Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
26. okt 2009

Dobre ranko. Som prvaaaaaaaaaaaaaa? 😀 😀
Zaspala som s malou, zobudila som sa o pol noci, idem sa teraz osprsit a pokracaovat s malou. Dnes som dostala typ id mamky, uvarila som jej majorankovy caj teraz vecer, dala som jej bez medu tak pekne pila a ked som jej tam supla na spicku med tak to nechcela, proste Sara nechce sladke. Odkedy spi este nezaklaslala. Sara nekasle drazdivo, ona kasle hlienovo, len sa mi zda, ze to trva nejako dlho (tyžden), ani sopel ani nic. Doktor povedal, ze nema ziaden zapal priedusiek, tak nema mi dat preco antibiotika. tak ja idem papa zeny

miriam24
27. okt 2009

Dobre ranko ... ako sa mavate? pojdem vas trosku docitat .. maly si pozera knizky s dedom tak mam trosku casu na rannu kavicku pri compe ;o)

ja som tu prednedavnom pisala ze maly mi kaka tak kazdy 2-3 den .. ale za posledny tyzden mi kaka kazdy den a tiez aj v noci .. takze denne mi kaka vlastne az 2x ale zacalo to tym ked mi ho varovala mama a kedze nemala detsky cajik tak mu navarila fenikloveho .. myslite ze to moze byt tym?

ozaj a uz mali niektore z deticiek ovcie kiahne? ako ste to prekonali? lebo ja stale neviem ci dat alebo nedat ockovat proti kiahnam 😒

a tiez v nedelu ma seklo medzi chrbticou a lavou lopatkou .. no nic moc vam poviem hlavne ked sa maly po mne stale stveral tak mi az slzy tiekly od bolesti ale uz to nastastie preslo 🙂

a este jedna otazka? uz vam vsetky deti chodia same? lebo ten moj bojko uz prve samostatne kroky ma za sebou ale stale sa nechce pustit sam stale ma aspon za malicek musi drzat .. som zvedava kedy ho to prejde a naberie odvahu pustit sa sam

momoyka
27. okt 2009

ahojte, pekny dnicek... 🙂
ja tiez kavickujem pri kompe, hanku zabava tati v posteli 🙂
my sme kiahne este nemali, a nad ockovanim sme este nerozmyslali...
nasa hanicka uz chodi celkom pekne sama..
a stym feniklovym cajom neviem poradit,
my kakame aj 3x na den, a boli dni ked aj viac, teraz uz trosku menej ovocia papame, tak asi preto menej

momoyka
27. okt 2009

mne prave dosla dobierka z magnetu... co som si neobjednala...volala som tam a dokonca sms objednavka z nejakeho bludneho cisla, akoze mojho... 😉

johnie
27. okt 2009

ahojte 😉

johnie
27. okt 2009

ka3n kupila som muzovi sveter taky slusacky cierny a ram na fotku a fidorku 😀
idem dat dieta spat ... varit budem pecienku na cibulke a slov.ryzu a sofune uvarim masko na mrkve k tej ryzi a bude objed...
vy covarite... pre inspiraciu na dalsie dni???
miri sofi kaka tiez 2krat denne ale v noci uz dlho nie. to moze byt zo zubkov

momoyka
27. okt 2009

my tiez v noci nekakame, my kakame zasadne do cerstvo vymenenej plienky a najlepsie ked je cerstvo vykupkana... 😀 😝

momoyka
27. okt 2009

my budeme papat polievocku a zemiacik a masko uvarene v polievocke.. dufam, ze nieco aj zje, normalne je vsetko po zemi a v brusku sa mi zda ze nic.. 🙂

momoyka
27. okt 2009

ja mam dnes v plane este robit jablckovu vyzivku, len neviem ci sa mi podari s hanickou nieco urobit... 😉

