Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

zuzana1710
29. máj 2009

alebo zmrzlinu..keby som tam neni,tak ju uz ma v puse...a aj maso na kyselo jej davali..uz nemam chut sa s nimi hadat...a som si povedala,ze je to len trochu a hadam jej to neuskodi.. 😉

ollako
29. máj 2009

zuzy ja to mam doma stale, oni by mu dali snad vsetko, ale on nic aj tak nechce 😝 vzdy im aspon poviem: no nehovorila som,ze to nebude jest!...keby to mlieko bolo aspon klasicke zo sacku.. v tych skatuliach je vselijaky bordel, no nehovorim, ze v sacku nie, ale je to mensie zlo 😅

evitkamalicka
29. máj 2009

ahoj mamky...pridala som do albumu nejake fotky nasho zubateho krasavca 😅

rony253
29. máj 2009

Ahojte, tak tým, ze mala spala poobede 10 alebo 15 min v postielke, a to som si sama na vine, ze som ju nedala na velku postel, lebo by tam spala aspon hodku, uz hodinu od piatej tu mrncala, taksme s nou vymyslali hovadiny, aby sa smiala, lietali sme a tancovali, no trebaloto natacat. O siestej, ked uz nevladala, sme sa okupali, nakojila som ju polozila na velku postela hned bola tvrda. Na boku si odgrgla a haja pekne.
OLLA, no mna by asi tiez porazilo, keby jej daco take urobili, ja mam tiez nervy neboj, aj ked tu nemam mamu, ale vie ma aj cez pocitac vytocit, lebo stale sa ma pyta co mala papala, a ci som jej uz dala to alebo to, a ze som chora na hlavu, ked jej este nedavam nieco co by jej uz ona dala, tak som tiez na nervy.
Uz teraz sa bojim, ked pridem na Slovensko, co budu chciet do nej ladovat, nemozem ju ani na minutu nechat samu s mamou alebo prababkou, tie by do nej nahadzali boh vie co. Oni ziju este v minulosti, lebo mi sme uz davno pili kravske mlieko a davno sme uz jedli neviem co, no tiez musim byt na pozore.
ja jej v podstate davam vselico, len Alergenne veci vynechavam, lebo ja mam alergiu na pel a prach a tieto hovadiny co lietaju vo vzduchu.
tak musim, byt trosku opatrnejsia.
A prababka, ze uz Sara mala davno lozit a sama sa posadit a podobne a potom sa vadime, lebo jej vysvetlujem, ze kazde dieta ja ine a ona trepe stale svoju pravdu.
Inak sme boli vcera u doktora na tej prehliadke, kontroloval jej sluch cingilingal jej zvoncekmi a nejaky pristroj tam piskal a ona sa mala otacat a potom jej dal palicku do ruky a ze nech si ju prelozi do druhej, lenze ta sa len na neho pozerala a nic nerobila len ju drzala, tak sa ma opytal, ci si preklada z ruky do ruky, ja ze uz davno. potom jej pozeral uska, zmeral hlavu a isiel pozriet hrdlo a ta sa tak uz rozrevala, ze som mala problem ju utisovat, a ten si ju este zobral a posadil na prebalovaci pult, chcel vidiet ako sedi a nieco pozeral na nozkach, povedal, ze vsetko je super, ma 71 cm a 7150 gr., mam byt spokojna, lebo ze deti so 71 cm maju mat 7 kil podla tabuliek a ona ma vyse 7 kg tak mam byt spokojna, a povedal len tak dalej.
kontroloval jej este aj brusko jej tam stlacal aj dolu kde su vajecniky to tiez stlacal a ta chuda plakala, a to len preto, lebo uz bola unavena. Mohla som ist aj poobede, keby bola vyspata, ale ta sproste sestricka na recepcii (su tam totiz dve, jedna s doktorom, a jedna vsetko vonku riesi) povedala, ze musim prist doobedu, lebo jej budu brat aj krv, no a ked sme vychadzali mi trklo, ze vsak jej nebrali krv, a pytam sa jej na recepcii a vsak krv jej nebrali, a ona ze: bola v nedavnej dobe brana krv? ja ze ano ked bola nedavno prechladena a pozeral ci ma dost zeleza, tak mi povedala, ze kedze bola nedavno brana teraz nebudu brateste raz, ked je vsetko v poriadku. tak ma vytocila, ze az.
keby sa Sara vyspala bola by v pohode a mohol by tam s nou robit hokusy pokusy, ale co uz, a tym ,ze revala, som sa absolutne, nemohla s doktorm porozpravat o strave a veciach co som chcela, takze som bola na tu sestru nasrata jak perun. A pridem ja domov a pozeram, ze ked ju ockovali v siedmom mesiaci, nevytrhla si z toho ockovacieho preukazu, ten papier co jej trebalo, tak som tam zavolala, a hovorim a chcela by som sa vas este opytat co uz moze Sara jest a co nie, lebo ze som nestihla kvôli placu s nim hovorit, ona ze co jej davam, ja ze zeleninu, mäsko ovocie kase a jogurt, tak ma hned zrusila, ze jogurt az od roka, lebo je to z kravy a ze jej mozem dat chleba s maslo, ak vie zuvat (to akoze maslo nie je z kravy) a natret jej ho marmeladou alebo medom, ked ta krava toto povedala, tak som jej povedala, ze uz nepotrebujem od nej ziadne informacie a tie kraviny nech si s tym džemom a medom necha pre niekoho ineho, co med je najväčši alergen a džem s cukrom je tiez uplne super. tak som s nou ukoncila hovor, lebo by ma este viac vytocila.
Vidim, ze som sa tu vykecala, idem daco zjest.

