Prvorodičky po 30-ke

adetka
26. sep 2007

Aj keď neustále čítam a počúvam, že počty prvorodičiek po 30-ke stale narastá, nejak nemám na ne štastie. Na gynekológii, v pôrodnici som bola najstaršia prvorodička, a tu na koníkovi nachádzam 30-ničky, ktoré mali svoje prvé dieťa (deti) už pred tridsiatkou. A tak si občas pripadám ako "stará" (aspoň tak na mna občas ľudia pozerajú).

Nájdu sa tu ďalšie ženy, ktoré si čas na materstvo TROŠKU odložili? Alebo ste sa na deti najprv finančne zabezpečili? Prípadne ste (podobne ako ja) skôr nenašli vhodného partnera a mali problémy priviesť dieťatko na svet? Ste úkostivejšie ako mamičky "puberťáčky (myslené ako vtip), alebo pokojnejšie? ...

Chýbate miiiii... lebo si už pripadám ako z Marsuuu 😀

(Mirka sa mi narodila, keď som mala 32 rokov, 8 mesiacov a 9 dní)

jajaja13
3. okt 2007

Ahojte ja som porodila Petka ako 29 rocna, necitim sa vobec ako z marsu. ja mam skor to stastie vidiet maminy v mojom veku.

klp
3. okt 2007

ja som tiez rodila v 34 a vobec nelutujem, prave naopak 🙂 tiez zijem v Nemecku a tu je to uplne normalne

adetka
autor
12. okt 2007

paaani... ale nas pribuuuuda 😀 ... zacinam byt pokojnejsia...

renci... vidis... aj mne sa cnie za divadloooom 😢 ... snad, ked Mimi podrastie a manzel sa s nou nebude bat ostat na noc 🙂

andy.. prajem stastie pri hladani otecka 😉

vandas... aj ja si kazdy mesiac hovorim, ze uz zacnem s ucenim... alebo s cvicenim... a stale nic... akosi sa vo mne narodenim dcerky stratil organizacny talent 😅 ... ale polepsim sa 🙂

vandas
12. okt 2007

adetka, ved ja zatial tiez len planujem, chcela by som si (okrem cvicenia, meditovania....) spravit profi kurz feng shui a robit poradenstvo (zaujima ma to uz roky), ale tie kurzy su cely vikend a este aj drahe....no a kedy som bola v divadle, ci kine....ale aspom nemusim riesit rozdielny vkus mna a partnera....dolezite su vsak pre mna damske jazdy-jupi, uz o tyzden sa znova zlietame🙂))))

kafulienka
12. okt 2007

ahojte,
jeeej, potesila ma tato tema, uz som sa dlhsie po nej obzerala 😉
ja mam 31 (10 rokov stastne vydata) a chystame sa opat do snazilkovania (prve babatko si to rozmyslelo a v 7tt vo februari som spontanne potratila) 😔

No a ja sa pohybujem medzi Rakuskom a Anglickom, a ak odignorujem tehotne neplnolete anglicanky, tak v Rakusku som vlastne este stale "vo vekovom priemere" xi xi

a super ma potesili prispevky od vas vsetkych a dodali pozitivnu energiu, ze sa to vlastne "da" v pohode, aj ked uz nemame 20 😉

julova
12. okt 2007

aj ja mam 31 za sebou a cakame prve 😉...z Marsu ci Venuse..zaklad ze sme zdravi 🙂...nedavno porodila moja kolegyna...v januari bude mat 31 😉....dva tyzdne po mne bude rodit dalsia moja kolegyna...30-tnicka 😉...takze myslim ze pohoda...zvladneme to...hlavne ze sme mlade duchom 😀...a "stare" telo nejak presvedcime 😉

jacka
18. okt 2007

Aj ja som rodila v 30.A tu som.Dakedy som si myslela že som stara a rýchlo to prešlo. 🙂

adetka
autor
28. okt 2007

ahojte 😀 ... po case...

