Prípravy V. Pridajte sa snažilky aj tehuľky!

adulina
20. máj 2008

Babulky tak asi opat treba vytvorit novu temu nasich uspesnich priprav, tak dufam, ze ta patka bude uspesna uz aj pre pahu a janku a samozrejme aj ostatne snazilky. 😉
tak sup sem do patky 😉 vsetky tehulky a snazilky z priprav 😀 😀 😀

terezicka
5. máj 2011

Ahojte, tak včera Lucka dostala odo mňa bitku, najskôr dala Katke na hlavu knižku, cez tvár. Tak jej vravím nech jej to dá preč, Katka už nevedela čo sa deje. A ona ju namiesto toho schválne kopla do hlavy. Katka začala strašne jačať, aj sa zľakla, aj tu bolelo, ja som vytrepala Lucku a potom sa mi len tak tak podarilo utíšiť Katku, dosť dlho revala...Neviem čo sa jej deje, Lucke myslím, zas nechce jesť, len vrieska, robí prieky...A pritom mysxlím že ju nezanedbávame, neviem či má také divné obdobie teraz alebo čo...

terezicka
6. máj 2011

Dievčatá ak budete mať trochu čase prečítajte si tento článok, píše to moja teta, ocinova sestra, už pár rokov býva v kanade, s diagnózou rakovina prsníka a zopár ďalších zdr. problémov...Má viac článkov na tej stránke, ale tento je ku dňu matiek a myslím že napísaný veľmi reálne a krásne
http://alicabiela.blog.sme.sk/c/264379/Mama-ma-...

adulina
autor
6. máj 2011

@terezicka z Lucky si nic nerob, ziarli aj keby si sa jej venovala cely den, ja som tiez z Alina na nervy niekedy, tiez robi mladej vseliake kusky, plienka cez hlavu, alebo nieco na nu hodi, bucha po hlavicke, taha ruky a nohy, tlaci ocká, vykruca ruky a stála silno, dnes napr. ju zacal tak nadhadzovat, chytil ju pod ritku a nadhadzoval ako lezala na posteli, a co mlada na to, ta sa rehotala ako kon, potom este zacal valat s nou sudy, najprv ju prehodil na brucho potom na chrbat, som len kukala

zabka
7. máj 2011

Ahojky, tak my sme uz doma... 😉 Dominik je zatial celkom dobre babetko, uvidime casom. Nikolka ho stale hladka, pomaha mi prebalovat, podava plienky, masticku, vyhadzuje plienky, no zlata je..Mne sa ta hlava polepsila ale stale to neni ono... 😖 No nevadi hadam casom to bude uz dobre, hlavne ze je maly v poriadku... 😵

terezicka
8. máj 2011

Ahojte, tak mme novinku, z Lucky je oficiálne škôlkárka, od septembra nastupuje, hurá 😀 Včera bola na výlete s našimi v Tatrách, som ma aj kus obavy ako bdue, ale práve som dovolala s maminou a že bola veľmi dobrá, plakala len keď ju zobudili, zabávala celý autobus, spievala, hovorila básničky dookola to isté, dokonca aj pekne jedla. Ale to sme my aj tušili že keď nie je s nami tak je lepšia ako doma. A bola veľmi zlatá, lebo som jej sľúbila že jej dám peniažky aby si mohla niečo kúpiť. A v piatok pozerala u našich leták z KIK-u a tam boli také kvietkované šaty a že jej sa páčia, že ona také chce. A v sobotu ráno keď som jej dala peniažky, tak kričí na moju maminu "starká už mám peniažky, tak si kúpim tie šatočky" 😀 Ja som jej vravela aby si kúpila džúsik a ona si kúpila píšťalku 😅 Nervy moje 😅 Hneď ju skúšala včera našťastie len na dvore lebo Katka už spala ale dnes sa musela predviezť aj pred Katkou. A peňaženka sa jej tak zapáčila že s ňou spala a v nosi klasicky prišli spať k nám, no samozrejme s peňaženkou 😝 A ráno prvá vec že zas počítala peniažky 😀
Ja som mala včera taký pohodový kľudný deň, bola som u našich s Katkou, len dve sestry ostali doma, tak ticho a kľud, nič som nemusela robiť - taký deň som už veru dávno nezažila a ktovie kedy sa zas zopakuje 😕
A o mesiac ideme na svadbu, tak sa tešíme 😀 len porozmýšľať kto si čo oblečie 😅