vejinka
27. okt 2009

dobre rano...teda uz den troska som robila album na fb od narodenia po pol rok..tak som si fajne zaspominala..no a ked som pri tom spominani dnes v noci bol maly od pol jednej do stvrt na 4 hore..len zajapal a zjapal...silou mocou xcel ist do mojej postele ale povedala som si dost...aj ked tato spi vedla nebdue furt spat na velkych postieliach..po srdcervucom placi a nekontrolovatelnej sile a energii zaspal..ale az ked som mu do postielky dala maca..no a rozhodla som sa stopnut cumle..vyhodila som ich a skusim to bez nich...ked sa inka neda tak sa neda... 😔

mishusha
27. okt 2009

ahojte, dieta mi spi, tak rychlo varim obed (brokolicovu polievku a stejky s hranolkami) tak vas pridem pocitat asi az poobede, ked malu vyzeniem s tatom na prechadzku 🙂
tak zatial pa

janac1974
27. okt 2009

ahojte...mne dieta tiez zaspinkalo...som ho vytrapila,sme boli vonku...hrajkal sa s kamienkami,
aj papkat ich chcel,spekulantik maly,vzdy otocil hlavu,aby som ho nevidela...

miriam...ani moj nechce sam chodkat,vzdy sa musi chytit aspon za moj prst,on je tiez taky bojko
ale raz sa mozno osmely 🙂

dnes mal na obed zeleninovy vyvar so zajacim maskom a teraz chytro varim masove gulky v paradajkovej
omacke s knedlou...som zvedava ci mu bude chutit...

vcera vecer som si nakrajala paradajky na veceru s chlebikom a on mi vsetky tie paradajky vyjedol...
a dnes kukam...co to ma v kakacke???no paradajky akoby ich ani nepozul 😕

mishusha
27. okt 2009

tak ahojte, stareho som vyhnala s mladou von 😀 ale uz sa asi kazdu chvilu vratia, lebo mu bude isto vrieskat...na obed len polievku spapala

janac, aj Lola rada paradajky, ale ona to riadne rozzuje...a supku jej olupem predtym, lebo raz sa mi skoro s nou zadusila 😔
v piatok som aj ja varila gule v cervenom a malej chutiloooo neskutocne, s kazdym jedla 🙂 Som si vsimla, ze jej taka nejaka talianska strava chuti...paradajky, bazalka, syrceky, cestovinky... rozmyslam, ci nie je nejaka reinkarnacia michelangela... 😀

rony este ma tak napadlo...nemate vlhky byt?alebo plesne niekde v dome? lebo z toho zvykne byvat takyto kasel... a prechadza az do takeho astmatickeho.... to teraz nestrasim....len aj toto je moznost....

k tym ovcim kiahnam, tak ja som to uz riesila...som sa pytala dr. ze co by mi odporucila... tak povedala, ze ak nedam malu niekam do jasli alebo do velkeho kolektivu deti, tak to nema zmysel.... teda zmysel to ma, ale konecne rozhodnutie je na mne... takze nasu lolu asi nedame... vsetky deti okolo uz mali kiahne a do skolku sa ju nechystam dat

fuuuha, som sa nejak rozpisala 😖

rony253
27. okt 2009

ahojte, mala zaspala v kociari, boli sme rano znova u doktora, popocuval ju tak vraj su preidusky v poriadku, hrdlo uz nie je cervene ale kasel a kycahnie neustupili, ona si pekne zkasle ale uz to trva dlho. dal nam nieco na ukoncenie kaslania. ACC Hexal rozpusta sa ta tabletka vo vode.
Ja som sa dnes pytala na vakcinu ovcich kiahni, lebo sa tu objednava, tak nam ju daju s tou vakcinou na mumps a osypky spolu. stoji 75 euro, a aj so sestrickou som sa bavila, ona prveho syna nedala ockovat, ale druheho uz ano. ide vas docitat

janac1974
27. okt 2009

mishusha my sme na tom podobne maly by tiez len syrceky vyjedal on ma rad tie platkove syry...
a tiez paradajky a cokolvek z nich omacky polievky...nuz treba im dat to co si ziadaju ale neprehanat 😝

ja asi nedam zaockovat maleho proti ovcim kiahnam...dcery dostali kiahne ked uz chodili do skoly...
obe naraz...maly zle znasa ockovania,tak mam trosku strach...

