Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

janac1974
9. nov 2009

ahojte,

buksy 😀 pekne...

natas gratulujem ku krocikom a v dobrom zavidim 😉my este nic,ale dolezite je,ze sme zdravy

stodal je dobry na kasel,nam vzdy zabral,je na vsetky druhy kasla...pri malom som ho este nepouzila
ale babam som ho davala...inak maly este nemal nikdy kasel,myslim taky chorobny,sopliky mal raz
ked mu isli prve zubky a od vtedy nic...na to ze ked sa narodil hned mu pichli infuziu s antibiotikmi
ma celkom fajn imunitu...az na tie hnusne vakciny tie neznasam 😠

janac1974
9. nov 2009

momentalne ficime na lady gaga...maly trsa ako divy....sa mu to paci 😀

buksy
9. nov 2009

janac... mala na stastie tiez nebola nikdy velmi chorucka... stodal som mala doma keby nam ho bolo treba...a dnes rano som ho pouzila prvy krat ale kasel uz potom nebol...tak neviem co ju to tak rano chytilo... uvidime ako bude ked sa zobudi lebo uz spinka dve hodiny kedze rano vstala o osmej to je pre nu dost skoro tak o jedenastej som ju ulozila a este spinka... dufam ze nebude chora...dam jej dnes este ten stodal a uvidime... teplotu nemala...ani sopliky... akurat stale v noci ma plny nostek a to jej vzdy pred spanim vycistim vatovou tycinkou a strieknem homeo sprej aby sa jej nostek uvolnil ale v noci ked sa zobudi na mliecko tak ho ma stale plny tak ja neviem... a cez den nic..

buksy
9. nov 2009

rony aj vam gratulujeme ku samostatnym krocikomm...sarinka je sikula... ja uz dufam ze jej nieco zaberie ved chutatko ako dlho sa uz trapi .... daj vediet ci ste boli v tej nemocke a ze co vam povedali.....

kajkas
9. nov 2009

Ahojte po dlhsej dobe... citam, ze sopliky trapia asi vsetky babatka, ja mam hrozu z tohtorocnej chripky, pred tyzdnom sme sa s Jankom vratili z nemocnice, mal tazku bakt. gastroenteritidu, no a v nemocnici do toho chytil este rotavirus, tak sme sa tam po troch dnoch vracali... chudiatko nase, schudol asi 3 kila, katastrofa, 2 tyzdne hnacky, vracacky, nic v sebe neudrzal.... 2. dieta dam uz urcite ockovat...

A s tou navstevou zubara, pri prvom zube je podla mna velmi skoro 🙂...skor tak okolo dvoch rokov - hlavne aby sa dietatko zoznamilo s prostredim a skontrolovala sa spravna hygiena, podla mna je velka chyba rodicov prist s dietatom, az ked ho zacne boliet zubok...

A este otazka, kolko Vam Vasi drobci za den spapaju? Nas Janko ranajkuje vacsinou kasu 150ml, na olovrant zje cely jogurt s ovocim (cele jablko, alebo cely banan), na obed zje hlboky tanier polievky, ide spat po troch hodinach spapa druhe, na veceru dostane polievku, kasu, alebo chlebik, pred spanim 260ml nutrilonu a rovnaka davka este 2x za noc... zda sa mi to strasne vela... meria teraz 91cm a vazi 12kg , co si o tom myslite?

vejinka
9. nov 2009

buksy som sa dobre nasmiala 😀 😀 😀 😀 rony gratulujem sarinke k prvym samostatnym krockom..a aj natasinej katke 😉

vejinka
9. nov 2009

kajkas..mne maly spapa : rano o 7:00 MM potom kusok rozka (dnes mal cely jogurt) potom kojim potom ide spat kym ho uspim tri krat dokojim..potom zaspi potom mame obed polievka..plny tanier a druhe ako kedy papa to co my potom kojim a ide spat ked sa zobudi kojim a okolo 3-4 ma ovocie alebo nieco sladke potom vecera vratili sme sa ku kasi pol litra cca potom okupem a kojim a ide sa spat

