Rybárky, mamy a manželky rybárov. Ako s tým žijete?

titkovamiriam
14. júl 2008

Mam syna vasniveho rybara a aj prvy manzel bol rybar,sama som ale v tejto zalube potesenie nenasla.Som ale rada ked ,,pride ,, domov ulovok.Ake skusenosti mate s timto konickom.
nevadia vam vsade haciky a silony a tie debaty kto kde kedy chytil takuuu rybu 😀

titkovamiriam
autor
30. júl 2008

mojmu synovi su ryby nedovsetko aspon teraz cez prazdniny,venuje im vsetok cas a aj vreckove 😀 .vcera chytil cca 3,5 kg kapra.dnes si ho dame peceneho na grile so zeleninkou. 😀

cikyta
24. aug 2008

Ahojte........Pozrite čo sa mi dnes podarilo chytiť!...........KUK album. 😉

zuz11
24. aug 2008

nezabudajte o com je tato strank a co patri a co nie do albumov 😉

cikyta
24. aug 2008

V snažilkách sú morčatá a psy a vo volnej diskusii "rybárky"nesmú byť ryby?

zuz11
24. aug 2008

kde co? moze tu byt tato diskusia ale bacha na to co davate do albumov, album z nazmov stuka vravi ze to s detmi nema nic spolocne 🤐

titkovamiriam
autor
25. aug 2008

ahojte! parada krasny ulovok-synovi sa teraz akosi nedari a uziva si posledne noci pri vode 😀

roasha
25. aug 2008

cikyta ta stuka je krasna.
aj moj otec,muz,dcera,a obe netere su rybarky.stuku som robila predvcerom. 🙂
na ryby sme boli min.tyzden,otec nachytal asi 100kaprov/sportovy rybolov,chybali im cm/,z toho jeden s mierov,nejake /karasy-tie sa zaudili/,a par pleskacov.
moj muz nemal ani tuk... 😀 a bol 10m dalej.... 😀

titkovamiriam
autor
25. aug 2008

no kedze michal nic nechyta a ani kamoskinym sa nedari tak sme grilovali lososa 😀

majula
25. aug 2008

Ahojte, ja mám tiež manžela rybára, ale takého "zdravého" chvála bohu rodinka je na prvom mieste. Inak ja rybárčenie moc nemusím, ja to ani za svet nepochopím čo ho tam baví, sedí a čaká.....koľko krát ide sám, tak to je pre mňa už absolútne nepochopiteľná vec, by som tam zomrela od nudy 😝 Mne tento šport zatiaľ nevadí, pokiaľ nemám červíkov v chladničke, je to v pohode 😀

sirinka
25. aug 2008

no tak aj moj muz vraj kedysi chytal ryby hehe, odkedy ho poznam, ma len kazdy rok novy rybarsky listok a udice stoja v skrini... 😵
ale oni maju zase rodinnu tradiciu v rybolovnej technike, takze chodi po sutaziach a tie udice predsa len vyuzije, dedko sa uz zastraja ako nasej klarke kupi konecne jej prvu udicu a zacne trenovat uf...

titkovamiriam
autor
25. aug 2008

marek ten michalovi stale v niecom asistuje 😀

titkovamiriam
autor
4. nov 2008

tak ako mate plny mrazak na vianoce? 😀

titkovamiriam
autor
4. nov 2008

trosku oprasim temu lebo vianoce sa blizia a hoci mam radsej lososa - kapor musi byt,uz mam nieco aj v mrazaku a aj peknu stuku.inak syn toho pochytal tento rok dost a chysta sa na lov ked zarybnia 😀

sirinka
4. nov 2008

ahoj, my este nie...nas zasobi vzdy pred vianocami svokor...kapor, pstruhy.... 😝

bibinka
4. nov 2008

jasné, že ich mám plný mraziak,ale jeme ich sporadicky-vždy sa nato chystám a potom si rozmyslím,mm chce radšej niečo ako bryvčové,hovädzie... ale ja osobne si robím pstruha aj ked pre ostatných robím iné.
a na Vianoce mávame rezne, ryby nie, len u mojej mamy ked dôjdeme na prvý sviatok vianočný 😉

