Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

pipika
21. dec 2010

Ahojte! 🙂
Aj my sme dostali rano spravu. Tesime sa z nej. Este raz gratulujeme. 🙂

mirka20
21. dec 2010

tak nove info od terezky. predsalen jej museli robit cisarsky, lebo nastali komplikacie. ale o tom vam uz terezka napise sama. ale obe su v poriadku, tak to je hlavne 😵
@zabka no, mozno som sa pomylila s tymi mierami, ale sms prisla na muzov mobil od terezkinho manzela a ja som to este taka dost rozospata odpisovala na papier 😅

adulina
autor
21. dec 2010

ahojte, aj my sme dostali SMS, ale ej tak este raz prajeme vsetko dobre, vela miiecka a zdravia a nech sa rychlo zotavi terezicka, cmuk malej Katke 🙂

pipika
23. dec 2010

Ahojte baby! 🙂

Kopec darcekov co srdce pohladia, rodinu a priatelov co nikdy nezradia. K bohatstvu krocik a ku stastiu skok. Prajeme pekne Vianoce a stastny Novy rok !!!!

zabka
23. dec 2010

Ahojte 😉
Aj my sa pripájame prajeme Šťastné a veselé vianočné sviatky a štastný Nový rok.... 🙂 🙂

adulina
autor
23. dec 2010

Zvončeky už zvonia, ihličie nám vonia, svetlo sviečok mihotavé, Vianoce k nám prišli práve. Preto sviatky krásne majte v pohode ich prežívajte.

mirka20
24. dec 2010

Krasne a pohodove sviatky Vam zo srdca prajeme aj my 😵

@adulina krasne deticky 😵

kila
26. dec 2010

Ahojte! Prajeme vám ťastné a veselé vianoce a nový rok!

kila
26. dec 2010

U nás je všetko fajn, Tomi rastie ako z vody, už udrží hračky v ruke a vie sa sám hrať a Réka sa tiež polepšila a v podstate sme cez deň bez plienky.

kila
26. dec 2010

@terezicka prajeme veľa zdravia a šťastia nielen pre malú Katku, ale aj pre celú rodinu!

terezicka
27. dec 2010

Ahojte dievčatá, tak srdečná vďaka za gratulácie, veľmi ste ma potešili. Už sme doma od soboty, pustili nás o deň skôr, lebo bolo všetko v poriadku, aj keď Katka je trošku žltšia ale nie je to nič katastrofálne.Nakoniec mi museli súrne v noci robiť sekciu, z čoho som ja bola veľmi nešťastná, nechcela som tak rodiť a ani nikdy viac nechcem. Radšej ešte 3 normálne pôrody ako jedna sekcia - pre mňa to bola hrôza. Ale zachránili život malej, takže to musím brať z tej stránky. Keď mi ešte večer robili záznam tak ten bol relatívne dobrý, no v noci mi odtiekla voda a už bola taká špinavá zelená. Tak mi zas začali točiť záznam a malá vôbec nereagovala na kontrakcie, ktoré som už mala, vôbec nezstupovala hlavičkou dolu a ja som sa nai neotvárala. A potom im ten záznam začala ukazovať divné hodnoty malej, takže prišiel ešte jeden doktor, zhodnotil to tak ako tá doktorka a už ma začali pripravovať. Samotná sekcia nebolela, ale keď začala odznievať narkóza a tie ďalšie dni dni potom...Akože ja nie som nejaká cintľavka si myslím, ja bolesť znesiem, ale toto sa nedá porovnať s klasickým pôrodom, na ten mám neskutočne skvelé spomienky...A nakoniec to zaklincoval môj doktor keď ma prišiel hneď v utorok ráno pozrieť a tak medzi rečou mi povedal, že keď mu doktrka vravela že v akom stave bola malá, ako bola celá domotaná pupučnou šnúrou...Že ak by ma nechali rodiť prirodzene tak by to dopadlo veľmi zle a že to by sme nezvládli porodiť. Takže koniec koncov - všetko zlé je na niečo dobré, musím sa na pozerať tak že zachránili Katku a to je hlavné....

