Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

momoyka
13. apr 2010

olla, si ma navnadila, nivovu omacku zboznujem, celkovo nivu, akurat ju teraz nemozem papat. ☹ ☹

momoyka
13. apr 2010

a vlastne teraz nemozem skoro nic z toho co je v tom recepte, kvoli tomu mojmu zlcniku..

winona24
autor
13. apr 2010

ahojte.....tak som Vás dočítala...trochu ste popísali...keď som tu bola prvý raz nič a hen teraz.... 😵 😵

estell tak podobné bobky mám aj ja...vo štvrtok ideme Natálku zaviesť k mojím rodičom do BB...my ideme cez víkend na svadbu až na Myjavu,takže bude tam ja potom niekedy budúci týždeň pôjdem za ňou a tatino po nás ďalší víkend príde....som strašne zvedavá,že ako to celé dopadne.....ešte odo mňa tak dlho nebola....cez deň sa nebojím...u našich je veľa ľudí,čo ju bude obskakovať a maznať...skôr sa bojím,keď sa zobudí v noci (zvykne mať také mini hysáky...nič strašné)...ale uvidíme ako to zvládne ,keď nebude vidieť mňa..... 😅 😅 😅 na druhej strane sa teším,že si ju moji rodičia konečne užijú do sýta....veď ju vidia tak málo..... svokre by som ju na tak dlho teda na noc nenechala...... 😒

momoyka
13. apr 2010

baby, tak vy mate nervy, ja by som to asi nezvladla este... ☹

momoyka
13. apr 2010

ved prave, ze dni sa nebojim, lebo to hanka je velmi zlata a bude sa hrat s kazdym a so vsetkym, ale noci...

evitkamalicka
13. apr 2010

nas maly ide v lete k nasim na 1-2 tyzdne a ja teda vobec nemam strach, kedze on nema problem byt bezo mna a my si aspon troska oddychneme a mozme niekam vyrazit vo dvojici

silwietta
13. apr 2010

juj aj ja mam cht ist k nasim... aspon na dva tyzdne... manzel mi slubil ze koncom aprila/zaciatkom maja bude mat vela vybavovaciek na vychode, tak ze ma tam hodi a bude chodievat za mnou... tak som zvedava

evitkamalicka
13. apr 2010

mne bohate stacil ten tyzden u nasich az az, mne by stacili aj 2 dni, ale maly nech ide trebars aj na mesiac nech si ho uziju, mne velmi chybal muzik, sme na seba dost naviazaní odjakziva 😅

winona24
autor
13. apr 2010

momo a čo by si nezvládla??? ja na jednej strane mám taký blbý pocit,lebo keď som bez nej,tak ako keby mi niečo chýbalo....ale na druhej strane sa tešííím ako malá,že si trocha oddýchnem....ja viem,že u mojej mami jej bude dobre....a Natálka našťastie tiež nemá problém byť bezo mňa.......

momoyka
13. apr 2010

my sme zatial velmi neskusali pobyt od seba, ja tiez mam taky pocit, ked ju nemam nablizku, ze mi nieco chyba...

silwietta
13. apr 2010

ja som od maleho este na celu noc nebola, iba raz ked sme boli na svadbe sme sa az o stvrtej vratili... ale cez den v pohodke, u svokry uz aj cez den sam zaspal asi 2x...

ka3n
13. apr 2010

ahojte..boze vy to mate niektore uplne super, ja som od narodenie bez maleho nebola prec dlhsie ako nejake tri hodky..a vecer iba raz na dve hodky u nas v krcme 🙂)

estella
13. apr 2010

kamilka ja som bola dnes v klokane a zajtra mam ist ku kamaratke doobeda ale ak sa ti bude chciet vo stvrtok dobehnut aj by som to hned vyplnila..neviem ci to tam mam poslat po Majke alebo ako kedze sa tam v piatok nedostavim....

ja som uz bez maleho bola... uz dva krat spal u mojej sestry a bol uplne v pohode dokonca ked sme po neho prisli tak si nas ani nevsimal....ale tak dlho ako budeme teraz este nie...ale tak zvladneme to a jemu bude dobre u mojej maminy..len ta cesta 3hodiny v aute bude bez nas tak hadam im tam nebude vyvadzat lebo on je uz zlaty cestovatel ani nemukne ked ideme tie 3hodiny a mne je uz veru dlho v aute.... 😒