rony253
29. máj 2009

jezisi, to som toho tolko zapisala?
a PARDON, dala som ciarky aj tam kde netreba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

rony253
29. máj 2009

a napisala som aj mi s I pardon!!!!!!!!! MY

anickaajanko
29. máj 2009

Rony riadny roman, to aj my mame doma, dneska dostal Tatianu cukrik z dezertu, som prisla a on cely od cokolady nove body, a vraj nech papka
tu je taka zima, mam po zajtrajsich vyletoch, a tak sme sa tesili ☹

rony253
29. máj 2009

jeeeeeeeej evitka, maly je super, uz ma aj hore zubky ja odpadnem a my este stale ziaden.
hej a zabudla som, ze mi doktor povedal, ze si z toho, ze Sara nelozi nemam nic robit, lebo ze niektore deti vobec nelozia.

dadadulka
29. máj 2009

evitka malý je zlatunký, najmä na tej poslednej fotečke s tými perličkami 🙂 😉

rony super textík 😉 🙂 a nejeduj sa, to máš tak, sto lekárov = sto názorov a vyber si...

dadadulka
29. máj 2009

rony najviac sa mi páči, ako si skombinovala slovo krava 😀 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
29. máj 2009

rony dnes nam vysli aj dalsie dva, ale tie este dobre nevidno takze uz ma hore 4 a dole 2

dadadulka
29. máj 2009

jasné... niektoré deti skôr chodia ako lozia... niektoré zas naopak, je to individuálne...

winona24
autor
29. máj 2009

evit...krásne fotky....a podľa mňa sa Adamko dosť podobá na maminu.... 😉

evitkamalicka
29. máj 2009

win dakujem to som rada, lebo asi do 4-5 mesiaca bol cisty manzel 😅

winona24
autor
29. máj 2009

olla. nechaj to tak...to malému nemôže uškodiť...ja viem,že niektoré baby už skúsili dať kravské mlieko...veď aj jogurty sú z kravského mlieka....pokiaľ ho nenaleje litrom mlieka denne,je to OK...ja už som tiež rozmýšľala,že jej skúsim dať klasický grís (neviem či mäkké alebo tvrdé 😀

winona24
autor
29. máj 2009

mzslím,že teray je celý ty...ten pohľad...očká.... 😉 😉

winona24
autor
29. máj 2009

rony rony....ty si sa pekne rozpísala.... 😀 😀 😀

čo sa týka toho medu..to som tu už písala...podľa mňa sa to už preháNá...med je prírodný liek...a nie alergén...to je môj názor....ak raz za čas dáme dietkam med,určite sa im nič nestane....

ani mne malá nelozí...ani za boha...ale už sa celkom udrží na nohách....

winona24
autor
29. máj 2009

no malá mi už hajinká.....

evitkamalicka
29. máj 2009

ja tiez sem tam dam med do ovsenej kase a nerobim z toho tragediu

miriam24
29. máj 2009

Ahojte .. evit .. aky je zlatucky 🙂 zubkacik maly 🙂

rony .. aj mojmu Martinkovi sa prerezal prvy zubcek ked mal 8 a jeden tyzden .. neboj oni vylezu .. a ani si nestazujem ze este nema zubky .. aspon ma nekuse pri kojeni 😉

rony253
29. máj 2009

Idem urobit, novy albumcek, ale este treba fotky zmensit a pod. nechce sa mi ale mam trosku casu tak to urobim.
Uz nech kazdy dava tym deckam jest co chce, nebudem sa tym uz vobec zatazovat, budem sa snazit robit to tak, aby do roka, mala to co doteraz a potom zacneme postupne pridavat, co uz moze.

evitkamalicka
29. máj 2009

aj mne maly uz davno spinka a muzik siel na firemnu veceru tak mam vecer sama pre seba

dadadulka
29. máj 2009

😀 😀 rony máš môj hlas 😉 teraz si to super uzavrela, tak a basta... 😀 😀 😀 😉

dadadulka
29. máj 2009

evit akurát vravím mangelovi, že by som aj ja rada trochu z domu vypadla, len my dvaja ako za mládííí... 😀

miriam24
29. máj 2009

rony - presne aj tak si kazda z nas urobi po svojom 🙂

baby supnite mi sem za 10 ak budete mat cas .. dakujeem http://www.diteroku.eu/hodnoceni/35518/soutezic...

inak co som sutazila na tej Lovele .. tak sme v tej druhej sutazi co tam bezala skoncili na 13.mieste z 1800 ale vyhravalo len prvych 10 😒 .. no co uz

miriam24
29. máj 2009

dada .. my sme boli na svadbe v sobotu a veru nebola som vo svojej kozi ked sme tam uz maleho nemali .. stale som bola myslou pri nom aj ked som vedela ze je v dobrych rukach ...

dadadulka
29. máj 2009

miri veď to... viem, že keby niekde vypadnem, bola by som asi ako na ihlách...

dadadulka
29. máj 2009

no veru, tá sladká bezstarostnosť je už fuč...

winona24
autor
29. máj 2009

veru veru dadadul...spoň kýmbudú také malé...

ja sa priznám že mi niekedy strašne chýba tá voľnosť....zobrať sa a ísť niekde...len tak...na kafčo s kamoškou...do baru...na koncert....party....ale zase keď nemám malú pri sebe tak myslím len na ňu....

dadadulka
29. máj 2009

winon je to tak, tiež mi to niekedy chýba, ale zas život bez malého si už neviem predstaviť... 😵