vandas... ja uvazujem nad kurzom sprievodkyne... ze by som eventuelne sprevadzala turistov aj s malou... v nosici 😀

kafulienka... vitaj... a drzime palceky.. ab sa podarilo... ja mam za sebou 2 MA... takze viem co citis 😔 ... urcite sa zadari 😉

julova... tak to budes mat super partiu mamiciek 30-ciek okolo seba 🙂

sisinka76
3. nov 2007

ahoooj adetka 🙂

aj ja patrim k tym "starenam" na pôrodnom stole 😀 Samka som porodila 4 mesiace pred svojimi 31.narodeninami. takze sa hlasim do klubu 😉

ozaj, este chodis s Mirkou na plavanie do ZM? obcas si precitam prispevky na decembrove babätka 2006, ale nestiham odpisovat. ja som sa zacala trosku venovat aj sebe, som ucitelka NJ, tak som si nasla nejakych ziakov na doucko a je to taka zmena...

a k tomu kurzu, to myslis sprievodca cestovneho ruchu? SCHVALUJEM, ja to mam.

kasis
3. nov 2007

No ja sem sice nepatrim, lebo som to stihla tesne pred 30tkou 😉 . Ale v porodnici na izbe som mala 18 rocnu prvorodicku a ked som jej povedala, kolko mam rokov, povedala mi, ze mi radsej bude vykat. Potesi, ze 😒
A s tymii aktivitami ma tiez hocico napada, som si chcela popri MD robit este jednu VS dialkovo a asi si aj pridam v zime prihlasku na soc.pravo 😉

dadulik75
3. nov 2007

kasis aj som amla na izbe 19 rocnu ale sice ja uz nie tato skupina bo ja tri deti ale rada sem obcas nakuknem....aj ta mi chcela vykat ale hovorim jej ze si pripadam staro potom ja mam totiz krsnatko v jej veku a teda tak ale hlavne ze vam porody dobre dopadli

adetka
autor
2. dec 2007

ahojte 30-ky 😀 ... je tu nejak mrtvo... ako sa mate?

sisi... ano, do ZM plavat stale chodime...

neroriso
2. dec 2007

babulkyyy ja sa hlasim mne bude v januari 30tka 😲

blovitc120
2. dec 2007

Tiez sem patrim 🙂. Najprv som chcela dostudovat VS, potom nenasla toho praveho, s kym by stalo za to byt rodicmi a potom, ked som nasla, sme riesili bytovu otazku, aby sme nemuseli byvat po podnajmoch. Vyriesene a teraz to uz dufam pride 😉. A mam kopu kolegyn v mojom veku, ktore su na tom navlas rovnako ako ja a idem sa nam teraz v praci roztrhnut vrece snaziliek. Nerobim si z toho tazku hlavu, aj moja gynekologicka mi povedala, aby som sa nestresovala, ze je to v dnesnej dobe NORMALNE ze sa ludia chcu najskor zabezpecit a ze som v najlepsich rokoch 😉. A chape ma, rodila v podobnom veku ako dufam budem ja a to ma 55 rokov 🙂

renca3
2. dec 2007

blovitc...tak to mozte v praci vyhlasit sutaz, kto skor 😅 Ale vazne, prajem, aby si sa co najskor tesila z bruska. 😉

majka35
2. dec 2007

babule, o nič neprichádzate ... ja som svoju Barbušenku porodila v 35 - ke a vôbec nemám pocit, že to bolo neskoro ... 😉
adetka ... dodatočne všetko najlepšie Mirke k jej prvému rôčiku ... 🙂 🙂 🙂

blovitc120
2. dec 2007

renca3 dakujem, o tyzden asi testujem 😉. v sutazi zatial vedie kolegyna, termin ma 29.2.2008 🙂
majka95, dik za pekne slova pre nas 30-tky 🙂

livia76
3. dec 2007

Ahoj zrelé maminy mám 32, manžel 48 a naša Lesinka rôčik po 7 ročnom vzťahu prišlo tehotenstvo a teraz si rodičovstvo užívame plnými dúškami. Možno sme niekedy trošku viac unavení, ale stojí to za to. 😀 😀 a v pôrodnici sme boli na izbe všetky okolo 30. 😅

