Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

momoyka
12. mar 2010

hanka si pyta kefku stale, ale ona akurat spapa pastu a sucha si akoze po zuboch, ale viac kde kade inde, len nie po zubkoch...

kamilka12
12. mar 2010

Ahojte,

u nás umývanie zúbkov prebiehalo tak, že zo začiatku si dal, aby sme mu umyli my...ku koncu už chcel sám. Potom chcel iba sám si umývať...a teraz si pýta kefku ale kefuje ňou zárubne, podlahu a tak.. 😒

zanin
12. mar 2010

🙄 silwi co som sa ja naskusala metod ako ho donutit vypit mlieko. Davala som mu ho pokazde v inom case. Vyskusala som vsetky druhy cumlov co su a to aj silikonove aj kaucukove aj rozne sily kvapkania a aj inu miestnost a nic nezabralo. Tolko mlieka co som vyliala uz by som vychovala aj 3 deti 🙄 . Ale nevadi asi bude jedina zachrana ked zostanem tehu. Vraj sa vtedy zmeni chut mlieka kvoli hormonom. 😀

felixko
12. mar 2010

kamilka, momoyka presne ako u nás, zo začiatku som umývala zúbky ja, teraz chce len sama, ale to najskôr zje zubnú pastu, povie že dobotka a potom kefuje buď práčku alebo dvere 🙂

felixko
12. mar 2010

zanin aj my sme vyliali hektolitre mlieka, vyskúšali milión fliaš, jedine, čo pomohlo stále stále stále núkať. u nás zabralo, keď malá sedela pred televízorom, pozerala svoju oblúbenú rozprávku a vtedy som jej strčila do úst flašku a ani nevedela ako mliečko vypila. ešte nám pomohli ochutené mliečka konkr.banánový sunar.

momoyka
12. mar 2010

zanin, hmmmm, neviem kedy sa zmeni chut toho mlieka, u mna sa evidentne zatial nezmenila... 😀 😝

ollako
12. mar 2010

ahojte... aj nas mayl sa chytil na ochuteny sunar vanilkovy, ale najprv tiez vypil len po troske tak 60 ml, aj to mu ho musel dat niekto iny...no potom kedy bol dve noci bezomna uz vypil aj odomna 150, potom 200...islo to postupne...
a v ten prvy vecer, co sme ho nechali s maminou, tak ja som ho normalne ulozila doma do jeho postielky spinkal ako normalne...a potom sme odisli a ked sa v noci zobudil mamina mu len cajik dala a spinkal dalej, ale on je s mojou maminou denno denne je na nu zvyknuty 🙂

momoyka
12. mar 2010

ja som skusala kravske mlieko, hami, zatial nic

kravske semtam ked ma dobru naladu, tak z poharika si 2x glgne, granko.. a to je dost, ale v noci akoby vedela ze nema...

zanin
12. mar 2010

momo presne toto robi aj Samko cez den si sem tam da aj ine ako mm ale v noci ani za nic.

momoyka
12. mar 2010

ideme haji, zatial ahojte

ka3n
12. mar 2010

ahojte...tak mi davame sunar ked mame vsetky druhy lubi a vecer mu davam kravske to vypije aj 300ml ..ale davam mu do neho jahodove frapko, to strasne lubi a mam kupene aj bananove tak hadam mu bude aj to chutit.

silwietta
12. mar 2010

ahojte baby, prave som na FB vyspionila, ze rovni uz porodila, ma tam nejake fotky...

ba80
12. mar 2010

cafteee...
silwi, ty spion, vsak to vieme uz vyse mesiaca... 😀 😀 ...hned ho mala pridaneho na fb ako dieta... 😝

ba80
12. mar 2010

no, my uz sme boli pekne zvyknuti popri kojeni pit aj um, aj kravske a ked mala tu chripku, tak som ju len kojila, lebo nic ine v sebe neudrzala a zas sme tam, kde sme boli... mlieko z flase ani za svet, len ma nahana po celom byte s vystrcenym prstom a pyta cici... 😠

silwietta
12. mar 2010

hani, takze som vysoko aktualna? 😅 😝

evitkamalicka
12. mar 2010

tak ja som potom tiez dobre pozadu, lebo som si to vsimla az teraz 😅

natasa8
12. mar 2010

ahojte....
hani... ja citam ze pit popri kojeni um (ja som myslela ze myslis rum, ten sa teraz musi oznacovat um) 😀 som musela precitat 3krat kym som pochopila...
ja sa citim desne, boli ma cele telo, mam horucku, dufam ze len nejaky virus a nie chripka, a ze to krpata nechyti 😒
no katka sa akurat zobudila, neviem ako to s nou vydrzim do vecera kym nepride muz.... von s nou uz asi nepojdem, to by som nezvladla ...

