Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
15. okt 2009

tak ja som este neodisla, sice som uz vypla pocitac, ale sa mi dezinfikovali flasky, ja uz v noci len raz kojim, a potom robim UM stale sa mi nazbieraju flasky a potom ich naraz dezinfikujem. Inak Vam poviem, to s tym UM je robota, a v noci ked treba vstat hruza. Ked ja uz nemam tolko mlieka. mam sice plne prsia ale Sara to vycmula a za hodinu je hore ze je hladna a scucne mi este 120 ml UM. Najlepsie bolo vytiahnut cici a hotovo. ja ju sice prikladam, ale uz sa mi tak netvori, a uz tyžden hovorim o tom, ze si kupim caj na podporu. a kedy mi prespi celu noc neviem, az potom ju dam do vlastnej izby.

perlab
15. okt 2009

johnie, haha, aj ja som si dnes narazila malíček 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tá debata o mužoch bola dobráááááááááá, torcha zmeny nezaškodí 😉
a verím tomu, že by si rozumeli všetci vynikajúco, hoci by aj inými jazykmi hovorili 😀 😀

janac, som rada, že odvar chutil 😉

pá a dobrú nocku prajem
ak nám to zajtra vyjde, tak pôjdeme plávať, po 3 mesiacoch, sa tešííííím 😵

buksy
15. okt 2009

ahojte tak my sme dnes boli skoro cely den vonku... no ale tak ze chvilu v jednom nakupnom centre chvilu nna kavu kym mala spala v aute.. a potom sme boli kupit fusak v babetkove a s tatom v robotke... a ked som isla vecer o siedmej domov tak mi mal zaspala v aute a teraz ma nejaky zly spanok uz sa raz zobudila ale sa mi ju podarilo utisit....

jurocko petka spi vo svojej izbe uz asi dva mesiace a je to super niekedy prespi krasne celu noc a niekedy sa zobudi raz max. dva krat...
ale nemam to daleko lebo je to vedlajsia izba ale vsetci spime ovela lepsie... a ja uz mam vzdy prevarenu vodu nachystanu a ked uz je velmi studena tak len ju rychlo prihrejem a behom minuty je mlieko urobene... vacsinou v noci robi mlieko muzik a ja utisujem malu lebo ona sa zobudi a place... takze ju musim utisit ...

rony253
16. okt 2009

dobre ranko, tak mala spala po tom panadole do siestej, nakojila som ju a potom do pol osmej bolo spanei asi take ze, 5 min spala a potom rev toto robila hodinu a pol, asi ju tie zubky trapia, toto mi robila, ked isla vecer spat tak som jej musela dat panadol.
teraz sa tu na mna lepi a stale sa taha na ruky, ak ju nezoberem zacne plakat.

vejinka
16. okt 2009

ahojte..po dnesnej noci som sa rozhodla ze Erik bdue jedinacik! takato noc este nebola..len zjapal reval chcel sa hrat a nedal pokoja...od pol jedenastej do takmer tretej!!! 😠 mu mu z poslednych sil o pol druhej dal calgel co si myslel ze to musia byt zuby..zazal svetlo a to bola chyba lebo maly sa na komplet prebral a bolo to este horsie..navyse muz mu do ust ani nevidel robil to v polospanku a maly reval jak tur kedze mu to nerobil s citoom ale z donutenia len aby bol klud... 😔 nijako sa nedal uspat dva krat som odisla z izby v zufalstve nevyspatosti a taky rev spustil ze muz mal co robit aby ho utisil...aj tak vsetkych pobudl uz sa tesim ked pride svagor z roboty jak mi vynada co som s malym robila celu noc ze vrestal az sa mury rucali..ja nebduem riskovat ze ak druhe bude este horsie co sa tyka spania v noci...tak si ho bud hodim v chvilke bezmocnosti alebo skoncim na psychiatrii 🙄

rony253
16. okt 2009

to tu nikto nebol len vejinka?
Veji tak to mi je luto, ze ste mali taku noc.
Mne az nad ranom ako som vyssie uviedla vymyslala.
teraz zaspala ale v kociari pri rozpravke na DVD, uz ju ani neprenasam do postele, lebo sa znova zobudi, ja si tu lahnem na gauc a ona nech si spi v kociari ak chce.
ja som jej tiez isla natret vecer dasna, ked nemohla zaspat a ani ma do ust nechcela pustit a este viac plakala, ja tiez neviem co jej bolo. ale predpokladam zuby 😒

vejinka
16. okt 2009

rony...ja som kocik uz zrusila kedze mi odtial skoro vypadol a bol aj uviazany..proste sa nahol na jednu stranu a kocik s nim letel..takze sa rozmontoval a je v garazi muz sa ho snazil uspat na rukach ale ked videl ako snezi tak len do okna sa tlacil

rony253
16. okt 2009

a v zime nebudes veji kociar pouzivat, ked ste ho rozmontovali?
ja neviem ale v poslednej dobe ma take zmeny ze zasnem.
ani kupat sa nechce len sprchovat, proste sa do vane neposadi a ked ju tam posadis tak zacne revat, sem tam si sadne same ale to je len na par sekund a vstava-
v Egypte sme ju len sprchovali a paci sa jej ako tecie voda.

