Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

bendy
18. jan 2010

Ahojte, aj u nas je vela snehu, juj normalne som sa potesila ked som to zbadala, ze konecne vytiahneme sane 🙂 A aj Eme sa vonku pacilo, boli sme aj doobedu, no a ked sme sli poobede a ja som sa jej spytala ci ideme na sane, uz aj mi dotiahla kombinezu aby som ju obliekla 🙂 Vydrzi mi pekne aj v saniach sediet a ked jej je uz dlho tak si ich pekne tlaci 🙂
kamilka...no tak to mate vesele tie prechadzky, si s nim uzijes 😉 ale mozno ho to casom prejde a prechadzky si budes uzivat
goga - tak Oliver je statocny ked to takto super zvladol

silwietta
18. jan 2010

goga super ze to tak pekne zvladol, hlavne ze mu to pomohlo

jana.hcsba
18. jan 2010

kami: tak sme na tom skoro rovnako: Paulinku nic nebavi - vsetko len chvilu a to co nemoze, tak to ju zaujima a ked ju od toho beriem, tak reve. takto fun gujeme cele dni - ci to je vonku, alebo doma. 😒

jana.hcsba
18. jan 2010

tat je doma ... . zatial ahojte

evicka1
18. jan 2010

ahojte
u nas sneh ziaden. hm niekde uviazol
goga super ze to oliverko zvladol. chlapisko jeden
mne hugo dnes spal len hodinu tak si viete predstavit aky bol - skvely... teraz uz spi ja si idem dat buchticky a cumkat na tv
rony ako je na slovensku,

goga03
18. jan 2010

baby dik, odkazem mu. ja som bola dnes na neho taka hrda 🙂

oliver je dobry a poslusny len v "interieri", akonahle vyjdeme von, tak je to presne to iste co kamilkin martinko. ja tak rada chodim von, ale nasa kazda prechadzka je horor. dnes sme vonku neboli, takze dnes nebola ziadna hystericka scena. zajtra ale potrebujem ist do obchodu, na peso tam nezajdeme ani za pol dna,niezeby to bolo tak daleko, ale cestou je tolko "zaujimavosti" ze pri kazdej treba stat pol hodinu.takze bude pistat a vrieskat v kociku ☹

keby bol aspon sneh, so sankami to bolo ako tak v pohode. hlavne vacsina "zaujimavosti" bola zakryta snehom.
cez vikend to manzel skusal tak, ze isli von s odrazadlom, zo zaciatku to vyzeralo, ze by to mohlo fungovat, ale vratili sa naspat s hysterickym placom.
takze ostava nam len cakat, ze ho ta faza prejde.

luciankasebastianko
18. jan 2010

ahojte ja sa pripájam k zasnežencom 😀 dnes sme vonku spolu strávili 4 hodky 2 doobeda a 2 poobede 😝 super sánkovačka inak dnes ma svokra nasrala dala malému liči a ked sa mi dolefetil tak som ho tam našla skoro celé 😠 som povedala mužovi nech jej odkáže že ked nevie čo mať dať malému nech sa ma opyta 😠 😠 😠 som jej povedala že mu može dáť jablko 😒

vejinka
18. jan 2010

ahojte goga maly je chlapina gratulujem moj by takk dlho nedokazal nepapat..ved v noci papame aj tri krat z toho dva krat kojim a raz dam 150ml sunaru..takze mas velmi silne ditatko 😉

kamilka12
19. jan 2010

Dobré ránko,

tak mi sme zase v období, ked máme dva spánky, veď bodaj by aj nie, ked mladý pán ide večer spať o 22.00 a ráno o 6tej je už hore 😠 Teraz už spí a poobede pojde znova. U nás je stále pekne nasnežené, tak dnes pojdeme opäť skúsiť íst von...pochytať všetko čo by sa chytať nemalo 😅

Idem využiť že spí a upratať kuchyňu, večer sa mi už nechcelo 😝

terezicka
19. jan 2010

Ahojte 🙂 Včera mala Lucka návštevu, bola nás pozrieť kamoška ktorej dcérka je staršia o 5 mesiacov ako Lucka, tak celý deň bolo o zábavu postarané 🙂
Čo sa týka prechádzok v kočíku, my už dosť chodíme pešo, kočíkom len do kostola alebo keď potrebujem väčší nákup tak vtedy. Inak to ešte celkom zvládame v kočíku len nemôžme stáť na jednom mieste, musíme sa furt hýbať...A pešo ide pene vtedy keď má nejakú motiváciu - keď ide s nami pes tak ho akože naháňa a vtedy nemá čas sa zaoberať inými vecami...

winona24
autor
19. jan 2010

dobré ránko babulky 🙂 🙂

winona24
autor
19. jan 2010

apropo baby čo Vám detičky pijú cez deň???okrem mlieka teda....čaj ? aký???