terezicka
8. máj 2011

@adulina vidím že aj ty to máš veru riadne pestré doma 😝 lucka tiež niekedy tak spraví že 2x pohladká a na tretíkrát jej buchne po brušku, minule ju dvíhala a chcela dať do vajíčka 😅
@zabka super že ste už doma, nech ti bolesť hlavy rýchlo prejde...a ako sa zotavuješ? inak dominik je pekné meno, dobre ste vybrali, budú s nikolkou oslavovať v lete spolu 🙂

mirka20
9. máj 2011

@terezicka tak toto poznam. je to obdobie zliarlenia a skusania medzi. takto vystraja aj nasa rebeka. raz je strasne zlata, na spapanie, inokedy by som ju tak vycapala po zadku 😒

@zabka vitaj dvojamaminka. krasne maminkovanie s co najmenej problemami 😉

terezicka
11. máj 2011

Ahojte, idem sa posťažovať alebo ako to nazvať...Katka mi od minulého týždňa začala viac plačkať, neviem čím to je, prestala resp. oveľa menej spinká cez deň. Predtým spala 2-3 hodky doobedu, teraz ledva 1 hodinu, potom len reve a nič jej nie je dobre. Naje sa, ale aj tak po chvíľke začne revať, myslím že nie od hladu lebo sa sama odpojí od prsníka. Spokojná je jedine s holou riťkou ale to nemôže byť celý deň...Vonku chodíme doobedu tak že na nejakú polhodinku ju ponosíme na rukách a poobede ideme do koča, lenže to väčšinou sa jej aj tak nepáči. Neviem kedy sa to zmení, Lucka by bola vonku zadlho ale s Katkou sa poriadne nedá, nevládzem ju toľko nosiť a v kočíku nevydrží keď sa nehýbe...Ešte keď je Marek doma tak celkom ok, ale keď som s nimi sama tak katastrofa...
V piatok odchádzame na stretko sepmtebrovčatiek, uvidíme ako sa bude Katka správať, veľa ľudí, nové prostredie...

@mirka20 ako si to riešila s kojením keď ste boli na svadbe? na sestrinej svadbe mal matúško asi toľko čo bude mať katka o mesiac, necelých 6 mesiacov...Neviem čo si obliecť lebo keď šaty tak ako ju budem kojiť...Ale inka sa teším veľmi 😀 a 3.6. mám promócie 😀

mirka20
11. máj 2011

@terezicka ja som si moc hlavu s kojenim nerobila 🙂 rozopla som saty, nastastie boli nekrcive a kojila som 😵
prijemne stretko, nech su baby len dobrucke, aby ste si to tam poriadne uzili 😉

kila
15. máj 2011

Ahojte! Tak dávno som tu u vás nebola... ale čoskoro sa to zmení lebo som manžela nahovorila aby sme aj my kúpili notebook a internet... 😀 Tak teraz zháňame a pozeráme kde to bude pre nás najviac výhodné...
A riešime kašeľ našej Réky, ešte stále kašle bez prestávky a to už 3. mesiac. Je to suchý, dráždivý kašel, kašle najmä v noci a cez deň po väčšej námahe. Už jej brali výter, krv, boli sme na rontgene plúc, aj hlavy, boli sme u krčného lekára, všetky výsledky sú v poriadku, žiadny sirup ani liek nepomáha... Najviac mi vadí že kašle v noci, to sa nedá vydržať, potom je unavená a podráždená celý deň. Nemôžem s ňou veľmi chodiť von ani na ihrisko medzi deti, lebo keď behá, začne kašľať a ostatné mamičky na nás pozerajú škaredo a berú svoje deti preč. Nemôžem každému vysvetlovať že to nič, nie je to infekčné, keď kašle tak škaredo že to trhá uši... Pediatrička hovorí že bude asi precitlivená na niečo, takže keď doberie sirup čo máme teraz tak asi ideme k alergológovi. Dočítala som sa že môže pomôcť keď jej nedám mlieko, tak teraz jej dávam ryžové mlieko, dúfam že sa výsledok o pár týždňov dostaví. 😖
Tomimu zháňam sandáliky na leto, lebo chce byť stále na nohách, ale také malé číslo (18 alebo skôr ešte menšie) nájsť bude hotoví zázrak.

