Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

annie13
13. mar 2010

ja som robila masko v paci ako to my volame, den predtym si nalozim, grilovacie korenie, horcica a tak, mame to radi s kasou a uhorkou
MM isiel s malym do bytu poumyvat podlahy, uz finišujeme, tak mam oddych ale miesto toho upratujem
dneska by bol pekny datum na porod, manzel je tiez 13teho ale jula, maly je 4.9 takze sucet teiz 13 a 13.3.2010 by bolo pekne, ale male nedava ziadne signaly ze by sa chystalo
potesil ma pohlad na ucet, najprv vydesil ale potom som zistili ze za februar mam narok na matersku len alikvotnu cast cize len 20 dni takze preto nizsia suma
tak ma v mojej robote nesklamali ratali mi z vyssieho vymeriavacieho zakladu tak ako mi aj slubili po ziskani titulu atd aj ked v praci som ho uz nestihla vyuzit
ale vyssia sumicka teraz po prerabke bytu na ucte potesi + za tento mesiac dostanem este aj cely RP na Branka k materskej takze som prachacka
a este vcera kukam na ucte + 66 eur neslo mi do hlavy co to, a to stavebne sporenie co mam tak mi poslali statnu premiu tak teraz som prachata
malemu som objednala adidasku v ramci oslavy
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8073412

silwietta
13. mar 2010

annie to celkom potesi tolko chechtakov zrazu na ucte 😉

silwietta
13. mar 2010

ja si musim spravit danove priznanie a tak strasne sa mi do toho nechce, ale tie peniazky prepadnut nenecham....

ka3n
13. mar 2010

awojte..anicka a to si mu objednala velkost 86? lebo ja mam z MMB dve adidasky a jednu velkost 92 ta je malemu uz akurat a jednu 98 ta bude tak na leto...nebude mu to malicke..myslim, ze Branko je väčší chlapisko.

annie13
13. mar 2010

my mem pumu 92ku a nike 86 a obe su mu velke
riadila som sa rozmermi nohavice stale nosime 80ky takze mu to iste bude

felixko
13. mar 2010

natasa aj ja som myslela, ze hani myslela rum v prvom momente 😀

ja som práve spravila citrónovú bábovku, nevedela som, čo piecť, tak uvidíme, ako bude chutiť.

dnes som malej znovu zajednala už tretie topánky cez MMB: bude mať k sukienke:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7629690

felixko
13. mar 2010

bábovka je fantastická, tu je recept:

Suroviny:

6 vajec
200g práškového cukru
2 vanilínové cukry
40 g zlatého klasu
70 g masla
citrónová kôra
citrónová šťava
2 lyžičky kypriaceho prášku do pečiva

Pracovný postup:

Maslo vymiešame spolu s práškovým cukrom a so žĺtkami.
Pridáme vanilkový cukor, nastrúhanú citrónovú kôru, polohrubú múku, citrónovú šťavu /ja som dala šťavu z 1 a pol citróna/, kypriaci prášok do pečiva, zlatý klas a vyšľaháme tuhý sneh z bielkov. Zapracujeme do cesta.

Cesto dáme do vymastenej strúhankou vysypanej formy a upečieme.

claudinka
13. mar 2010

jaaaj baby ja som vcera robila prvykrat tortu.. a tato sa mi zdala super a lahka 😀 no ale ani zdaleka nevyzera tak super, ako na obrazku, ale zato chutovo je super 🙂 som evitkumalicku otravovala furt, lebo viem, ze vie piect torty 😀

claudinka
13. mar 2010
evitkamalicka
13. mar 2010

claudi tak ako dopadla torta?

luciankasebastianko
13. mar 2010

ahojte felixo a kolko tej muky ? 😕

evitkamalicka
14. mar 2010

ahojky....ako vikendujete?

my sa poobede chystame do Nitry do Mlynov, kuknut nejaku vybavicku

claudinka
14. mar 2010

bola jedla evit 😀 ale asi som urobila viac chyb.. mrknes na recept a povies, ci nam neni nieco zle napisane? 🙂 lebo som to mala asi o polovicu mensiu 😀 ale zevraj mam aj vacsiu formu, ze to preto..

evitkamalicka
14. mar 2010

claudi podla mna to bude iba tou formou, postup je dobry

rony253
14. mar 2010

ahojte, ide vas docitat, len mam problem este stale ten isty. Sara mi nedovoli ostrihat jej nechty na nohach, len cuka a cuka a reve jak najata, teraz sme mali vystupenie ako v divadle, uz som nervy rusila. Neviete mi poradit co ma do zadku robit, uz som z toho fakt znicena, ruky mi pekne da, ale nohy ani nahodou, skusala som vselijake metody a nic nezabera potom chce ona noznice a ked jej endam tka reve jak nenormalna, mam dvoje tak som jej jedne dala a ja druhe ale nedovli mi aby som sa jej nohy dotkla, niekedy sa mi pdari jej v spanku pomalicky po jednom nechtiku strihat, ale uz na to nemam nervy.

