• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvorodičky po 30-ke

24. mája 2011 
NA niektoré hviezdy striebor.plátna aj tak nemáme. Tam ženy rodia v pohode po 40 a tu sú. A tiež mám pocit, že ich to omladilo
5. dec 2007 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
keby som mala celý rad pomocníčok, tiež by som vyzerala mlado ... :rolling_eyes:
5. dec 2007 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sme tak staré, ako sa cítime...ja teda vyzerám dobre :grinning: :grinning: :grinning: a aj bez pomocníčok :slight_smile:
5. dec 2007 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucik77 tak, tak, ako sa cítime tak vyzeráme :grinning: ČIŽE SUPEER :sweat_smile: :sweat_smile:
5. dec 2007 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
livia :grinning: :grinning: :grinning: , presne si to odhadla.
Ja som si myslela, že keď budem mať 30 budem riadne "stará" a to sa cítim tak skvelo ako nikdy predtým :slight_smile: Žeby to bolo ako s tým vínom...??? :sweat_smile:
6. dec 2007 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
myslím, že 30-tničky sú viac v pohode, teda aspoň ja, neviem ako, ale hneď sa mi vybavili všetky deti ktoré som predtým kočíkovala, prebaľovala a hrala sa s nimi a tak s Klárou nemáme žiadny problém, ide to ako po masle :slight_smile: jediný problém je asi nočné vstávanie, keby som mala 25 tak by to určite bolo lepšie, vtedy ponocovanie nebol problém :unamused:
6. dec 2007 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som svoj vek pociťovala po pôrode, na izbe som bola s jednou 20 a tá už druhý deň po pôrode veselo sedela aj ked mala nástrih a bola uplne fit, a malý sa narodil týžden pred vianocami a pustili nás den pred štedrým večerom a sadnúť som si nemohla dobre ešte 3 týždne po pôrode :wink: pre tu 20 bol dôležitý štedrý den doma a išla na priepustku domou a malú mala ešte v pôrodnici, zdá sa mi to nezodpovedené ja som si povedala že keby som nmala byť ešte na štedrý den v nemocnici tak rozhodne s malým zostanem sama domou by som nešla :wink:
6. dec 2007 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to mi pripadá teda zvláštne ... a to si úplne spokojne zasadla k štedrovečernému stolu? ... :rolling_eyes:

ja sa tiež cítim výborne, ja nedokážem oddychovať, ale to bolo aj v dvadsiatke, aj v tridsiatke, aj teraz ...

