Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

estella
5. feb 2010

johni polievocka zne dobre musim vyskusat.. 😉

baby tie zle sny vam nezavidim..ja ked mam zly sen tk som cley den z toho zle naladena... 😖

rony teeeda Sara toho poje tusim viac ako Maxim a to si myslim ze aky je on jedak...teraz ako mu ide spodny ocny zub strasne malo jedava stale kruti hlavou ze nechce...ale nenutim ho ved on si to doebehne ked bude zub vonku.... 🙂

este je hore lebo rano spal do pol desietj tak mu musim posunut aj poobednajsi spanok lebo o pol jednej by mi urcite nezaspal...

vejinka
5. feb 2010

ahojte ja som sa dnes zasa pochytila zo svokrou...ja uz nevladzem rano mi bolo tak strasne zle..ako kutac som hned voalla na telefon svokrovi nech pride pre maleho dole lebo by som sa s nim zabila na schodoch a hned dobehla svokra ze mi uprace a tak...joj take nervy som chytila co sa stara?? potom som ju vyhnala a aj ja som sla dole...tak mi bolo este horsie lebo som zacitila volaco kuchytila..a smrdelo mi to...tak som si tam lahla na gauc zakryla ma a prosila som ju nech nakrmi Erika nakrmila ho a potom dosiel svokor a zobral ho do izby..a potom sa to zacalo ja som vravela ze xce prist svagor mi pogratulovat a aj erikovi a ze nevladzem ze ma mrzi ze som vcera do telefonu povedala ze najblizzsich 6 tyzdnov tu nexcem nikoho..ale nemyslela som to tak ako to zo mna vcera vyletelo...no a do toho azcala svokra ze niesom v stve prijimat navstevy a ze ona sa nebude snazit..a ze nepohne ani prstom ze su to moje navtevy a ze si nepraje aby tu niekto chodil..no koniec povedali sme si navzajom stasne vela zlych veci...a ja som vybehla hore a hned som volala mojej mame ze svokra mi zakazuje navstevy a aj rodinu..potom sme sa v klude este raz porozpravali..so svokrou aj ked ja som bola nasrata jak delo na nu..a potom sme sa dohodli ze teda navstevy mozem mavat ale len hore....takze ked pride mama alebo hoc kto ani ju dole nepozdravi a hned pojdu hore a basta mozno sa uvedomi..ale ja jej toto nikdy neodpustim ze mi akurat v tom najhorsom stave musela taketo nieco povedat..do kelu keby sme mali kde byvat este dnes by som sa odstahovala 😔 no takze ohen na streche zazehnany ale rana v srdci zostane do konca zivota..a povedala som ze sa do nas furt srata a ze si to nenecham ...a ona potom spustila rev..a ja som buchla dverami--ach jo tie svorky 😖

winona24
autor
5. feb 2010

veji veji.......radšej nič nepíšem

natasa8
5. feb 2010

ahojte 🙂

veji ... no mate to tazke, mne by moja svokra tiez liezla horzne na nervy, kebyze s nou byvam. No ale podla toho co pises ma asi velku snahu pomahat ti, len to fakt prehana 😒 Ale ak budes mat naozaj tie dvojicky, tak pomoc svokrovcov urcite ocenis... 😉

rony... ani nevies ako ti zavidim ze sarke tak chuti. My mame momentalne hrooozny problem z jedlom, ja uz neviem co jej mam varit, nic nechce ☹ Ale vcera som ju vazila, a uz ma 10kg, tak pravdepodobne jej staci aj to malo co zje 😒

natasa8
5. feb 2010

my sme mali tiez dnes sosovicovu polievku - este pred mesiacom ju mala zboznovala.

no ale dnes to jedenie vyzeralo tak, ze sa rukami snazila z polievky vyberat sosovicu, dala si do pusy, pocmulala, vyplula nazad do ruky a potom sa snazila dat do ust mne 😠 Odo mna nevzala ani jendu lyzicu, len sama si dala do pusy asi 3 polovyliate lyzicky 😠

a ryzu minule jedla tak, ze jednou rukou zobrala z taniera zrnko ryze, polozila si ho na svoje vycnievajuce brusko a druhou rukou si potom to zrnko ryze z bruska zobrala a polozila do pusy ..... Mozno super cvicenie na jemnu motoriku, ale mna pri krmeni triafa slak 😠 😠

timotej
5. feb 2010

veji najlepšie keby si mala hore aj kuchynu tak by si sa dolu nemusela ani ukázať. My máme našťastie všetko zvlášť od našich takže nebola ešte žiadna hádka čo si minieme to si zaplatíme a basta.
Náš fešák zaspal večer o 20.15 a spal tuším do 4 rána a potom asi 1,5 hod. vymýšlal a nechcel spať až okolo 5.30 zaspal a spal do 8.30 takže noc naprd.