rony253
27. okt 2009

varim segedinsky gulas, len tu v rakusku nepredavaju taku oridžo kysnutu knedlu tak sa bude jests chlebom ☹

rony253
27. okt 2009

http://www.ovciekiahne.sk/konecne_ockovanie_pro...
toto som nasla, ja davam malu 100% zaockovat, sestricka mi uz dnes objednala vakcinu. a budem to ockovat spolu s mumpsom a vraj sa dava ta vakcina 2x.

rony253
27. okt 2009

kde steeeeeeeeeeeeee?

rony253
27. okt 2009

Jani ako maly źle znasa ockovania, co mu je?

rony253
27. okt 2009

tak moje dieta spi uz hodinu a pol, moj segiň sa vari, chodim miesat, nemozem tu nic robit, aby bolo ticho nech sa mala v klude vyspi, konecne mi doktor dnes schvalil fenistilove kvapky, tak som jej dala, a asi preto dlhsie haja.

johnie
27. okt 2009

ahoj rony, ja idem dat malu teraz spinusat, robi poriadky s devedeckami a sleduje reklamu
ja asi nedam ockovat proti ovcim kiahnam, ja som tiez este nemala a tak ked chytime odsedime si doma spolu 😉

evitkamalicka
27. okt 2009

ahojky,
ja tiez nedam ockovanie proti kiahnam

miriam24
27. okt 2009

Rony .. hej ta vakcina sa dava na 2x ze po prvej davke je chraneny tak na 80% ale po druhej uz na 100% a ze tie kiahne by uz nikdy nedostal .. ale zasa mi vela ludi to ockovanie vyhovara tym ze ved nech ich dostane ze to nie je take hrozne .. tak ja neviem .. maleho budu ockovat zaciatkom januara .. dovtedy sa mam rozhodnut lebo tiez si to musim kupit sama a daju mu to spolu naraz

rony253
27. okt 2009

vraj sa to ockuje medzi 15-18.mesiacom. My mame povinne ockovanie mumps, osypky a rubeola 11.11. a dnes mi doktor povedal, ze sa to moze kombinovat, aj na slovenskej stranke to tak pisu. Ja ju dam, lebo my lietame kade tade a nechcem, aby to dostala.
Johnie vraj to dospely znasaju horsie ako deti. Ja som mala kiahne.
Miri a co vam budu ockovat v januari, my mame este v 15. mesiaci stvrtu Hexu

mishusha
27. okt 2009

rony, 4 hexu???

mishusha
27. okt 2009

nas tiez v januari objednali na mumps, osypky a rubeolu... 😒

eweny
27. okt 2009

ahojte dievcata 🙂

my sme dnes boli od rana az doteraz bez elektriky, tak si viete predstavit aka to bola nuda, ani len televizor zapnut..a maly je dnes strasne mrchavy,takze bola super zabava 😠 este drieme, tak to musim vyuzit..

eweny
27. okt 2009

musim si odsledovat, kedy mame ist na ockovanie..zevraj poistenci poisteni v Dovere ho musia absolvovat do 15. mesiaca..takze sa mam ozvat tyzden pred..

eweny
27. okt 2009

tiez som povodne chcela dat ockovat proti kiahniam, ale uz nemusim..mame ich za sebou..

mirka, zo septembrovych deticiek mal kiahne zatial len estellin Maximko a pred vyse tyzdnom ich dostal aj moj Petko..

ollako
27. okt 2009

ahojte my ideme na tretie preockovanie o dva tyzdne, soplikov sme sa uz zbavili, vyter bol negativny takze pohoda 😵
malinky je celkom dobry, len tie noci ma vycerpavaju 🙄
baby kolko krat a kedy vam deti spavaju cez den?