Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

natasa8
4. jún 2009

no moja sa da na kolena len ked jej dam do cesty nejaku prekazku a ona ju musi preliezt.... aj to sa muzi rukami vydriapat na tu prekazku a podopriet si hrudnicek, aby sa dala na kolienka 😒

ina ta jej kombinacia pogrckavania a plazenia sa nie je moc stastna ... vzdy vygrcne na podlahu a kym stihnem pribehnut uz to utrie buskom 😝

ba80
4. jún 2009

teda... johnie... prepac

johnie
4. jún 2009

natas u nas grcka aj ked malokedy sa nam stava ale vzdy konci bud na nej ale bo na mne...
ba 😀 nevaaa

goga03
4. jún 2009

ahojte,ja som sa rozhodla ze budeme znakovat este ked bol v brusku. je to podla mna super, ked ti dieta vie ukazat co chce, alebo co vidi a takto dokaze komunikovat. casto krat nemusi plakat, ukaze co chce, alebo co mu je a mama pochopi. a tiez nie je pravda, ze znakujuce babatka sa neskor ucia hovorit. skor je to naopak. aspon podla vyskumov. vsak ked dieta vie stvornozkovat, tak ho to nezastavi v tom,aby sa naucilo chodit.je to len ten medzistupen medzi tym, a stvornozkovanie mu pomaha sa pohybovat, kym este nevie chodit.tak je to aj so znakovanim.
znakovanie sa neuci tak, ze teraz ti hodinu budem znakovat, proste mu ukazujes znaky pritom ako mu hovoris o veciach, alebo ak je taka situacia
oliver vie napr. ukazat, ze je smadny. nemusi plakat, nemusi mrncat, proste mi to ukaze a ja mu dam hrncek s vodou, napije sa a hrame sa dalej.
ja som rada za znakovanie 🙂
on je este malicky, takze vie len par znakov, ale najuzitocnejsie je pre nas pit.
a vlastne aj vy urcite ucite deticky,aby dali pa pa. to je tiez znak. a tiez sa to ucia prirodzene, pri situacii ked niekto odchadza.
tot moj nazor, padam na plavanie,ahojte 🙂

ba80
4. jún 2009

natas, nasa ked nahodou vygrcne, tak musim rychlo zasiahnut, lebo najprv do toho ide prstom a potom to chce vylizat... 😝 bleeeeeeee 😅

winona24
autor
4. jún 2009

mno my sme sa nadesiatovali...necelá polka rožteka s maslom a broskyňa....jedla ju 1x...a chutila nám 🙂

ba80
4. jún 2009

a tie pady zo stoja su hrozne, na tie som si este nezvykla... 😖

johnie
4. jún 2009

ked ta moja ani papa nedaaa 😝
win pekne papka, my sme mali na desiatu vyzivku jablko-mrkva co som minuly rok robila

babuci
4. jún 2009

ahojte baby. nam ide siesty zubok a trochu mrncime.

eufra preco si este nebola u doktorky. mne doktorka povedala, ze zo zubkov teplota 38,5 vacsinou nebyva. a aj mala pravdu a maly bol chory. mal siestu nemoc.

inac my mame tie homeopaticke gulicky, davala som mu 8 guliciek rovno do pusinky a nepomohlo mu to absolutne. ked ho to bolelo, pomohol len paracetamolovy cipok.

johnie
4. jún 2009

ba hmm... mna az tak zamrazi ale necham ju padnut, no ked je muz doma, on ju chyta... 😝

silwietta
4. jún 2009

ja sa snazim nechat padnut ale to sa niekedy neda... proste reflex...

natasa8
4. jún 2009

no moja grcia tak casto, ze sa nad tym ani nepozastavi a vesela sa plazi dalej - aj po grcke 😝

babuci.. ze siesty zubok 😵 To budete mat o chvilku polovicu za sebou 😉

silwietta
4. jún 2009

natas este sa to grckanie nezlepsilo? mne sa zda ze odkedy papa Misko tuhu stravu je to lepsie... su take dni ked negcne ani raz...

