Prvorodičky po 30-ke

adetka
26. sep 2007

Aj keď neustále čítam a počúvam, že počty prvorodičiek po 30-ke stale narastá, nejak nemám na ne štastie. Na gynekológii, v pôrodnici som bola najstaršia prvorodička, a tu na koníkovi nachádzam 30-ničky, ktoré mali svoje prvé dieťa (deti) už pred tridsiatkou. A tak si občas pripadám ako "stará" (aspoň tak na mna občas ľudia pozerajú).

Nájdu sa tu ďalšie ženy, ktoré si čas na materstvo TROŠKU odložili? Alebo ste sa na deti najprv finančne zabezpečili? Prípadne ste (podobne ako ja) skôr nenašli vhodného partnera a mali problémy priviesť dieťatko na svet? Ste úkostivejšie ako mamičky "puberťáčky (myslené ako vtip), alebo pokojnejšie? ...

Chýbate miiiii... lebo si už pripadám ako z Marsuuu 😀

(Mirka sa mi narodila, keď som mala 32 rokov, 8 mesiacov a 9 dní)

lucik77
5. dec 2007

NA niektoré hviezdy striebor.plátna aj tak nemáme. Tam ženy rodia v pohode po 40 a tu sú. A tiež mám pocit, že ich to omladilo

majka35
5. dec 2007

keby som mala celý rad pomocníčok, tiež by som vyzerala mlado ... 🙄

lucik77
5. dec 2007

sme tak staré, ako sa cítime...ja teda vyzerám dobre 😀 😀 😀 a aj bez pomocníčok 🙂

livia76
5. dec 2007

lucik77 tak, tak, ako sa cítime tak vyzeráme 😀 ČIŽE SUPEER 😅 😅

lucik77
6. dec 2007

livia 😀 😀 😀 , presne si to odhadla.
Ja som si myslela, že keď budem mať 30 budem riadne "stará" a to sa cítim tak skvelo ako nikdy predtým 🙂 Žeby to bolo ako s tým vínom...??? 😅

annabe
6. dec 2007

myslím, že 30-tničky sú viac v pohode, teda aspoň ja, neviem ako, ale hneď sa mi vybavili všetky deti ktoré som predtým kočíkovala, prebaľovala a hrala sa s nimi a tak s Klárou nemáme žiadny problém, ide to ako po masle 🙂 jediný problém je asi nočné vstávanie, keby som mala 25 tak by to určite bolo lepšie, vtedy ponocovanie nebol problém 😒

elise
6. dec 2007

ja som svoj vek pociťovala po pôrode, na izbe som bola s jednou 20 a tá už druhý deň po pôrode veselo sedela aj ked mala nástrih a bola uplne fit, a malý sa narodil týžden pred vianocami a pustili nás den pred štedrým večerom a sadnúť som si nemohla dobre ešte 3 týždne po pôrode 😉 pre tu 20 bol dôležitý štedrý den doma a išla na priepustku domou a malú mala ešte v pôrodnici, zdá sa mi to nezodpovedené ja som si povedala že keby som nmala byť ešte na štedrý den v nemocnici tak rozhodne s malým zostanem sama domou by som nešla 😉

majka35
6. dec 2007

no to mi pripadá teda zvláštne ... a to si úplne spokojne zasadla k štedrovečernému stolu? ... 🙄

ja sa tiež cítim výborne, ja nedokážem oddychovať, ale to bolo aj v dvadsiatke, aj v tridsiatke, aj teraz ...

preto mi hádajú o 10 rokov menej ... 😀 😀 😀 😀 😀

renca3
6. dec 2007

To aby sme sa zacalo pestovat, aby sme tym 40-tkam mohli konkurovat. 🙂
Lebo pri takom nedostatku spanku, ako som mala za posledne 4 roky to nie je bohvieco. 😉
No a na babickovanie v 70-ke sa tesim. Len aby som na tie vnucence este dovidela. 😀

lienockaa
7. dec 2007

ahojte..ja budem mať tiež svoje prvé bábätko..narodí sa, keď budem mať presne 30 rokov a 9 mesiacov.. 🙂 a určite nechcem, aby ostalo jedináčik..
zatiaľ sa necítim nijako horšie ako 20-tky.. 😉
ani gynekológ sa mi zatiaľ nesťažoval, že som stará prvorodička..aj keď, ktovie, čo si myslí.. 😀
u mňa bol ten dôvod na rodenie po 30-tke rovnaký, ako u zakladateľky tohto fóra..čiže moja druhá polovička sa objavila až v 28 r..