janac1974
9. nov 2009

kajkas ahoj,
my nespapame tolko co vy ale som rada ze zje aspon nieco,
rano mame jogurtik od hipp menim to su rozne potom ma nejake ovocie alebo ked ideme do obchodu zje
stvrt rozka na olovrant ponukam ovocie a na obed maskovu polievku alebo zeleninovu na olovrant spapa
puding alebo vyzivu a vecer bud polievku alebo kasu a mliecko pred spanim samozrejme ale len tak 120ml
v noci 3x 100ml on nevypije naraz ani 150ml mlieka ☹ no teraz som mu skusala davat kakaovy sunar
tak ten mu chuti 🙂
a robila som drozdovu polievku so zeleninkou 😝 tak ta mu tiez chutila

janac1974
9. nov 2009

baby a skusali ste pecienku? ja som uz dala ale z domaceho kralika,to viem ze ten zaajacik papal
len travicku a ta mu tiez chutila ale dala som len trosku na skusku

vejinka
9. nov 2009

ja vnutornosti az po dvoch rokoch dam

janac1974
9. nov 2009

veji jasna ze vnutornosti ine nie ale v knihe od ostertagovej je normalne telacia pecen
od 1 roka tak preto skusam a tam je az 120g v recepte

rony253
9. nov 2009

ahojte, nemam cas citat to zmaknem vecer, a asi ja s tou mojou kozou do nemocnice nejdem, lebo sa jej znacne polepsilo, sem tam zakasel, teplotku nema ani sople, ani nepocujem brblat hlieny, ked zakasle je tam jemny hlien, ale nie tak asko to bolo. takze som sa rozhodla, ze nejdem este zobereme sopar dni tie slov sirupy a bude ok.
teraz som volala so sestrickou, mali sme mat 11.11. tu vakcinu s rocnou kontrolou, tak budeme mat len rocnu kontrolu a vakcinu nedame, dohodnem sa s doktorom, nech mi tu vakcinu da a ja jej ju dam pichnut na slovnensku, vraj sa z nim dohodnem v stredu povedala. jeeeeeeeeeeeej to by bolo super, pojdeme este tento týžden na slov, pojdem tak k tej detskej a ta mi urobi aj testy ci je zdrava a dame jej potom vakcinu tu povinnu na mumps.
takze buksy dufam ze sa coskoro uvidimeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

buksy
9. nov 2009

jeeeej rony tesimmmm moc moc... daj potom vediet kedy idete a ako dlho budete...

janac1974
9. nov 2009

rony,vraj kozou,som rada,ze sa jej polepsilo,chudatko malinke...
inak ja mam 11.11.narodky ktore od urciteho casu neznasam ale co uz aj to musi byt 😕

janac1974
9. nov 2009

nikto tu nie je? ja teda idem upratovat...maly zaspal druhy krat inak spi len raz ale som rada aspon trosku
upracem...este ze mam raypath,je to skvela vec od vtedy ako to mam nekupujem chemiu,cisti a lesti
skvelo... 🙂 🙂 🙂

jana.hcsba
9. nov 2009

ahojte? ako sa mate? idem si citat - normalne nemam co robit ! 😀

janac1974
9. nov 2009

ahoj jani 🙂 😉

janac1974
9. nov 2009

tak nic baby som myslela ze tu niekto bude,ale musim ist pride muzik a zase bude frflat ze tu zavislacim
vcera zahlasil ze da odpojit internet bo tu zavislacim a nestaram sa o maleho...hnusssss....
ja sa tesim zase do roboty vsak on uvidi co je to... ked nemam inu sancu si pokecat..ale nie mna to
bavi byt doma ale chyba mi kolektiv ludia vsak som s nimi pracovala je to normalne 🙂 🙂

ka3n
9. nov 2009

veji, vsak ty cely den a noc len kojis a kojis...preco nedavas malemu aspon cez den papat viacej normalneho jedla ? mne sa zda, ze ti malo cez den papa a preto sa ti casto budi v noci...Som citala, ze deti, kt. cez den malo papaju si to v noci vyzaduju..

My mame:

7.00 umele mlieko 210 ml.
9.30-10.00 ...pribinacik alebo jogurt
12.00 obed
14.30-15.00 vyziva, ovocie
17.30-18.00 chlieb s maslom, syrom alebo sunkou, alebo prazenica, alebo krupicka
20.00 - 210ml. UM a trosku kase do toho...