winona24
autor
4. jún 2009

no johnie....papá....ale včera sme sa vrátili z BB...tatino ju nevidel skoro 3t a povedal,že vyzerá ako bugriša....že pribrala...tak som ho poslala do čerta...že bugriš je on..... 😅

winona24
autor
4. jún 2009

a my zatiaľ len dva...a ani nevyzerá,že by sa ďalšie tlačili von

natasa8
4. jún 2009

silwi... ked ona sa stale plazi po bruchu... napapa sa, niekde ju polozim a uz je na bruchu a plazi sa. Na obed a veceru spapa 200 g, takze ma plny zaldok. Ona napriklad pogrckava aj pri tom ako tlaci do plienky ....

natasa8
4. jún 2009

no mala sa uz zobudila... zabudla som jej v postielke hrkalku a uz s nou hrka...
tak vam prajem pekny dnik 😉

ba80
4. jún 2009

my uz grckame velmi malokedy... ked si dobre neodgrne a hned sa prevali na brusko, tak vtedy...
ivi, ako si jej ju davala, popucenu?

joj, zuby, nam vcera vyliezol stvrty a dalsie dva su na ceste... ja chcem, nech ich uz ma vonku, je to hruuuuza

babuci
4. jún 2009

ja som zrovna vcera Claudinke hovorila, ze nechat babo same padat je podla mna blbost. ja som non stop s nim a urcite by som ho nenechala, aby sa poudieral. samozrejme, ze aj jeho vyklati na bok a buchne sa, ale ked vidim, ze stoji tak makam k nemu a cakam pri nom, co urobi a tak sa aj naucil si pomalicky sam sadkat, alebo si klakne.

inac Jozko je sidlo. ten stvornozkuje jak Speedy Gonzales, klakne si, sadne si, postavi sa, oprie sa o chodul a tlaci ho pred sebou, a od vcera sa postavi, pusti sa sedacky, pozera na mna a stoji 🙂

babuci
4. jún 2009

baby mam jahody. hodte sem prosim nejaky super rychly a nenarocny kolac.

johnie
4. jún 2009

babu zas ja tiez nenecham malu padnut ked vidim ze si buchne hlavicku...to neeee 😉

kamilka12
4. jún 2009

babuci - ako dlho vám trvalo kým vám vyšli horné zúbky? Pamatám si ešte nedávno si písala, že sa Jožkovi tlačia horné zúbky a aj si si v tedy užila...kolko to trvalo kým sa prerezali?

johnie
4. jún 2009

jednoznacne bublaninaaaa 😝

johnie
4. jún 2009

ta hrncekova... 😉

johnie
4. jún 2009

to mas rychle a zbesile 😀

vejinka
4. jún 2009

maly sa zobudil prcham

babuci
4. jún 2009

kamil myslim, ze mu isli minimalne dva tyzdne a tieto horne dvojky tiez.

johnie, hod sem ten recept.

winona24
autor
4. jún 2009

hani mixla som jej ju

euffra
4. jún 2009

babuci, nesla som, lebo nema ziadne priznaky choroby, nema sopel, kasel, nic, a tu teplotu nema stale, mala ju v utorok cely den do 38, vecer som dala cipok, v noci nemala, rano mala 38.5, potom to hned zacalo klesat bez cipku, a cely den nemala, tuto noc opat 38, rano vobec ziadna teplota a stale nic, je kludna, nema sopel, kasel, ani ziadne vyrazky, len stale pidlikuje dasna. ja ju skoro stale kojim, takze si myslim, ze to je najlepsi liek, keby jej teplota ide na 39, neda sa zrazit alebo ma ine priznaky, tak idem, ale takto sa mi to zdalo zbytocne

johnie
4. jún 2009

babu...
1hrncek cukru
2hr. polohr.muky
2vajcia
1pdp
pol hrnceku oleja
1hr. mlieka
a fantazii sa medze nekladu... mozes na to nahadzat ovocie, alebo ja zvyknem do cesta pridat orechy alebo tak... je to hrooozne rychle
upecene asi za 15-20min