Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

annie13
26. jan 2010

joj Janka tak by som to brala ako sestra, dufam ze sa mi to nejak tak podari 😉 aj ked zatial sa to tak nejavi

winona24
autor
26. jan 2010

juuuuj tu sa rodíííííííííí.... 😀 😀

pekný večer.....ja by som išla rodiť 2 krát v pohode,ale muselo by to byť zásadne lepšie.....lebo ja na pôrod tiež nespomínam v dobrom..... 😒

luciankasebastianko
26. jan 2010

anni super ,že 7 min 😀 ja som rodila 2,45 h a zo začiatku to bola sranda som sa usmievala asi hodinu tešila sa ale potom 😲 fúúúúúj auuuuuu auuuuuuuuu našťastie ma mužov bratranec rodil tak to bolo zaujmavé a vedela som ,že mám najlepšiu starostlivosť nastrihol ma lebo som dosť uska 😀 ale aspon ma neroztral na framforce lebo on tvrdí že načo je ked žena odrodí za 2 hodiny ked ju potom 1h šijú aj tak som mala dosť štichov az po samu ... ale sadla som si hned ako som zliezla zo stola aj z izby som hned ušla na WC bola noc tak som nechcela otravovať 😅 ale na druhy den som si pytala ibalgín ked to oživlo 😝

evicka1
26. jan 2010

ahojte
no porod parad rozoberat. ja na ten svoj spominam s usmevom. prenasala som tiez dva tyzdne som sa citila ako krava 😅 v piatok mi dali injekcie a tabletky a nic a v sobotu rano pan primar rohodol ze mi porod vyvolaju lebo mam chore srdiecko . tak som dostala o desiatej klistir oxitonieco o dvanastej mi pichli vodu do vtedy to bola pohoda a o 14:05 na dve zatlacenia bol hugo na svete. sice som myslelal ze budem liest od bolesti po stene, ked ma dali na monitor tak sestricka povedala ze mi zaplati ten epidural ze uz dlho nevidela tu ciarocku vkuse len hore 😀 ako vraveli ze do roka na bolest zabudnem-tak to pekne kecali-furt ked si spomeniem tak ma to tam zaboli 🤐 ale do druheho kebyze som mala chlapa tak idem ked bude mat hugo dva roky
no kedze je to nerealne tak druhe za desat rokov 😀

johnie
26. jan 2010

ja som mala super porod a rodila by som aj zajtra aj barskedy keby to malo byt take ako pri sofi 😉
luci sebinko sa narodil vecer? sofi poobede 12:45 taky dezertik nedelny 😀
ani som hovorila muzovi a sa smial ze 7min 9te dieta.. co bude robit cigana pri 15tom... 😀 😀 😀

annie13
26. jan 2010

ona to uz tlaci ako kopie a ja mam este originaly 😀

vejinka
26. jan 2010

vyprdne 😀

johnie
26. jan 2010

ani dobre ale ona to ma na biznis 😀 😀 😀

ollako
26. jan 2010

ahojte rodite? ja tiez nemam dobre spomienky na porod 😒 ...zacala som normalne mat kontrakcie, ktore trvali 48 hodin horor 🙄 a postupne silneli..potom mi prepichli vodu, lebo za cely cas som sa otvorila " az " na 3 cm ale porod nepostupoval, tak cisarsky, medzi kontrakciami mi robili EKG atd, musela som si lahnut s vystretymi nohami.. to ani neviem ako som to zvladla, lebo pri kotrakciach to bol des, ale potom som uz rychlo zaspala ...po prebudeni, mi povedali, ze som stratila vela krvi, takze som dostale 2 transfuzie a prvy krat som sa postavila za dva dni , strasne bolesti, za tyzden som uz behala celkom v pohode, ale nebolo to uplne ono, teploty som mavala este asi dva tyzdne a aj zavraty..,ale druhe chcem cisarskym, ale bez predoslych kontrakcii, lebo bol to totalny horor, ubolena ako svina,pred aj po porode 😢 a potom , aby vam po porode nehrabalo 😝

lisula
26. jan 2010

ahooooooooooj babenky.
veji blahozelaaaaaaaaaaaaaaam.
no baby hezki, hezki, drzim vam palce.

vejinka
26. jan 2010

diky diky..prcham spat 😉

luciankasebastianko
26. jan 2010

ano jani ja som tu nedelu stihla len tak tak 😀

winona24
autor
27. jan 2010

ahojte babulky....dnes tu ešte nikto nebol????

hmm baby čo sú tehu hádam chodia do ďalších tém...tehulkovských..... 😉

ja som dnes konečne bola u gynekológa...všetko OK...ešte musím počkať na výsledky cyto a sono prsníkov.....ale tak snáď bude všetko OK... 🙂

a konečne som bola na úrade práce požiadať o vyšší RD

silwietta
27. jan 2010

ahojte,

hmmm tak ja som asi posledna, ktora este nebola poziadat o zvysenie RD... niezeby mi to nechybalo, ale niet sa tam ako a hlavne kedy dostat... mozno teraz v piatok ma tak drahy odvezie... teraz ma toho v praci vela a strasne skoro rano odchadza a neskoro vecer chodi...

evitkamalicka
27. jan 2010

mna sa zvyseny RP netyka, takze aspon sa nemusim nikam trepat

silwietta
27. jan 2010

baby poradte co mam varit... vcera som spravila hrachovy privarok, ale uz vecer ked som isla do kuchyne a este tam ostala ta vona z varenia, tak ma skoro naplo...

