Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

johnie
6. nov 2009

baby niekedy tu na konovi bola na boku v lavo taka reklama na stranku oblecenia s potlacou.. a bola tam taka detska suprava s napisom sofinka... neviete nahodou aka to bola stranka???

slavica2
6. nov 2009

eweny mali ste kiahne? ja rozmyslam nad ockovanim...
chutilo, cela bola biela 🙂

momoyka
6. nov 2009

slavi, my sme tiez uz chutnali, 😀 a cela sa namazala...

estella
6. nov 2009

slavi tak to Maxim este neochutnal...ale minule si cucil zo sprchoveho gelu....

a este som zabudla ewen ze vy budete mat asi presuniute aj to ockovanie na 15mesiacov lebo tusim pol roka po kiahniach sa nesmie ockovat vobec...

slavica2
6. nov 2009

to som vlastne chcela spytat, rozmyslate nad ockovanim proti kiahniam babeny?

vejinka
6. nov 2009

este zaspal

vejinka
6. nov 2009

slavica ano debatili sme o tom par stran dozadu..ja davam ockovat

winona24
autor
6. nov 2009

slavic pár strán do zadu tu bola ohnivá debata na tému očkovanie.....

za mňa...JA URČITE NIE!!!!

slavica2
6. nov 2009

a poslete mi cislo stranky 🙂 som zvedava na argumenty, lebo ja mam dilemu, dik

estella
6. nov 2009

slavica v ziadnom pripade nie...aspon ja..a ani nic navyse...

ja som sa uz nechcela vratit k tejto teme ale neda mi to...ja si pisem na badoo z jednym panom uz je starsi a ten mi porozpraval hrozostrasny pribeh ze stratil syncek aasi pred rokom to bolo...malemu chybali dva tyzdne do roka a zomrel..nikdy nebol chory nikdy mu nic nebolo...bol tyzden po ockovani a zrazu dostal vysoke teploty rychlo s nim isli na pohotovost a hned ho tam ja nechali ale nezachranili ho...on mi povedal ze nikdy v zivote by neveril ze uplne zdrave dieta moze behom 18hodin zomriet... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...neviem proti comu bol ockovani ale napise mi urcite tak sa to dozviem...mne je z toho zle a do placu a neviem co vsetko citim pri pomysleni na to... 😠 😠 😠

slavica2
6. nov 2009

co sa napr. tyka ockovania v 15 mesiaci (osypoy, mums atd.) poznam osobne mamicky, ktore toto ockovanie odmietli, vraj moze sposobit autizmus.... ja som toto este neriesila, ale faktom je, zevraj ja som po ockovani ako dieta skoro umrela, co som dostala taku silnu reakciu, cez vikend si chcem nastudovat.
moje dieta reaguje zatila na kazde ockovanie s vynimkou rotavirusov vysokymi horuckami...

vejinka
6. nov 2009

estel to je strasne 😢 😢 😢 😢 😢

slavica2
6. nov 2009

estelle to je strasne, daj vediet, co to bolo za ockovanie :(

vejinka
6. nov 2009

joj baby...prestante lebo odmietnem aj povinne ockovanie...kazda sa bojime o nase poklady 😢

slavica2
6. nov 2009

my mame navyse len rotavirusy a pneumokok, ale poviem uprimne za rotaky som vdacna, lebo moje kamosky co sa stretavame skoncili vsetky v nemocnici s rotakmi, my nie, som presvedcena ze kvoli ockovaniu.

estella
6. nov 2009

slavica ja vazne rozmyslam nad tym ze aj ja ho odmietnem...uvidim co spravim ale rozmyslam nad tym..

vejinka
6. nov 2009

ja som o tom hovorila s manzelom..po tom dni co sem win dala ten link...a on mi povedal ze bohuzial ak je oslabeny organizmus moze sa stat vselico 😔 ale ze ockovanie ma milon vyhod a milon nevyhod ze vsetko ma svoje pre aj proti..a ze nemam spekulovat a maly absolvuje vsetky povinne ockovania a aj na kiahne...tak sme sa dohodli a vraj co sa ma stat sa stane 😔

winona24
autor
6. nov 2009
estella
6. nov 2009

dam vediet ked mi napise...

no rotavirusy sme mi nedostali a mali ich deti v nasom okoli...takze aj bez ockovanie sme to zvladli..a tie deticky ktore ich mali si prave tym ze ich mali vytvorili vlastnu imunitu voci tomu...

slavica2
6. nov 2009

aky link? vejus pls posli mi cislo stranky, kde ste o tomto diskutovali

slavica2
6. nov 2009

dik winon

vejinka
6. nov 2009

je to tazka tema...mozno ta z nej aj hlava bude boliet a bdues mat pocit akoby si bola medzi dvoma mlinskymi kolesami 😔

vejinka
6. nov 2009

teda mlynskymi 😉

estella
6. nov 2009

veji je to fakt na kazdom rodicovi ale na tom celom je najhorsie to ze rodic si aj zaplati a nemale peniaze za ockovanie lebo chce pre svoje dieta len to najlepsie a naopak mu moze este viac uskodit...moja kamoska si dodnes trieska hlavu ze dala ockovat proti kiahniam lebo jej dcerka ma ked sa to tak vezme pokazeny zivot...je to strsane ale ked sa clovek nad tym zamysli ako moze male dieta dostat reumu...naozaj za tym musi nieco byt..a ja som na 100% presvedcena ze je to zasluhou ockovania... ☹ ☹

winona24
autor
6. nov 2009

a ešte na margo očkovania proti TBC.....keď sa malej zdurila po ňom uzlina pod pazuškou a z toho vpichu jej 3x bolestivo museli vytláčať hnis,tak mi každý tvrdil,že je to "normálne"...a ja som tomu verila...ale teraz už viem,že to také normálne nie je...ak raz budem mať druhé dieťa očkovanie proti TBC nedostane..... 😠

winona24
autor
6. nov 2009

reuma,astma,autizmus,epilepsia,hyperaktívnosť detí,diabetes.......atď.

slavica2
6. nov 2009

dcerka dostala reumu?
kokos
no to TBC je divne.... nikto sa ma v porodnici na nic nepytal a doniesli mi Hanku zaockavanu.
a v japonsku som citala, sa do 3 rokoch neockuje vobec.

estella
6. nov 2009

winon Maxim po ockovani na pneumokoky mal nohu napuchnutu mesiac ale brutalne a vobec nou nechcel hybat..myslela som si ze ho boli ale co ked ju mal dokonca na nejaky cas ochrnutu ako uz vieme moze to nastat...

vejinka
6. nov 2009

my sme tbc zvladli dobre..nebyt toho ze som mu to v kupani strhla...taky strach som dostala ako nikdy zacalo mu to krvacat..hned som volala doktorke a ona ma opokojila ze sa to stava ...iny strach som mala...inak neviem ale proti tbc sa asi neda odmietnut...inak ja som mala nabeh na tbc v 15tich a pol roka som musela brat tabletky a upravilo sa to ..a stalo sa to v tych 15 na povinnom ockovani v skole..proste mi to navrelo a bolo to velkeee

vejinka
6. nov 2009

mna sa nepytali ci chcem ockovat tbc proste mi dali papier s tym ze o tyzden sa mam dostavit na tretie poschodie bude ockovany...nic viac!