mishusha
16. okt 2009

ahojte...veji to ma mrzi, ze erik tak vystrajal... 😒 my sme taku noc este nemali, len nechcem zakriknut...ja mam skor problem s uspavanim... to je na nervy... ked presvihneme dobu, (a dakto ju rozsalie), tak si s nou neviem rady... stale ju musim uspavat.... teda si lahnem k nej a cicikam 🙂 (to malo byt s makcenmi) 😀
inak mi nezaspi... a navyse s cumlom v puse... bez neho sme nahrati... len dufam, ze sa od neho skoro odnauci, sa bojim aby nemali zuby zdeformovane.
a co sa tyka kocika, tak to moja frndolina tam nespala uz pekne veky... len sa chce kukat a aj keby bola uplne najviac unavena...nezaspi.... to skor v autosedacke...

ozaj, mam otazku ohladom autosedaciek...???? ake ste kupovali vy???? my ideme buduci tyzden nejaku pozriet...a tak ma zaujimaju vase skusenosti...
dakujem
🙂

vejinka
16. okt 2009

ale to nie taky co je na von...to taky stary co sme mali na poschodi 😉

vejinka
16. okt 2009

mish no my mame tuto http://detsky-bazar.hyperinzercia.sk/autosedack... ale my auto nemame...to musim zdoraznit a cestujeme tak raz dva krat do roka

rony253
16. okt 2009

varim rascovu polievocku s vajicko a poprazim do toho trosku chlebik na kocky, zemiacky sa varia a mäsko ma Sara v chladnicke zo vcera.

vejinka
16. okt 2009

ja dam mliecnu sosovicovu polievku zo vcera a druhe bravcove masko a ryza

rony253
16. okt 2009

ja musim tiez kupit, kamoska ma casual play od 9 do 25kil a ta sa mi celkom pozdava, pekne v nej sedka, je ich viac tych casualiek, ja to musim so Sarou poskusat.. romer je tiez vraj super ale skusime a uvidime.
mala je uz hore tak sa majte

buksy
16. okt 2009

ahojte tak mala mi spi lebo dnes uz od osmej bola hore... no a ja idem zehlit... veji to mi je luto takej zlej noci..
mishu my mame romer king plus... myslim ze je ok... nam vyhovuje ..
tu normalne vyslo slnko...

mishusha
16. okt 2009

buksy, prave nad totou som premyslala... a este aj maxi cosi tobi, len je vraj dost uzka... a nasa buchta rychlo rastie... tak sa bojim, ze jej bude tesna... 🙂 ale treba vyskusat... a uvidime...
a veji na teba mam este otazocku... kde v LM je dobry obchod s autosedackami??? pocula som, ze oproti bille je nieco velke??? alebo pripadne, niekde inde... ak by si mi mohla poradit...? dakujem 😉

buksy
16. okt 2009

mishu.... my sme pozerali aj maxicosi tobi ale nebbola mi vobec odporucena lebo ked si vsimnes tak ta cast kde dietatko sedi je velmi tvrda a nepohodlna.. takze preto sme ju nevzali a mame romerku a ved tieto maju aj najlepsie testy a su uplne super teda co viem tak vela bab aj tu so septembroviek maju prave tuto...mala v nej aj pospinka...lahko sa upevnuje... opora na hlavicku sa jednoducho posuva ..

eweny
16. okt 2009

ahojte dievcata, zas mame take pocasie..ja uz neviem co s malym doma robit 😠

mishusha, my mame tiez romer king a sme maximalne spokojni a vyhovuje aj Petkovi, rad sa v nej sedi 😉

eweny
16. okt 2009

buksy, aky ste kupili fusak?

buksy
16. okt 2009

tak uz mame rezeervovany penzion na silvestra... tesiime sa....www.penzionmotyl.sk

vejinka
16. okt 2009

mish..no oproti bile cez cestu je obchod detickovo..ale zeby to bolo velkeeeee potom na namesti je babatkovo alebo bambino..ale tam je to o nicom a este aj hypernove som videla autosedacky 😉

buksy
16. okt 2009

a vcera dostala petka oneskoreny darcek na prve narodeniny od mojho brata.. http://www.biga.sk/preliezky-smykacky/smoby-smy...

