Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

annie13
19. feb 2010

😉 johnie som netusila ze mate take plany
tak Vam zelame vsetko len to dobre, aby ste sa tam mali dobre, aby Vam vsetko vyslo ako si zelate 😉 a stastny let

silwietta
19. feb 2010

ahojte dievcence, po dvojtyzdnovej absencii sa hlasim ... bola som oddychovat u rodicov 😎 ... Misko bol prechladeny, takze sme sa najprv ani nedostali z domu, v kuse som mu musela odsavat sopliky, ale potom sa to zlepsilo a ku koncu uz bolo super, uz aj v noci som sa vyspala

vcera som mala mat poradnu, ale moj lekar tam zas raz nebol, stalo sa to uz 3x zo 4, takze aj moje aj manzelove nervy pretiekli a idem sa vratit k mojej byvalej gynekologicke, sice budem dochadzat do Ba ale ten rozdiel je neporovnatelny...

luciankasebastianko
19. feb 2010

ahojte no nna maly nebije "zatial " 😀 ale sa začal fest jedovať a hádzať ozem aj do kaluží a tak 😔 snažím sa to jemno ignorovať poprípade utrusim ,že prečo sa zdviha a ešte neleži ,no krv mi vrie 😠
johnie cica to čo ????????????????????? 😲 ty bosorka ty nám chceš odletieť ? 😔 ale na SK budeš chodiť asi kvoli babkám a dedkom tak snad sa raz aj stretneme 😅 tak som dúfala že prídeš pozrieť na stretko 😅
Prajem vela vela šťastia cica 😕

rony253
19. feb 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a pomoooooooooooooooooc, Sara mi neda ostrihat si nechty na nohach na rukach v pohode ale na nohach ani nahodou ani ked spi, zacne hned kopat s nohou ked ju chytim, a ked je hore tak reve ako najata. co mam robit, ja som uz v koncoch a ma ich dost dlhe, rayz sa mi podarilo ked spala a teraz mame znova problem. ivem vas docitat

silwietta
19. feb 2010

aj u nas sa hryzie a skusa aj capkat, ale to sa stale zatvarim smutne a potom mi spravi moj a da mi pusu... ale pri prebalovani ma kope, to ho neviem oducit...

a nervy tiez chyta, to ho len ulozim na zem, aby si neublizil, chvilku ho ignorujem a potom ho zavolam robit nieco ine a zvycajne sa velmi rychlo ukludni

silwietta
19. feb 2010

rony ani mne nechcel dovolit strihat nechty ani na rukach a na nohach uz vobec nie... zvycajne na rukach si necha ostrihat vtedy ked si striham aj ja... chodi za mnou a po jednom nechtiku strihame, trva to obcas aj polhodku ale hlavne ze to je... no a na nohach si nechal ostrihat cvakatkom na nechty, a to tiez ked videl mna...

silwietta
19. feb 2010

johnie, tak to drzim palceky, dufam, ze sa vam bude darit a bude sa vam tam pacit....

rony253
19. feb 2010

docitane 4 strany uff 😉
Johnie prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim????????????????????? idete prec??????????????????????????? Moooooooooooooooje zlato, tak sa tam drz, nech to Sofinka bez teba vydrzi, a nech ste chztro apolu, a co tam ides robit aks a mozem opýtat?
no zajtra skusim stikatko silwie ale neverim ak nie skusim zajtra cez den kud bude spat, uz som vazne zufale, len ckakm kedy sa jej polamu, aj by som jej nejaku sladkost dala nech ju zamestnam ale ona mi sladke vôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôôbec nechce nic, ani palacinku.

silwietta
19. feb 2010

rony este mi raz zabralo pustit mu oblubenu pesnicku na pc, a ja som strihala rychlo ako drak, nechtiky som potom zbierala zo zeme 😝

rony253
19. feb 2010

to nebude fungovat, Sara stale pri hudbe chce ist na zem tancovat, no musim volaco vymysliet 😝

ka3n
19. feb 2010

ahojte..JOHNIE..uplne som ostala s otvorenymi ustami pozerat..mesiac bez malej..júúúj to bude pre teba, aj pre malu a tatinka tazke..zvladnete to..no ale co ine vam ostava..ale eurace potrebujete ,tak sa ti kazda pracicka hodi..DRZIM MOOOC PALCEKY..

tak annie, vidis ake super veci tam maju 🙂)

ja som dnes kupila malemu tie botky co som dala link ,tak som zvedava ked pridu, boli sme aj v TT dnes pozerat,ale nic sa mi nepacilo..

ka3n
19. feb 2010

Silvi, takze sa ti ozvem a dame rande!!!