lucik77
7. dec 2007

a ešte niečo...teraz je skôr rarita, keď rodia 20 ročné a menej, tak ako som bola rarita pre moju babičku ja,že v 28 rokoch som bola"stará dievka".
Hranica veku matky - prvorodičky sa o dosť posunula, takže ja sa do starého železa necítim ani náhodou. Oveľa viac si vychutnávam materstvo, videla som svet, užila si (nemyslím chlapov 😀 )a to tie mláďatká čo rodia tak mladé povedať nemôžu. Väčšina báb, čo poznám a vydávali sa primladé a hneď mali deti sú už dnes bohužiaľ rozvedené. Takže mať 30 je podľa mňa super 🙂

adetka
autor
7. dec 2007

elise... ja som bola roztrhnuta az po konecnik... a po sestonedeli som behala uz 4 hodinky po porode... 😀 ... prave mamicky okolo 23, 25 mi tam ochkali a achkali, ako ich vsetko strasne boli... a ako nevedia chodit 😀 ... to asi tie endorfiny stastia u mna tak rychlo zabrali 🙂

adetka
autor
7. dec 2007

a tiez este chcem babatko... ale to budem uz po 35-ke... mozno 37-ke 😅

larisa
7. dec 2007

ahojte, adetka... mne sa prvy synček narodil to som už mala 35 rokov a druhy synček tento rok a už mam 38 rokov a som štastna, že detičky mam 🙂

livia76
7. dec 2007

Lienockaa ,držím palce,a prajem pekny zbytok tehulkovania 😀

lienockaa
7. dec 2007

ďakujem livia..🙂teším sa na neho, bude to naše vytúžené bábätko..a čo, 30-tka je už podľa mňa taký dospelý vek, myslím, že ako mamy vieme byť dospelejšie, ako 20-tky..predsa len, niečo sme už stihli zažiť.. 😀 tým nechcem nikoho podceniť, samozrejme..ale pohľad na život máme už iný.. 😉

olianko
7. dec 2007

ahojky
takze pridavam sa do klubu prvorodiciek po 30-tke 🙂 a preco tak "neskoro"? nebola v tom kariera, byvanie smemali zabecpecene ale o prve dietatko sme prisli a potom sa to akosi nedarilo.No teraz sme uz traja a sme veeelmi stastni a dufam ,ze Alex bude mat este surodenca 🙂

neroriso
8. dec 2007

ahojte babulky mne sa tiez nezda ze v 30-tke by to bolo neskoro...sice trosku neskor ale ked sa skor nedalo 😔

adetka
autor
14. júl 2008

ozivujem tuto temu po viac ako pol roku... ako sa mate prvorodicky po 30-ke... ako sa drzite... este stale sa vam nas vek zda najvhodnejsi na deticky?... alebo si obcas zufate, ze ste mohli uz aj skor... snazite sa o druhe dieta?... ja sa o dalsie budem snazit az o take dva rocky... a to budem asi rodit v 37 rokoch... 😀

lienockaa
14. júl 2008

adetka- u mna vsetko ok, nelutujem, ze som mala svojho synceka takto neskorsie.. 🙂 vobec mi to nepripada cudne..naopak, myslim si, ze clovek pri malych detoch omladne a verim, ze aj na stuzkovej svojho syna si budem pripadat dostatocne mlado..takze neni o com.. 😀 😀 a tiez planujeme aj dalsie babatko, to ale este presne neviem, ze kolko budem mat rokov pri dalsom porode..este sa nesnazime..

kisska
14. júl 2008

Ahoj adetka, ja som sice prvy krat rodila, ked som mala LEN 😉 30r. 3t. 1d., ale tiez sa nestazujem. Babo si viem uzivat a tiez si myslim, ze je to lepsie ako v 20-ke. Ked si spomeniem na svoju "pubertu" (okolo 20), tak som mala plnu hlavu inych starosti, nez starat sa o dieta a naozaj si neviem predstavit, ako by som to vtedy zvladla... Aj ked predstavu som o tom nemala ani den pred porodom 😉 . Ale ide nam to super a velmi sa tesim. Urcite budeme pisat bocianom aj o druhe babo, ale asi tak za rok za dva... teraz si chcem maleho este poriadne uzit 😀

bellugia
3. aug 2010

Ahojte, tak aj tu sa pridávam, som na tom podobne. 30cina na krku a hádam sa narodí prvé bábo na budúci rok 🙂 Veľmi si to prajeme teraz, lebo predtým sme sa nevedeli vybúriť života manželsko-slobodného, priateľov, akcií, výletov, turistiky a pod. Teraz prídu iné povinnosti a myslím si, že je to tak načasované, ako má byť 🙂