natasa8
5. feb 2010

timotej.. nam sa to tiez obcas stane, ze sa zobudi takto nadranom a potom jej dlho trva kym znovu zaspi 😒

estella
5. feb 2010

veji no nie je ti co zavidiet....ale ako pise natasa budes potrebovat pomoc pri dvojickach a kedze byvas so svokrovcami asi to bude vacsinou svokra kto bude po ruke....a este tu bude aj Erik vo veku ked sa mu bude treba dost venovat takze zasa len bude potrebna pomoc...ale urcite to dobre zvladnete len to bude narocne ale o to bude krajsie sa pozerat na to napredovanie... 🙂 🙂 🙂 🙂

terezicka
5. feb 2010

Ahojte 🙂
My sme dnes zas bez ocka, síce má dovolenku celý týždeň, ale od utoroka v podstate ani s nami poriadne nebol. V utorok si vybavoval dr a od stredy je furt v škole a ešte aj v Blave bol v stredu pre moju sestru a maminu. A to aj zajtra ide ráno do školy, ale snáď sa na obed vráti. Zajtra sme pozvali našich na večeru, dneska idem upiecť koláč, 1x idem robiť punčové rezy tak snáď to dobre dopadne. A zajtra večeru pre všetkých 😝 Len neviem komu sa bude chcieť ísť čistiť zemiaky pre 10ľudí 😅 Asi pošlem Mareka 😀

Nataša inak Lucke sa trochu, teda pre nás dosť výrazne ovplyvnila chuť do jedla. V porovnaní s tým čo zjedla ešte pred mesiacm, tak teraz toho poje dosť veľa. Jej sa to zmenilo nejako po tom očkovaní čo sme mali posledné...

A nočník? No Lucka sa doň vyciká keď ja trafím správny čas, väčšinou ju dávam vtedy keď vypije celú fľašku vody alebo keď si myslím že by mohla cikať. Vykakala sa asi 3x do neho ale samozrejme len náhodou, aj dnes sa vykakala ale potom chcela rukami chytať tie svoje bobky 😀 Nesúrim to, má to čas, verím však tomu že v lete sa mi jo podarí odnaučiť od plienok a pekne sa pýtať

terezicka
5. feb 2010

Veji nezvádiím ani ja, u nás je teraz kľudné obdobie, svokra nestarie ale aspoň nepovie nahlas. Minule som bola prekvapená lebo neokomentovala ani to, že nedávam Lucke pančušky na dnuka...Len sa spýtala či jej dávam, ja vravím že nie, lebo na dnuka netreba a zostala ticho...
Ale pomoc určite budeš potrebovať, no skúste s mužom porozmýšľať nad kuchyňou vlastnou, nedá sa to tam hore nejako vyriešiť? Ver tomu že aj toto by pomohlo aspoň trochu...Ale spraviť prípadne ešte nejakú nadstvabu, síce ale neviem aký veľký je váš doma teraz. Ale aj tak by bolo najlepšie samostatné bývanie...

johnie
5. feb 2010

veji a ked som ti minule hovorila .. tak si povedala ze to je o kompromisoch - tiez radsej nic nenapisem viac aby nebolo zle

miriam24
5. feb 2010

No Martin mi konecne zaspal .. teda svokrovi sa ho podarilo uspat .. naucil si tak ze spolu pozeraju pesnicky a tam mu skoro vzdy zaspi .. len som zvedava ze dokedy bude zasa vecer vystrajat

inak peciem jeden kolac,vyzera byt velmi dobry len robih ho prvy raz .. ked bude mat uspech tak hodim recept .. vola sa Stavnaty zakusok so smotanou 😉

Veji ... a neurazila sa svokra ked ti chcela pomoct upratat? len podla toho co si pisala na zaciatku ze ti bolo zle a ze ti chcela pomoct upratat .... kazdopadne ak mate spolu byvat tak si musite najst nejaku strednu cestu ako spolu vychadzat .. lebo inak to nebude robit dobrotu

kamilka12
5. feb 2010

mirka - aj mne sa páči tá šálka, kde sa ukáže obrázok až ked je v nej niečo teplé, ale objednala som tú (asi sklenenú), lebo Juraj si ju určite do roboty zoberie a tam pije kávu ráno a na obed...a ako ho poznám bude ju chcieť vystavovať stále 😀 Bude to viac menej darček od Martina, lebo tam bude jeho fotka a vzadu napísané "ocinkovi z lásky"...takéto somarinky sa jemu páčia 😀

veji - ked píšeš o tvojej svokre akoby som čítala o dvoch rôznych osobách...na jednej strane ako med - chce ti pomôcť, na druhej strane ti všetko sťažuje.. 😒

kamilka12
5. feb 2010

myslela som, že som objednala tú druhú - skelnennú, kde je obrázok stále 🙂 ...som to napísala ako hotentot 😀