nepotrebujem poradiť,len robím taký malý prieskum....my pijeme klasický sáčkový čaj ovocný s medom a citrónom

babuci
19. jan 2010

akurat som vas trosicku citala a klobuk dolu pred vami, co uz ste tehulky alebo planujete dalsie babo. ja mam pocity ako kamilka a win. Mozno aj tym, ze ja som bola viacmenej doma aj v tie dva roky v Mexicu a teraz s malym, takze potrebujem ist do prace a robit nieco minimalne 2 roky. jozka chcem dat do skolky ked bude mat 2,5 roka, take dalsie dietatko po jozkovi az o cca 5 rokov. muz sa kvoli tomu hneva, ale ja sa fakt na dalsie necitim.

baby ja este stale kojim doobeda ked ho uspavam, vecer ked ho uspavam a niekedy v nad ranom ked sa zobudi, tak aby spal dalej.

pomooooooooooooooooooooooooooooc, ja uz nechcem kojit, len nas maly vobec nechce inac zaspat. co mam robit. vecer ho dokojim a spiaceho ho ulozim do postielky a spi do druhej, alebo do rana. alebo mu o druhej dam flasku s mlieckom a spi dalej. nad ranom sa obcas zobudi a chce ist k nam do postele.

co s tym?

inak sa mi maly prehra sam max 15 minut a tiez si stale vyzaduje pozornost. takze varim v behu, alebo s nim zavesenym na jednej nohe.

co uz vase deticky vedia? rozpravaju uz? Jozko vie iba mami, tati, auto, baba.. a take lahke slova. ale uz vie ukazat uplne vsetko na co sa ho spytam. Ma ten svoj jazyk na ktorom sa hrozne bavim. Je to ako arabstina🙂))
este nesedime na serbliku a ked sa ho spytam ci kakal, tak zatlka🙂)

babuci
19. jan 2010

win, nas pije stale Lucku uplne neperlivu cely den. Nic ine nechce. ziaden caj, nic.

evitkamalicka
19. jan 2010

ahojky

nas pije cistu vodicku, alebo stavy riedene s vodou, pripadne detsky sackovy cajik

silwietta
19. jan 2010

win ja davam len cistu vodu a sem tam feniklovy caj... a samozrejme chce to co pijem ja, takze ak mam nejaky dzus alebo nieco ine co moze tak mu dam ochutnat, to si sa take tri glgy

buksy
19. jan 2010

ahojte..
win... tak u nas sa pije vacsinou lucka...
caj len niekedy a ak tak detsky sackovy cisty bez medu a bez citronu... ale v podstate uz skoro vobec caj nevarime...petka viac tekutin vypije ked ma lucku a nie cajik...

nam sa jazyk este nerozviazal... rozprava svojou recou skoro neustale...ale nejake plnohodnotne slova zatial nie... akuat mama a ryba ale to je taka skomolenina...
ale rozumiet rozumie skoro vsetko..ukazat ukaze...
prechadzky nic moc... vecsinou ostavame na nasej ulici lebo dalej sa akosi nedostaneme .... ak sa prechadzame tak posedi aj v kociary...
doma sa dokaze zahrat aj sama ale ked ma zly den tak nehrozi....
tot vsjo zatim... 😀

winona24
autor
19. jan 2010

mne zase Natálka nechce veľmi vodu...vypije ju,ale nejako extra nie

buksy
19. jan 2010

babuci...my sa tiez na dalsie tak skoro nechystame...
a s tym zaspavanim... tak petka zaspava pri flaske mlieka...ale aj ked nezaspi hned tak ju dam do postielky a potichu odidem a ona zaspi pekne sama
ale ak je hrooozne unavena tak nevie zaspat tak vtedy sa chvilku trapime ale inac ok... v noci sa zobudi vacsinou raz a to bud jej urobime mlieko alebo ked sa nam nechce tak si ju dam k sebe a manzel ide spat do detskej..hehe a vacsinou spokojne spinka dalej...
ale dnes sa v noci nezobudila a o pol siestej sme ju poculi cez vysielacku ze si rozprava v postielke a ze je totalne vyspata... sme nechapali lebo ona zvykne vstavat okolo deviatej... no tak sme rychlo urobili mlieko dala som si ju k sebe ale do siedmej bola hore...mnna skoro porazilo to sa len prevalovala v posteli a chcela zchadzat dole...
takze dnes ziadna slava... 😉 😉

annie13
19. jan 2010

http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.201001...

niekto ste zhanali zabranu na postel 😉

annie13
19. jan 2010

neviete www stranku kde by som zohnala klasicku stvorcovu zavinovacku len v ruzovej farbe
teda len tu navliecku?

