Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

annie13
4. nov 2009

idete teda niekto davat ockovat na kiahne?????
mozem si to dat aj teraz predpisat aby to bolo za 25?
preco mi to video nejde? co tam bolo????

jurocko
4. nov 2009

inak aj karinku som dala pred skolkou zaockovat proti zltacke typu A a samozrejme aj ked pojde Tobiasko do školky tak tiez ho dam,ale ovcie kiahne nie to nedavame ani proti chripke...kazdy ma na to svoj nazor ja osm tiez minule stretla tetu a povedala ze jej vnucka dostala epileptic.zachvaty a mozg.obrnu po ockovani a bola ze vraj taka mudra,sikovna,recitovala no strasneeeeeee ☹ ☹

ja som dnes zacala upratovat pred vianocami zacala som obyvackou pohare,vytaihli sme z obyvacky koberec vytrepali a vyšuchali,poutierala prah a pomaly budem pokracovat dalej s kuchynou a nakoniec okna a zaclony poprat

zajtra ma Karinka narodeniny 4 roky tak bude taka mala oslava pozyva kamarotou zo skolky,tatik jej dnes poozdoboval detsku izbu s balonmi taka bola stastna moja laska 🙂
vobec tu nemam cas chodit,a nehovorim kolko mam zehlenia a dalsiu varku som povesala pred chvilou

dobre idem dalej nieco este porobit..paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a pekny vecer

jurocko
4. nov 2009

ved tvoj annie nebude ockovani este tento rok?
mne video islo ale je to dlhe a musim si nato najst cas bolo to ze nijaka lekarka sa vyjadrila o ockovani vyzera to dobre
mozes si dat urcite predpisat
tak ahoj uz utekaaaaaaaaaaaaaam

annie13
4. nov 2009

a ta lekarka sa vyjadrila pozitivne ci ako zhrnte mi to niekto, nestiham popri malom a nejde mi to za svet
Win ides davat teda ockovat?
vyjadrite sa do eteru nech viem aj ja nie do IP

buksy
4. nov 2009

ahojte
annie ja som to nevidela ale par stran dozadu tam o tom baby pisali skus pozriet...

tak my sme dnes boli na ockovanie ... trosku neskor lebo petka mala sopliky ale dnes nas uz dr zaockovala...
a pytala som sa na jej nazor okolo tychto ockovani...
a kedze moja dr sa venuje 15 rokov homeopatii tak je pochopitelne ze je zasadne proti ockovaniam ale nechcela ma od nicoho odhovarat... ale napr. proti kiahnam neodporuca a vysvetlila to asi tak ze moze sa napr. dieta zaockovat a dostane slabu formu kiahni to znamena ze sa vysype len zopar vyrazkami a potom ma oslabeny imunitny system a je dost casto chore a v tom pripade nezaberaju ziadne lieky lebo je to spojene s tym ockovanim a kiahnami... ale samozrejme povedala ze moze ale nemusi to tak byt...
potom som sa pytala na kliestaky... tak tam mi to tiez neodporucala a to vraj preto ze je take iste riziko komplikacii ako aj to ze dostane dieta tu encefalitidu... a ze encefalitida nieje tak rozsirena ako borelioza... a proti borelioze sa neockuje... odporucila by to len vtedy ked zije niekto tam kde je velky vyskyt kliestov
a pneumokoky sa vraj tiez daju preliecit homeopatikami...

kamilka12
4. nov 2009

annie - win, estel, misik ockaovat nedajú...vejinka, ba80 dá, natasa plánuje dať asi zaočkovať seba a manžela...názory sú rozne....Ja som sa rozhodla, že kiahne očkovať nedám...ale zase dala som očkovanie proti kliešťom...Nájdeš tu 100 odpovedí a 100 názorov 🙂

buksy
4. nov 2009

a o tbc tiez vravela svoje ale to uz mame za sebou...
no a tie osypky co sa ockuju v 15 mesiaci je vraj tiez dost narocna latka..je to vlastne ziva vakcina a to znamena ze dieta musi byt 100% zdrave... ona vravela ze da sa to aj odmietnut na podpis... vlastne vraj vsetko sa da odmietnut... ale treba podpisat papier... dnes tam mali chlapceka ktory ma pravdepodobne osypky a bol ockovany... a ze chodia aj mamicky ktore zili v zahranici a tie vraj dost casto odmietaju ockovania lebo tam kde zili tak to fungovalo uplne inac a nemuseli ockovat tak ako u nas...
takze musima zavolat cca dva tyzdne pred ockovanim a urobi nam komplet vysetrenie aby si bola ista ze je petka zdrava a az tak zaockuje..

buksy
4. nov 2009

a dala nam homeo na to aby sme predisli komplikaciam po tomto ockovani co sme boli dnes a budeme to brat mesiac lebo vraj aaj o mesiac mozu nastat komplikacie a su dobre aj na podporu imunity

dadadulka
4. nov 2009

ahojte 🙂

čítam, že riešite to očkovanie, ja som tiež pevne rozhodnutá, že nedám nič navyše, len to povinné 😉

winona24
autor
4. nov 2009

ahojte baby....

