Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
6. júl 2009

anicka ozaj k tej torte...uff ta cena je teda nekrestansky draha....urcite si u nej nedaj urobit..skus typicke cukrarne..obehaj a zisti 😉 za to auto je aj 30€ vela... 😕 my budeme robit domace uz som sa o tom rozpravala zo svokrou ...budem vediet co do toho dam a bdue to mat odomna vlastnymi silami...mozno kupim tu hmotu a potiahnem tortu a mozno aj dake kvietky dam...ale mala by som si to najprv vyskusat..alebo poviem kamoske co tu byva kustik odomna ona robi nadherne torty a spytam sa jej ci by ma to nenaucila alebo aspom povedala ako to amm robit 😉

vejinka
6. júl 2009

a tusim som tu sama...takze sa odpracem do kuchyne naveceram sa potom zobudim maleho a dame kasu cajik pojdem kupat a uspim...potom sa tu asi este ukazem lebo bez vas by som teda nezaspala 😀

evicka1
6. júl 2009

ahojte
anicka tak ako? kolkaty tt ? 😵
teeda tolko by osm za tortu nedala... ani nahohodou a ani omylom 😅 hugo dostane piskotkovu so smotanou a jahodami a nam nejaku upeciem, alebo urobim kolackik

dadadulka
6. júl 2009

ahojte 🙂
babule, ale ten čas letííííí, pred chvíľou sme tu riešili zavinovačky a cumlíky a dnes už pomaly
narodeninové tortičky 🙂 🙂 no neuveriteľné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
my to už máme vybavené, moja mami je super cukroška a už teraz rozmýšľa nad prvonarodeninovou
Matúškovou tortičkou 😵 a tešíme sa... 😉 😵 😵 😵

claudinka
6. júl 2009

bohatstvo.. maly mi furt vypina pocitac, nestihnem nikdy ani jednu vetu napisat a odoslat vrrr
boli sme chvilku u kamosky a od piatej sme domka.. akurat maly veceral a dufam, ze pojde kazdu chvilku spat, kedze je od pol tretej tusim hore 😀 a ja sa chystam zautocit na chipsy, kedze muzik je s kamosmi vonku.. a ako vzdy dojde s pizzou okolo jednej ako kazdy pondelok

dadadulka
6. júl 2009

claudi no máme to teraz doma asi všetci dosť veselé s našimi drobcami 🙂

luciankasebastianko
6. júl 2009

ahojte gatulujem Filipkovi k 10 mesiačkom 😉
je tu reč o tortách ja som bola v piatok na promóciach a jedla som túúúúúúúúúú naj tortu už som mala zajednanú cukrárku ale to zrúším ,lebo tato bola naj akúúúúúúúúú som kedy jedla a ten marcipán mňam 😝 😝
tu je link pači sa mi ten vlačik Tomas
http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/2419/images&p...

luciankasebastianko
6. júl 2009

oprava filipko má dnes 11 ale aj tak gratulujem 😀

anickaajanko
6. júl 2009

ahojte babenky takze 4 tt, takze len zaciatky nejdem to teda radsej zarieknut

anickaajanko
6. júl 2009

Veji hruby odhad nevysiel 😀

evicka1
6. júl 2009

ANICKA TAK TO JE PARAAAADAAAAA 😀 😵 😵 😵 😵 😵

claudinka
6. júl 2009

ja som posledne dni furt na nervy.. sak ten maly, co vystraja, no otraaas 😖

evicka1
6. júl 2009

claudi: klidek. ja uz ani neviem co su to nervy. to som stratila davno 😉

luciankasebastianko
6. júl 2009

ahoj anni tak niečo pre teba 😀 Momentálne ste v 4. týždni tehotenstva.

Vonkajšie bunky oplodneného zárodku sa snažia napojiť na krvný obeh matky. Tieto bunky postupne vytvoria placentu. Z ďalších vonkajších buniek sa vyvinie pupočná šnúra, ochranná blana zárodku. Vnútorné bunky sa rozdelia do troch vrstiev, z ktorých sa vyvinú rozličné orgány a časti tela vášho budúceho dieťaťa (mama aj ja)

evicka1
6. júl 2009

luci: tak to je dobre... 😀

luciankasebastianko
6. júl 2009

jaj už aby som to prežívala znova každy tyždeň som čítala ako ten zázrak vomne rastie 🙂

ka3n
6. júl 2009

ahojte..no claudi, aj moj vystraja a preto nechodim ani na net, neni kedy...ale nezabudla som na vas..

kamilka12
7. júl 2009

Dobré ránko prajem,

som prvá, ale ani sa nečudujem...kto by tu už teraz strašil 😀 . Posledné dni sa malý budí o 4.40 a tvári sa, že je vyspaný..rozpráva si v postielke a vykrikuje..tak som ho prebalila...spravila mu mlieko a po vypití mlieka vždy zaspí znova, čo je síce fajn, len mne sa už nechce 😒

Včera ste sa bavili o dennom jedálničku, tak mi to máme približne takto:

ráno : mlieko cca 120ml
desiata: výživa 125ml/ rozmixované ovocie s baby sušienkou/ chlieb alebo vianočka s maslom/ biely jogurt
obed : zelenina s masom/ žĺtkom cca 180 - 200 ml
2 hodky po obede: mlieko cca 150 ml
olovrant: výživa (podľa toho, či bola doobeda alebo nie)/ mliečna kaša cca 120 - 150 ml (ak sa zobudí z poobedného spánku skor, dávam aj výživu a neskor aj kašu)
večer : mlieko cca 150 ml - 180 ml

