Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

natasa8
6. nov 2009

pekny vecer .... ja som dnes na veceru upiekla buchty, s muzom sme nevydrzali kym vyhladnu tak sme ich jedli este horuce a teraz mi je zleeeeeeeeeee 😝

winona24
autor
6. nov 2009

ew no čo asi tak???? človek sa teší na piatok ...pohodu....a súdruh si dotrepe staršie decko...a to tu bola v pondelok aj v stredu.... 🙄 😠

eweny
6. nov 2009

buksy, to tym linkom z quelle..nuz ja som mala tu stranu celu natiahnutu a pokial som chcela precitat dlhsi prispevok musela som to rolovat dostran..

natasa8
6. nov 2009

eweny.. zachytila som ze Petko mal kiahne, ale neviem podrobnosti - uz je v poriadku?

Katka dnes nejako kychala, dufam ze nebude zase chora, ja nechem odsavat ☹ ☹ ☹

rony253
6. nov 2009

Cauteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀
musela som si zariadit internet inym stylom
tak som na vas myslela, bola som vypnuta, skoro som umrela. 😀
nebojte sa, sme zive a zdrave(ako tak) uz sa doliecujeme, mame uz slovenske produkty, tak sa liecime, ale uz to ustupuje.
Nas detsky lekar je idiot, takze som to tera s tymi hlienmi vzala do svojihc ruk a uz po prvom dni, slovenskyhc liekov, sa to Sare riadne zlepsilo.
Mam teraz taky internet, kde si musim dobijat ako na telefone, takze neviem kolko mi to zozere, ale musim skusit, nie som expert na pocitace 😀
Sarka spinka, ja idem daco pozehlit, ak sa mi bude chciet, boli ma trosku hlava. Cakala som doteraz pokial sa to tu nainstalovalo.

eweny
6. nov 2009

winon, myslela som si, ze v tom bude sudruh..nuz asi sa jej u vas paci..

misik
6. nov 2009

dobry vecer,

veji nic v zlom, ale ta dr co to pise na tej stranke odporuca vsetky mozne ockovania, dokonca aj proti chripke tak to je tiez na zamyslenie. A s radami od dr treba byt tiez opatrny lebo ani sa nam nesniva o tom ako su podporovani od farm. spol. Ale ako pise Kamil je to tvoje rozhodnutie.

johnie
6. nov 2009

ew ja sa ospravedlnujem este raz za natiahnutu stranu a dufam ze tento prispevok uz bude na dalsej 😉

winona24
autor
6. nov 2009

natas aj ja som piekla buchty....ale asi sa na to vyseriem....neviem čo je so mnou.....v poslednej dobe sa mi nič nepodarí.....už ma to nebaví.... 😠

VEJI urobila si podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia,tak je to správne rozhodnutie..... 😉

eweny
6. nov 2009

natasa, ano mal kiahne..musel ich chytit niekde v tescu..hej uz je to za nami, len mi teraz ochorel, ma velmi oslabenu imunitu..sice ja doteraz neverim, ze to mal kiahne, ale snad sa doktorka nemohla zmylit..

eweny
6. nov 2009

johnie, to nic..pohoda 🙂

winona24
autor
6. nov 2009

ew a čo si myslíš,že to mal?????? 😕 😨

eweny
6. nov 2009

rony, tak to je super ze sa Sarke polepsilo..a ake slovenske lieky jej davas?..a ty sa mas ako s tym prsnikom?

natasa8
6. nov 2009

win.. no ja som skusila novy recept a boli super.....

no ja rada spominam na casy, ked mal moj sef podozrenie na kiahne, tak musel byt dva tyzdne doma v izolacii - nakoniec sa z toho vyklula normalna vyrazka, ale my sme mali v robote 2 tyzdne veget. ... 😀 😀

eweny
6. nov 2009

winon, neviem..myslela som ze sa z niecoho vyhodil..