mirka00
23. máj 2011

ahojte maminky,snažilky.musím sa vám trochu postažovat 😒 mám 35rokov a čakám svoje prvé dietatko som v 11tt.a mám za sebou jedno mimo a dva potraty,vždy bol pre mna kritický 5tt.moja dr ma hned vypísala na PN,takže čo robím celé dni?áno sedím na nete a čítam a čítam 🙂 až ma to už privádza do depresívnej nálady.hlavne ked čítam aké rizikové sú tehulky po 30.viete 8.6.mám scrining a mám strašný strach s výsledkov hlavne preto,že mám už tolko rokov kolko mám ☹ teraz ma moja dr objednala až po troch týřdnoch na kontrolu a mne to pripadá ako večnost,najradšej by som sa dala pozerat každý druhý den,mám hrozne velký starch že...nechcem nato ani pomysliet,viem že najkritickejšie obdobie máme pomaličky za sebou,ale aj tak ☹ viem,že ma chápete.maminky ak by sa malému niečo nedajbože stalo,aké sú príznaky,ja sa stále sledujem,,,viem mala by som sa ukludnit ale som sama,priatel chodí na turnusy a mne už asi aj s toho šibe 😉tak trošku sa mi ulavilo ked vám to sem napísala,určite nie som jediná...idem prvého juna na kontrolu dovtedy ..zvládnem to,musím 🙂majte sa pekne mamičky a vela štastia a zdravé detičky 🙂

lowike
23. máj 2011

@mirka00 ahoj, ja mam 30r, tiež čakám svoje prvé dieťatko a tiež som v 11 tt. mám za sebou aj jeden potrat v decembri min. roku na konci 8tt a tiež tŕpnem nech už prejdú konečne tieto kritické týždne a neviem sa teda ani toľko tešiť na bábo, lebo sa bojím ....no a tiež idem až 1.6. na sono - po 4 týždňoch!!! - už som si myslela, že sa dovtedy zbláznim, ale teraz si už vravím, že je to o chíľku ....

nečítaj si žiadne hrôzostrašné články, v niektorých krajinách sú rizikové tehotenstvá až od 40r, tak sme ešte mladuchy 🙂 🙂
vieš o súkromnej skupine "Decembrovky" ? - je nás tam dosť, diskusia je tam živá a ak tam nie si, pridaj sa k nám a rýchlejšie ti ubehne čas 🙂
a hlavne sa šetri, drž a mysli pozitívne 😵

maca_p
23. máj 2011

prve v 34, druhe pred dvomi mesiacmi v 36, teda uz skoro v 37. ked v noci vstavam na kojenie, ratam koncatiny, ci mi nahodou nieco neodpadlo 😀 ... pre mna osobne toto druhe teho bolo uplne devastacne, co sa tyka zdr. stavu. a citim sa strasne, o dve cisla väcsia velkost, elasticita pokozky v haji, hypermobilna lumbalna cast chrbtice je tiez v keli... uz sa len utesujem, ze snad to bude casom lepsie.

mirka00
24. máj 2011

@lowike tá miestnost je zamknutá nevieš,kto ju zakladal?

lowike
24. máj 2011

@mirka00 ahoj, musíš napísať chirabell
zatiaľ sa maj pekne a vidíme sa v decebrovkách 🙂

@maca_p no to ti teda vôbec nezávidím, snáď sa ti to fakt zlepší - netreba sa vzdávať a musíš ďalej bojovať, ešte stále sme mladé !!!!

1katyka1
23. jún 2020

Ahojte, ja mam 30 uz o par mesiacov 31 a snazime sa uz nejaky cas o babo, zatial bezuspesne ale verime a dufame ze to vyjde skor ci neskor🙂 Vela zien okolo mna ma teraz deti po velmi kratkom vztahu,my sme spolu 5 rokov vselicim sme si presli nielen dobrym ale aj zlym naposledy sa nam zrusila kvoli korone svadba myslim ze uz nas nic neprekvapi niekedy mi je luto ze sme nemali skor ale riesili sme stahovanie byvanie tak to bolo take. Drzim palce🙂))

katpox
23. jún 2020

Ja som rodila v 30tke a NELUTUJEM, som v24 skoncila vs, v 25 mala riadne zamestnanie, vydala sa, kupili na hypo byt trojizbovy, uzili si skvele dobrodruzne
dovolenky , vylety, party, proste sa vyjasili,uzili,dozreli no a v 28sme sa bavili o babu, v 29 otehotnela a v 30 rodila,mi vysiel aj vyssi rodicak,babo je zabezpecene ,mame aj odlozene, takze je to super,ze sme si to takto zariadili a v porodnici bolo dost zien po 30, myslim ze viac ako 20tniciek...