Brokolicová polievka sa mi podarila...a dala som tam aj syrokrém..podľa receptu na MMB 😉

felixko
5. feb 2010

kamil ja dávam mlieko a ak mám tak aj smotanu, dávaš aj zeleninový bujón?

veji ťažko ti radiť, keď nie sme v tvojej situácii. snaž sa riešiť seba a svoje deti a netrýzni sa myšlienkami, čo keby..prečo je svokra taká, alebo onaká..rob si veci po svojom bez toho, aby si vnútorne bojovala s tým, čo povie na to svokra. mne to osobne pomáha, od jedného momentu sa nezamýšľam nad tým, čo povedia druhí na moje konanie, nech si hovoria čo chcú, ja rozhodujem o svojom živote

annie13
5. feb 2010

Veji to mas fakt tazke, no ja by som nezniesla spolocnu kuchynu, co by sme byvali v podnajme, my sme aj tu mali aj vchod vlastny, wcko, kuchynu skratka cele byvanie s nasimi sme sa nestretli aj tyzden ked sme nechceli
pomoc vsak budes potrebovat
ja cakam len jedno a uz budeme asi prec ked sa narodi a uz teraz mi je od strachu zle ako to prezijem

krasne obkladacky sme kupili kolo linky do kuchyni, tie dekoracne, je tam krcah, kolac a tak ten dekor v strede linky to bude, juj tak sa tesim na novu kuchynu

miriam24
5. feb 2010

anie .. tiez budeme mat vlastny byt na poschodi .. len vchod bude spolocny .. co sme uz tiez hovorili ze keby bolo keby tak by sme si spravili aj vlastny vchod .. no ale so svokrom sa da .. len ide o tom ze ked budem cakat nejaku navsteu tak aby som letela dolu skontrolovat v akom stave jechodba kedze svokrova priatelka si mysli ze staci uprata raz za tyzden 😒 .. inak su v pohode .. len mame evidentne ine nazory na upratovanie

no a prave som ochutnala kolacik co som dnes robila .. je mnaaaaam ... tu je recept:

Stavnaty zakusok so smotanou:

3 vajcia
200ml oleja
200g polohrubej muky
150g praskoveho cukru
1 kypriaci prasok
50g kakaa
1l mlieka
2 balicky zlateho klasu (ja som nemala tak som dala 2 obycajne vanilkove pudingy)
500 ml smotany
80g cukru

Vajcia vymiesame s cukrom,postupne pridavame muku s praskom do peciva a kakao. Z mlieka a pudingovych praskov uvarime kasu a vlaznu ju vmiesame do kakaoveho cesta.
Cesto rozotrieme na vymasteny a mukou posypany plech strednej velkosti. Dame ho do rury vyhriatej na 100 stupnov a pomaly pecieme asi hodinu pri cca 120 stupnoch.
nechame vychladnut a navrch rozotrieme smotanu vymiesanu s praskovym cukrom a dame do chladnicky stuhnut .. ja som dala navrch este aj tie faremne cukriky na zdobenie,keby som nemala tak dam trosku granka na ozdobu ..

je naozaj vyborny 🙂

vejinka
5. feb 2010

dakujem dievcata uz ma to preslo..ale musela som to zo seba dostat lebo takto ma uz davno nenapalila..ja viem ze ju bduem potrebovat a moc...ale ja som teraz taka kopka hormonov ktorej vsetko vadi 😔

luciankasebastianko
5. feb 2010

ahojte veji spolužitie so svokrovcami je fakt ťažké a naozaj teraz do takého 12 tt som bola aj ja uzlíček hormonov 😀 predychavať, predychavať a tešiť sa stoho že ti bude mať kto pomocť s dvojičkami 😉
inak tehulky ja stále rozmyšlam ako to zvládate 😅 myslím si že každá pomoc dobrá 😕 čo já sa najedujem s malym 😲 bože a taky je tažky a len ruky otrča 😠 a roboty vyše hlavy ale možno to je preto že muž chodí s práce až okolo 21:00 a ja pri malom nič moc nestihnem ,ale svokra ho občas zoberie tak sa nahánam jak blázon žehlím ,,dlážky umyvam ...................