luciankasebastianko
6. nov 2009

rony super ze lieky SK zaberajú som si mylela že rakúsko má lepší zdravotny sitém ako my 😅

rony253
6. nov 2009

tak Sare som nasadila Trifed 2xdenne a naobed Solmucol, uvidim 2-3 dni co sa udeje
Moje prso neboli a prave som si ho chytila a necitim ani gulicku 🙂 dufam, ze bude v poriadku
Luci, system maju dobry, len malo produktov na liecbu malych deti, mozno inym detom pomoze to co nam doktor predpisal, ale Sare nic nepomohlo z toho co nam dal, a nechcem z nej robit pokusneho kralika.
Win SUPER clanok, aspon viem ze ju neadm povinne ockovat 11.11 ked mame termin, lebo sa tam pise, ze aspon 2 týždne pred ockovanim, by malo byt dieta zdrave, tak pojdeme ockovat neskor. ale neviem kedy ked ja chcem ist aj na slovensko.Ta vakcina sa musi dat v 14. mes. tak mame do 24. 11. cas. uvidim,
Len dufam, ze jej tie lieky rychlo zaberu, Moje krsnia sa v utorok totalne zahlienilo, boli u doktorky dala jej to co ja davam Sare a dnes uz bolo po hlienoch a my sa tu uz 3 týždne trapime.
takze takto, budem koncit, lebo musim si odsledovat, ako mi to tu bezi s tym kreditom. Takze sa zajtra ozvem
dakujem ze ste na nas mysleli, aj ja som myslela na vas. cmuky cmuky cmuky VSETKYM
prajem dobru nocku

winona24
autor
6. nov 2009

rony 😉 😉

kamilka12
6. nov 2009

bože mňa zas bolí hlava 😔 ..idem asi spať...papa kočky

johnie
6. nov 2009

kamil aj mna zacina...
rony chybala si 😉 a sme radi ze uz je lepsie

winona24
autor
6. nov 2009

idem aj ja spať....brú noc Vám 😉 😔

maruska11
6. nov 2009

ahojte baby som vejinkina sestra a vejinka ma dnes bombardovala telefonátmi ohľadom očkovania či má dať Erika zaočkovať alebo nie. Ja mám dve deti a obe kiahňami prešli a keby som vtedy mala takú možnosť tak by som určite dala zaočkovať proti kiahňam . Malý mal kiahne ako pätročný s úplne hladučkým priebehom mal síce cez 100-vku pupencov a teploty len veľmi mierne a dobre to všetko znášal ale o 14 dní to dostala jeho setra ktorá mal vtedy len 2 roky a to už bola iná káva teploty 40-tky ktoré nešli zraziť reálne jej hrozilo infekčné oddelenie pupencov mala síce o polovicu menej ako malý ale veľmi sa škrabala až do krvi mala vyhádzané celé vnútro ústočiek takže nechcela jesť celé to trvalo viac ako 3 týždne kým sa z toho ako tak dostala bola som veľmi rada že jej neostali žiadne jazvy ale čo jej po kiahňach zostalo sú trvalo zväčšené lymfatické uzliny vzadu na krku ktoré doteraz nezmizli a je od vtedy často chorá takže môj názor je že keby som ju vtedy mohla pred tým všetkým ochrániť určite by som to spravila

johnie
6. nov 2009

naaa tak dobru vam prajem 😎

estella
6. nov 2009

ahojte...tu uz nikoho ani sa necudujem aj ja by som uz mohla ist spat ale ked ja som vzdy dlllllho hore moj cas je az okolo polnoci... 😨

ja som svoj nazor povedala co sa tyka ockovanie a je to fakt na kazdej mamicke teda na rodicoch ako sa rozhodnu....to tu nie je o tom ze niekoho odhovarame my ktore mame na ockovanie nazor aky mame je to o tom ze kazda z nas bud nieco zle pocula alebo nieco zle vo svojom okoli vidi co sposobilo ockovanie tak by bolo podla mna nefer sa o to nepodelit aj s ostatnymi aby o tom vedeli...a kto si uz co z toho vezme je jeho vec...ja som tiez bola taka ze vsetko co mi doktorka ponukla pri Stelle som brala a ockovali ju lebo som bola presvedcena ze svojmu dietatu davam len to najlepsie a chranim ho dnes sa uz na to pozeram inak..