preto mi hádajú o 10 rokov menej ... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. dec 2007 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To aby sme sa zacalo pestovat, aby sme tym 40-tkam mohli konkurovat. :slight_smile:
Lebo pri takom nedostatku spanku, ako som mala za posledne 4 roky to nie je bohvieco. :wink:
No a na babickovanie v 70-ke sa tesim. Len aby som na tie vnucence este dovidela. :grinning:
6. dec 2007 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte..ja budem mať tiež svoje prvé bábätko..narodí sa, keď budem mať presne 30 rokov a 9 mesiacov.. :slight_smile: a určite nechcem, aby ostalo jedináčik..
zatiaľ sa necítim nijako horšie ako 20-tky.. :wink:
ani gynekológ sa mi zatiaľ nesťažoval, že som stará prvorodička..aj keď, ktovie, čo si myslí.. :grinning:
u mňa bol ten dôvod na rodenie po 30-tke rovnaký, ako u zakladateľky tohto fóra..čiže moja druhá polovička sa objavila až v 28 r..
7. dec 2007 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ešte niečo...teraz je skôr rarita, keď rodia 20 ročné a menej, tak ako som bola rarita pre moju babičku ja,že v 28 rokoch som bola"stará dievka".
Hranica veku matky - prvorodičky sa o dosť posunula, takže ja sa do starého železa necítim ani náhodou. Oveľa viac si vychutnávam materstvo, videla som svet, užila si (nemyslím chlapov :grinning: )a to tie mláďatká čo rodia tak mladé povedať nemôžu. Väčšina báb, čo poznám a vydávali sa primladé a hneď mali deti sú už dnes bohužiaľ rozvedené. Takže mať 30 je podľa mňa super :slight_smile:
7. dec 2007 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
elise... ja som bola roztrhnuta az po konecnik... a po sestonedeli som behala uz 4 hodinky po porode... :grinning: ... prave mamicky okolo 23, 25 mi tam ochkali a achkali, ako ich vsetko strasne boli... a ako nevedia chodit :grinning: ... to asi tie endorfiny stastia u mna tak rychlo zabrali :slight_smile:
7. dec 2007 o 11:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a tiez este chcem babatko... ale to budem uz po 35-ke... mozno 37-ke :sweat_smile:
7. dec 2007 o 11:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, adetka... mne sa prvy synček narodil to som už mala 35 rokov a druhy synček tento rok a už mam 38 rokov a som štastna, že detičky mam :slight_smile:
7. dec 2007 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lienockaa ,držím palce,a prajem pekny zbytok tehulkovania :grinning:
7. dec 2007 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem livia..:slight_smile:teším sa na neho, bude to naše vytúžené bábätko..a čo, 30-tka je už podľa mňa taký dospelý vek, myslím, že ako mamy vieme byť dospelejšie, ako 20-tky..predsa len, niečo sme už stihli zažiť.. :grinning: tým nechcem nikoho podceniť, samozrejme..ale pohľad na život máme už iný.. :wink:
7. dec 2007 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky
takze pridavam sa do klubu prvorodiciek po 30-tke :slight_smile: a preco tak "neskoro"? nebola v tom kariera, byvanie smemali zabecpecene ale o prve dietatko sme prisli a potom sa to akosi nedarilo.No teraz sme uz traja a sme veeelmi stastni a dufam ,ze Alex bude mat este surodenca :slight_smile:
7. dec 2007 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky mne sa tiez nezda ze v 30-tke by to bolo neskoro...sice trosku neskor ale ked sa skor nedalo :pensive:
8. dec 2007 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ozivujem tuto temu po viac ako pol roku... ako sa mate prvorodicky po 30-ke... ako sa drzite... este stale sa vam nas vek zda najvhodnejsi na deticky?... alebo si obcas zufate, ze ste mohli uz aj skor... snazite sa o druhe dieta?... ja sa o dalsie budem snazit az o take dva rocky... a to budem asi rodit v 37 rokoch... :grinning:
14. júl 2008 o 12:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adetka- u mna vsetko ok, nelutujem, ze som mala svojho synceka takto neskorsie.. :slight_smile: vobec mi to nepripada cudne..naopak, myslim si, ze clovek pri malych detoch omladne a verim, ze aj na stuzkovej svojho syna si budem pripadat dostatocne mlado..takze neni o com.. :grinning: :grinning: a tiez planujeme aj dalsie babatko, to ale este presne neviem, ze kolko budem mat rokov pri dalsom porode..este sa nesnazime..
14. júl 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj adetka, ja som sice prvy krat rodila, ked som mala LEN :wink: 30r. 3t. 1d., ale tiez sa nestazujem. Babo si viem uzivat a tiez si myslim, ze je to lepsie ako v 20-ke. Ked si spomeniem na svoju "pubertu" (okolo 20), tak som mala plnu hlavu inych starosti, nez starat sa o dieta a naozaj si neviem predstavit, ako by som to vtedy zvladla... Aj ked predstavu som o tom nemala ani den pred porodom :wink: . Ale ide nam to super a velmi sa tesim. Urcite budeme pisat bocianom aj o druhe babo, ale asi tak za rok za dva... teraz si chcem maleho este poriadne uzit :grinning:
14. júl 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak aj tu sa pridávam, som na tom podobne. 30cina na krku a hádam sa narodí prvé bábo na budúci rok :slight_smile: Veľmi si to prajeme teraz, lebo predtým sme sa nevedeli vybúriť života manželsko-slobodného, priateľov, akcií, výletov, turistiky a pod. Teraz prídu iné povinnosti a myslím si, že je to tak načasované, ako má byť :slight_smile:
3. aug 2010 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky,snažilky.musím sa vám trochu postažovat :unamused: mám 35rokov a čakám svoje prvé dietatko som v 11tt.a mám za sebou jedno mimo a dva potraty,vždy bol pre mna kritický 5tt.moja dr ma hned vypísala na PN,takže čo robím celé dni?áno sedím na nete a čítam a čítam :slight_smile: až ma to už privádza do depresívnej nálady.hlavne ked čítam aké rizikové sú tehulky po 30.viete 8.6.mám scrining a mám strašný strach s výsledkov hlavne preto,že mám už tolko rokov kolko mám :frowning2: teraz ma moja dr objednala až po troch týřdnoch na kontrolu a mne to pripadá ako večnost,najradšej by som sa dala pozerat každý druhý den,mám hrozne velký starch že...nechcem nato ani pomysliet,viem že najkritickejšie obdobie máme pomaličky za sebou,ale aj tak :frowning2: viem,že ma chápete.maminky ak by sa malému niečo nedajbože stalo,aké sú príznaky,ja sa stále sledujem,,,viem mala by som sa ukludnit ale som sama,priatel chodí na turnusy a mne už asi aj s toho šibe :wink:tak trošku sa mi ulavilo ked vám to sem napísala,určite nie som jediná...idem prvého juna na kontrolu dovtedy ..zvládnem to,musím :slight_smile:majte sa pekne mamičky a vela štastia a zdravé detičky :slight_smile:
23. máj 2011 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka00 ahoj, ja mam 30r, tiež čakám svoje prvé dieťatko a tiež som v 11 tt. mám za sebou aj jeden potrat v decembri min. roku na konci 8tt a tiež tŕpnem nech už prejdú konečne tieto kritické týždne a neviem sa teda ani toľko tešiť na bábo, lebo sa bojím ....no a tiež idem až 1.6. na sono - po 4 týždňoch!!! - už som si myslela, že sa dovtedy zbláznim, ale teraz si už vravím, že je to o chíľku ....

