Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

eweny
24. máj 2009

akurat mi Peter hlasi, ze minule zastavil Adelu a dal jej pokutu 30 eur za telefonovanie..ale ze sa jej az zlakol, ked ju zbadal..

winona24
autor
24. máj 2009

hiiiii Peter jaký silný policajt...jasné....celebrity nejaké.... 😀 😀 😀 😀 😀

no ništ...vypínam comp 😔

martinna78
24. máj 2009

aj mne tak maly vstava spolu so Sofi, len dnes buntosil o siestej 😝
áno Fedorko je fuč
dobruuuuu,sladke snicky 🙂

eweny
24. máj 2009

no jasne, najsilnejsi policajt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a to ja teda nemam rada policajtov 😀 😀 😀

eweny
24. máj 2009

jasne babulky, dobru noc vam prajem..aj ja idem

skrecok
24. máj 2009

Dakujeme za gratulacie. Ja som az teraz skoncila, mala som aj robotu na notebooku.
Uz idem spinkat, dobru nocku.

jurocko
25. máj 2009

breeeee ranko,nas Tobiasko ako hodinky 5.10 hod.ale velke čudo--nakojila som ho a ulozila.chcel vstavat ale nedarilo sa mo a zaspinkal,opet ma nijake hlieny..s toho pokaslieval joooj tie zubky kedy nam vyjdu..som strasne zvedava?
ja som umyla podlahu,pustila pracku lebo pride nam tatik z prace a hned ideme prec......idem uvarit malemu obed
tak paaaaaaaaaaa zatiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

jana.hcsba
25. máj 2009

dobre ranko! 😎
nikto nikde?
tak my sme mali noc celkom dobru - spali sme od 20,45 a este spinkame. papala 2x co je fajn. Ja uz som napapana, namalovana, Paulinka ma uz caj hotovi a pojdem urobit ovocie Paulinke.

johnie
25. máj 2009

ranecko...
fuj jak ma nastval moj muz vcera... som mala chut si zapalit...ale vydrzala som(nemam doma cigy to bude tym)...
inak prajeme krasny den, ja idem makat...
paaa

jana.hcsba
25. máj 2009

johnie: a ty fajcis? tak to ta musel dost nahnevat.
😉

jana.hcsba
25. máj 2009

mala je hore, tak idem, zatial ahojte.

claudinka
25. máj 2009

ahojte, annag mi odpisala na tie zubky:
toto je jeden z mýtov o dojčení, ktoré pretrvávajú nielen v laickej, ale i v odbornej verejnosti . Súvis medzi kaziacimi sa zúbkami a dojčením nebol nikdy dokázaný. Jednak pri dojčení tečie mliečko úplne inak než pri pití z niečoho iného - bábo má zúbky prekryté jazýčkom, mliečko je hlbšie pri koreni jazýčka. Ďalej MM obsahuje laktiferin a proteíny, ktoré chránia zubnú sklovinu, má antibaktriálne zložky, ktoré ničia prípadné mikróby. Pretože jedna z príčin zubného kazu je baktéria, ktorá sa šíri z úst do úst - napr. ak máš kaz Ty alebo niekto iný a oblizneš lyžičku , pobozkáš ... tak prenikne do pusinky a môže kaz spôsobiť. No a v neposlednej rade za zubný kaz skôr môže nezdravá strava počas dňa a nedostatočná následná hygiena - niektoré mamičky čistenie zúbkov podceňujú . Oveľa viac by sa mali zubní lekári zamýšľať nad mamičkami v čakárni, ktoré \"dodržiavajú\" pitný režim dieťatka s fľaškou s cumľom a čajíkom, šťavičkou .... všimni si, koľko detí celé dni na piesku, u lekára ... neustále čosi pocuckáva. Nehovorím jedna pani povedala - je to výcuc informácií, ktoré sú uvedené napr. na stránkach Svetovej zdravotníckej organizácie, Americkej asociácie pediatrov, Medzinárodnej laktačnej ligy ... A počuť zo strany zubára , že cumlík je fajn, to je zvláštne - okrem iného je to predsa zdroj baktérií , nech sa snažíš akokoľvek, udržať sterilný cumeľ u polročného - ročného dieťatka je nadľudský výkon ....

Dieťatko okolo roka by malo mať asi 2-3 porcie mliečne - teda vrátane kaše, jogurtov, syra ... pokiaľ si teda uchováš napr. dojčenie ráno, večer a v noci , môžeš dojčiť ešte veľmi dlho a malý vôbec nemusí byť na UM - stačia iné mliečne výrobky.

Dojčenie podľa Unicef, WHO ... by sa malo dojčiť aspoň rok, neskôr podľa vôle bábetka a mamičky .... ideálne je nechať odstavenie na bábetko - potom sa odstaví samé bez slzičiek. Podarí sa to tak, že dodržiavaš zásadu dať prsíčko, keď si požiada, ale neponúkať ho dobrovoľne. ... bábo si ho bude žiadať čoraz zriedkavejšie až si ho nepožiada ani raz.