babulka123
15. máj 2011

@kila kamoskina mala mala toto iste.. a nakoniec zistili ze to je pozatazova astma tak sa skus na toto spytat..

a malemu.. poznam ten problem s topankami .. ninka uz v 9 mes. chodila a potrebovala fakt dobre topanky, a najviac s ami oplatilo zbehnut do deichmanu .. za par korun som tam nasla dobre topanky a bolo po probleme.. "nastastie" jej rychlo rastie nozicka. , takze uz nieje az taky problem.. teraz sme sa zastavili na cisle 23-24 -25 podla strihu.. no co vam budem hovorit.. a to nema este ani 2 rolky.. co bude neskor si nechcem ani predstavit.. ja mam 42 takze sa mam na co tesit hehehhehe

terezicka
17. máj 2011

Ahojte dievčatá, tak my sme sa včera vrátili domov zo stretka septembrovčatiek 2008, bolo veľmi dobre, myslím že zatiaľ najlepšie z tých 3 rokov čo sme boli. Dievčatá boli veľmi dobré obidve, Katka len večer horšie zaspávala, museli sme ju nosiť na rukách, ale inak super. Bola taký maskot, jeden chlapček sa stále chodil na ňu pozerať, hladkal ju, keď som ju nemala na rukách ja tak sa ma hneď pýtal kde je bábätko 😀 Veľmi bol zlatý, tak zaujato na ňu stále pozeral 😎 V ZOO sa im páčilo obidvom, Katka keď bola na rukách tak stále hľdela po zvieratkách, Lucka samozrejme tiež, všetko komentovala, huba sa jej nezastavila.
Dneska sa Lucka hrala doobedu u susedov ( Marekovi krstní rodičia ), ja som dnuka varila obed a keď som išla s Katkou pre ňu, tak krstný oco jej staval pieskovisko - Lucka si rozkázala a toľko doňho hučala kým neodložil motyku a nešiel jej ho robiť 😅 Poobede sa tam tiež bola hrať, bola rada...

terezicka
17. máj 2011

@mirka20 okolo nedele by sa mali liahnuť kuriatka, tak ste srdečne pozvaní potom 😵 Inak už mám pre Lucku 3 šiat na svadbu, nakoniec nebudem vedieť ktoré jej mám obliecť. Ale vypadá to tak že aj v septembri pôjdeme na svadbu, tak aspoň ich prestriedame 😝

terezicka
20. máj 2011

Ahojte, celý tento týždeň som bez svokry, išla do BA ku svojej dcére, jupííííííííííí 😀 Ale zas starať sa o dve domácnosti, o svokra, to je drina...On si nič neporiadi takže vždy ráno ked Katka zaspí idem riadiť dolu po ňom a včera sme boli preč celý deň, tak dnes som riadila po 2 dňoch, no radosť 😝
Zajtra ideme k našim, synovec má dva roky a v nedeľu oslavujeme sestrine narodky a dalšia sestra zmaturovala tento týždeň, takže aj tej sa bude gratulovať 😎
Inak asi nič, teda Katka sa už vie sama prevrátiť z bruška na chrbátik. Dnes sme s ňou boli dlho vonku, Marek bol kosiť a ja som ju už nevládala nosiť tak som ju dala do kočíka a ona sedela, pozerala sa, potom k nej prišla Lucka, robila jej šašky, vyškierala sa jej a Katka sa na nej tak krásne smiala...To Lucka nevydržala len tak sedieť v kočíku a zabaviť sa dnuka sama vôbec nie. Ale pritom je Katka oveľa akčnejšia už teraz, boli sme u susedov, Marek pomáhala skladať trampolínu. Potom tam išli decká skákať aj Lucka a Katka dobreže nevyskočila od Mareka z rúk, veľa sa na nich pozerala, stále ju mykalo, úplne to vyzeralo akoby chcela ísť za nimi. Sme sa toľko nasmiali na nej 😀