niagara
13. apr 2010

Caute baby, tak mam po 2 tyzdnoch dobru spravu, moj hematom skoro uplne zmizol, takze uz opat fungujem ako normalna zdrava tehulka a hlavne mi padol straaasny kamen zo srdca. Silwietta brala som Duphaston, diky za podporu, aj tebe Eweny.
Ja nastastie nemam problem s malym co sa tyka odlucenia, on je od malicka zvyknuty, v pohode vydrzi cely den aj noc u nasich, svokrovcov alebo u svagrinej. Nikedy mam pocit ze mu ani nechybam, ked si idem pre neho. To skor on chyba mne.
Zubov mame zatial len desat, mame vsetky 4 stvorky, ocaky este nelezu a navyse nam chybaju dolne dvojky. 🙂
Ka3n - boticky urcite do Aquaca v Senci (nie je to uz termal), nie len kvoli hygiene ale aj proti posmyknutiu. My sme dlho pouzivali tieto neoprenove ponozky od Konfidence: http://www.konfidence.sk/produkt/neoprenova_obuv

zanin
13. apr 2010

Baby ja mam normalne pocit, ze to hnusne pocasie som sposobila ja. Odkedy som malemu kupila novy kocik golfky ved ide leto, tak len leje a leje. 🙄 . Takze ich nemame este ani vyskusane. Len maly s nimi beha po dome chce ich stale tlacit. Dufam, ze sa v nich bude aj tak rad vozit. 😉

annie13
13. apr 2010

no nemame cas sa ani ozvat
konecne mi ide pridat foto
Vikinka cele noci len reve uz nas poslali aj na sono so zlcnikom ale vsetko dobre, dnes sme mali prvu poradnu tak mame 3999 g z pociatocnej 3280 g, pekne

felixko
13. apr 2010

ahojte,
ja som sa tiež obávala, ako malá zvládne bezo mňa celý deň a poviem vám, že lepšie, ako ja bez nej. teraz, keď sme sa sťahovali, stále bola u svokry, alebo u mojej maminy a babky hovorili, že si na mňa skoro vôbec nespomenula. stále sa hrala, mala kopec podnetov...pokiaľ dáte dieťa niekomu, na koho je zvyknuté, myslím, že to v pokoji prežije bez ujmy. na noc som od malej tiež ešte nebola. ale zopár krát som bola dlhšie vonku do noci, vtedy spala s mojou maminou, keď sa aj zobudila, kázala som mamine, aby si ju vzala k sebe do postele a tam v jej náručí spokojne spinkala. ibaže, mamina sa nevyspala...

felixko
13. apr 2010

lucia aj my sme prekonali črevnú chrípku, malá vracala a hnačkovala, dr. nám pichla Cerucal a dala kvapky Hylac forte. segra praxuje na detskej ambulancii a hovorila, že je toho hrozne veľa. Ninka sa do týždňa vyzdravela, tiež stále chcela mliečko, potom čokoládového zajaca..za všetko boli plače, lebo nevedela pochopiť, že musí držať diétku...teraz sme chorí zase my s manželom, ja som to prekonala za deň, trochu kŕče, muž dostal aj teploty, takže maróduje.
Sebastiánkovi prajem skoré uzdravenie.

annie13
13. apr 2010

ja som sa tiez toho obavala a ked som bola v porodnici v pohode vydrzal cely tyzden aj spat bezo mna a to v novom byte bez svojej postielky aj u svokry aj u nasich

terezicka
13. apr 2010

Ahojte 🙂
Túto noc Lucke vybehla vysoká horúčka mala 38,9°C a dosť nekľudne aj spala, síce sa riadne prebrala až o 8:15 ale dosť sa budila. Ráno už teplotu nemala, bola úplne v pohode, krásne sa najedla, tak ju Marek zobral na chvíľku k sebe do roboty. Ale potom už ani obed nechcela, denný spánok bol tiež dosť nekľudný a keď sa zobudila, tak zas mala teplotu 38,4°C. Ale som jej nič nedala, funguje na 100% 😅 Ale ak bude mať teraz večer teplotu tak jej sirup dám aby mala kľudnejšiu noc a my tiež 😅

Lucka ešte tiež nebola cez noc úplne bez nás, síce párkrát s ňou spala moja sestra ale boli sme v tom istom dome. Cez deň vydrží, hlavne u našich jej je lepšie, lebo tam je veľa ľudí tak jej skôr prejde deň...A ani si neviem predstaviť že by som ju mala k niekomu dať ( hoci len k našim ) na pár dní...Normálne mám z toho obavy...Asi som trubka, ale je to tak 😔 No ale zas viem, že raz príde aj to

luciankasebastianko
13. apr 2010

ahojte felixko dakujeme dnes už kakal 1x 😉 vysledky ešte neboli tak budem volať zajtra berieme Hylac a smectu 😕 maly tiež za všetko plače idu mu tie očaky a ja už chvílami šediviem 😅 dnes sme boli hore od 5.30 poobede spal 30 min teraz zaspal 😖 to ten čierny čaj s cukrom má energie na rozdávanie ,ale mne nedá 😀 ja ked som malého odstavovala tak prespal u babky a potom ešte raz tam zaspal ked sme boli na plese a upne v pohode ,mala som strach ved on je moj ciciček a ešte aj svokre, ale on ju má rád a aj sa vypytal spať on si aj povie že ide babke 😝

