Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

slavica2
7. apr 2010

ahojte babeny, no ja som tu tal dlho nebola a teraz pozeram, kolko mame novych tehuliek 🙂 to je krasne.
Ako to zvladate maminky s takymu malymi certami?

ollako
7. apr 2010

slavica ahoj, tak tu istu itazku si kladiem aj ja, ale odpovedat na nu zatial nedokazem 😝

slavica2
7. apr 2010

jeej ollako aj ty 🙂 gratuluejm 🙂 ja poviem urpimne netrufam si 🙂

slavica2
7. apr 2010

k teme ocaky 🙂 uz mame vsetky 4 a Hanicka bola desna 🙂 ziadne ine zuby nas tak nenicili, davala som jej homeapatikum viburcol a ten jediny nachvilku zabral, ale uz su vonku, uz je lepsie 🙂

ollako
7. apr 2010

slavica dakujem...ja sa spolieham na rodinu, kedze mi ma kto pomoct, ma to dost ukludnuje, no aj tak ma niekedy prepadne panika...mozno z toho, ze moj muz si zrejme doma pracu nikdy nenajde a stale bude kamsi chodit, bud na tyzdovky, ale na mesiac a viac prec , toho sa desim, ze ako to bude v noci, ked muz nebude doma...toto ma vytaca, ze stat chce, aby sa ludia mnozili, ale viac prace nikde, no ako ma asi zena vychovavat deti sama, na to nemyslia, ved robit doma za almuznu nikdo nechce, alebo ak aj robi, tak uzivit este aj deti, tak to je problem...no ale to uz je od veci... 😝 😀

ollako
7. apr 2010

my mame vonky dva horne ocaky, a dva dolne na ceste, ale zatial sa to s nim da 😅 klop, klop

slavica2
7. apr 2010

tak to je super, ze mas taku rodinku 🙂 drzim palce, hlavne kludne tehulkovanie.
Hanca nasa sa stale rada nosti na rukach a toto si fakt neviem predstavit ten rev🙂, kebyze cakam babo a nmeozem ju nosit 🙂 ako to riesis?

evitkamalicka
7. apr 2010

ahoj kocky,
aj my uz konecne mame vsetky ocne a klud

ollako
7. apr 2010

ahojte slavica, neriesim to nosim ho , no co mam robit, snazim sa to obmadzovat, ale niekedy sa to proste neda, mame dom so schodami, tak ho este nenechavam sameho behat, hore vylezie, ale dole sa bojim , tak ho radsej odnesiem, lebo za ruku, len vymysla, a chce sa hrat, len nie zliezt dolu 😝
evit tak super , ze mate uz ocaky vonku, mne uz Petko haja, boli sme cele poobedie vonku , tak bol asi zmoreny 😅 , no a ja mam zase neuveritelny hlad

ollako
7. apr 2010

tak oprava, maly este nespi, uz na mna vykrikuje, som myslela , ze uz zahajal, asi si to rozmyslel 😒

luciankasebastianko
7. apr 2010

ahojte b abenky čítam že deturencom hodne idú očáky a my nič 😖 ani na dovču asi nepojdem dokial mu nevidú ved čo tam potom sním, alebo aj pakel sedatív pribalím 😒

momoyka
8. apr 2010

ahojte, aj my sa pridavame do klubu ocakov... 🙂

silwietta
8. apr 2010

u nas tiez ocaky este nehrozia... este cakame na jednu dolnu dvojku

silwietta
8. apr 2010

dufam, ze mu ocaky nepolezu ked sa vratim z porodnice

slavica2
8. apr 2010

tak nasa Hanicka pozeram, je ako maly zralok, ma uz 16 zubov, chbyju ju jej iba posledne stolicky, ale co zub to teploty a nervozita :(
Silwietka ako sa citis? ake je toto druhe tehu?