maruska ja som si tiez uzila s kiahnami svoje...Stella v pohode..Maxim malinky 5mesacny to znasal zle..vysoke teploty,bodkovany ako muchotravka v ustach v ociach vsade...skoncili sme aj na infekcnom..zla skusenost a rozhodnut sa ci prezit este raz toto iste alebo dat zaockovat a ochranit sa pred tymto moje rozhodnutie bude neockovat....ja mam vo svojom okoli priklad ako moze skoncit dieta po ockovani prave na kiahne...a nezelam to nikomu aby zazil to co zazila ta moja kamoska a co aj stale zaziva...co zaziva cela jej rodina lebo to zasiahne vsetkych..ta bezmocnost a to vsetko co musia prezivat a hlavne co prezivali ked sa to stalo... ☹ ☹ ..

ono je to o tom ze zo 100deti moze zle na ockovanie zareagovat jedno ale co ak to jedno bude prave moje ☹ ☹ ☹ ..to rozhodnutie uz spat nevezmem aj keby som akokolvek chcela....

a ako pise misik zial vela doktorov je takych ze odporucia vsetko lebo peniaze su peniaze....ja som velmi spokojna z doktorkou ktoru moje deti maju mame rovanaku doktorku s kamilkou ale ona fakt odporuca vsetky ockovania...ale ja od teraz budem vediet povedat nie...a zacala som rotavirusovym ockovanim-odmietle som ho...

misik
6. nov 2009

estell aj ja som bola pri Miske taka, dokonca som jej vtedy vybrala najdrahsiu vakcinu v domneni, ze je ta najlepsia a ked som si teraz precitala, ze uz je stiahnuta z trhu a co vsetko obsahovala tak mam vycitky svedomia. Ja som to tiez nejako nevnimala, az ked som bola tehotna a isli sme do Afriky tak bolo treba sa rozhodnut ci ockovat alebo nie.

estella
6. nov 2009

misik a toto je na tom to strasne ze my rodicia dame aj posledne peniaze ak to ma nasim detom pomoct a pritom im tym viac skodime....
ja som taka nahnevana na cele tie vakciny a tych ludi ktori to davaju do obehu a tvdia ake to je perfektne...rada by som vedela ci aj ich deti ak nejaku maju absolvuju take ockovania...

misik
6. nov 2009

ved prave, ja som mala info, ze sa najlepsie znasa a ani som netusila co za tym je. Estel to tak vzdy bude, ide o vysoku politiku a my nic nezmozeme. Presne ako teraz s vakcinou TBC, takmer v celej europe sa uz neockuje a u nas nielenze sa ockuje, ale este sa aj menia vakciny podla vplyvu. Su za tym strasne peniaze, ved najslepsie sa zaraba na niecom co je zakonom stanovene, len je smutne, ze sme jak pokusne kraliky. Doktorka mi hned vravela po prichode s porodnice kolko problemov je so sucasnou vakcinou tbc. Ja uz nedam to preockovanie ani malemu ani malej.

misik
6. nov 2009

a este ma hneva, ze na roznych forach uvadzaju vzdy nazor len jednej dr. ako napr tej co je aj na primarovi a na dalsich xy forach, casopisoch, ktora tam jednej mamicke odporucila este aj ockovanie proti chripke pre jej deti. To uz bolo na mna az prilis.

estella
6. nov 2009

a co hovoris na to 15mesacne to je vraj dost agresivne...ja sa toho strasne bojim... 😖 😖

misik
6. nov 2009

Nemam z nej dobry pocit, citala som, ze je agresivna, neviem ako je to s tym odmietnutim, musim si popozerat nejake blizsie info, kto ju vyraba a hlavne vedlajsie ucinky. Skusim hodit rec s dr, ona mi povie na rovinu. Ty si sa uz rozhodla?