nečítaj si žiadne hrôzostrašné články, v niektorých krajinách sú rizikové tehotenstvá až od 40r, tak sme ešte mladuchy :slight_smile: :slight_smile:
vieš o súkromnej skupine "Decembrovky" ? - je nás tam dosť, diskusia je tam živá a ak tam nie si, pridaj sa k nám a rýchlejšie ti ubehne čas :slight_smile:
a hlavne sa šetri, drž a mysli pozitívne :dizzy_face:
23. máj 2011 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prve v 34, druhe pred dvomi mesiacmi v 36, teda uz skoro v 37. ked v noci vstavam na kojenie, ratam koncatiny, ci mi nahodou nieco neodpadlo :grinning: ... pre mna osobne toto druhe teho bolo uplne devastacne, co sa tyka zdr. stavu. a citim sa strasne, o dve cisla väcsia velkost, elasticita pokozky v haji, hypermobilna lumbalna cast chrbtice je tiez v keli... uz sa len utesujem, ze snad to bude casom lepsie.
23. máj 2011 o 22:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lowike tá miestnost je zamknutá nevieš,kto ju zakladal?
24. máj 2011 o 08:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka00 ahoj, musíš napísať chirabell
zatiaľ sa maj pekne a vidíme sa v decebrovkách :slight_smile:

@maca_p no to ti teda vôbec nezávidím, snáď sa ti to fakt zlepší - netreba sa vzdávať a musíš ďalej bojovať, ešte stále sme mladé !!!!
24. máj 2011 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok