Prvorodičky po 30-ke

adetka
26. sep 2007

Aj keď neustále čítam a počúvam, že počty prvorodičiek po 30-ke stale narastá, nejak nemám na ne štastie. Na gynekológii, v pôrodnici som bola najstaršia prvorodička, a tu na koníkovi nachádzam 30-ničky, ktoré mali svoje prvé dieťa (deti) už pred tridsiatkou. A tak si občas pripadám ako "stará" (aspoň tak na mna občas ľudia pozerajú).

Nájdu sa tu ďalšie ženy, ktoré si čas na materstvo TROŠKU odložili? Alebo ste sa na deti najprv finančne zabezpečili? Prípadne ste (podobne ako ja) skôr nenašli vhodného partnera a mali problémy priviesť dieťatko na svet? Ste úkostivejšie ako mamičky "puberťáčky (myslené ako vtip), alebo pokojnejšie? ...

Chýbate miiiii... lebo si už pripadám ako z Marsuuu 😀

(Mirka sa mi narodila, keď som mala 32 rokov, 8 mesiacov a 9 dní)

vesi
26. sep 2007

ahoj, ja sem síce nepatrím, ale nie si sama, ležala so mnou na šestonedelí prvorodička, ktorá mala 35 rokov 😉 porodila rýchlo za 2 hodinky. 🙂

andy75
26. sep 2007

jasne,ze najdu 🙂
tiez som uz mala 32,ked som rodila

katy2
26. sep 2007

Ahojte, ja mam 37 a na svoje prve babo este len cakam... Nejako si nevie najst k nam cestu...

bejca
26. sep 2007

ahojte 🙂 ja mam teraz 36 a cakame babatko 🙂 a cakali sme na neho 10 dlhych rokov 🙂 katy hlavu hore 🙂
a inak je tu podobna tema vo forume tehotenstvo 🙂 a je nas tam viac 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
ak chcete mozte sa pridat aj k nam 🙂

mimusiacik
26. sep 2007

🙂 snazili sme sa od 28r...Miriam Noemi sa nam narodila po 4 rokoch snazenia vo veku 32.r+ 5m
(gyndosi ma klasifikovali ako prastaru prvorodicku...komplikovany 33hod porod,s 1 min interval.kontrakciami,bez uvolnenia krcku maternice na viac ako 5 cm ani po epidurale,s naslednou urgentnou sekciou uskutocnenou do 6min po zhodnoteni - porodny nador plodu) 😉
do 25r.zeny ma byt podla nich aspon prve dieta pod strechou...

hana033
26. sep 2007

ja som mala 33 aj3 mesiace, Adamko je zdravý krásny chlapček, narodil sa sekciou, lebo mal pupočnú šnúru 2x okolo krku.
Či som úzkostlivejšia? Asi áno, mala som obavy, či môj drobček nie je autista, ešte predtým či bude mať rúčky, nôžky, potom som za ním behala pri každom kroku. Teraz je to už lepšie. Ale keď sa porovnávam so svojou sestrou, ktorá prvé rodila 22 ročná a teraz má o pol roka staršieho syna ako náš Adam, tak ja som pokojnejšia, viac si ho užívam. Mňa teší každá chvíľka, ktorú so synátorom strávim, neobťažuje ma, že ho 2 roky uspávam, ... prosto si ho vychutnávam. Je to vytúžené vymodlené dieťa a som šťastná, že ho mám. Ona je skôr taká hektická, skôr ich niekam dať, aby bol pokoj. Nehovorím, že jedna alebo druhá je lepšia, ale je to asi o pochopení?

mimusiacik
26. sep 2007

🙂 v OZ BOCIAN mame 45.r prvorodicku,kt.sa dockala po 20r.snazenia..."Zazraky sa deju..."len treba verit... 😉

adetka
autor
26. sep 2007

super, takze nie som sama 😀 ...

mimusacik... takto ta klasifikovali 😒 ... na mna nijak skaredo nepozerali... ale asi preto, ze som mala celkom rychly porod... akurat som sa roztrhla... 😅 ... skor si robili srandu z jednej mladuckej mamicky... tusim nemala ani osemnast...

hani... podobne 😉

bejca... o tom fore viem, ale su tam aj take mamicky, o ktorych som pisala... ktore svoje prve dietatko mali pred stridsiatkou...

...Mirka je tiez vymodlena... aj ked hlavnym dovodom bolo, ze som az v 28-ke nasla vhodneho partnera... pred nou som mala este dva MA... ale aj tak sa urcite o par rokov podujemem na dalsie...

renca3
26. sep 2007

adetka...aj ja som mala 1. dieta, ked som mala necelych 33 r. a druhe ako 35r. Dovtedy som ani necitila potrebu mat dieta. Myslim, ze byt prvorodicka po 30-ke nie je dnes nic vynimocne. Len ked chces mat viac deti po sebe, je to najvyssi cas. Spankovy deficit uz citim viac ako 25-rocna.

vroni
26. sep 2007

Aj ja sa pridavam. Natalka sa narodila, ked som mala uz 35 prec, nejako sa to tak zbehlo - aj chlap v pohode sa zrazu nasiel aj dieta sa napriek lekarskym snazeniam podarilo 😀 Nemyslim si, ze som nejaka zvlast uzkostliva matka. Aj mladsie mamicky su z mojej rakety na infarkt a ja nic 😀 A v porodnici som bola uplne nudny vekovy priemer.

janazuza
26. sep 2007

ahojte, ja a tiež pridávam. Malý sa mi narodil ,ked som mala skoro 31 a pol. Čakali sme na neho dlho- 8 rokov ...Mam 35 a chcela by som dalšie 😉

emogeon
26. sep 2007

ja som sa stala maminou v 33 rokoch a myslim ze prvorodiciek po 30 bude stale viac

mimusiacik
27. sep 2007

😉 medialne znamy pripad 50.r. zeny z KE ,kt.porodila po IVF zdrave dvojicky-dievcence... 😉

ninuska
27. sep 2007

cavesko adetka
ja sa tiez pridavam ja som 32 -rocna prvorodicka - a tu v nemecku som bola v nasej skupine tusim jedna z najmladsich 😀

no tiez som si to takto neplanovala ale zadarilo sa az ked som mala tych 32 chichi

ninuska
27. sep 2007

no moja mala tiez prisla na svet sekciou - not sekcio - no plodova voda bola zelena inak to vyzeralo na nadherny porod doma mimo nemocnice ale bohuzial ph hodnoty boli zle tak cisarak - ale hlavne ze je zdrava a plna energie az moc niekedy chichi

katrin
27. sep 2007

ahojte, som prvorodička v 30-ke 🙂 , neboj, nie si stará, kopec mojich spolužiačiek porodilo minulý alebo tento rok svoje prvé dieťa... Ja svoje prvé dve 😀 Okrem toho, štatisticky - teraz rodia "silné" ročník 1975-1978 😉

nadhera
27. sep 2007

malicky sa narodil, ked som mala 38 a teraz na 39 cakame dalsie babo. uz to je maly zazrak, ze v 15tke mi vybrali vajecnik a otehotnela som do troch mesiacov, ked sa moj drahy vratil z vonku.

holubok
27. sep 2007

pridavam sa aj ja,rodila som ako 30rocna a myslim,ze to aj tak malo byt.Teraz si to vychutnavam 😉

tretulka
27. sep 2007

aj ja sa pridavam...Martinka som porodila 5 mesiacov pred mojimi 33 narodeninami 🙂 ... dnes to nie je az taka rarita rodit po 30tke

adetka
autor
27. sep 2007

😀 .. sa nas tu nazbieralo... na forach, v ktorych sa pohybujem som na vas stastie nemala 😉 ...

renca... si sa poponahlala s druhym 😉 ... obdivujem mamicky, ktore zvladaju dve deti s mensim ako trojrocnym rozdielom... uvedomujem si, ze v tomto veku (nenavidim si to pripustat 😒)... sa budem musiet so surodencom pre Mirku poponahlat... predsa len, nemam istotu, ci sa zadari... do kedy budem vladat... a najma, nechcela by som na promocie svojho dietata prist z domova dochodcov 😀 ... ale ja budem mat druhe asi predsa len az po 35-ke...

ninuska... takze v nemecku su prvorodicky po 30 normal 😅 ... poviem svagrinej... zije v Hannoveri, v aprili mala rovnych 30... a aj ked je tri roky vydata, tak sa zatialna babo nechystaju... neciti sa na to... aj z financych dovodov... a to su v nemecku lepsie finacne podmienky pre mamicky ako na Slovensku... som pocula...

katrin... viem, ze sa viac deti rodilo az po 75-om roku... ja som rocnik 74... a az pri mojej sestre (rocnik 78) sa museli deti na zakladnej skole ucit na dve zmemy (doobeda a poobede), lebo ich bolo vela... a mna musela mama zobrat zo skolky... lebo bola doma na materskej a deti bolo prilis vela... ... a teraz sa tie budovy skolok rozpadaju... ☹

nadhera... mas tiez moj obdiv... tvoje deturence budu mat rozdiel jedneho rocku... 😉 drzim palceky... ako pri tehotenstve, tak pri starostlivosti...

