Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

natasa8
13. okt 2009

buksy.. no tu uz to take zle nie je, najhorsie bolo asi v noci, dufam ze sa to este trosku ukludni....
No Ke su na vietor specialne - sa pamatam ze raz som cestou do skoly zostala trcat 2 hodiny v autobuse na Sorozke, lebo nas kvoli vetru nechceli pustit dalej 😒
A potom sme sa 3 dni nevedeli dostat domov, lebo ani vlaky ani autobusy nechodili. To bola super kalamita 😀 😀

natasa8
13. okt 2009

buksy.. moja si zase vsetko navlieka na nohy 😀

evitkamalicka
13. okt 2009

johnie my mame 8 zubkov, 9ty nam ide dole+horne stolicky

natasa8
13. okt 2009

no a ja sa tu chvalim s nasim 4-tym zubom 😀 😀

johnie
13. okt 2009

natas pomalicky ale isto... 😀

natasa8
13. okt 2009

johnie... no ved - kam by sa ponahlala 😀

Vcera som jej dala stvrtku jablka - podarilo sa jej odhryznu taky vacsi kus - tak to prevalovala v papulke, nemala cim pozut, sliny jej pritom tiekli ako z vodovodneho kohutika 😀 😀 Nakoniec som jej ho musela vybrat.

rony253
13. okt 2009

tak ja sa k vam ani nedopracujem, my sme vstali o 8.45 a teraz ani nahodou zaspat, o pol jedenastej zjedla kasu a na obed bude mat Hippko, lebo nemam ako varit, az ked zaspi mozem varit, tak bude mat poobede druhy obed vareny.

johnie
13. okt 2009

ja dam malej hryzkat jablko tak potom len zbieram po dome kusky co odhryzne a vypluva 😀

buksy
13. okt 2009

natas... no kosice su typicke veternym pocasim...a kadejake kalamity su tu stale ale sorosku mi ani nespominaj.. ja neznasam cestu cez sorosku a to nielen v zime...

buksy
13. okt 2009

idem skusit trosku pozehlit a sem tam nakuknem co ste popisali...

euffra
13. okt 2009

caute baby,

prosim, mam otazku, kolko sa doplaca za ockovanie pneumokoky? ja som malu este nedala, premyslam, ze ju dam teraz od roka zaockovat.
a druha otazka, kolko sa plati za ockovanie ovcie kiahne a davate to ockovat?

natasa8
13. okt 2009

na pneumokoky sa myslim od januara 2009 uz nedoplaca... teda aspom my sme to druhe ockovanie co bolo v tomto roku uz nedoplacali.

Ovcie kiahne podla tohotohttp://www.ovciekiahne.sk/
ak das zaockovat spolu s povinnym ockovanim v 15-tom mesiaci, tak doplacas 23 Eur.

Ja malu asi zaockovat proti kiahnam nedam, ale pravdepodobne sa dam zaockovat ja aj mnazel, kedze sme este kiahne nemali.

vejinka
13. okt 2009

ahojte dnes my nejdeme von a maly spi druhy krat neviem co sa stalo..ale mam veeeeeeelku radost 😅

vejinka
13. okt 2009

ty kokso u nas sa vonku certi zenia...sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiii

euffra
13. okt 2009

natasa, to je dobra sprava, ja som si myslela, ze to plati len pre deti narodene od roku 2009, a ze pre tie nase sa este doplaca, to by bolo super, keby som to neplatila. a ak by som to nahodou doplacala, nepamatas si koplko si doplacala ked si ockoval prvy krat?

vejinka
13. okt 2009

efra ahoj no my sme si objednali na ovcie kiahne ..bola nejaka akcia za cca 35 eur..ale niesom si ista tym cislom len viem ze dalsia vakcina po pol roku preockovanie nas bdue stat nieco cez 40eur 😔 pneumokoky netusim

euffra
13. okt 2009

veji, moja spi este stale od pol desiatej. to som s nou sla von kocikom pred deviatou, reku obehnem obchod, dame prechadzku do desiatej, aby nezaspala v kociku, lebo chcem aby spala v postielke okolo obeda a ona mi zaspala uz o pol desiatej a spi v tom koci na balkone doteraz. a to spavala uz len max 2 hodky, aj to bol zazrak

vejinka
13. okt 2009

mne spominala doktorka je ked to objednam este v septmbri bduem mat lacnejsie ako keby som to dala v oktobri vraj srarsie zasoby ci co...ale ideme na ockovanie 19.11.

vejinka
13. okt 2009

eufra to ti dobre spiiii..mne len hodinu denne teda dnes je vynimka..doobedu spal 1,5 hoidny a teraz zaspal tak uvidim dokedy potiahne

euffra
13. okt 2009

veji ved to je pre mna sok, ona posledne dni spala uz len jeden spanok okolo obeda a tak hodinu a pol. asi sa jej v tej zime dobre spi 🙂 a to som chcela ju ucit uz len na postielku, nech v zime uz spi len v nej

vejinka
13. okt 2009

no vidis...my v kociku nezaspime ani keby sme chceli..ale ked by mu bolo teplucko a bol veeelmi unavny zaspal by ako babetko..no v tomto case-necase nebduem riskovat ani nahodou

euffra
13. okt 2009

veji nas caka este 3. davka hexa, mali sme ju mat pred dvoma tyzdnami, ale bola stale chora, snad teraz vo stvrtok pojdeme, budem volat zajtra doktorke. pneumokoky som chcela tiez, doktorka vravela, ze ked ju dam zaockovat az od roka, tak sa ockuje len dva krat, ked do roka, tak tri. tak som sa rozhodla pre dva krat, a neviem, ci budem doplacat.

vejinka
13. okt 2009

teraz krasne buvinkaaa v izbe ma prijemnych 20 stupnov a ma body tenky rolacik a puncosky..zakryty paplonikom a pre istotu som na plachtu natiahla larisu a zakryvam len po pas vyssie sa bojim kedze on chyta hysteriu ked ma paplon blizko hlavicky..a v zachvate zurivosti si ho cely stiahne na seba

euffra
13. okt 2009

veji, to ja by som chcela keby radsej spala v postielke ako v kociku, ona zase rada spi v kociku, ked mam problem uspat, kocik je istota, staci chvilka a uz spi.

vejinka
13. okt 2009

a teraz si ho pekne moniturujem ...a vidim ze je zakryty tak akurat a spinka ale ekd zaspava musim dat paplon prec..on zaspi a potom ho pridem zakryt...je tam riziko ze sa zobudi ale nemozem ho nechat nezakryteho...toto som si vyskusala sama na sebe zaspala som a zobudila som sa a taka zimnica..brrr

euffra
13. okt 2009

veji aj ja davam paplonik len po pas

vejinka
13. okt 2009

eufra a este furt len kojis?? ci uz papa aj nieco ine?

evitkamalicka
13. okt 2009

moj teraz spi v kratkom rukave, teplacky a ponozky nic viac a neprikryty a v noci dlhy overalik a podtym bodycko a tiez neprikryty 😅

euffra
13. okt 2009

cez den, ked ju davam do postielky, tak spi len v bodycku a ponostickach zakryta paplonikom, gate jej davam dole, ona by sa spotila, v noci ma overalik, ale v noci je tu chladnejsie ako cez den

vejinka
13. okt 2009

evit moj by ani nezaspal..on je cely po mne ...zimomravy 😔