ka3n
12. mar 2010

no my este stale spime, uz vyse dve hodky..

zuzana1710
12. mar 2010

prosim vas a kedy bola ta lenka tehotna a kedy porodila???ved ja nic neviem...kto tu este porodil??lenke gratulujeme a Dankovi,vela sil a zdravicka 😵 😵

vejinka
12. mar 2010

zuzi to sme dve...alebo viac..vobec neviem vyzera taky drobucky tipujem tak 26tt ze porodila ale to je len moj tip

ba80
12. mar 2010

natas, vidis, to s tym rumom mi ani nenapadlo... mozno by lepsie spala... 😀 😀
...a rychlo sa vyliec 😉

winona24
autor
12. mar 2010

ahojte...no ja by som si to tiež nebola všimla že rovni má bábo,keby ma na to Hanka neupozornila.....ale to už pred vyše mesiacom či kedy sa narodil.... 😝 😝

winona24
autor
12. mar 2010

natas dnes som sa aj ja zobudila s mizerným pocitom.....kape mi z nosa ako ženíchovi z cicinky.... (pardon 😝 )...

prínosné dutiny ma bolia ☹ ☹

silwietta
12. mar 2010

win to je ale dobre prirovnanie 😝

winona24
autor
12. mar 2010

nepoznám lepšie prirovnanie.... 😀 😀 😝 😝

luciankasebastianko
12. mar 2010

ahojte zajtra ideme s malym do NR na vystavu nabytku 😉 idete ešte niekto ? 😲 no maly ma super slovička najnovšie "bože moj " jeežíííšš a ked mu niečo nejde neváha to použiť 😖 to prvé pochytil od babky a to druhé bude asi moja vychova 🤐 😅

kamilka12
12. mar 2010

Ahojte žienky,

luci - ja som síce z Nr ale nejak ma výstava neláka...asi preto, že neplánujeme kupovať najbližšie nič..

Ja práve zapekám takú mňamku, recept mi dnes dala kamoška, som zvedavá či to bude chutiť, ale Martinovi určite, lebo je tam všetko čo má rád. Kým sa mi to zapeká skúsim napísat že čo a ako, je to síce jednoduché, ale trochu náročné časovo..

Pangas so zemiakovou kašou

Najskôr uvarit klasickú zemiakovú kašu (zemiaky, maslo, mlieko, soľ). Kašu dať do zapekacej misy (ja som to mala v mise vysoké asi 4 cm). Cca 750 g ryby Pangasius uvarit v asi 3,5 dcl mlieku, do ktorého pridáme soľ. Varíme asi 15 - 20 min., ryba sa bude sama rozpadávať. Ked je to uvarené, rybu scedíme a mlieko odložíme nabok vychladnúť. Spravíme si zápražku z masla ( 40 g), hladkej múky (40 g) a použijeme vychladnuté mlieko. Necháme prevriet, pridáme uvarenú rybu, ktorú môžme pomliaždiť vidličkou, nastrúhaný syr (cca 150 - ja som dala viac) a nastrúhané na tvrdo uvarené 2 vajíčka. Spolu chvílu povaríme kým sa syr neroztopí - vznikne taká hustejšia kaša. Toto dáme do zapekacej misy na tú zemiakovú kašu a zapekáme asi 20 min. pri 200 st.

Mne sa to práve zapeká, zajtra budeme chutnať, vraj sa to lepšie krája vychladnutné, nie ešte horúce.

kamilka12
12. mar 2010

a ozik, výborne to vraj chutí s cviklu 🙂 🙂

kamilka12
12. mar 2010

s cviklou

silwietta
13. mar 2010

kami tak si mi spravila chut na rybku, ale mne sa nechcelo robit ten tvoj zdhavy postup, tak som len poprasila mukou a oprazila na masielku...