Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

terezicka
6. máj 2009

Ahojte no včerajší deň bol otras 😝 Lucka len vrešťala, spať ani za svet, nič sa jej nepáčilo, nič ju neabavilo príliš dlho. jediné čo ju bavilo bolo to, keď mohla stáť ale to som ja ju nemohla držať celý deň. No ale čo včera začala robiť, som len kukala na ňu - stála a chcela som si ju posadiť na kolené ( sedela som v tureckom sede ), no ani náhodou som jej nevedala "zlomiť" nôžky aby si sadla. Keď sa mi to konečne podarilo tak ona sa sama postavila 😲 A takto sme to opakovali niekoľkrát a vždy sa sama postavila keď som ju ja posadila. A dneska robila to isté... Ale také že chytiť sa v postieľke to nie, ona sa postaví bez toho aby sa niečoho držala a ja som ju tiež nedržala...A keď ju držíme tak prepletá tými svojimi nôžkami tak krásne, riadne sa snaží kroky robiť. Mamina moja vravela že ja som začala chodiť keď som mala 9 mesiacov a 1 týždeň, tak je dosť možné že Lucka bude v tomto po mne... No už teraz sa teším 😀

terezicka
6. máj 2009

Babuci aký puding robíš Jožkovi?

bubinko83
6. máj 2009

baby,neplatite niekto cez internet banking v Slov.sporitelni?

pipinka82
6. máj 2009

MIRIAM24 😉

ahoj veru narástol ale ved aj tvoj Martinko je velký chlapák 🙂 😉 ako sa máte??pozerala som
fotečky je po tebe ale niečo má aj z otca xixi 😉 že ho pozdravujem 😉 😉 niesi na pokeci????ak hej napíšmi na nick zsuzsika24 tam sa viacej zdržiavam než tu na koníku 😀

terezicka
6. máj 2009

Bubinka ja zvyknem platiť stade, potrebuješ niečo vedieť?

bubinko83
6. máj 2009

terezka,už nepotrebujem.Nemohla som sa tam dostat,ale už som si našla tie kody ale zatial som odtial neplatila.Bola som si to dnes vybavit ale keby mam nejaky problem ozvem sa ti.Ok? dik

terezicka
6. máj 2009

Jasné Bubi ozvi sa keby dačo 🙂

babuci
6. máj 2009

nerobim puding, to je od Nestle kupeny.

ale akurat premyslam, ze niektora tu pisala, ze dava na ranajky rozok s maslom. to s akym maslom?

inac sledujete, ake rozdiely su aj tu medzi nami? niektore uz kojime minimalne a naraz s obedom sme zacali davat aj desiatu, olovrant a veceru a niektore tu stale davaju iba obed alebo max desiatu. sila ako sme kazda zacili nieco ine.

inak citam, ze v osmom az deviatom mesiaci ma uz dietatko riadne jest tuhu stravu a prechadzat pomaly na to, co jeme my. tak to vam poviem, ze si to neviem predstavit. moj maly teraz nechce ani zeleninu s maskom, tak neviem, co budu deticky, co papaju zatial len obed....

winona24
autor
6. máj 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1081

ktorá príde na koláč????? 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀

winona24
autor
6. máj 2009

normálne maslo....obyčajné

goga03
6. máj 2009

ahojte,
aj ja sa pozeram po autosedacke, pozerala som aj vysledky testov autosedaciek a ja urcite kupim nejaku v kategorii 9-18 alebo 9-25 kg.ale skor 9 -18
totiz z autosedaciek v kategorii 9-36kg, nepresla testom ani jedna a ta najlepsia z tejto kategorie mala znamku 4 (hodnotenie od 1najlepsie - 5 najhorsie). a to preto, lebo sa neda vyrobit bezpecna autosedacka rovnako pre 9 kilove napr. 8 mesacne dieta a zaroven ta ista sedacka pre skolkara resp. skolaka.

claudinka
6. máj 2009

winon ja nie 😀 jablkove a podobne mi nechutia.. 😀 😀

claudinka
6. máj 2009

neviem, ja vsade citam, ze treba pridavat postupne.. ja sa teda nikam neponahlam.. nechapem, naco davate detom aj olovranty, ranajky a podobne.. vsade pisu, ze prvy mesiac obed, dalsi mesiac desiata, dalsi vecera.. naco vsetko naraz.. ja mam teda dve brozurky a ani v jednej nepisu, ze cely den davat prikrmy.. ale kazda si davame podla seba, len naozaj nechapem, kam sa ponahlate niektore, co detusom nestaci mliecko? placu po nom, ze su hladne? ja davam iba desiatu a obed a bohate nam to staci.. vecernu kasicku ideme pridavat az po ukoncenom 7. mesiaci..

claudinka
6. máj 2009

a je nas teda pozehnane.. keby papal este viac, ako teraz, si neviem predstavit, aky by bol.. uz teraz mame cez devat kileciek a kakame pravidelne 2-4x denne..