evitkamalicka
8. apr 2010

my mame 14 zubkov

silwietta
8. apr 2010

slavi citim sa fajn, na zaciatku som sice mala problemy s hematomom, ale nastastie sa rychlo vstrebal... teraz si ani velmi nestiham uvedomovat ze som tehotna, lebo maly si vyzaduje vela pozornosti... teraz cez sviatky ked bol doma manzel a nemusela som varit, lebo sme jedli u svokry, tak som si aj fajnovo oddychla, ale uz na mna zase zacina liezt unava 😎

silwietta
8. apr 2010

Misko ma 11 zubkov zatial... teda pri poslednom stekleni som ich tolko naratala, lebo ma do pusy nechce pustit

jana.hcsba
8. apr 2010

ahojte 😀
tak tu som nebola ani nepamatam !

ja Vas obdivujem, ze ste tu tolko - asi som nemozna, lebo nestiham. a ked pridem, tak len precitam, nech som aj v obraze a uz letiiiiiiiiiiim. 😀

jana.hcsba
8. apr 2010

pozeram ze ste uz tehulky vsetky skoro , no my nie - nam sa zas nedari ☹

miriam24
8. apr 2010

Ahojte .. tiez som tu dlhsie nebola .. nemala som vobec cas .. ako sa mate?

Maly mi prave spinka, ma 12 zubkov ale tlacia sa dalsie .. a mna pobolieva zub mudrosti a termin mam az na polovicu maja 🤐

Ozaj ktore este kojite? lebo ja neviem ako toho mojho maleho prisavnika odstavit .. proste ja si aj poviem ze mu nedam a vzdy sa nim necham ukecat a dam mu .. a tiez aj v noci,podla mna je len smedny ale flasu mi v noci uplne odmieta

a uz sa vam pytaju cikat - kakat? lebo aj to mi vzdy ukaze ked uz ma `nalozene` tak si ukazuje na plienku ze kako a zo serbla ma paniku skoro nikdy na nom nechce sediet 😒

eweny
8. apr 2010

Ahojte damy,my sme sa nedavno vratili od doktorky,boli sme dat pichnut druhu davku Prevenaru..zas sme vyrobili poriadny cirkus..muz bol v lekarni vybrat vakcinu a lekarnicka mu ju vydala bez poplatku,povedal mi to az potom,lenze my si to musime hradit v plnej vyske,takze som sa poctivo vratila a zaplatila..mi dakovala ta pani,lebo by im to poistovna vratila a boli by lahsi o 55 eur..

Petko ma uz davno 16 zubkov a tie posledne su zatial ticho,nehlasia sa..

Mirka,ani my nechodime na serblik,vacsinou huka ako pavian a ked ma raz za cas naladu a posadi sa nan,aj tak nic do neho neurobi..

jana.hcsba
8. apr 2010

miriam:

ja tiez este kojim a som na tom podobne.
poviem si ze nie a aj tak ano 😉 . Ale my len vecer a rano.

co sa tyka nocnika, tak sa obcas vypyta, alebo ked ju prebalujem, tak dam na nocnik a vycika sa. Ale nejak to nesurim. Kamaratkin maly vedel tiez do rokov a potom zrazu utalo a zacal sa poikavat, dokonca aj pokakavat a trvalo to do 4 rokov!!!
Neviem ci to bolo tym, ale nebudem surit a hlavne ide leto a to uz bude lahsie, budu behat bez plienky .. . 😎

kamilka12
8. apr 2010

ahojte,

včera v noci sme začali z ničoho nič soplit..budil sa každých 5-10 min. a to doslova, lebo ho to budilo ako mu to stekalo dole...Tak dnes odsávame :-/ Teploty zatial nie sú, tak sa snažíme chodiť často von...mám pocit, že tam mu ten soplík až tak netečie ako ked sme vnútri...

Zubov mám 16, chýbajú posledné stoličky.