TAK UZ SOM MUDRA 😀 😀

anickaajanko
25. máj 2009

bre ranko

no to bola noc, budil sa kazdu 1,5 hodinku, neviem co sa zase deje
a teraz spi ako dudok
ja som taka unavena
ale ked je svetlo nezaspim

idem mu navarit a pojdeme von

pekny den vsetkym 😉

ka3n
25. máj 2009

dobre ranko. júúj claudi, si sa rozpisala 🙂) No ja dnes nerobim nic, idem zachvilku na bus do Trnavy, pojdeme s kamoskou do tesca a tam su aj take obchodiky, tak si idem nieco na seba konecne kupit.

anickaajanko
25. máj 2009

ozaj babenky
co idete kupit drobcom na MDD?

este to moc nevnímajú ale mne to neda nic mu nedat 😀

ka3n
25. máj 2009

anicka, skor pojdeme na nejaky vylet.

anickaajanko
25. máj 2009

my mame vyletiky uz naplanovane 3
tie kone v sobotu, a v nedelu Zvolensky zamok a Europu v BB

rozmyslala som nad tym odrazadlom co ma bubinko
ale je to dobra palka 😀
mame uz 3kolku, motorku
MM mi uz odtrhne hlavu

ale ked odrazadlo este nema 😀

vejinka
25. máj 2009

dobre ranko uff vy ste toho zasaz popisali...

u nas sa stal zazrak...maly bol v noci hore len raz a to o tretej papal a o stvrtej skrical asi sa mu volaco zle snivalo tak som mu dala dudku a spal do siestej.....zaaaaaaazrak zeny ja sa citim ako znovuzrodenaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

ked si predstavim kazdu hodinu hore...a dnesnu noc je to sto a jedno...

vejinka
25. máj 2009

win krasne fotecky

ollako ja davam jogurty a uz mi ich aj papa predtym vypluval

perlab vsetko naaj k devine 😉

winona24
autor
25. máj 2009

VEJI tak želám nech sú už len takéto noci.....je to na nezaplatenie 😉

vejinka
25. máj 2009

anicka...ja citam ze: mame tri trojkolky 😀

no my mame hupacku konika ktoreho ked bude maly vacsi pouzijeme ako dopravny prostriedok po dome .oslika ktoreho dostal od mojho brata ale to ked bude mat tak 4-5 rokov vyuzije lebo je to opacha velikaaa....potom mame tu trojkolku za 4 eura a nedavno nam muzov kolega doniesol aj zo zenou klasicku motorku odrazadlo po ich detoch ze ma dorazenie..ale vyzera ako novaaa ktovie cim to ta jeho zena cistila ze vobec nevyzera ako pouzivana dvoma detaami 😀 takze my mame toho dost a este sme kupili to didakticke odrazadlo z dracika ale uz davno niekedy okolo vianoc a vcera som ho vyumyvala ..lebo bolo pod postelou a maly sa zacina s nim hrat muz porobil par fotiek a ak dnes ich da do pc..hodim ich sem ..velmi ho fascinovali obalky z plastu a taka krutiaca somarinka 😀 kurnik spalna mala a uz tam toho mame dost trojkolka je v garazi odrazadlo motorka je dole na chodbe a kona a to didakticke odrazadlo mam v spalni uz sa neni ani kde pohnut...ale som sa rozhodla ze uz nic velke maly nedostane lebo ozaj to nieje kam dat..tu opachu osla sme mali do spajze a vzdy ked tam idem ta potvora na mna vyplazuje jazyk 😀 😀 a pri 4 detoch sa to vyuzije si myslim 😀 😀 😀

vejinka
25. máj 2009

win no veru uz len masera a kadernika mi treba a bduem sa citit ako hviezda 😀 😀 😀

winona24
autor
25. máj 2009

apropo dobré ránko...ale už deň...ja som hore od siedmej 😒

vejinka
25. máj 2009

ja od siestej ale vobec necitim unavu 😅

a tiez dobre rano boze pisem jak cinsky zandar ale pozdravit sa neviem 🙄

winona24
autor
25. máj 2009

ja som v priebehu posledného mesiaca bola skoro každý týždeň u maséra...ja mám chrbát úplne v prdeli....masér povedal,že už roky nezažil taký chrbát ako mám ja

vejinka
25. máj 2009

win...no skusim to nadlahcit.. 😉

chrbat v prdeli..nuz to mas dobre ohybne kosti 😀 😀 😀

ale teraz vazne aj ja mam chrbat v cudu 😔

ollako
25. máj 2009

ahojte baby my sme mali noc asi kazdu 1,5 hod hore 🙄 teraz haja...no som ako zbity pes..

mam starost, cim dalej tym viac sa mojej mamine a vlastne vsetkym nepozdavaju nozicky nasho drobca, aj preto sa zrejme este nestavia a uz vobec neudrzi 😒 ...on totiz nestoji na celych chodidlach, ale na vonkajsej strane a prsty ma skrcene, ste na tom niekto rovnako, alebo som sama? poradnu mame az v juli, tak teraz neviem, ci mam cakat, alebo radsej zajst k lekarovi, ak by bolo treba nejake cvicenie, tak mozno cim skor, tym lepsie

vejinka
25. máj 2009

ja som v pribehu posledneho tyzdna bola tiez u masera..robil mi to na posteli bola som skoro nahaaaa a ked ho prestalo bavit masirovat zacal na bozkavat 😀 😀 neuhadnes kto to bol ten maser 😀 😀 😀 😀

vejinka
25. máj 2009

ollako to iste...maly nedoslappuje celym chodidielkom ale len spickou alebo bokom...netrap sa kazde dieta ma svoj vlastny system ako sa prvy krat postavi my este furt cakame kedy sa postavi...ale obcas ked ho postavime tak postupne vystiera palce na nozickach...ak pouzivas capacky tak ich okamzite vymen za tvrde topanky z pevnou podrazkou 😉

winona24
autor
25. máj 2009

veji... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olla ani moja sa nejako extra neudrží na nohách...alemám pocit,že sa to každým dňom zlepšuje...ja by som na Tvojom mieste išla skôr k dr...poradiť sa...poprípade sa pýtať k ortopédovi...istota je gulomet