Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

eweny
1. máj 2009

Petko dnes papal chlebik, neuveritelne mu chutil 🙂 a predvcerom kostoval milacik, ale len trosku, hoci on by ho spraskal aj cely..

terezicka
1. máj 2009

eweny ja som sa aj tak najviac potešila tomu košu na hračky lebo sme nič podobné nemali a prekladali sme hračky vždy len z miesta na miesto 😀 Ale celkovo tá kúpa bola podľa mňa super 🙂
Evitkas tiež gratulujeme a šaty aj ja cem vidieť...
Zabavka ja by som jej to nedala, veď BB pudicg sa zarába do mlieka a detičky mlieko ešte nesmú v takomto veku, ale záleží ako sa ty rozhodneš...

eweny
1. máj 2009

terezicka, to hej..my sme doteraz hracky mali len v papierovej skatuli a uz je cela dokrcena a ohlodana 😀 mne o tej akcii napisala jedna kamoska, hned som nahovorila muza, zobrali sme maleho a o piatej sme isli do Zvolena..kupila som mu aj kratasy, co tam boli v akcii a samozrejme 3 baliky vody..ja ju tiez popijam, tak bude raz-dva prec..

terezicka
1. máj 2009

Ew ja tiež dávam Lucke chlebík s maslom a veľmi jej chutí, ale vždy iba čierny aj grahamový rožok sme už vyskúšali a tiež mal úspech

eweny
1. máj 2009

terezicka, ano aj ja cierny a tiez grahamovy roztek 🙂 kolkokrat denne uz Lucke nahradzas mliecko?..uz pijete AR2?

zabavka
1. máj 2009

terezička, len ona jej ho chce zarobit s nutrilonom, tak neviem 😖

eweny
1. máj 2009

zabavka, no ja by som ho zatial este nedavala

terezicka
1. máj 2009

Ew no niekedy má Lucka mliečko len 2x denne a to ráno a večer. Ona sa väčšinou budí až ráno čiže nočné jedenie u nás odpadáva. A cez deň jej zvyknem dať napr. jogurt, potom striedame mäsko, polievku, ovocie, výživy. Ale posledné dva týždne už LUcka ani nechce tak často papať ako predtým, naje sa napr. poobede o 3 a potom vydrží v pohode do večera a čokoľvek jej dám tak mi odmieta. A večer jej robím 210ml a potom ráno 180ml. Ale dakedy ešte aj poobede máva mliečko alebo kašu.
A hej už sme prešli na AR2, vy tiež? A koľkokrát denne vy pijete mliečko?

eweny
1. máj 2009

terezicka, ano aj my pijeme uz AR2 a celkom mu chuti, hoci teraz ma par dni take obdobie, ze mliecko velmi nechce..pije ho tak 3-4x..ale z toho raz je aj v noci..aky jogurt jej davas?

eweny
1. máj 2009

a napadlo ma, ze som sa pytala ocnej lekarky na tie slnecne okuliare, co ste sa tu minule bavili..tak mi povedala, ze okuliariky ano, v pripade ze pojdeme na kupalisko alebo k moru..ale ze na bezne nosenie von nie su az tak potrebne, ze ved aj tak dietatko treba drzat v tieni..takze je to na kazdej mamine ako si spravi..

jasminka27
1. máj 2009

Ahojte babule.. Stretli ste sa niektora pri prerezavani zubkou uz aj s teplotou? My mame od vcera a neviem ci to moze byt od zubkov ☹ Ew vcera sme boli na tom ocnom dala nam este kvapky..lebo tie co som ti pisala nam to nevyliecili a zistil sa mu aj bacil.. akmu to neprejde pojdeme sondovat 14.5 ☹

evitkamalicka
1. máj 2009

aj my mame mliecko len 2x denne, rano a na olovrant

jasminka27
1. máj 2009

A tiez sme boli na poradni.. mame 8600g.. 😅 Vraj ma pit menej mliecka uz ale ked on si ho aj v noci aspon tri krat vyzaduje

terezicka
1. máj 2009

Zabvka určite jej to nedovoľ a ešte sa spýtam je to čokoládový puding? Lebo to deti už vôbec nesmú čokoládu...
Evitka a čo dávaš Adamkovi všetko papať?
Ew doki mi dovolila dávať activiu ale Lucke veľmi nejde, tak som skúsila zvolenský a ten jej veľmi chutí hlavne vanilkový je super. A skúsila som jej dať aj cba jogurt a tiež ho v pohode zjedla