miriam24
14. mar 2010

Ahojte .. ja nejak nic posledne dni nestiham :-/ ... muz nam doniesol domov chorobu tak ledva zijem a Martin ani nehovorim ☹ chuda ma strasnu nadchu a este k tomu vcera zacal aj kaslat .. chuda .. noc bola hrozna kedze ledva dychal a stale kaslal ☹

rony .. ja tiez nechtiky riesim v spanku .. inak len vynimocne si da odstrihnut nechty aj ked nespi

goga03
14. mar 2010

rony - my ich strihame tak, ze mu na notebooku pustime nejaku rozpravku bud bambulku alebo macka uska. to pozera ako zhypnotizovany a ostatne si nevsima. On telku casto nepozera, takze zatial to funguje, lebo je to pre neho nieco "ine"

miriam skore uzdravenie obom resp. vsetkym trom

tu nam v noci nasnezilo tolko snehu, co za celu zimu nam tolko naraz nenasnezilo. a to je polovica marca.Hlavne ze sa to topi, nechapem naco to snezilo vobec 😠

annie13
14. mar 2010

rony ja mam v mobile rozpravku garfielda, lahne si na postel, mobil do ruky pustime Garfielda a ja rychlo striham, vtedy ani nemykne nozkou tak stihnem v pohode ostrihat
nam tiez fajne pripadlo, vsetko biele
joj uz chcem rodit, chcem rybku nie barana a to je co chvila 😉
zvracanie polavilo ale nieje co tak aj preto, dufam ze to fakt nieje crevna chripka
MM a maly spia, ja som dovarila a relaxujem

ba80
14. mar 2010

cafte... no u nas teda rozpravky nezaberaju, ani spanok, ani nic... 😠 ☹

bubinko83
14. mar 2010

rony ani u nas nič nezaberalo na nechtiky.A potom zrazu stym prestal.A ja mu ukazujem aj ked si nechty striham ja a popri tom mu rozpravam ,že to neboli a tak.Ja si ho vždy dam v kupelni na kolena a nejak sa snim bavim ,niečim ho zabavim a rychlo ostriham nechtiky.Ale chapem ta ,aj my sme nechty strihali s obrovskym krikom a nič sa stym nedalo robit.Myslim že to trošku prejde časom aj same.Ako dlho ti to robi Sara?
Inak som sa ta chcela sptyat ako ti mala rozprava? Slovensky alebo nemecky? 😉

silwietta
14. mar 2010

naposledy nam zafungovalo na nechtiky na nohach ze sa Misko schovaval po kupani do osusky, manzel ho akoze hladal a ja som zatial cvakala....

bubinko83
14. mar 2010

fiha dneska to tu jak žije 😀 Co ste pospali? U nas je otras počasie.Fuj 😒

claudinka
14. mar 2010

fuka jak besne 😒

vejinka
14. mar 2010

ahojte baby potrebujem poradit maleho chceme premiestnit postupne na postel ..postel mame starsiu s doskou a matrac by sa kupil ale netusim aky je dobry pocula som ze najlepsie su pruzinove a tvrdsie co si myslite? a samozrejme ze zdravotny a na peniazoch nezalezi xcem pre maleho len to najlepsie ale zasa 200ecok sa mi zda moc za matrac 😅

ka3n
14. mar 2010

veji ahoj, aj nas Matusko uz spava na madraci normalnom kupili sme ho v TT v tempo-kondele /neviem ci maju pobocku aj niekde u vas/a je to pruzinovy a stal tusim cca 85 max. do 100 uz presne neviem..je to stredne tvrdy.
skúsim najst na nete.

vejinka
14. mar 2010

takze odporucas pruzinovy alebo tastickovy? je to cirka to iste len tastickovy ma pruzin v tastickach a ma ich viac

ka3n
14. mar 2010

no veji tak tomu sa ja nerozmiem, len nam tam povedali, ze pre decka kupuju ten (poslala som ti IP) a cena bola dobra tak sme ho kupili.

vejinka
14. mar 2010

len ten rozmer by nam nesedel 😔

vejinka
14. mar 2010

no nic musim hladat dalej ale aspomviem ze pruzinovy bdue urcite

evitkamalicka
15. mar 2010

dobre ranko prajeme