Ma pestru a vydatnú stravu cez den, tak sa mi v noci nebudi na papanie.

ka3n
9. nov 2009

A medzi tým, este papáme keksíky, bebe brumíka, piskotky.

euffra
9. nov 2009

ahojte, vidim, ze rozoberate kolko deti papaju. moja nina do nedavna nejedla vobec nic, len som kojila, len minuly tyzden v pondelok zacala papat. su to zatial len male davky, no u nas obrovsky uspech. rano spapa stipku chleba, potom jej davam vyzivu s piskotkou, zje tak 20ml, na obed asi 3-5 lyzickiek zeleninky, popoludni tretinu jogurtu, medzitym sa snazim jej stale davat nieco do ruky, chrumky, piskot, jablcko, trosku pooblizuje obcas trosku odkusne.
no a samozrejme stale kojim.
a vobec sa nestresujem. takze ani vy sa nestresujte, deticky papaju kolko potrebuju, nesmieme ich nutit, oni nejlepsie vedia, kolko chcu a co potrebuju. 🙂

sjuzocka
9. nov 2009

ahojte, trochu ste ma ukludnili s tym ze vam nepapaju tak ako by ste si predstavovali, uz som myslela ze to len ja mam takeho prieberciveho nejedaka - prso-zavislaka 🙂 boze a uz by som ho veru aj odstavila, lebo co vystraja, tak au... kuse ma, driape, stipe, uz to vobec neni to babätko roztomilo prisate... ma zo mna zivy dudel, celu noc sa chce pripajat a pritom vela nepopije... neviem co s tym mam robit. Dokonca uz ani uspavanie mi nejde, kojim kojim zatinam pri tom zuby a ten krpec co si oci dovtedy zmolil zrazu ozije a zacne pochodovat po celom byte plny energie, vecer sa prehadzuje v posteli a hlada si miesto ako s prepacenim pes ked sa chce vy... 🙂)) normalne aj tristvrte hodinu trva kym konecne zaspi... aj rezim si meni ako sa mu chce :( si pripadam obcas ze som ako matka zlyhala a nic mi nevychadza :(

vejinka
9. nov 2009

sjuz a ja ze som sama 😀 ani teraz nespi cicky prazdne a dieta nexce spat..slak ma trafi

vejinka
9. nov 2009

tato ho ma na rukach a uz straca nervy 😅

vejinka
9. nov 2009

hodila som nejake fotky na FB ak xcete tak kuk...dnes sme sa museli ostrihat a vysledok posudte same 😉

sjuzocka
9. nov 2009

vejinka, to co si popisovala s tym kojenim, to presne aj my. a radsej uz ani necitam tie clanky o vyzive ze co by uz po roku mal vsetko papat lebo mam z toho depky :D
no teraz krpca skusa uspat manzel ale tipujem ze za chvilu uz budem pocut Zuzkaaa, pod ho uspaaat, mna nechceee

vejinka
9. nov 2009

sjuz heheh to je presne teraz u nas...uz vidim ze zachvilku doleti muz ze daj mu ciciku lebo mne vsetky chlpy vytrhal cez pyzamo 😀 😀

vejinka
9. nov 2009

sjuz waw ty cakas druhe babo??? gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem trufas si ked tak moc kojis ako ja..ja si netrufam az ked dam do poriadku zuby a kojenie

vejinka
9. nov 2009

stale ho pocujem...takze nespi..a uz je aj zachripnuty...no krasa zajtra davam calciovy sirup

sjuzocka
9. nov 2009

veji, tak ja som dufala ze mu tehotenske mlieko prestane chutit lebo vraj sa to stava, ale zatial sa tak netvari :D este ani poriadne neviem ze som tehu, teda, zatial klop klop nemam ziadne priznaky okrem pozitivnych testov :D - a nemuseli by ani prist :D - pri matiasovi som cely prvy trimester pregrcala :( ved este kopec casu kym pride druhe na svet, nejak sa to utrasie, bude sranda :P uz sa mi podarilo maleho naucit aj na UM len sa mi casto nechce to zarabat a radsej dam cicku... 🙂)