ale jasné perla....ja som nechcela robiť z toho tajnosti ,len som mala pocit,že je tej témy už asi dosť...rozhodne som sa nechcela separovať...a som strašne rada,že tak veľa z Vás sa do nej zapojilo.....cením si názor každej z Vás....
bola som dnes "obvinená" 😀 😀 😀 ,že som tu urobila vojnu proti očkovaniu....uznám,že som sa do toho obula tak po svojom...teda zanietene.....ale ja už som si čo to aj predtým pozrela....nemala som nejaké ideály o očkovaní...ale tá prednáška....tá ma zdvihla zo stoličky.....my s Milanom máme odpozerané rôzne dokumenty....dosť nás to zaujíma....takže preto to rozhorčenie....

takže čo sa očkovania týka....povinné + pneumokoky....tie už sme začali... 😕 nič viac nedám.....radšej väčšiu snahu vynaložím na budovanie dostatočnej imunity svojho dieťaťa 😉

winona24
autor
4. nov 2009

buksy ako sa volajú tie homeo???? 🙂

buksy
4. nov 2009

win mame dvoje..silicea a thuya

winona24
autor
4. nov 2009

ahä...idem si to vyGOOGLE 😀

winona24
autor
4. nov 2009

http://www.enikibeniki.sk/shop/index2.php?optio...

konečne nová autosedačka 😀 😀 😝 😝 hujáááááááááááááááááááááááááááááááááá

buksy
4. nov 2009

po jednej gulicke z oboch kazdy den.. prvy tyzden a potom sa znizuje

buksy
4. nov 2009

pjeknaaaa 😀

estella
4. nov 2009

buksy to som nevedela ze sa da to 15mesacne odmietnut.... 😕 😕

luciankasebastianko
4. nov 2009

pekná win buksy dobry napad s homeo ja mám len dobré skúsenosti 😉

luciankasebastianko
4. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tu je tema odmietnutie očkovania až máš chuť estell čítaj

ka3n
4. nov 2009

aj tak stale nechapem preco 80 eur, ked v mame a ja je pisane, ze po akcii po novom roku to bude stat 43 Eur..hm?

No ja tiez nedam maleho zaockovat ale seba dam..

buksy
4. nov 2009

estel mne dr vravela ze odmietnut sa da hociktore ak to podpises

ka3n
4. nov 2009

tak teraz mam uplny iny nazor na ockovanie. Ja som chcela dat zaockovat maleho iba preto, aby som to nedostala od neho ja a potom nedajboze moje dalsie dieta /ktore planujeme tak o rok/..nechcem poskodit plod...ale tak som sa rozhodla, ze dam zaockovat seba, ja som kiahne este nemala a manzel uz ano..

Estelka, nic sa nemeni, zajtra mame celodenné rande a velmi sa na vás tesíme.

estella
4. nov 2009

ka3n aj my sa tesime....a k tomu ockovaniu dufam ze vies ze ty kiahne mozes aj napriek ockovaniu dostata..ale ak si ich este nemala je mozne ze ich mat ani nebudes...mozno mas taku dobru imunitu voci kiahniam ze ich mat nebudes....a si fakt ochotna dat do seba pichnut take svinstvo...co ak prave tym ohrozis svoje dietatko ktore chces mat...rozmyslala si aj nad tym?

luciankasebastianko
4. nov 2009

ka3n no ty sa zaočkovať možeš dať, ale ak maly bude mať kiahne a ty budeš tehulka tak tvoje očkovanie nič nepomože babo by mohlo byť poškodené a aj ja mám s toho strach tak doklial maly nebude mať kiahne nechcem ani otehotnieť 😔

ka3n
4. nov 2009

tak teraz ste mi ani jedna nepomohli, tak co mam robit, chcem druhe zdrave babo, a nechcem kiahne..hm?

estella
4. nov 2009

luci no tak musis s nim ist k niekomu kto ich ma aby sa cim skor nakazil....ale ci sa fakt nakazi tak to nie je iste...

luciankasebastianko
4. nov 2009

http://janbari.webnode.sk/ babenky kto ešte netukol na číslo 10 tak prosím 😎 a dakujem 😀 už je znova druhy 😒

luciankasebastianko
4. nov 2009

estell a ty si nečítala moj inzerát 😀 kúpin vírus ovčích kiahní zn. chcem prežiť veselé sviatky 😀 😀 😀

estella
4. nov 2009

luci 😀 😀 😀 😀 ..necitala veru...no ja som ti ho mohla ponuknut vo februari ale to by si asi nechcela..ani ja som ho nechcela pre Maxima tak skoro ale aspon mame po...

luciankasebastianko
4. nov 2009

a zabudla som dnes napísať moj syn si už osvojujé základne hygienické navyky 😕 dnes si 2 x umyval sám rúčky jeden krát po jedle ale má to jednu chybu používa na to WC 😀 😀 😀 😀 😀 no ved na umyvadlo nedočiahne 😖