goga03
6. máj 2009

ja davam tiez len desiatu a obed a na veceru niekedy kasu, ja co mam 2 brozurky, tak v kazdej je, ze tretie "jedlo" u nas olovrant az od ukonceneho 9 mesiaca.moje mlieko mu staci a chuti, takze nemam dovod to nahradzat. vsak normalneho jedla sa naje za cely zivot dost, kojit ho nebudem predsa vecne 😎

claudinka
6. máj 2009

presne tak 😉 gogi olovrant? ja vsade citam, ze kasu.. clovek je z toho somar

winona24
autor
6. máj 2009

claudi ja to mám odklepnuté dr....preto to dávam....ale my sme na UM

winona24
autor
6. máj 2009

a ja si nemyslím,že sa niekam ponáhľame.... však jej nedávam knedlo ,vepřo ,zelo

goga03
6. máj 2009

ja som pozerala aj v tom mama a ja o vyzive, co naskenoval vejinkin muz a este mam aj prirucku hami a tam to bolo tak.
tak sa v tom fakt vyznaj 😒 mozno oni nepovazuju kasu za tuhu stravu

claudinka
6. máj 2009

winon hovorim najma o kojenych deturencoch 😉 detuse na UM su predsa tusim o nejake dva mesiace so stravou popredu 😲 😲 ale sak hovorim, ze kazda davame to, co uzname za najvhodnejsie 😵

claudinka
6. máj 2009

gogi v hami je praveze olovrant a v mame a ja je vecerna kasicka 😀

winona24
autor
6. máj 2009

kaša je mliečny príkrm....tak to asi nepovažujú za tuhu stravu....

claudi ja keby som mala kopec mlieka tak ani ja asi ešte nedávam olovrant

claudinka
6. máj 2009

teda aspon sa mi mari, ze tak som to ja citala.. ale sak to je jedno, uz aj tak davate im tak vela papat, tak zbytocne hovorit, ze materske mliecko je najdolezitejsie a najzdravsie 😀

ok idem sa venovat synatorovi, uz mi tu skrieka v postielke a vyzaduje si moju pozornost.. rano sa tu vidime, krasny vecer, snad nebude Panelak taky nudny ako posledne dni byva 😝

winona24
autor
6. máj 2009

ani mňa už Panelák tak neberie ako before

winona24
autor
6. máj 2009

mne malá už 15 min.hajá...dnes poobede poriadne nespala....už bola taká mrzutá 🙄

goga03
6. máj 2009

claudinka akurat to pozeram v hami sprievodca materstvom od 6.mesiaca a pre 9 mesiac desiata,obed, olovrant a kasa.
ale to je jedno, vsak aj tak kazda mama urobi tak, ako ona povazuje za vhodne. a o tom to je. kazdemu vyhovuje nieco ine.
ja napr. aj s jogurtom cakam, este mi neje poriadne zeleninu, tak pockam do 9 mesiaca

winona24
autor
6. máj 2009

uavrime to tak ,že každá mamina vie čo je pre jej dieťatko dobré...ak im chutí a prospieva im to,je to OK... 😉

jurocko
6. máj 2009

ahojteeeee
deti okupane,tobiaska som ulozila na spanok,ale je dnes od poobeda zaplakany...nervozny.,..ja uz o zubou nic nehovorim lebo stale nic.. 😠
karin večera a pojdem ju ulozit spinkat 😲

natasa8
6. máj 2009

ahojte 🙂
tak ja som malu uz 2-hy krat uspala - v poslednom case sa stale do pol hodiny po zaspani zobudi a potom ju musim druhy krat uspavat. ☹

co sa tyka tych prikrmov - tak napriklad ja som sa o tom radila s nasou doktorkou a ona ma v niektorych veciach uplne iny nazor ako pisu mudre knihy 😕

Kazala mi davat (mliecnu) kasu hned ako mala papala viac ako 50g zeleninoveho prikrmu. Ja som napriek tomu chcela dat ako druhy prikrm ovocie, ale kedze sa mala vyhadzala, musela som s ovocim min. na 2 tyzdne prestat a som zacala som davat kasu (nemliecnu) a s ovocim som pravidelne zacala len minuly tyzden.

Inak je podla mna je jedno ci davam ovocie na desiatu alebo olovrant. Ja davam na olovrant z praktickeho hladiska - poobede chodievame von a ovocie mozem dat malej aj von. Jogurt by som v lete vonkou radsej nedavala 😕

A s tym jogurtom tiez este pockam - pravdepodobne skor zaradim ranajky. 😉

jurocko
6. máj 2009

ahoj natasa
moja karinka do 10 mes.nic nedala do pusy len prsnik..netrapte sa ked nechcu..všetko ma svoj čas aj to pride a budu z nich papkosi.....potom karinka dostala chut a všetko jedla..a teraz všetko je nic neodmieta...aj ovocie zeleninu..ziaden problem
je pravda tobiasko je iny,jemu chuti všetko
mi papame obed..kasu a ovocie a stale kojim...joturty sa neponahlam planujem az od 10 mes.takze mame cas..aj doktorka mi povedala ze staci od 10 mes.a chlieb tiez az potom...kazda mamicka si robi podla svojho a kazdy ma svoju pravdu