adetka
autor
3. dec 2007

majka... dakujeme... Barborka bude mat uz tiez skoro prve narodeninky 🙂 .. tak tiez vsetko najlepsie... a posielame 🤐

adetka
autor
3. dec 2007

livi... o tej unavenosti mi hovor 😉 ... aj ked sa mi nechce verit... ze by som bola menej unavena.... v 25-ke... 😅

livia76
4. dec 2007

No ja keď som mala 25, tak som študovala,po nociach rysovala a brigádovala v bare-spávala som tak 5-6 hodín niekedy aj menej a bola som v pohodičke. Otvorene priznávam, že teraz by som prespala aj 10,keby sa dalo 😀 😀 😀 😀

lucik77
4. dec 2007

Ahojte ja som mala presne 30 a 18 dní, keď sa mi narodil synček. Ja som sa ani nikde neponáhľala, najprv bola škola, potom práca v zahrančí a bilologické hodiny mi začali tikať až okolo 30ky. No a podarilo sa nám to hneď na "druhý" šup. Jediné, čo mi je nesmierne ľúto, že už druhé bábätko mať nebudem, lebo som mala asi najkomplikovanejší pôrod, aký s môže vyskytnúť v medicíne. Ale nenormálne sa teším zo synčeka a nemusím Vám ani hovoriť, že byť mamou je tá najúžasnejšia vec na svete 😀

mirko06
4. dec 2007

Ahojte, ja som rodila mesiac po mojej 31-ke, uplne v pohode.
Nebolo to ani tak kvoli praci, zeby kariera, ale o jedno dietatko som prisla asi v 25-ke, potom sme si dali pauzu, potom sme sa dohodli na svadbe, zmenili sme byvanie a potom to na nas nejako prislo 😉
Teraz zase napr. pocitam, kolko budem mat rokov, ked moj syn bude mat stuzkovu 😲 Ale ved barle to istia, no nie? 😉 😀

lucik77
4. dec 2007

Že barle 🙂 ... no čo je to 48 rokov? Ja sa ani teraz necítim staro.Neboj, ešte riadne potrsáme na stužkovej našich detí...

livia76
4. dec 2007

Ha baby- že stužková- jasné že si aj v 50 zakrepčíme a naše dietky budú hrdé aké majú fešné maminy 😎

julova
4. dec 2007

Ahojte...ja mam 31-ku za sebou a prvy porod pred sebou 😀...a rozhodne si na stuzkovej zakrepcime a aj na svadbach nasich ratolesti 😉....moja mamina mala nasho najmladsieho brata v 39 tich rokoch a neskutocne ju to omladilo...no veru, nikto by jej nehadal dnesnych 56...ked ide mlademu na strednu na rodicko, tak s prehladom moze konkurovat mladsim maminam jeho spoluziakov 😉...

adetka
autor
5. dec 2007

ahojteee... 😀

mirko 😀 😀 😀 .. neprehanas to 😉 ... sa na stuzkovej budes mat tak 50 rokov... niektore sucasne 50-ky su kocky... tak preco by sme aj my nemohli v 50-ke na stuzkovej nasich deti vyzerat skvelo... lepsie ako take 40-ky, ci mladsie 😎 😉

majka35
5. dec 2007

ahojte ... adetka, keby si mala pravdu, my s manželom sa už teraz smejeme, že Barborka nás už ani nebude chcieť na stužkovú vziať ... 😀 😝 😀

adetka
autor
5. dec 2007

a najviac sa tesim, ze ak dcera bude po mne... a bude mat prve babatko tiez az po 30-ke... tak uz budem taka prava babicka... v babickovskom veku 65 rokov... a budem sa moct viac venovat svojim vnukom... nie ako mamicky okolo 45, 55... ktore este budu pracovat 😀

elise
5. dec 2007

ja mám 32 rokov ked sa malý narodil mala som 31,5, manžel je o 12rokov starší odo mňa tak to bude zaujímavé ked bude mať malý 18 a to plánujeme ešte jedno bábatko 😀 😉