Lucka je v pohode, chodí ju hladkať, bozkávať...Mliečko už mám, prišlo mi prvú noc čo sme boli doma tak dúfam že ho je dosť. len Katka si nechce odgrgovať, nosíme ju a ona nič. A niekedy sa ani hodinu nevie uložiť spať, v noci sa budí každé 2-3 hodinky. Marek mi veľmi pomáha, čo som rada lebo sama by som to ešte nezvládla s dvoma deťmi...

terezicka
27. dec 2010

A čo sa týka tých mier, tak Marekovi povedali zlé miery keď mu ukazovali malú, takže on všetkým rozosiela tie nesprávne. Správne sú tie ako napísala žabka - 2980g a 50cm 😎

adulina
autor
27. dec 2010

@terezicka no neviem co povedat, len ze vitaj doma a sme radi, ze to vsetko dobre dopadlo a ze takto zachranili Katku 🙂 . Takze už len rychlo zabudnut na to aby ste sa uz len vytesovali a boli zdravý a spokojný 🙂

som dosť unavená ani neviem čo mam písať, no skrátka sa velmi teším, že to takto super dopadlo 😀

ináč aj ja som už mala vodu skalenú a zelenú 😒

tak zatial idem asi spat, teda chystat sa na nočnú 😀 ale stojí to za to, ešte by som sa dala nahovoriť na jedno 😉 😅

adulina
autor
27. dec 2010

a čakáme foto 🙂

mirka20
28. dec 2010

@terezicka ja som kdesi citala, ze babatko nemusi odgrgnut. proste sa nenahlce vzduchu, tak nemusi odgrgnut. ze treba nechat chvilu vo zvislej polohe a ze ak nic, tak nevadi 😉
@adulina fuu, tak to ta obdivujem.ja by som momentalne dalsie babo nezvladla, mozno casom, ked nasi drobci trochu odrastu.
inak nam sa uz pomaly krati cas do nastupu do skolky. 10. januara rebeka nastupuje. dnes mi povedala, ze maminka, uz bol jezisko, ja chcem uz ist do skolky (sme jej vraveli, ze ked pride jezisko, tak potom pojde do skolky 😅 ). tak som jej vysvetlovala, ze deticky v skolke maju prazdniny, ze este musi vydrzat. ja sa tak toho vsetkeho bojim 😔 aj sa tesim, aj sa bojim 😒

terezicka
29. dec 2010

@mirka20 som myslela na vás že škôlka sa už blíži, tak držíme palce aby ste nástup aj všetko dobre zvládli...

@adulina ďakujeme pekne, foto bude len neviem kedy 😅

včera sme boli prihlásiť katku u detskej dr, za 3 dni pribrala 170g tak pevne verím že jej to takto aj zostane naďalej, bola by som veľmi rada 😕 ja sa ešte chvíľami cítim ako mechom praštená, včera som nespala cez deň a večer som veru išla spať skôr ako lucka, strašne som cítila že mi chýba spánok...
dnes ide lucka nocovať k našim, lebo marek ide so zopár kamarátmi osláviť katku a ja si veru netrúfam na obe moje baby sama 😅 ale zajtra pôjdeme poobede pre ňu, takže sa tam dlho neohreje 😝

adulina
autor
29. dec 2010

no nam skolka nehrozí, ani tam nechce ist ani nas nezobrali, ako najprv tvrdili, takze ho mam doma, niekedy je fajn, niekedy je to na gulku, ale musi si zvyknut.
a nehrozi ani babka, lebo tam nechce ist, tak super 😔 ☹

my sme boli dnes v poradni a nasa mala princezna bude zachvilu tucina, lebo za dva tyzdne pribrala z 2840g na 3650g, dokina sa smiala, ze uz jej rastie dvojita brata. 😀 no lenze kocka stale len chce jest, potom vracia ako diva, a stale len chce jest a velmi ani nechce spat, niekedy vydrzi aj 5 hodin nespat a revat a cicat 😝

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezicka
31. dec 2010

Žabka tvojej NIkolke prajeme z celého srdca všetko najlepšie k narodeninám 😵

zabka
3. jan 2011

Ahojky, terez dakujeme velmi pekne 🙂

terezicka
3. jan 2011

Pipika aj tvojej Lili prajeme všetko najlepšie 🙂

terezicka
3. jan 2011

Ahojte dievčatá, tak my sa konečne dostávame do normálu, ja začínam pomaly ale isto fungovať, hoci v piatok to vyzeralo tak, že budem musieť ku gyndošovi, lebo na jazve sa mi spravila riadna hrča, tak som zisťovala čo s tým. Našťastie ma sestrička z cvičenia ukľudnila, že pokiaľ to nehnisá ani neni zapálené, tak sa nemusím stresovať, len si to máčať v repíku. A naozaj pomaly hrča sa zmenšuje tak fajn.
Od dnes si už gazdujeme samé, ocinkovi skončila dovolenka 😢 Lucka je ale dnes u našich na "prázdninách", ráno ju bol zobrať dedo tak sa tešila že ide tam. Katka teraz drieme, ale sa až čudujem že má len dva týždne ale dokáže byť už dlhšie hore, vyše hodiny vydrží, len kuká, tak s ňou chodíme, ona oči vyvalené a všetko sleduje 😀 Ale papá ako hodinky skoro presne, každé tri hodinky aj v noci...V piatok sme ju chceli trošku oklamať, lebo mi kus rozhrýzla bradavky tak som ju chcela nachovať cez klobúčik aby mi netiekla krv, ale ona hneď zbadala že je dačo iné ako bývalo, síce chvíľu ťahala ale bola z toho taká mrzutá, tak som to riskla a dala jej bez klobúčika, no hneď sa ukľudnila a pekne ťahala. Len pravý prsník mám taký dosť citlivý 😅 Ale inak vše ok, Lucka sa z nej teší, my tiež tak je super 😀

terezicka
3. jan 2011

A moje dve princezné 😀

pipika
3. jan 2011

Dakujeme Terezka.