misik
19. jan 2010

ahojte baby 🙂
my sme sa vratili vcera z lyzovacky a bolo uplne super akurat, ze maly neobsedel ani na sankach a ani to spustanie ho nebavilo. Takisto cesta spat otrastna, z 5 hodin 4 prereval tak sa vytesujem, ze to stretko bude ten rok blizsie.
Win maly pije tiez vodu a caj detsky bylinkovy nesladeny, ovocne a sladene mu nejak nesmakuju.
Babu my sa tiez kojime a odstavenie je v nedohladne, on si sam pyta "meko" hocikedy ho napadne. Na nocnik tiez nechce chodit, ale za to rozprava velmi vela, opakuje uplne vsetko a zacina spajat slova.

misik
19. jan 2010

... blahozelam silwi 🙂 a tym co chcu este pockat hovorim za seba, ze je to uplne super rozdiel, neviem si predstavit mat doma 2 velmi zive male deti naraz, takto mala je v skolke a ja sa mozem venovat malemu a ist aj do robotky.

annie13
19. jan 2010

baby nestrašte ma!!!!! teším sa na malinké veľmi ale začínam sa báť už teraz že to nezvládnem

misik
19. jan 2010

annie ja nechcem strasit, je to z vlastnej skusenosti a vies, ze kazde dieta je ine. Miska bola velmi ziva, nehravala sa do tych cca 3 rokov sama tak preto si to neviem predstavit ako by som to zvladla este s malym. Teraz je to super, napr. dnes nesla do skolky tak maly je stale pri nej a celkom sa uz zahraju.

annie13
19. jan 2010

🙂

evitkamalicka
19. jan 2010

annie neboj zvladnes to, vsetko sa da ked sa chce

misik
19. jan 2010

a este aj z financneho hladiska je to lepsie, takto si pekne vycerpam podporu nasho statu 3 r. na jedno a 3 na druhe kedze pri dvoch dostavas len jeden RD 😀

miriam24
19. jan 2010

Ahojte .. tak mne Martin konecne zaspal .. tiez si niekedy potiahne dva spanky ale to je potom do 22.00 hore 😒 .. vcera vecer sme sa vybrali sankovat,uz bola sice tma ale len asi 5 hodin tak sme isli trosku von,Martin pri kazdom poulicnom svetle krical ze PAAJI - to je svieti v jeho slovniku 🙂

inak tiez este kojim .. cez den som to zredukovala len na 1x a potom az vecer pred spanim a v noci .. mne zasa strka hlavu za vysthih lebo vie ze tam skovavam nieco co je jeho 😀 no ale dost si ho vyzaduje aj cez den ale nedam a nedam ... chuda az mi je ho luto ale musi sa pomaly oducat .. vtedy ak sa da si ho niekto iny zoberie aby ma nevidel a da mu caj/vodu .. len nie vzdy je niekto na blizku .. vtedy pomoze vacsinou knizka kedze citanie ho vzdy velmi zaujme

inak mu davam pit vodu(lucku) alebo caj feniklovy alebo detsky ovocny ale to len mozno posledny mesiac pije .. inak nechcel nic len vodu a pije bud z jeho poharika s naustkom alebo z normalneho,skleneho maleho poldecaka .. ten sa mu dobre drzi takze pije ako dospelaci z pohara 😉 ale to samozrejme len pod dozorom

no a co sa tyka hrania tak ten moj sa zahra s hocicim a aj sam ..sice izba vyzera skoro vzdy ako po bombovom utoku 😅
len ked si chce citat tak to si prinesie knizku a citame spolu .. sice izba vyzera skoro vzdy ako po bombovom utoku

vejinka
19. jan 2010

ahojte mam zehlenia po oci..hlavne tricka ale musim napisat..my sa kojime rano cca o 8:00 potom ked ide spat poobede tak o pol jednej a vecer o osmej potom o dvanastej v noci a o druhej rano potom na dalsie prebudenie davam sunar..a od rana odznova tak isto o osmej o pol jednej a o osmej no a na ranajky mame teda moje mlieko a jogurt z rozkom ale tomu vela neda potom az do jedenastej nic len cistu vodu...zakazdym idem napustit teplu ked vychladne a potom o jedenastej polievka hned na to druhe uz popapa obrovske mnozstva sama sa cudujem kde to ide...medzitym dva krat kakame raz doobedu raz poobede a po vydatnom obede dva deci caju sunarka jablkovy granulovany a ideme hore este sa pohrame do tej pol jednej a ide sa spat zobudi sa okolo pol tretej to mu dam len cistu vodu alebo caj a o pol stvrtej ma olovrant bud banan jablko pomaranc mandarinku alebo vyzivu s piskotami..o piatej je vecera toho tiez poje dost a o siestej pije caj a o siedmej kupem a uspavam okolo osmej na cicke 😉

to by tak bolo cely nas den 😅