Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

kamilka12
5. feb 2010

estell - on si moc nedá pozriet...horné očné ešte vonku nemá a ani zadné stoličky..takže možno mu aj idú...tie očné sú ešte tak 1 mm od prerezania sa, tak fakt neviem 😕 Ale hrooooozne zle v noci teraz spí...len plače a plače a metá sa celý po posteli...som fakt mala chvílu pocit, akoby bol v kŕči alebo čo...a najhoršie je, že ked ho chceme pohladkať alebo "poťapkať" po plienke aby spinkal ďalej, začne plakať ešte viac, a odsacuje nám od seba ruky..nechce aby sme ho ani hladkali 😖 ...Hrozné stavy má teraz v noci.. 😔

kamilka12
5. feb 2010

Baby, všade si čítam, vraj okolo 2 rokov je čas, aby dieťa vedelo pochopiť, že sa treba pýtať na záchod a aby vedelo aj ovládať svoj močový mechúr, takže do leta času dooooosť 😉 🙂

estella
5. feb 2010

win tak to som teraz rada ze moja svokra sa o nas vooooobec nezaujima...lebo keby mi do toho zacala kecat tak by nase vstahy boli este horsie ako su ak sa to vobec este da..... 😀 😀

kamil chudatko no musia to byt tie zuby a preto je aj taky zlostny....asi to musite len vydrzat aj ked ste z toho urcite poriadne unaveni....a ako sa sprava cez den?

winona24
autor
5. feb 2010

kamil aj ja som to čítala.....a tak isto hodlám na jar a v lete na tom zapracovať...ale moja vševedúca svokra ma furt s tým vytáča......

winona24
autor
5. feb 2010

estell mne moja svokra kecá do všetkého...minule som dostala pocung,že míňam veľa jari na riad....no to ma už dosrala načisto....takže ešte jedna pripomienka a už jej poviem,že si proste neželám ,aby sa starala do toho do čoho nemá..... 🙄 🙄

kamilka12
5. feb 2010

cez deň je celkom v poho...sem tam mu tečie soplík (iba z jednej dierky) ale veľmi málo...až k večeru má teplotu a potom v noci...už som si myslela, či nemá znova tie ušká zapálené ako už raz mal a ani sme to netušili....ale to by mal asi vysokú teplotu aj cez deň.. 😕

kamilka12
5. feb 2010

win - som sa na tej jari nasmiala 😀 ...fakt sa "trochu dosť" stará ..

estella
5. feb 2010

win no tak to je vrchol teda..... 😀 😀 😀 a to ako na to prisla...?

kamil a skusila si mu stlacit usko ked to je ono bude ti pri tom plakat velmi aspon mne doktorka povedala ze to ma tak skusat lebo ked je zapalene usko tak uz len dotyk starsne boli....

kamilka12
5. feb 2010

čo plánujete na Valentína? 🙂 ja som dala spraviť šálku s fotkou....som zvedavá 🙂 ako to bude vyzerať ked mi to príde 😵

http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/v...

kamilka12
5. feb 2010

estell - hej, skúšala som...a nereagoval. ..ale to moje "stlačenie" bolo také, že "aby ho to len nebolelo" 😅 ..sa bojím nejak silnejšie stlačiť...ale myslím, že by reagoval na akýkolvek stisk pri ušku keby ho bolí..a nič..

winona24
autor
5. feb 2010

estell ako na to prišla je dlhá story..... 😀 😀 to je v podstate jedno.....ona jednoducho má pocit,že za to,že to bol kedysi jej byt si môže k nám chodiť ako domov a starať sa do všetkého...neviem či aj Vám keď prídu svokry ,tak si v pohode vlezú do chladničky,kuchynskej linky a podobne.....ja to mám stále.....ako doma.....nehovoriac o tom,že má kľúče a príde si kedy sa jej zachce....ale je to moja chyba....už na začiatku som jej mala jasne dať najavo,že sa mi to nepáči a stanoviť pravidlá.... ☹

estella
5. feb 2010

kamil tak to uska nebudu to by ho uz bolelo pri akomkolvek stlaceni... 😨

ja nejako Valentina neriesim..od manzela ako vzdy nedostanem nic..on ma vzdy prekvapi tym ze ma zasa nicim neprekvapil.... 😕 ...a takto to mam aj na Vianoce..ale uz som si zvykla... 🙂 🙂 🙂

winona24
autor
5. feb 2010

kamil keď mám pravdu povedať...Valentína vôbec neriešim......