winona24
autor
5. feb 2010

veji nejako mi tu uniká Tvoja mama....promiň...ale bývate v jednom meste a ty stále spomínaš len to ako budeš potrebovať svokru....hmmm...fasa.....

winona24
autor
5. feb 2010

pekný večer a dobrú noc Vám prajeme s Natálkou..... 😉 😉 😔 😔

perlab
5. feb 2010

ahojky babulky .... a tiež dobrú nocku prajeme :D

dnes sme mali prvý karneval, kuk
http://www.facebook.com/home.php?ref=home#!/alb...

bolo supeeeeer .... tiger skrotol a premenil sa na krásnu vílu ...
prišli sme síce ako popoluška, pol hodinu pred koncom, lebo princezná neskoro popolodní zaspala, ale stálo to za to .. a predĺžilo sa to o hodinu dlhšie .... tak sme sa nakoniec aj vyjašili
pá a krásny víkend ... vysaňujte saaaaa :DDDD

buksy
5. feb 2010

ahojte pekny vecer prajeme...

miri ten zakusok je dobry ja som ho uz raz robila ... mam ho v knihe recepty zo zivota... je fakt mnam... 🙂

buksy
5. feb 2010

tak vam prajem dobru noc ja idem piect dalsiu tortu... 🙂

luciankasebastianko
6. feb 2010

ahojte babenky dnes ideme na ples malého nechám svokre som zvedavá ešte tam nespal , 😝 ale je to len 350 m od nás aj od kulturáku 😀 tak sa teším 😵 konečne sa možem nahodiť 😀 ani nevarím 😅 maly ma prsia s ryžou a my si dáme pizzu ved sa musím šetriť na večer 😀 😀 😀

felixko
6. feb 2010

ahojte,
my sme včera skoro skončili na pohotovosti, Ninka sa vyštverala na nočný stolík, odtiaľ zletela a rozbila si pery o zúbky. krvi všade ako na zabíjačke, bola som navyše sama doma, našťastie sa krvácanie rýchlo zastavilo. rozbila si pery aj z vnútornej strany aj z vonkajšej. aj vaše decká sa všade štverajú? ja už neviem, ako jej mám zakázať, aby neliezla na stoličky, lavicu, noč.stolíky... ☹

annie aj my máme teraz ten kuch.obklad s motívom krčahu, koláča..je taký bledučko-hnedý? a kuchynku budete do akej farby ladiť? ja som pôvodne chcela buk-vanilka, ale muž ma nahovára na niečo odvážnejšie oranžová, alebo zelena.

luci ja som od malej ešte na noc nebola, ale fajn, že kulturák je blízko, aspoň nemusíš mať strach, keby sa malý náhodou zobudil a hľadal ťa. prespinká celú noc?

winona24
autor
6. feb 2010

ahojte...pekný deň....

felixko malá sa síce neštverá všade,ale pery sme mali rozbité už dva krát.....raz spodnú a raz vrchnú...našťastie to nebolo také strašné......ale plakala som s ňou.... ☹ ☹ za pár hodín odpuchlo a bolo OK...

claudinka
6. feb 2010

aj my sa komplet vsade stverame.. aj sme parkrat dost skaredo padli, ale nam sa podari najcastejsie na hlavu 😖

ka3n
6. feb 2010

ahojte..veji, tak s tou svokrou to mas veru tazsie ako ja..ale hlavne klud pre to babo, alebo babatko v brusku..nenervuj sa a trosku ju ignoruj..tak to robim aj ja s tou mojou, lebo ona sa stara aj ked niekam ideme, furt sa pyta tak zase..akokeby sme jej cely nas harmonogram denny musili vraviel....a ked prideme uz nam bezi otvarat akokeby sme ani kluce nemali...no na druhej strane jej krivdim, lebo velmi rada maleho povaruje..

My sme dnes dosli od nasich, lebo sme chceli vcer avecer, ale nedostali sme sa domov, lebo boli zafukane cesty 🙂 a maly bol dva dni ako cert, lebo cez den spal polhodku a v noci az o 23 chodil..takze som hodna na psychiatriu...

Teraz mi zaspal o 11.15..dost skoro ako inokedy, lebo uz bol total unaveny a zly...ale aspon pojde vecer skor.ked sa zobudi pojdeme k nam do KD na miestnu zabijacku 🙂))

No a valentin..tak som povedala M. ze ho pozyvam do TT do maxu v nedelu na pizzu a aj s malym, nech sa tam zahraje..no taka zmena trosku..ale M. povedal, ze pojdeme mozno aj do NR k hofferovi, c iako sa to vola..vraj tam je pekne..