terezicka
24. máj 2011

Baby čo sa tu deje? Nejako je tu ticho, všetky sa opaľujete? 😎
Túto noc sme mali dosť desnú, Lucka začala v nedeľu veče teplotovať ale ešte relatívne ok, no včera šiel Marek do nočnej a Lucke vyskočila teplota na 40°C 😢 Takže sprcha, obklady, sirup...A takto dookola celú noc v 2 hodinových intervaloch...Veru radosť, aspoňže Katka pekne spala...Len začína byť aj Katka nejaká nervná posledná dni, strašne zútivo všetko pchá do pusy, neviem či jej môžu už ísť zúbky alebo čo...A problémy máme so zaspaním, ona len na prsníku, inak vreští na raty a nevieme ju uložiť... Ale trak čo už, nejako vydržíme 😔
Zajtra by som chcela ísť do mesta so sestrou kúpiť si niečo na svadbu, dúfam že u nás niečo nájdeme, lebo je to veľká bieda...Len uvidíme ako bude Lucke, podľa toho sa rozhodneme 😕

adulina
autor
25. máj 2011

@terezicka tie nase baby sa asi dohodli, lebo to co pises o Katke ako keby som citala o Tamke, vsetko pchat do pusinky a naozaj vsetko, ked nic nema tak nervaci a zuri a reve 😒 vcera takto zaspala az o 21,00 co musela cucat prso, ked som zobrala hned bola hore a rano uz sa zobudila o 4,49 som myslela, ze ma trafi slak, nervacila do 6,10, potom som jej dala papat a chvalabohu zaspala na hodinu, no ale nic moc, dnes som mala sto chuti zas skusit dudel, aby sa ukludnovala s nim, ale neviem ci by to pomohlo, a keby ano to uz zas nechcem ked ma skoro pol roka

chuda Lucka, nech jej to rychlo prejde

Alinko ma tiez zapal zvukovodu, takze ho mama doma, som na nervy, to je hruza s nim doma, nic ho nebavi, s nicim sa nevie hrat len robi zle, vymysla a robi blbosti 😝

terezicka
26. máj 2011

Ahojte, tak ako na potvoru ked sa jednej uľaví, druhej sa pohorší 😖 Lucka je už relatívne dobre, horúčku už nemá, len sa potrebujeme zbaviť soplíka a kašlania. Dnes išla s Marekom odniesť jeho bakalárku do školy a ešte aj do knižnice, išla aj moja sestra s nimi a dobre že šla, lebo Marek ešte behal kade tade po škole tak to by Lucka asi nerváčila...
No a s Katkou sme boli včera v poradni, váži 6900g a očkovali ju, takže máme horúčky a dosť vysoké nad 39°C...Chúda moje také má červené očká, zahmlený pohľad...Mrnčíme, ani hračky nechcem poriadne zobrať do rúk.Ale zas beriem to v pohode, viem v čom je problém, dúfam že zajtra už bude ok...

terezicka
26. máj 2011

@adulina ja som s cumľom už rezignovala, hoci dakedy by som jej ho aj nasilu držala v puse...minule som to tiež skúšala ale nepomohlo, teda jedine na to, že máme novú hračku - cumeľ, ona si ho chytí a zabáva sa s ním, ako keby mala hryzátko. a dalšiu dobrú hračku máme, vlhčené obrúsky. taký prázdnejší sáčok si zoberie, stláča ho, stále jej to šuchoce tak má z toho radosť
lucka tiež dakedy vymýšľa doma, nič ju nebaví, veľmi sa teším že pôjde do škôlky...snažíme sa jej to tak dobre vysvetľovať, teda pripravovať ju na to, ale vrvaíme jej že my tam nebudeme ale že bude s inými detičkami, bude s hrať, bude mať nové hračky...tak uvidíme ako to bude v skutočnosti od septembra...

zabka
27. máj 2011

Ahojky, tak aj my sa uz ozyvame. V pondelok sme boli na poradni a mame 3830g 😉 . Malinky je celkom dobrucky az na to ze ked je hore stale sa puci, natahuje, nervaci ale neplace...Aj som myslela ze ci ho nahodou neboli brusko ale vsak co plienka to kakanie, tak hadam nie. A inak vobec nam nechce ziadny dudel, uz sme vyskusali tri druhy... No a noci su zatial take vseliake, kojime sa aj kazde 2 hodiny dakedy... 😒

