Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

winona24
autor
1. mar 2010

http://www.nivea.sk/products/show/24327

astonka myslíš toto???

felixko Excipial Lipolotio používame aj my...ale už dve kožné lekárky mi povedali,že by ho deti do 3 rokov nemali často používať resp.vôbec....už si nepamätám kvôli akej látke.....ale to je naozaj dobré....

tak my máme diagnostikovanú seboroickú dermatitídu ...mám aj prípravky miešané v lekárki....ale chcela som vyskúšať niečo normálne dostupné....som z toho nešťastná...nechcem ,aby Natálka mala problémi s kožou....už aj preto ,že je to baba....Milan má psoriazu...aj ja by som bola strašne nešťastná,keby to zdedila aj NAtálka....

annie13
1. mar 2010

ked som bola pred cakarnou k Dr. tak mi zvoni mobil a vola sestra ze ma surny zakrok Dr. ze mam prist o 14tej, no neporazilo by vas

astonka
1. mar 2010

ano winona tato nive,no moj Reno je alergik-a samozrejme mame aj to čo ma tvoja mala diagnostikovane a kopec inych somarin okolo toho takže tiež sme mali maste od kožnej tie zabrali,ale už ich nepouživame jemu sa to zhorši ten kožny nalez len v zime a ked je choryinak cez leto nema-no zaital to tak bolo ja som niveu uživala pri oboch detoch od narodenia ak to bolo potrebne aj excipial mame...,dcera je tiež alergička ale kožne prejavy nema,ja som tiež psoriatička 🙄 takže tak...

bubinko83
1. mar 2010

silvi ano mam stal problem s tlakom aj ked tie hodnoty niesu až take hrozne ako v tehu ,ale predsa len nechcem riskovat lebo v tehotenstve to nie je sranda.Liečim sa na tlak od porodu ale sem tam mi ešte vyskoči trochu.Mam problemy aj so štitnou žlazou aj to robi viac menej neplechu.No štitnu mam podla poslednych vysledkov v poriadku a lieky by sa mali čim skor vysadit.A tlak sa da liečit aj počas tehu,teda ak by to nebolo nejak extremne vysoke.Ved uvidim ešte neplanujeme tak a dufam že sa dam do buduceho roku dokopy. 🙂 Aj ty si mala pri Miškovy problem s tlakom sa mi zda nie? 😒

winon,my sme použivali na suchu kožu Excipial u lipolotio.Skus,možno pomože.Inak mi použivame aj modru indulonu.Lacne ale dobre 😉

winona24
autor
1. mar 2010

astonka no mne je jasné,že toto bude beh na dlhú trať....s takými preddispozíciami určite...Milan síce nemá v nejakom veľkom rozsahu psoriázu,ale má...a je to dedičné...vo veľkom %

bubi o Excipiale som písala vyššie...poznáme...používame...ale momentálne menej....

astonka
1. mar 2010

no ja ju mam tiež da sa povedat "taku peknu" no fak najlepšie je more-slnko 😎

winona24
autor
1. mar 2010

astonka to je pravda....aj MIlanovi veľmi pomáha more...minulý rok bol na liečení mesiac v Smrdákoch a na pár mesiacov mu zmizli ložiská...tento rok už má zase schválené kúpele

astonka
1. mar 2010

no ja som nikdy nebola na liečeni...ale mne pomaha aj solarko-s mierou,aj mam taku sol kde si to mačam...

winona24
autor
1. mar 2010

ani MIlan do minulého roka nebol....ale Vy so svojou diagnózou máte nárok každý rok.....28 dní plne hradené ZP....