kamilka12
5. feb 2010

pred rokom som tiež Valentína neriešila...a keby na FB sa nepridám ku skupine bess.sk, tak ma tiež nenapadne niečo riešiť ani tento rok 😀 ... Tak šálku som už ale objednala..tak dúfam, že si aj Juro spomenie..

estella
5. feb 2010

my pojdeme niekam na vecer ale aj z detickami takze ziadna romantika ale aspon trosku zmena.... 🙂 🙂

annie13
5. feb 2010

ahojte
niekde som citala ze tehotne v poslednom obdobi pred porodom maju divne sny tak mne to dnes v noci sedelo, strasne
snivalo sa mi ze ocina mojho zabil kôň, zobudila som sa prestrašena, bola som sa napiť, Branko preliezol k nam do posteli bolo 3,45, a zase hnusny sen, Branko sa utopil v potoku, lenze tak zive, ze som vyletela do rovnych noh a plakala, zobudila som aj Branka, tak bol od 6,30 hore co zvykne uz potiahnut do 07,45
taraz spinka od 10,30, mna od rana kvoli tej noci alebo ja neviem drzi taka nervozita ze neviem co zo sebou, strasne je mi nanic
fakt sa zacinam bat ci to budem zvladat a ako to budem zvladat, Branko je ako zive striebro

nocnik:zatial neriesime
Valentin: neriesim, ale kupim mu boxerky so srdieckami a merci to ma rad, malemu daku sladkost srdieckovu a ci ja nieco dostanem to ani srnky netusim ale predpokladam ze budem prekvapena ako estell

winona24
autor
5. feb 2010

annie..... 😅 😅 to je asi normálne ... blíži sa Ti termín....tak sa to na Teba valí..... neboj nič....zvládneš to.....zvládlo to kopec iných žien,zvládneš to aj ty......žiadna panika.....a veď mamina Ti pomôže ....či??? 😉 😉

silwietta
5. feb 2010

ahojte, bola som dnes na tehotenskych odberoch a tam ma vytocili ze uz to ani nejdem pisat lebo ma od hnevu porazi...

silwietta
5. feb 2010

nocnik: davam ho kazde rano a na 98% sa vykaka a obcas aj vycika.... obcas vecer ked zbada nocnik pred kupanim tak si chce ist sadnut ale az vcera sa tam vycikal, tak sme mu tlieskali o zivot...

silwietta
5. feb 2010

valentin: ja musim nieco objednat lebo sama sa nikam nedostanem a ked pojdem s manzelom, tak to nebude prekvapko... co by ale asi nebolo na skodu, lebo ak sa mu nepripomeniem tak budem prekvapena ako estell... a ak mi kupi darcek tak to na 90% bude rafaello, to mi kupuje stale ked nevie co, teda takmer vzdy 😝

miriam24
5. feb 2010

Ahojte .. tak u nas na valentin oslavuje uz 29 rokov kedze nasi maju vyrocie svadby .. len vtedy sa to este neoslavovalo .. len zo zaciatku mali nasi nervy na to ze ked chceli ist na veceru tak restauracie boli plne `zamilovanych` tinedzerov takze mali problem vobec najst volny stol .. takze teraz to riesia rezervackou .. my tiez pojdeme (mozno) niekam na skorsiu veceru ... a tiez svagrina ma narodeniny takze vecer este zbehneme ja k nej gratulovat

kamilka .. a ktoru tu salku si presne objednala? mne sa paci ta na ktorej sa objavi fotka az ked nalejes do nej nieco teple 😉