terezicka
29. máj 2011

Ahojte, tak Katka má prvé soplíky 😅 Zle spinkala v noci, cez deň je tiež mrzutá, ťažko sa jej dýchy, chrčí, takže odsávame...Dúfam že jej to čím skôr prejde, kvapkám jej len Libenar lebo asi nič iné nemôže...
Včera som bola po 5 rokoch spievať v spevokole, lebo kamarátka sa ide vydávať a veľmi nás prosila aby sme jej spievali na svadbe. Ja som jej núkala Kukulienku odo mňa, že tá mi ide teraz veľmi dobre a podobné odrhovačky, ale neuspela som...Tak bola to veru sranda po toľkých rokoch opäť spievať 😀 Ale pre ňu tu spravím, mám ju rada a aj na hostinu ideme, len si nemám čo obliecť, zato Lucka má na výber z 3 šiat a ja ani jedny 😲 Musím si nájsť čas a ísť do mesta niečo si pozrieť, ale musí sa aj Katke trošku uľaviť aby sme mohli ísť...

terezicka
1. jún 2011

Ahojte, tak včera som nám rezervovala taká kratšiu dovolenku, 6dňovú, ideme koncom júna na Pieniny, už teraz sa teším, zas vypadneme z domu aspoň na chvíľku to je super 😀 Dúfam že to všetci 4 zvládneme spoločne dobre, halvne aby Katka nemala šoky z iného prostredia 😖
Zajtra si idem konečne kupovať šaty na svadbu, tak dúfam že dačo nájdem u nás v meste..A ešte mám sestru odviezť aby stihla bus do Trnavy ale vôbec nepovedala žiadne prosím ani raz, akože myslím že by sa to patrilo keď niečo odo mňa nechce, a kvôli tomu musím vláčiť aj Katku so sebou lebo neviem za ako dlho sa stihnem otočiť a Lucka musí ísť s druhou sestrou busom, ale viem že Lucka bude mať zážitok z busu tak aspoň to ma teší...
Tak a viac asi nič neni nové 😀

adulina
autor
4. jún 2011

@terezicka kludne si mohla dat do nosteka nasivin pre batolata, aj Tamka mala aj dva krat soplik a pekne to preslo, som jej davala physiomer, nasivin a odsavala a odsavala.
boli sme v poradni a teda teraz predbehli ste nas, my mame len 6560g a buchta parena je poriadna 😀

my ideme tiez koncom juna na dovcu ale len na styri dni do Bojnic, sa tesim, ze zmena konecne 😉 🙂

terezicka
5. jún 2011

@adulina to vieš katka je taká pijavica, ja vravím že ona ľúbi len mňa, respektíve moje prsia 😀 ale aj tak nemáme na katkinu sesternicu, je o dva mesiace mladšia ale boli sme v rovnaký deň v poradni a Danielka mala 7100g 😅 Takže tá len je riadne buchta, príde teraz na víkend, tak sa už veľmi teším aké budú keď ich dáme vedľa seba 😝
No a moje dieťa práve zlinčovalo hrazdičku 😅

kila
9. jún 2011

Ahojte! Čo máte nové?
My sa máme lepšie, Réka už nekašle... niekde som sa dočítala že môže pomôcť keď nebude piť mlieko a jesť mliečne výrobky. A keď som jej zaviedla túto diétu, začal sa jej stav tak rýchlo zlepšovať, že som sa nestačila čudovať a o týždeň už vôbec nekašlala. Takže zatiaľ tipujem že bude precitlivená na mlieko alebo niektorú zložku mlieka. Zatiaľ som to s lekárkou neriešila, už nemám chuť s ňou chodiť po doktoroch. Teraz jej dávam ryžové mlieko s pridaným vápnikom. Neskôr ešte to chcem doriešiť aj s lekárkou kým nepôjde do škôlky.
Tomi má 8500g a 78cm, už je veľký chlap, len stále nechce štvornožkovať, nevie sa ešte sám postaviť, ale s oporou chodí ako tank.