niagara
16. okt 2009

Ahojte septembrovky, uz dlho uvazujem ze sa k Vam konecne pridam. Citam Vas uz vyse mesiaca, ale zatial som sa nazapajala, lebo som Vas citala tak s 2-3 dnovym omeskanim, takze by som nebola aktualna k temam. Povodne som mala byt oktobrovka, ale moj Risko sa rozhodol prist na svet 30.09. Takze tu je par mojich prispevkov k poslednym temam:
Chodenie – sam este nechodi, urobi sice par krockov sam, tak 2-3 metre a potom sa hodi na zem, istejsi je vsak ked sa drzi za moj prst 😅
Autosedacka – 2 najlepsie kamosky maju Romer King a su nadmieru spokojne. Ja mam Chico Key Plus a tiez je superna. 🙂
Zubky – mame „az 4“, aj to sa nam prvy prerezal len 2 tyzdne pred narodkami. Co zub – to prebdena noc, teplotka, hnacky, sopliky...
Spanok – dufam, ze ma nebudete odcudzovat, ale moj maly spi od 1. dna co sme doma sam vo svojeje postielke a svojej izbe. Nabehala som sice prve 2 mesiace nekonene kilometre, ale po 2 mesiacoch zacal prespavat celu noc, maximalne 1-2x sa zobudi na dudlik alebo cajik. Neviem si predstavit, ze by spal v nasej spalni (muz strasne chrape), alebo dokonca v nasej posteli. Ja sa moc hadzem v noci, tak by som sa bala ze ho prilahnem, asi by sme sa moc nevyspali. 😀
Manzel – som skoro nonstop slamena vdova, lebo moj muz chodi na tyzdnovky do zahranicia, takze som na maleho sama. Ani moj muz maleho nevie nakrmit ani prebalit, obcas ma stve ze sa mu malo venuje, ale je to tazke, ked je doma len na vikendy. Ale zboznuje ho straaaasne. 🙂

evitkamalicka
16. okt 2009

niagara ahojky, nas maly tiez nikdy nespal s nami v posteli a sam vo svojej izbicke spinka od 4. mesiaca, odvtedy aj prespi celu noc

euffra
16. okt 2009

ahoj niagara,
ja som tu len taky obcasnik, nejako nestiham aj net pri malej, respektive je to skor o tom, ze tu sedim len ked spi, ked je hore nedovoli mi tu sediet 🙂 , no a ked sa sem posadim, rychlo vybavim dolezite veci a konika uz niekedy nestihnem.
teraz spi v kociku uz dve a pol hodiny na balkone. vcera mala poslednu davku hexa, ma dnes teploty, uvidim ako sa to dalej vyvynie, este som nedala paralen, lebo to ma stale pod 38.
stale mi nechce papat, len moje mlieko, ja ho mam stale nadbytok, takze jej to staci potvorke a ine odmieta a ja som uz naprasky z nej. v noci sa budi minimalne 3-4 krat, spi vo svojej postielke u nas v spalni, neviem spat s nou, bojim sa ze by som ju prilahla, tak vzdy musim vstat, nakojit, a ulozit opat do postielky.
ma uz 10 zubkov, chodi sama od osmeho mesiaca, tak uz to ma riadne natrenovane.

claudinka
16. okt 2009

ahojte, my sme konecne teraz dve noci po sebe boli iba raz hore 🙂 a vcera mi ten moj huncut spal 2,5 hodiny od pol dvanastej do druhej a potom vecer isiel spat az o desiatej a rano uz o siedmej buntosil! asi to bude tym, ze neni zvyknuty tak dlho vyspavat cez den, spava tak hodku - hodku a pol posledne tyzdne, konecne si to z tej polhodky predlzil.. tak ho uz asi nebudem nechavat tak dlho spavat 🙂 akurat doobedoval sosovicu, len tak sa po nej zaprasilo a ideme sa asi hrat.. lebo neviem, co od nudy 🙂

euffra
16. okt 2009

jo, a autosedacku mame romer king, je super, makka, priestrana a bezpecna, sice draha, ale planujem este dalsie babo, tak ju vyuzijem aj pre druhe

euffra
16. okt 2009

tak uz je hore, papa, pekny vikend zelam

claudinka
16. okt 2009

ten moj stale zlieza a vylieza na postel s hadicou od vysavaca 😀

euffra aj tebe 😉