My na nočník nechodíme už pol roka, od kedy vie chodit, od vtedy ho na nom neudržím...ale chodíme na veľké WC vždy pri prebaľovaní ho tam posadím a vždy sa tam aj vyciká, aj ked o 5 min. má už nacikané v plienke...Takže zatial sa nepýta, ciká iba vtedy ak ho tam posadím. Kakať sa pýta už dávnejšie...začne kričať "mamy-mamy(tak teraz fakt neviem ake i/y 😀 )" a búcha sa pri tom spredu po plienke...Ak si to však nevšimnem stihnút, alebo to prehliadnem, kľudne sa vykaká do plienky..

zanin
8. apr 2010

Miriam presne ako by si pisala o nas. Tolko krat som sa ho uz pokusala odstavit ale nejde to. Zacne plakat ked mu nechcem dat cic a muz mi len povie netrap ho a daj mu. Ale on spi celu noc nie ako ja ja musim kojit aj v noci. Maly sa nasosne a je to. Flasu nechcel ziadnu ale kupila som Tomee tipee a tu jedinu chce. Pekne mi pije z pohara ale mne je jednoduchsie ked mu dam do flasky pit ako ho sledovat aby nerozlial. A tiez sme sa rozkmotrili s nocnikom. Do roka nan chodil a odvtedy nie a nie. Je to uhlavny nepriatel. Ked vidi mna ze idem na zachod tak si aj on sadne na nocnik ale hned sa postavi a je to.

silwietta
8. apr 2010

Misko na nocnik chodi kazde rano, vtedy casto kaka.... takze mame to uz ako ranny ritual... vytiahne mm z postele, dostane jogurt pekne v svojej stolicke, sadne na nocnik, pusti sa mu telka a potom ideme ranajkovat my s mm a maly si da druhy chod ranajok a vtedy uz chce sediet na dospelackej stolicke s nami pri stole

ale inokedy pocas dna uplne minimalne

no a sam nehlasi, obcas zahlasi ze je kako... ale cez den sa ani prebalit nechce dat, aj ked je pokakany, to vedieme vecne vojny.... obcas zabera ze si vyberie sam plienku (dam mu na vyber, zvycajne si vyberie macicku alebo havinka, s tou sa hra a ja ho medzicasom prebalim)

silwietta
8. apr 2010

no a konecne odstavenie od kojenia sa mi podarilo ked som otehotnela... tot moj recept 😀

zanin
8. apr 2010

silwi ja mam taky pocit ze mna by ani tehotenstvo nezachranilo. chcela som ho odstavit ked bude mat rok a pol a potom za pol troka nato zostat tehu ale asi sa mi to nepodari. S odstavenim mame velke problemy.Uz len dufam ze sa odstavi sam tak ako sa zbavil cumlika zo dna na den a sam. 😉

miriam24
8. apr 2010

no to som rada ze som v tom neni sama .. ale tak viem ze to nebude trvat vecne takze raz to kojenie skonci 😉 a v podstate to pre maleho nie je na skodu

no a ked sa otepli tak zacneme pekne bez plienky aj ked mi je jasne ze zo zaciatku budem mat lavor plny okakanych a pocikanych pancusiek/nohavic/teplacikov/krataskov ale tak nejak sa zacat musi 🙂

ba80
8. apr 2010

ahojte... my sme sa odstavili aj bez tehotensktva... 😀 😀 ...uz sa tyzden nekojime a to ona bola zavislak nenormalny...
...ja som jej to najprv obmedzila na jedno nocne a jedno denne, medzitym som jej prekladala s um... a potom som vynechala denne a nakoniec aj nocne... jasne, ze ma najprv nahanala s natiahnutym prstikom a strhavala zo mna oblecko, ale vzdy som jej povedala, ze maminka uz nema, tak sa tak smutne pozrela a odisla... len kozy este nepochopili, ze sa uz nekojime a stale mam mlieko... 😅

...jaaaaj a odvtedy prespime celu noc... 😀 😝 😀