kamilka12
19. feb 2010

Ahojte,

johny - držím palce, nech vám všetko vyjde tak ako si predstavujete veľmi veľmi Vám to prajem 😉

nechty - to isté ako u rony..vôbec ale vôbec si nedal strihať, tak nakoniec som si ho posadila na kolená a ostrihala som si na ruke jeden necht ja a potom jeden jemu, ked som si strihala ja, tak on držal nožničky tiež..akože mi strihá on..a takto hravou formou sme sa dopracovali aspon k strihaniu nechtíkov na rukách. A ked už s tým nebol problém, tak vždy pri prebalovaní sme skúsili ostrihať jeden nechtík aj na nohe..ale viac si nedal..takže vždy jeden pri prebalovaní...Neskor už v pohode vydržal jednu nohu na jeden krát...ale museli sme na to íst velmi postupne..akonáhle začal nohou sťahovat a vzpierať sa..prestala som.

hryzenie, bitie - Martin nehryzie a ani to nikdy nerobil, našťastie ho to nenapadlo, mňa však bije 😔 Raz ma iba tak zľahkla potľapkal a ja som mu to hned zakázala, lenže rýchlo pochopil, že je to niečo čo nesmie a tak teraz ked sa mu niečo nepáči alebo mu niečo nedovolím, jeho prvá reakcia je, že príde ku mne a "bije" ma..síce iba jemne, ale čakám, že ked chytí riadne nervy, tam ma asi udrie a možno aj na verejnosti a to sa asi prepadnem od hanby 😒 Neviem čo s tým robit...vždy na neho silno zakričím a vyhreším ho, on aj prestane ale o chvílu ak mu znova niečo nedovolím to spraví znova ☹

ka3n
19. feb 2010

felixko, tie topanocky pre slecnu mi padli do oka, lebo dobra cena, kvalita..kozene, stielka..zdravotne.

felixko
20. feb 2010

ahojte,
kamilka aj Ninka nás bila a hrýzla, ale od istého času to nerobí, ak jej nie je niečo po vôli, tak zatne zúbky a potrasie hlavou. včera mi ale treskla s ovládačom po hlave. stála na nočnom stolíku, ja som pod ňou sedela a keď som sa na ňu otočila, že čo to spravila, strašne sa rozrehotala 🙂

rony aj ja musím Ninke na nohách strihať nechty štíkátkom, aj to bývajú doslova boje. takže najprv jedna noha a pri ďalšom prebalovaní druhá noha 😉

felixko
20. feb 2010

johnie držíme palce, ten mesiac bez malej bude asi ťažký. ja som dnes do rána mala sen, že sme malú museli nechať svokrovcom, lebo sme cestovali na dva dni do BA. mala som z toho nočnú moru, lebo naša malá ešte nebola dva dni sama bezomňa 😢 a ešte u svokry 😒 tak som núdzovo vybavovala moju sestru, tej by som Ninku zverila raz dva

claudinka
20. feb 2010

jeeej johny hned by som isla aj ja, mesiac je sice dlha doba, ale myslim si, ze by som bez problemov zmakla.. i ked so slzami v ociach casto 😝 ale skor pre malu to bude tazsie..

ba80
20. feb 2010

ahojteeeeeeeeeee... 😎

johny, drzime palceky, nech vam vsetko vyjde, ako chcete... 🙂

...mna nastastie dieta nebije a kusne malokedy... 😉

...a nechty na nohach su tiez kapitola sama o sebe... 😀

johnie
20. feb 2010

dakujem vam...
... bude to super tazke, ale nic ine nam nezostava ☹

johnie
20. feb 2010

inak mame doma maroda, vcera vecer sa totalne pregrcala a rano zas nenormalne presrala ..este aj madrac sa presiakol... netusim co jej je, ani jest ani pit ani nic... rano potom bola ako matoha, prevracala ocami,akoby bola omracena, tak sme jej dali vodu , tu scucla, asi uz bola dost dehydrovana-chudatenko moje
teraz spinuska, zaspala pri telke, co sa nam tusim este ani nestalo, napchala som do nej baban, soletky vodu -caj ani za svet, a ideme k babke ked sa zobudi, tam si da ryzu.. dufam ze jej to prejde

co sa tyka nechtov tak zo zaciatku vzdy protestuje...ale nie je to nejaky tvrdy boj>stale pocitam prsty a hovorim jej este 9 taaak este 8 atak ... a ide to
a nehryzie ani ma nebije... len ked jej urobim nono s prstom sa pohrozim tak mi odtlaca ruku - ze co si ju dovolujem napominat

cukricek moj, tak mi bude chybat - ale asi si viete prestavit ___________________ 😢

johnie
20. feb 2010

jaj a idem opatrovatelku robit ku starcom... na zaciatok to hadam vydrzim - budem mat kontrakt na rok, tak uvidime ci sa mi to bude pacit alebo neskor budem hladat nieco ine..
martin pride asi po mesiaci za mnou, kym tam zariadim veci - byt mozno aj robotu pre neho ak sa podari, mala pojde do skolky...
jedine na co sa tesim je ze bude speakovat...
no a tu davame dom do prenajmu, autisko predavame... tak ak by ste o niekom vedeli, kto by chcel kupit http://auto.bazos.sk/inzerat/3126937/Predam-For...

kamilka12
20. feb 2010

Ahojte dievčence...

johnie - 😉

Tu je niečo na čítanie o vzdore...moje nervy..vraj to vrcholí vo veku 3-4 rokov 😕 .. 🙄

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=384416

silwietta
20. feb 2010

johnie, good luck...