adetka
autor
27. sep 2007

A ako je to u vas s inymi tuzbami?

ja uz sice... na rozdiel od mnohych dvadsiatiek netuzim po diskotekach, pijatikach a podobne... ale tuzim si aj popri materstve napriklad rozsirovat vzdelavanie (skola nevysla, neotvorili didaktiku predmetov co som chcela, mozno skusim doktoranturu), naucit sa zauimave veci... jednoducho uzivam si materstvo... ale napriek uz vacsiemu kludu v mojom zivote (oproti 25-ke), tuzim este nieco robit... 😕

renattas
27. sep 2007

Ahoj, nám sa naše prvé dieťa narodilo 3 mesiace pred mojimi 32 narodeninami, takže tiež som nebola najmladšia mamička. Pred troma mesiacmi som nastúpila do zamestnania-z finančných dôvodov. Čo sa mňa týka, ja by som chcela mať ešte jedno dieťa, i keď pravdupovediac do tehotenstva a prebdených nocí sa mi " ísť " veľmi nechce, ale nechcem, aby malý vyrastal ako jedináčik.Mám cez 33, takže mám najvyšší čas, aby som to do 35-ky stihla. Manžel síce tvrdí,že "uvidíme",takže to necháme na náhodu. Škoda,že sa nám nenarodili dvojičky. 🙂

siskatan
27. sep 2007

ahojte, tak ja som svoje prve dieta-syna porodila 4mesiace pred 31.-mi narodeninami a teraz cakam druhe bábo-dcérku už ako 32-ročná 😉 na dieťa som sa skôr necítila a radšej som si užívala slobodu, cestovanie, štúdium a neskôr prácu... teraz si materstvo vychutnávam, i keď obdobia "depky", "stresov" a "nervákov" sa mi tiež nevyhýbajú... som ročník 75 a okolo mňa mám kopec kamošiek, ktoré podobne ako ja odložili dieťa až po 30-tke.. niektoré naň ešte len čakajú...

a túžby, tie tu boli vždy, sú a budú 😉 cestovať, vzdelávať sa, užívať si život... a to sa dá aj s deťmi, veď kde je vôľa, tam je cesta 😵

renca3
27. sep 2007

adetka...no tuzby - ja pracujem co to doma, aby som nevysla z cviku zo zakonov a tak. Obcas nejake to skolenie. A cestovat sa da pravdaze aj s detmi, ked sa im prisposobime.
Diskoteky su uz samozrejme mimo mna a s kultura este chvilu pocka. 😉

melory
27. sep 2007

celkom to slo po tridsiatke 😀 lepsie ako pred

majka35
3. okt 2007

ahojte ... mne sa narodila moja dcérka, keď som mala 35 ... takže je nás stále viac a viac ... 😀 😅 😅 😅 😅

andreafa
3. okt 2007

31 rokov 4 mesiace a 15 dni a som stastna, ze som pockala 🙂 aspon som si pocestovala po svete, zila mimo SK a svojim sposobom som si aj "uzila" slobody.... i ked som slobodna mamicka, nic nelutujem a dcerku si uzivam 😵
a chcela by som aj druhe, tak do 35, ak si najdeme dobreho ocina 😀

andreafa
3. okt 2007

baby, ja od januara musim ist do prace, ale zatial len na 4 hodky denne, aby sme vyzili. malu mi postrazi mama, tak sa aj tesim, ze pojdem medzi ludi, zarobim na plienky a nezakapem doma sama s malickou non-stop 24 hod. denne.. 😝
diskoteky, vinko a zurovanie ma uz nebavi.

silv
3. okt 2007

ahojte,ja mam 32,zijem v Spanielsku a tiez ked sa tu pozeram na ostatne tehulky,pripadam si mlada. 😉 Ako pisala ninuska,je to tu podobne ako v Nemecku.

vandas
3. okt 2007

Mila Adetka, nie si z Marsu, je nas vela🙂 ja som rodila ako 34 rocna a vobec nemam pocit, ze som bola stara prvorodicka. moja sestra si 2 deti odkrutila pred 25-kou a tak mozem jednoznacne povedat, ze je super, ze som (nie uplne dobrovolne) pockala. Uzkostliva nie som, skor si myslim, ze mi "starsie" sme uz rozvaznejsie, informovanejsie a vo vacsej pohode. teda ja urcite🙂)
pokial ide o moje okolie, mam dost kamosiek, ktore tiez rodili po 30-ke. ale asi sa tu v ramci SK bavime o BA...
jedine, co mi chyba, je cas na seba a vlastny rozvoj, ale pracujem na tom🙂)))