Malý je inak dosť "mliekový"...som mu plánovala od 10.mesiaca dávať mlieko (BEBU 3) iba ráno a večer, ale on si mlieko vyžaduje aj pred poobedným spánkom a pred večerou aj mliečnu kašu, tak mu ešte stále dávam mlieko dosť často.

luciankasebastianko
7. júl 2009

Ahojte dobré ránko kamilka tak som sa tešila že budem prvá 😠 ,ale neva 😀
😀 dnes je veľky deň naše slniečko má 10 m a my 2 výročie 😀 pojdeme niekde do kúpelov mamina postráži prcka tešim 😀 😀 😀
gratulujeme aj Sofinke 😉
kamilka neviem, ale v 10m by dieťa malo mať až 5 porcií mliečnych takžee je to o.k. ak mu chutí 😝

terezicka
7. júl 2009

Krásne ránko vám všetkým prajeme, u nás práve začalo vykúkať slniečko tak zdá sa že zas nás čaká jeden z horúcich letných dní 😅 Dneska ideme s Luckou k našim, moja sestra ma už dlho otravuje že jej mám nechať Lucku celý deň aj noc na starosť, že ona to zvládne omnoho lepšie ako ja s Marekom dokopy 😲 Tak dneska jej dávam čiastočnú príležitosť, lebo si potrebujem ísť k mojej obvodnej dr niečo vybaviť a poobede chcem ísť na gyndu na prehliadku. Síce tam sa mi až tak veľmi nechce ísť, ale v novembri mi kázal prísť o 6 mesiacov a ja som pred štátnicami nestíhala tak idem radšej už teraz čím skôr....Dúfam že bude všetko ok 😎
Lucke sa ani niečo zlé snívalo alebo čo, lebo ako večer zaspala tak po nejakej hodinke začala plakať a keď sme ju uspali tak do pár minút zas plakala...Nakoneic sme ju preložili na veľkú posteľ, tak tam zaspala úplne a potom ju Marek preložil do jej postieľky...
Jaj a som vám asi včera nenapísala, ale aj včera ráno aj dneska keď sa zobudila na jedenie, ja som už videla že vstáva v postieľke len som čakala čo spraví ona. Tak sa postavila, trochu pobúchala po mriežkach a potom že "mama" 😵 Joj tak ma potešila, ani ma nehnevalo že musím vstávať ísť jej robiť jesť 😀 A ona už mama vraví teraz dosť často, sa jej to nejako zapáčilo aj vie že to oslovenie má adresovať mne, no rozkošná je vtedy 😵

terezicka
7. júl 2009

Anička ja som ti ešte nestihla ani zagratulovať 😝 Tak gratulujem aj k potvrdeniu, nech to všetko dobre dopadne, nech sa dobre cítiť a nech si v kľude užívaš tehotenstvo 😵

claudinka
7. júl 2009

😉 😉 bre ranko.. ja len na skok, tak pekny dnik 😝

my tiez rano mliecko, desiata vzdy ovocie, niekedy spapa 120 ml, inokedy 200 ml, obed zeleninka s maskom/zltkom a zemiakom/ryzou/cestovinami, to tiez spapa niekedy vela a niekedy malo, olovrant vacsinou jogurt s ovocim alebo samotne ovocie na kusky, po olovrante tiez mliecko a na veceru kasu 200 ml.. takze mame podobny jedalnicek kamilka, iba olovrant a mliecko mame naopak 😀 a vobec si nemyslim, ze mu davam mlieko casto, praveze sa mi to zda este malo 😅 ale my to dobehneme za noc zase, v noci papame dvakrat niekedy po 120 ml, inokedy po 180 ml..

johnie
7. júl 2009

ahojte.
sebastiankovi vsetko naj naj 😵

winona24
autor
7. júl 2009

brééééééé rááááááánečko dámy 😉

buksy
7. júl 2009

dobre ranko... aj u nas vykuka slniecko tak sa tesime...
vcera nas v meste stihol strasny lejak no ale hrozny tak sme rychlo volali muzickovi nech pre nas pride ale malej sa to naramne pacilo ako jej ten dazd buchal na plastenku...
my sme sa dnes v noci zobudili iba dva krat a to o 1.30 a potom o 5.15 to sme uz skoro ani nezaspali ale nakoniec sa mi nejako podarilo petku este uspat takze celkom fajn noc... lebo inokedy sa budi ovela castejsie...

kamilka... ako davas papat martinkovi vianocku s maslom?

buksy
7. júl 2009

sebastiankovi vsetko najlepsie k 10tke 🙂 😉

anickaajanko
7. júl 2009

Bre ranko aj my sme mali krasnu noc, zobudil sa od poldeviatej iba 02,30 a 5,30 aj to hned zaspal az do 08,00
♥☼♥☺♥Sebastiankovi !♥☼♥☺ vsetko len a len to dobre zelame s Brankom

buksy
7. júl 2009

ani na kedy ti vyratali termin porodu?

vejinka
7. júl 2009

anicka..jooooooj poriadne som sa sekla 😀 ale sak podstatne je ze si v tom 😉