annie13
5. feb 2010

win aj mne sa zda ze to rychlo ubehlo, len teraz sa to uz neskutocne vlecie
no uz budeme sami 30 km od nasich cca takze velmi ani nie, nevedia to stale rozchodit ze budeme sami, obvinuju nasi svokrovcov ze to spravili naschval, ze ziarlili a tak, povedali mi ze ich noha v tom byte v zivote nebude kedze byt je svokrovcov skoda reci

annie13
5. feb 2010

nasi maju v sobotu vyrocie 28 rokov
ja som im kupila tie hrnceky co pise Miriam na Vianoce

johnie
5. feb 2010

ahojte
1 hrnček šošovice, 2 hrnčeky na drobno nakrájaných zemiakov, 2 pol. lyžice bieleho jogurtu
Asi pol hodiny napučanú šošovicu zlejeme z vody. Zmiešame ju so zemiakmi a necháme variť asi 20 minút. Potom odstavíme a vmiešame do nej jogurt a necháme ešte asi 2 minúty prevrieť.
super polievocka.. mala pytala duplu > aj nam dospelakom chutila ;)

evitkamalicka
5. feb 2010

aj nasi dostali tie hrnceky na vianoce 😅

johnie
5. feb 2010

troska mimo temy som.. ale chcela som sa s vami podelit 😀

winona24
autor
5. feb 2010

johnie super...kujeeeem...vyskúšam 🙂 😉

rony253
5. feb 2010

ahojte, tak moje dieta bolo o siestej hore dala som jej mlieko a spinkala este od pol osmej. Myslíte ze spi?????????????????? ani nahodou vala sa tu po zemi s jej dekou a cumlom v ustach, ma zapnute nemecký program s rozpravkami, aby nezabudla pocuvat nemcinu. Uz som si myslela, ze pojde o pol jedenastej a je skoro jedna.

goga03
5. feb 2010

johnie vyskusame

k nocniku - tiez si myslim, ze maju cas.oliver bol presne taky ako pisala estella a eweny, tiez sa vzpieral (pritom predtym pekne kakal do nocnika). tak som ho nenutila a nocnik nechala stale na tom istom mieste v kupelni. tak po mesiaci som to skusila zase a ked sa vzpieral, tak som to nesilila. no a potom z jedneho dna z nicoho nic tam prisiel a sadol si nan (v plienke) a odvtedy do neho cika aj kaka. ale pytat sa nepyta.to budem riesit az v lete,ked bude teplo. a aj tak ked sa narodi malinka, tak by som nato nemala cas, mysliet nato, ze kazdu hodinu ho tam mam posadit.

win - ta svokra a jar, to je sila 😀

annie - mam presne to iste.dnes som sa v noci zobudila nato ze placem.sa mi snivalo, ze ma moja babka( uz je mrtva) nespoznala, ked som za nou prisla.

rony253
5. feb 2010

Sara teraz zjedla hraskovu polievku s haluskami, do toho som jej dala kuracie mäsko a moja teta jej tam hodila este malinke kusky chlebika, ste to mali videt len usta otvarala. a to okolo jedenastej zjedla plný tanier spiraliek a kolienok ona tie cestoviny je ako chipsy, ale lepsie ako cokoladu, o pol dvanastej co som si myslela ze pojde spat vypila mlieko 90 ml a za tým polievku asi 250 ml. No a nespi este stale. este som sa dnes nedostala ani do sprchy, lebo sme sa len hrali, ona mi priakye kde si mam sadnut a co sa s nou mam hrat a esteju aj bozkavat musim kde mi ukaze 😀 aj body si uz rotiahla, lebo mi stale ukazuje pupok a ja jej tam mam dat pusu a ma na brusku bibi, lebo predvcerom behala s perom a tak sa hodila na gauc a skoro si prepichla brucho perom. Som mala soky neuveritelne, odteraz nedostava zeadne pero alebo ceruzku.