vejinka
13. apr 2010

ahojte kocky...ani nemam cas zit nieto sem este pisat dnes mi bolo tak strasne zle ze keby som nebola druhy krat tehotna tak letim na potovost take som mala bolesti...jazva palila bolala svrbela bola o minimalne dva centimetre nizsie ako ostatok brucha (zjavne zastavene vetry) citelne mi bolo na figu do toho male kopalo ako o zivot a neznesitelna bolest v oboch bokoch ako keby mi malo bok vyvalit kosti boleli hrozne...no bola som na tom fakt zle...ale uz som to mala dostvela krat pri malom aj ked som ho cakala aj ked som kojila ak si niektore pamatate..takze som si sla lahnut maleho nechala svokre a za pol hodinu bolo po bolestiach ...ktovie co vsetko sa pridruzilo lebo pocasie na figu a vzdy mi jazva reaguje s pocasim . odvtedy ma prezmenu hlava boli a som ospala ale to zasa preto lebo ked maly poobede spal chodievam si lahnut s nim a teraz som sice lezala ale nemohla zaspat lebo maly sa furt tocil vrtel krutil v spanku a bala som sa ze prechladne tak som ho dekou furt zakryvala...inak tu mame hroznu zimu na liptove brrrr...ja inak ako v zupane vecer ani nemozem byt co ma tak klepe..a pritom normalne kurime jak cez zimu.som zvedava keby mi zacne byt teplo lebo sa vravi ze babo zohrieva...no ja ten pocit nemam kedze po grcani som ako mrtvola a klepe ma vkuse 😔

co sa tyka maleho nejako sa nam pokazilo vecerne uspavanie len reve a reve ked ho muz uspava asi sa niecoho boji ale coho netusim 😒 no a to je tak v skratke vsetko prajem vam vsetkym aby ste mali pekne dni bez mrakov 😉

goga03
13. apr 2010

ahojte,

annie mozeme si ruky podat, tamarka place aj cez den aj v noci :( dnes sme boli na poradni a ze vraj su to koliky. No mna t ani nenapadlo, kedze to nemava v pravidelnych intervaloch, ale place skoro cely den. Takze v noci na striedacku s manzelom skaceme s nou na fit lopte a cez den ju mam cely cas na rukach.
a ako bonus - oliverovi idu ocne zuby, takze mam o "srandu" postarane.
teraz googlujem, co pomaha na koliku, sice dr. mi dala rady, ale este pozeram.

baby, co ste mali deti s kolikou,co u vas zaberalo?

ollako
13. apr 2010

goga ahoj ja som davala vetrovu masticku a cvicila nozickami, obcas, ale velmi obcas hadicku do ritky pri akutnom stave a preventivne predvecerom som davala kvapky sab simplex, alebo espumisan L, no niekomu to nezabera, nam to trosku pomahalo, ale musia z toho vyrast, to je iste 😒

goga03
13. apr 2010

olla dik za rady,
sab simplex jej uz davam 2 tyzdne, dnes som kupila espumisan. doktorka mi este poradila probiotika a hadicku do zadku. tu jej tam "pchala" aj na poradni, malinka sa krasne vyprdkala, dr. zahlasila, ze uvidite ako bude teraz pekne a pokojne spinkat. No a vydrzala presne 8 minut, ani domov zajst autom bez placu som nestihla. Nechapem, kedze 99 % deti sa v autosedacke paci a pekne v nej spinkaju a tejto nasej sirene sa nepaci ani to. ani kocik :(
zacalo to az tyzden po navrate z porodnice :(

ollako
13. apr 2010

goga este sa takym dietkam paci poloha tigrika, to si ju polozis bruskom dole na prelaktie, tvoj laket bude medzi jej nozickami, neviem ci ma cchapes. nam tie koliky trvali skoro do styroch mesiacov, chce to vela trpezlivosti 😒 , drzim palce

bubinko83
14. apr 2010

goga ja si tiež myslim že treba len trpezlivost a ono sa to spravi same.Tie kvapky len zmiernuju priznaky ale črevka sa ešte ukladaju do 3 mesiacov.Takže tak.Ja som tiež davala malemu sab simplex niekedy.Nam to pomahalo. 🙂

claudinka
14. apr 2010

aj nam sab simplex ako jediny zaberal.. espumisan ani bio-gaia nezaberali nam, ked bol malicky.. ale neboj, prejde to, aj my sme si tym presli 😉 a nam ani rurka do zadocku nepomahala..

claudinka
14. apr 2010

vejuus necakate dvojicky???

silwietta
14. apr 2010

goga, annie, to ma mrzi ze deturence su taki plackovia... ja len dufam, ze nase druhe nebude refluxovy grcko tak ako Misko, lebo sa nedoperiem....