didusa.risulo
4. nov 2008

ahojte tak ja som manzelkou vasniveho rybara 😉 a v posteli mi spinka nadejny tiez rybar, moj syn

bibinka
5. nov 2008

didusa- to fakt je malý rybárik? 🙂 ten môj starší akurát navlečie silon cez očká, "pospravuje" naviják a končí. keď je s mužom na rybách, tak sa babre vo vode a muž miesto chytania rýb, chytá Filipko. V lete mu capol do Váhu, našťastie len do malej vody,ale aj tak ho doniesol holého-len v mužovej mikine- a vystaršeného domov. 😎 😅

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

ahojte! tak syn rybarcil cely vikend -dufam ze v tom desnom pocasi neprechladol-no mam doma v ,mrazaku 3 vyse 3kg kapre 😀 😀

roasha
24. nov 2008

titkova,sa nezdas. 😉 🙂
este ti musim napisat,neviem ci sa mi s tebou snivalo,ale vcera sa zobudim,a rozmyslam,"kto je titkova miriam"?neviem si spomemut....boze ,co mam dakde daco vybavit? 😅 😀 😀

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

že dobre!!!

bibinka
24. nov 2008

aj môj muž rybárčil a uhnal si také prechladnutie, že čakám kedy zaľahne 😀 😀 😀 akurát včera som robil avyprážaného zubáča a Filipko normálne zjedol 3 podkovičky!!! som čumela, ryby sa mu teda o zuby nebijú 😅

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

mnam zubac!!!dala by som si 🙂

sirinka
24. nov 2008

zubaca aj ja...u nas klasicke rybarcenie velmi v uvahu zatial nepripada...ale dedko sa zastraja, ze len co klarka podrastie, hned jej kupi udicu...ale asi tiez skor na ryb. techniku ako na chytanie ryb 😅

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

marek sa uz uci chytat rybky v jazierku-teraz sme ho zazimovali tak ma po srande

sirinka
24. nov 2008

titkovamiriam no moj svokor podnika s rybami, takze ma niekolko rybnikov a obcas tam s klarou chodime...zlata je, niekedy by sa po hlave vrhla do tej vody a male rybicky v sadkach ju celkom fascinuju 😀 tak uvidime...

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

je tak to by sa michalovi pacilo-vidiet to. 😀

sirinka
24. nov 2008

titkovamiriam hej...len ja ked som tam bola teraz tehu, tak mi to normalne vadilo ten pach...

sirinka
24. nov 2008

miriam inac ja ryby vobec neviem pripravovat...teda okrem klasickeho na masle hehe, u nas robi vianocneho kapra mm, ty iste mas nejake fajne recepty alebo tipy na vianocneho kaprika...nepodelis sa?

titkovamiriam
autor
24. nov 2008

tak u nas vedie klasika vyprazany v trojobale.potom ho vyprazam len obaleneho v hladkej muke s paprikou a stipkou stiplavou paprikou.

najcastejsie pecena ryba je na rasci a masle,alebo s cesnakom a korenim

pouzivam korenie na ryby - klasika v obchode.

to a ked je leto tak si posmakneme na:celu rybu poriadne okorenim tou zmesou korenia a do nej vlozim hociaku mrazenu zeleninu co mas rada-ja najcastejsie kde je karfiol alebo kukurica .zabalim do alobalu a dam do pahreby cca 1 hodku-k tomu alobalove zemiaky-mnam.

kamarat robil aj kapra na slaninke a kari koreni-nebolo to zle len ta slaninka nieje ryba 🙂

sirinka
24. nov 2008

titkovamiriam my vacsinou na vianoce kapra pecieme a pstruhy vyprazame v tej paprikovej mucke a tohto roku asi skusime kapra na cesnaku...raz aj my sme urobili so slaninou...bolo to hrozne mastne...tak vyskusame...

inac kde som predtym robila, nas doktor bol velky gurman a dobry kuchar. on nam na vianocny vecierok piekol kapra, napchal do neho rozne morske prisery....co ti budem hovorit, na druhy den sme mali vsetci prehanky 😀 klasika je klasika