terezicka
12. jún 2011

Ahojte 😉
Včera sme boli na svadbe, ja som sa veľmi tešila a dopadlo to tak že sme odišli ako prví 😖 Boli sme dohodnutí že pôjdem odviezť Katku k našim a vrátim sa, oni potom prídu pozdejšie pre Lucku ked im zavoláme. katka ako tak vydržala do 8, no v sále bolo veľmi horúco, ale aspoň prvý tanec videla a vtedy sa krásne smiala ked sme spolu tancovali všetci 4 😎 Tak som ju potom viezla k našim a ked som sa chyytala tak Lucka začala mraučať že chce ísť aj ona, ale potom ju nejako Marek ešte zahovoril aby zostala...Katka zostala v pohode u našich, pekne zaspala. No len čo som prišla späť na hostinu, zas Lucka začala že chce ísť k našim, len na rukách sa chcela nosiť, tak som volala mamine aby prišla pre ňu a ona potom úplne v kľude odišla s ňou. Tak reku dobre, môžme sa v kľude zabávať, o deti je postarané...A minútu po polnoci, už sa chystalo všetko na odobierku mi volala mamina a ked som zdvihla tak ju som vôbec nepočula, len Katku ako reve...Tak sme chvíľu počkali, zas som volala no Katka furt len revala, tak sme sa rozlúčili a išli sme. Cestou nám mamina volala že Katka sa ukľudnila že sa nemusíme ponáhľať, ale už ked sme boli pred našimi zas volala a zas len Katkin rev sme počuli. A ona bola úplne hore ked sme prišli, doma toto ešte ani raz nespravila, ona ked sa v noci budú na jedenie - čo je väčšinou až po 3 tak neplače...Takže mamina by ju nebola ukľudnila určite, kedže cumeľ nechce a ukľudniť sa dá jedine na cicíku...Maminu ju sícde skúšala ale nepomohlo nič...Takže sme sa predčasne vrátili zo svadby čo ma dosť aj mrzelo, ale čo sa dá robiť, deti sú prednejšie...
Ale inak sme zdraví a to je hlavné 😎

terezicka
12. jún 2011

@kila krásne fotky, detičky sú nádherné 🙂

mirka20
15. jún 2011

ahojte 🙂
dostala som spucung od terezky, ze sem nechodim, tak sa ozyvam 😀
nestiham vela, tak preto sem chodim tak malo, aj ked zvycajne aspon precitam, co tu pisete 🙂
my sa mame celkom fajn, rebeka chodi s radostou do skolky (skoda, ze cochvila su prazdniny, lebo teraz tam chodi fakt rada), matusko si uz bezka a ma okolo 11kil a skoro osem zubov (8.sa teraz tlaci a kazdym dnom sa uz prereze). kedze je tak krasne, poobede sme stale vonku, doobeda matusko spi vonku, ja si zatial upratujem, oddychujem 😵
aj my sme boli tento vikend na svadbe, prvykrat to bolo celkom v pohode, aj ked deti cez den malo spali, tak boli trochu mrzute (hlavne matusko, pred vecerom uz chcel byt stale len na mojich rukach a na druhy den som mala normalne svalovicu na rukach). ale vydrzali pekne, potom okolo osmej som ulozila matuska, okolo 9.30 rebeku a pekne spali - prisiel ich strazit svokor s priatelkou. len raz som bola ulozit matuska, lebo ho zobudila sesternicka, kt.tiez strazili spolu s nasimi detmi. no a okolo 2.30, ked som uz chcela ist spat, tak volal svokor, ze su deti hore-teraz plakala rebeka zo sna a zobudila tym aj matuska. tak sme sa rozlucili a sli sme spat. inak ako som pisala, vzdy ked sme boli na svadbe, tak to bolo take vseliake, deti sa budili castejsie, hlavne rebeka, ta tazsie spracovavala zazitky zo dna a tak plakavala. ale asi sa uz naucila (ved bola uz na 7.svadbe), tak to bolo fajn.

mirka20
15. jún 2011

kila, krasne deticky 😵

mirka20
15. jún 2011

@kila inak k tomu mlieku. ja som mala intoleranciu na laktozu (da sa z toho vyrast, tak ako ja) a v obchode predavaju aj bezlaktozove mlieko - rajo a tami (este aj nejake nemecke, ale to je dost drahe). a su aj kvapky - laktozan(nie som si tym nazvom moc ista, ale tak nejak) a tie sa nakvapkaju do mlieka a mlieko mozu potom pit aj taky, co maju tuto intoleranciu. ale to budes musiet ist za doktorkou, lebo moze mat aj alergiu na mliecnu bielkovinu a to je zase o inom. urcite by si si mala zajst k doktorke, nech to riesi, aby ste vedeli v com je problem.