evitkamalicka
27. jan 2010

ja akurat robim cestoviny s paradajkou a mozarellou, tie milujem aj ja aj maly

silwietta
27. jan 2010

veru veru cestoviny som davno nemala...

a paradajku cerstvu ci susenu?

evitkamalicka
27. jan 2010

paradajku cerstvu

kamilka12
27. jan 2010

ahojte,

ja som tiež ešte nebola požiadat o zvýšený RD...žiadosť doma mám, len ju tam musím odniest...

my dnes máme skladané zemiaky

winona24
autor
27. jan 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18955

ja zvyknem robiť tieto zapekané cestoviny...sú mňáááááááááááááám

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22141

predvčerom som robila toto....Natálke strašne chutilo....

http://www.maggi.sk/Recepty/Recept/r11289-Stavn...

včera som robila totok ( nič jednoduchšie a zárovaň chutné nepoznám) 😉 😉 k tomu tento šalát

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8842

a dnes urobím toto

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22218

winona24
autor
27. jan 2010

a čo sa týka tej žiadosti o zvýšenie RD....čas máte v podstate do júna....vyplácať to budú max.6 mesiacov spätne,takže keď tam pôjdete aj apríli,ani o cent neprídete... 😉 😉

silwietta
27. jan 2010

win dakujem za super recepty, tak to vyzera ze na veceru budu tie americke palacinky 😎

vejinka
27. jan 2010

ahojte dievcata...tak bola som na utz rano a doktor ze preco idem tak skoro ked mrcha bola len 25.12 a ja ze pre istotu a on kukol a hovori ze tehotenstvo tam urcite je ale nic nevidel.povedal ze hlavne treba vylucit mimomaternicove tehu a ze ani pozitivny test nieje zaruka ze je zena tehu vraj na 60% co sa mi zda pekna blbost no ale nech....teda mozno aj videl ale nebol si isty vraj som otehotnela okolo 17.1 a teda ma babo len 10 dni takze ma objednal na utorok a vtedy mi zoberu aj krv vraj dnes to nema vyznam 😔

felixko
27. jan 2010

vejinka na to sa mi tiež nezdá s tou spoľahlivosťou teh.testov, mne doktorka povedala, že testy sú veľmi spoľahlivé.
čítala som, že Erika kojíš už len v noci, my sme takto postupne odstavovali od MM, najskôr cez deň a po cca 2 týždňoch si malá prestala pýtať aj v noci. bolo to super, bez jednej slzičky.

baby nemali vaše detičky zlatého stafylokoka? našej Ninke ho zistili náhodne pri poradni. ATB nedávali, pretože nemala príznaky choroby, len veľké uzliny na krku. teraz má soplík, teploty klesli, ale hrdlo má stále červené. preto sme ani povinné očkovanie ešte neabsolvovali

vejinka
27. jan 2010

felix..no doktor kasle na vsetky testy sveta jeho zajima len krv a utz..testy su vraj pre nas..a nemame im verit na 100% ze vela zien k nemu doslo s pozitivnym testom a maly cistu alebo nieco podobne 😔

goga03
27. jan 2010

veji dr. ma pravdu. je to este skoro.
ja som pri oliverovi bola u dr. ked som bola v 7 alebo 8 tt a vtedy tiez este nevedel vylucit mimomaternicove tehotenstvo. tak som trpla. tusim aj silwieta bola na tom podobne, ak sa dobre pamatam.
teraz pri druhom tehu som isla az v 9tt aby uz bola vidiet aj akcia srdiecka.
ale neboj, bude to v poho, len to chce trpezlivost 🙂 a ani sa nenazdas a bude ti svietit v pase 38tt 😀

vejinka
27. jan 2010

goga heh diky za povzbudive pismenka 😅

evitkamalicka
27. jan 2010

ja som bola teraz v 7tt a pri Adamkovi tusim v 8tt

kamilka12
27. jan 2010

veji - ak si naozaj otehotnela toho 17.1. tak je dost pravdepodobné, že tam nič ešte nevidel...ja som bola prvý krát v 6tt u dr. a tiež vôbec nič nevidel, dokonca mi povedal, že ani sliznicu maternice nemám zväčšenú a naplašil ma s mimomaternicovým...ale keď som potom o 2 týždne prišla znova, už bolo krásne vidiet všetko 😵 , určite to tak bude aj u teba 😉

flexinko - no my s tým skúsenosti nemáme...a veru ani som nevedela do teraz, aké príznaky bývajú 😒

win - pááánečku, ty vyváraš každý deň 😕 . Ja sa vždy snažím aspon na 2 dni navariť..nejak ma to nebaví, lebo vždy ked si nejaký mňamkový recept najdem, vždy z toho niečo nemám doma a to by som stále iba do obchodu pochodovala a späť 😀 Ale tie tvoje recepty si ukladám vyzerajú veľmi mňam 😉 😝

Baby, som sa vás chcela spýtať...tie čo kupujete deťúrencom značkové súpravy...to im obliekate aj normálne, ked sa idú hrať napr. von do piesku s inými deťmi 😕, alebo keď po tráve budú váľať, po mlákach skákať...Lebo na jar pre Martina nič nemám, tak mu chcem nejaké pokúpiť, ale zase sa mi to zdá zbytočne drahé, keď si predstavím, že vonku sa bude v tom hrať v piesku, alebo niekde, kde sa určite poriadne zašpiní...mi to príde dosť dať cca 800,- Sk a viac za súpravu na takýto účel 😕 A keď ideme niekam na návštevu alebo do obchodných centier, tak dávam rifluše a tak....Mne sa to na takých drobcoch velmi páči, keď sú v značkovom, ale neviem si predstaviť, kedy mu to oblečiem 😒