Dievcatka su krasne 🙂

zabka
3. jan 2011

Aj my sa pripajame a Lili prajeme vsetko len to naj naj naj... 🙂

mirka20
3. jan 2011

nikolke a lili aj my prajeme vsetko najlepsie k narodeninam. Terez,dievcata su krasne. Citila by si sa buduci tyzden na navstevu(janko ma dovcu,tak by sme mohli prist aj cez tyzden)?ak nie,radi prideme aj inokedy 😉

adulina
autor
3. jan 2011

Prajeme vsetko dobre do noveho roku 2011 😀 🙂

Nikolke aj Lili prajeme vsetko najlepsie 🙂 🙂

Terez, zlaté sú dievčence, ale Katka sa mi zdá úplne iná než Lucka ked sa narodila 🙂 .

Ináč Terez ja len aby si nebola taká udivená, že nechce spat, ved som to uz popísala vyssie, že nasa princezna v pohode kuka na mna aj 5 hodin v kuse a to uz predviedla aj v porodnici, tiez sa chce nosit, inac reve ako pavián v lehatku alebo v postielke.
A nás silvester vyzeral asi tak, ze mlady muž Alex ten zalomil uz asi o 19,30 kedze od minulej stredy odmieta spat cez obed, tak uz je unavený o 18,00 a o 19,00 nema problem ist spat, a spal az do rana bez jedneho mrnknutia, celé rachotenie prespal, ale zato princezna si dala nacas, skoro som uz skolabovala, lebo bola hore od 17,00 a zaspala o 23,50, uz som myslela, ze ani si nepojdem pripit s manzelom, ale vyslo to, inac uz som ju tam nechala na posteli, ze ked to bude rachotit ani ju nebudeme pocut revat, ze nech chvílu poreve, ale bola ticho az do 4roch rána.
Obcas sa jej zadarí, že zaspí o 21,00 a tak sa trochu prebere okolo 4tej rano, ale to moja mliekaren nezvlada, som minule mala uplne vsetko mokre aj postel 😀
no idem haji, dobru noc

terezicka
4. jan 2011

@mirka20 kľudne prídte, už to zvládam v pohode. kedy vám to vyhovuje? marek má voľnú teraz nedeľu, cez týždeň v stredu a vo štvrtok a potom zas v nedeľu. tak sa dohodnite, my na žiadny z tých dní nič nemáme tak nám je to zatiaľ jedno 🙂
@adulina včera mi toho cez deň tiež vea nenaspala, dneska je hore dá sa povedať od 7 s nejakým 30min. spánkom...a to som sa sťažovala pri lucke že nechce cez deň spávať, ale zatiaľ sa aj katka tak javí. ale možno sa to zlepší keď začneme chodiť von, zatiaľ sme neboli - neviem akovy, čakám na oteplenie a malo by prísť už v najbližších dňoch tak dúfam že potom bude lepšie

terezicka
4. jan 2011

@mirka20 kľudne prídte, už to zvládam v pohode. kedy vám to vyhovuje? marek má voľnú teraz nedeľu, cez týždeň v stredu a vo štvrtok a potom zas v nedeľu. tak sa dohodnite, my na žiadny z tých dní nič nemáme tak nám je to zatiaľ jedno 🙂
@adulina včera mi toho cez deň tiež vea nenaspala, dneska je hore dá sa povedať od 7 s nejakým 30min. spánkom...a to som sa sťažovala pri lucke že nechce cez deň spávať, ale zatiaľ sa aj katka tak javí. ale možno sa to zlepší keď začneme chodiť von, zatiaľ sme neboli - neviem akovy, čakám na oteplenie a malo by prísť už v najbližších dňoch tak dúfam že potom bude lepšie

mirka20
4. jan 2011

@terezicka ok, dohodnem sa s jankom a dosli by sme bud v stredu alebo vo stvrtok, vikend este nevieme, ci sa nieco nebude robit alebo tak. uz sa na vas tesime 🙂

terezicka
5. jan 2011

@mirka20 môže byť, tak sa dohodnite a daj vedieť, tešíme sa na vás 😎