winona24
autor
1. mar 2010

ja viem,že žena pri dvoch deťoch ťažko môže na mesiac ísť na liečenie..... 😝

astonka
1. mar 2010

no to je pravda...ale nešla by som ,radšej pojdeme všetci k moru aj ked 1 rok sme vynechali snad sa podari tento.. 😎

silwietta
1. mar 2010

Bubi hej, mala som trosku vyssi tlak, ale hlavne v poradni, doma som na 95% bola v norme 🙂

evitkamalicka
1. mar 2010

silwi a teraz mas tlak dobry? mne to zacina na poradni tiez troska haprovat, ale este ten hranicny 140/90 nemam, naposledy som mala 135/85

kamilka12
1. mar 2010

ahojte

win - nám tiež na suché fľaky zaberá tá biela nivea sensitive..

silwietta
1. mar 2010

evit, mala som dobry, priam az nizky, ale na poslednej poradni som mala vysoky, ale to mi merala sestricka tlak a lekarka sa ma nieco pytala co ma rozculilo a som jej povedala ze jej tu story porozpravam, ked domeraju tlak a mala som horny 145... potom mi merali na konci poradni a uz mi klesol na 130 ... tak dufam, ze to ozaj bolo len z rozculenia a nie predikcia vysokeho tlaku

evitkamalicka
1. mar 2010

ja som uz akosi pripravena na to, ze ku koncu zas mozem mat s tym problem

bubinko83
1. mar 2010

evit aj silvi držim vam palce nech vam aspon takyto tlak vydrži až do konca.Ja som mala na začiatku tehu normalny a potom sa zvyšoval postupne.Ale vraj tehotnym na začiatku tehu tlak klesne,takže ja som ho mala asi aj tak vyšši kedže som mala na začiatku normal.A davajte si magnezko preventivne. 🙂

evitkamalicka
1. mar 2010

mne magnezko nepomaha, na znizenie tlaku mi pomaha cesnak 🙂

bubinko83
1. mar 2010

evit ty si rodila prvy raz cisarskym?

bubinko83
1. mar 2010

evit a ty si rodila cisarskym?

evitkamalicka
1. mar 2010

ano cisarskym kvoli tlaku

bubinko83
1. mar 2010

ups 2x to iste som poslala 😀

evitkamalicka
1. mar 2010

nevadi 😀

bubinko83
1. mar 2010

evit,mne magnezko trošku pomože.Ale lieky su trochu divne.Mam na tlak dvoje.Jedny mi ale znižia moc pulz mam okolo 50 a tlak vyšši a tie druhe lieky mi znižia tlak ale pulz mam aj 95 . 😀 Dobre nie? Musim to povedat ked pojdem na kontrolu.

evitkamalicka
1. mar 2010

mne nepomohlo ani magnezko do zily pred porodom

zanin
1. mar 2010

Win aj my mavame obcas suche loziska na kozi. U nas tiez zaberal Excipial, ale teraz pouzivame OILATUM EMOLIENT. Je to pripravok do vody. Ked sa mu to objavi tak mu dam do vanicky za vrchnacik a je po suchej kozi. Dokonca to vyborne zmekcuje suche pety 😀 . Ak si to das napisat od doktora tak to mas za 1 euro. Inak to stoji okolo 13 eur bez receptu. Mne to poradila kamoska. Jej maly ma atopicky ekzem a nic mu nepomahalo az toto oilatum do kupela a uz sa neskrabe a kozicku ma uplne peknu.

bubinko83
1. mar 2010

evit to ani mne nepomohlo,mne už vlastne nepomohalo pred porodom nič na tlak.Preto ma brali v 35tt na salu rychlo rychlo,pokial sa ten tlak ako tak ešte držal.Asi to tak malo byt.Ale pri druhom to nechcem.

evitkamalicka
1. mar 2010

ja som sla do porodky sama, v noci mi odisla zatka a slabo som krvacala, bola som 40tt+3

bubinko83
1. mar 2010

evi a ty sa liečiš na tlak teraz alebo ked si nebola tehu?

evitkamalicka
1. mar 2010

bubi neliecim, lebo mimo tehu mam tlak ukazkovy 120/80....iba v tehu mi hapruje