 😒 som zvedava, ako mi to vsetko vyda .
terez, cakame vas. a aj v nemocnici budem rada, ak pridete.
a vobec nie si zla matka, to si nevsimaj 😉
nasa rebeka tiez nemusi rajcinovu polievku a ani nic rajcinove, okrem rajcin. aj ked predvcerom sa konecne osmelila a dala si kecup a celkom jej chutil 😅

zabka
27. feb 2010

Ahojky 😉
Babeny mate krasne bruska...Mirka tebe sa to krati... 😵
My sme sa rozbehali, vonku za malou ani nestiham, stale by len behala uz ani v kociku nam nechce byt... Zacali sme sa chodit hrat do centier, sa jej tam velmi lubi... 😉 Tak mame aspon nejaku zabavku...
Inak vsetko oki... 🙂

terezicka
27. feb 2010

Ahojte, u nás už dva dni prší, tak je to na figu...
Dneska som si myslela že ma Lucka pripraví asi o všetky nervy, taká bola ujačaná vonku, aj ľudia sa ma vypytovali že čo sa deje. A mladá dáma sa od nervov hodila o zem a keď som ju zdvihla tak začala ešte viac jačať. Potom chcela ísť do blata tak som ju otočila iným smerom - zasa vresk. Potom chytila za ruku strýka a tiež chcela ísť do blata, lenže on ju otočil nech tam nejde tak zas vresk ako pavián...Tak aj dostala po zadku, aj keď figu borovú cítila keďže bola oblčená. Dnuka do mňa kopala lebo som ju išla prezliecť a ona mala asi niečo proti...
Včera bola s mojimi súrodencami až do 16-tej,ale vraveli že bola dobrá akurát že ani knižky čítať nechcela, len chytala každého za ruku a musel chodiť s ňou kam ona chcela 😀

terezicka
27. feb 2010

Žabka to je super že Nikolka sa tak pekne rozbehla, a v kočíku ani Lucka nechce byť...
Mirka jej vyberať svadobné šaty hneď by som šla a tiež by som si skúšala 😵 To bolo také krásne obdobie 😵 A kedy má sestra svadbu? A ako ste na tom s výberom autíčka?

terezicka
27. feb 2010

Ozaj pozrite sa na toto, baby v septembrovkách idú objednávať, niektoré už mali aj vlani takéto plátenky a chvália si ich, ja tiež rozmýšľam nad nimi
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7827616&tab=1

terezicka
2. mar 2010

Ahojte, my sme už naraňajkované, ešte sa musíme poobliekať, dobaliť veci a môžme vyraziť 😀 Síce len k našim, ale aj to sa teším - aspoň nemusím variť 😝 Ale predtým ideme ešte s Luckou na nákup, pozrieť moju maminu do roboty. A večer objednám pizzu, už dlhšie som mala na ňu chuť, tak dnes si ju aj dám 😀
Inak všetko po starom, len Lucka nejako v noci plačká nie vždy a nie dlho, ale aj ráno sa zvykne rozplakať keď sa preberie...Neviem čo sa deje...
Tak vám prajeme všetkým pekný slenčný dník 😎

mirka20
2. mar 2010

ahojte 🙂
dnes som bola v poradni, tak matusko je uz pekne otoceny hlavickou dole, tak mozme ist rodit 😀 ma 2200gramov, riadny chlapisko. dnes bola so mnou aj rebeka, lebo som ju nemala kde dat. bolo fajn, vysetrovali ma s doktorom spolu 😀 ale zvladli sme to, tak sa tesim. a dnes sme stihli aj dat prihlasku do skolky, tak ak pojde vsetko tak, ako som si naplanovala, tak rebeka presne o rok nastupi do skolky. vybrali sme nakoniec tu, kde sa chodime aj hrat a aj susedina tam ide, tak to bude fajn.
terez, sestra ma svadbu 11.9. a akurat dnes si aj rezervovala saty. kraaaaaasne 😵 hned by som sa opat vydavala.a s autom sme nepostupili, teda cakame kedy k nam dorazi toyota 😅

terezicka
3. mar 2010

Ahojte 🙂
Mirka možno bude z Rebeky v budúcnosti doktorka keď už teraz takto začína s vyšetrovaním 😀 A toyota určite dorazí, len treba počkať na správny čas aj keď vás to už asi aj pomaly trochu tlačí. Dnes pripravím vajíčko pre Matúško a potom dakedy dobehneme ( skôr ako porodíš by sme chceli ) a donesieme vám ho...
Lucka mi teraz spinká, ráno vstávala o 6-tej a hneď začala robiť blbosti v posteli, už nezaspala. Marek spal ešte asi polhodinu pri nás, ale ja nie keďže Lucka bola na mojej polke a hádzala sa po mne, šticovala ma a tak...
Tento týždeň sú tu synovci, jeden 6ročný a druhý 4ročný a Lucka z nich má takú radosť neskutočnú 😎 Všetko po nich opakuje, keď ich počuje kričať na chodbe hneď beží k dverám a čaká kedy dorazia aj hore 😀 Veľmi sú zlatí spolu všetrci traja 😵

terezicka
3. mar 2010

A inak Lucka mi zas začala odmietať nočník... Teda sadnúť si sadne ale podstatne kratšie ako predtým, ale nechce doň cikať a to už sa mi vycikala na 90% vždy... Ale nevadí, čo spravím - nič. Príde ten správny čas aj na to.