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kamilka12
20. feb 2010

Snažím sa stále viac pochopit "ich svet" v tomto období..a tak niečo skopírujem aj sem:

12-18 mesiacov
Žije tu a teraz. Slovko „nie“ je obuškom, ktorým nás „udrie“ pri každej situácii. Prvé kroky, prvé slová

18-24 mesiacov
Obdobie slov „ja, moje, nie“. Odmieta objatia, čmára na stôl – robí prvé naschvály. Je prirodzene zvedavé, emocionálne rozkolísané, koná skôr ako myslí, je negatívne, vzdorovité, energické, väčšinou šťastn0, neschopné dlhšie sa sústrediť.
Štípe, hádže vecami, mláti okolo seba. Niekedy sú tak rozhodnuté byť negatívne, že jačia aj potom, čo dostali vec, ktorú chceli. Je nesústredené, impulzívne a aktívne tak veľmi, že o niekoľko rokov by mohlo byť označené ako hyperaktívne.

24-36 mesiacov
Na konci tohto obdobia si už bude pospevovať texty obľúbených piesní.
Dieťa začína jesť bez toho, aby trúsilo okolo seba, má záujem o nácvik čistoty, vie porozprávať čo sa stalo včera. Ustane kúsanie, škrabanie a záchvaty vzdoru.
Je zvedavé, pozornejšie, veľmi zamestnané, rado robí radosť, je láskavejšie, poriadnejšie a komunikatívnejšie. Je trpezlivejšie, viac sa hrá v sede a viac sa sústredí na hru s rukami. Začína kresliť obrázky. Dbá na dodržiavanie presných pravidiel - nezabudnúť dať dobrú noc obľúbenej hračke.
Stáva sa divokým dieťaťom schopným plánovania. Cíti sa bezpečne, ak sa udalosti odohrávajú podľa pravidiel. Pravidelnosť je dôležitá. Obľúbenou hrou je upratovanie. Poriadok musí byť – jačia ak sa napr. na tanieri mrkva dotýka zemiakov. Je pre neho problém stále sa rozhodnúť a vybrať z viac ako 2-3 možností.
Chce sa stať naším priateľom. Používa úsmevy a nie krik, ak chce zaujať, je láskavejšie a deliace sa (s maminkou, nie inými deťmi).

ka3n
20. feb 2010

...co to tu mame zase nejaky neziaduci prispevok 🙂)

annie13
20. feb 2010

no my sme dnes zase oplieskali penazi, to je neuveritelne ako sa to rychlo mina
kupili sme dlazbu, obkladacky a listely do kupelne, drez do kuchyne a sprchovaci stlp do kupelky bac 450 eur fuj
ale uz pomaly finisujeme s bytom okna vymenene, obvakovane ci ako sa to vravi, aj majstri uz boli polozit dlazbu do kuchyne v piatok pridu kupelnu
joj vsetko tam bude novucke ale tie prachy

kamilka12
20. feb 2010

No dnes je tu pusto 😕

My sme pred hodinou prišli od svokrovcov, ja tam tak rada chodím, hlavne teraz, ked je Martin už vačší, on sa tam hrozne vie vyblázniť a to s dedkom (62 r.), sa tam válajú po posteliach a robí s ním neplechu, no proste všetko, čo doma nemôže 😀 , tak si tam v podstate vždy dobre oddýchnem, lebo malému sa svokrovci stále venujú. Hned ako sme prišli domov sme ho okúpali, na valentína som malému kúpila penu do kúpela, tak teraz kúpanie trvá ešte dlhšie ako predtým, lebo sa mu to veľmi páči, len keby tú penu stále nejedol 😖 ..Teraz už spí.

Anni - to verím, že peniaze sa len tak rozkotúľajú pri prerábaní bytu...my sme povodne plánovali prerobit všetko ale akosi nám stále "nevyšlo" na jednu izbu...lebo všetko stálo oveľa viac ako sme rátali... 🙄

rony253
20. feb 2010

Ahojte, tak som trosku pocitala, clanky su fajn. idem kuk film

claudinka
20. feb 2010

pusto je tu posledne dni castejsie 🙂