evitkamalicka
1. máj 2009

terezi ovocie, zeleninu, masko, pred chvilou som dala prvy raz chlebik s masielkom, kasicky, jogurt, vyzivky...nam dr. kazala jogurt len kvalitny smotanovy plnotucny, takze davame biely zvolensky alebo holandiu

bubinko83
1. máj 2009

aj my pijeme mliečko niekedy viac niekedy menej.Filipko zo začiatku krasne papal prikrmy ale teraz mu nejak nechuti.On radšej spapa normalnu varu čo jem ja ako tie detske prikrmy.Aj včera sme robili plnenu papriku a davala som mu len knedlu stou štavičkou rajčinovou a straaaaaaašne mu to chutilo.

jasminka27
1. máj 2009

Terez a neskusala si probio vanilkovy? ten nasmu velmi chuti.. mne zo zvolenskeho vracal.. neviem preco.. 😔

eweny
1. máj 2009

baby, takze ziadna aktivia?..ale rovno zvolensky?

eweny
1. máj 2009

jasminka, my sme boli v stredu na ocnom..dala nam kvapky, zobrala vyter z ocka a 12.maja ideme na kontrolu a uvidi sa co dalej..ale zrejme znova preplach..ach jaj, uz len pri tom vytere robil cirkus nie to este pri preplachu co bude..vtedy bol este maly, tak to celkom slo, ale teraz?

eweny
1. máj 2009

Petko ma 9870g..takze macko poriadny, ale doktorka ho pochvalila, ze je sikovny a vobec nejak nesomrala na tu jeho maxi vahu 😀

eweny
1. máj 2009

jasmin, zrejme mate uplne to iste, co my s tymi ockami ☹

evitkamalicka
1. máj 2009

ew pani riadna vaha, my mame okolo 8400g

eweny
1. máj 2009

evit, ja viem..ale ked si zoberieme ze jeho porodna hmotnost bola 4550g, tak to nie je az tak vela, no nie? 😀 ale je poriadne dlhy, ma 76cm..

eweny
1. máj 2009

baby, neviete kde by som zohnala kupit nejaku peknu slnecnu clonu do auta za rozumnu cenu?..v celom meste nemaju, len obycajnu ciernu a tu nechcem..

zabavka
1. máj 2009

terez máš pravdu, nedám jej ho.A ešte som sa chela opýtat, ked normálne papa nutrilon, možem jej dat nanoc hajaja od Hami?

terezicka
1. máj 2009

Jamin ten som neskúšala tieto Lucke chutia tak jej zataiľ dávam tie...
Asi sa idem s vami rozlúčiť lebo malá zas vreští, pôjdeme papať o chvíľu a zas ju nič nebaví...

eweny
1. máj 2009

aj my ideme papat..ja neviem, ci aj vy mate take aktivne deti, ale ten moj je hotovy tajfun..vsade len spekuluje a zle robi..nie je chvilu v klude 😒 niekedy som z neho uz totalne na prasky..ked si to porovnam s kamoskynou malou, co je o den mladsia tak to je uplny opak..kde ju posadi, tak je a pekne sa hra..na nohy sa len pokusa stavat, co tento moj uz pomaly aj chodit bude 😀

rony253
1. máj 2009

Ahojtem akym maslom natierate chlebik, lebo niekto hovori, ze rastlinne ako rama a pod a iny je obycajne maslo kravske

rony253
1. máj 2009

moja sara sa uz vcera zacala tak staviat, ze je v lahu, chytim jej rucicky ide do sedu, ale hned dvihne prdel a stoji a ked sa da na spicky je ako baletka, a velmi sa tesi, smeje sa ked stoji, to moje fifipierko.
ja ked ranajkujem, Sara musi mat v ruke zemlu, lebo robi neskutocny cirkus, ked ja jem a jej nic nedam, dak si kuse do zemle.

rony253
1. máj 2009

davala som jej potom male kusky chlebika, a tak si pekne žuvinkala, dala som jej vzdy zapit cajikom, a sledovala, ci sa jej daco na podnebie nenalepilo.