Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
26. sep 2009

viete co zeny, idem ja zehlit, aspon daco, lebo tu zapadne tou kopou. ☹

rony253
26. sep 2009

hej dolu pod domom, my byvame akokeby na prvom poschodi, a dole je stary gasthaus a vedla Bar. Takze vsetko mame v dome. ja sa teda lucim, lebo idem zehlit. Prajem vam dobru nocku. papa

perlab
26. sep 2009

ahojte babulky,
ja som tu posledné týždne za špióna 😀 , čítam, čítam a zapájať sa do debaty sa mi neoplatí, keď že tu už nikto nie je 😅

posledné dva dni sme neboli ani poriadne doma, naši mali oberačku hrozna /otec je vínar a nevie sa rozlúčiť s vinohradom, aspoň sa tam rodinne stretneme 🙂 / a tak sme boli tam. Romanke sa mooooc páčilo, taká bola špinavá od hlavy až po päty.
najviac si však rozumie s našim psom, lebradorkou, tie debaty čo hádžu, no ideme odpadnúť. linda stále chodí za ňou a olizuje ju, romi ju búcha po ňufáku a okrikuje .... no hotové divadlo. potom sa linda vyvalí na slnko a slní sa, romi, samozrejme, ľahne k nej a ťahá ju za fúzy .. no keby to robí inému psovi, tak už nemá prsty 😅

dnes žiadny oslávenec? no, pomaly nám september končí, mali by sme urobiť stretko našich ročných detičiek ... aspoň v BA baby, niekedy cez víkend, prišli by sme 😉

tak pá a dobrú nocku 🙂

perlab
26. sep 2009

tak som si vás aj trošku prečítala

to s tým spaním v detskej izbičke u nás tak skoro nehrozí .. detskú máme na opačnom konci domu .. máme to tak rozdelené, že v strede je veľká hala obývačka, vľavo je rodičovská časť a vpravo detská, takže to je trochen od ruky .. ja by som sa nevyspala, len by som pendlovala celú noc ju kontrolovať a prikrývať 😀 😀
ale keď máte detskú hneď vedľa alebo oproti spálni, tak prečo nie 😉
príspevok o rodičovskom príspevku som radšej ani nečítala 😒

jurocko
26. sep 2009

tak ahojteeeeeeeeee
my sme prave dojedli s drahhym hrianky na večeru dnes velmi neskoro lebo to tak prislo

rozhodla som sa a pustila som sa dnes do skriny v spalni zacala som davat zimne a jesene veci dole..ale nevedela som ze tobiasko bude taky zly...stale pištal,chcel byt na rukach ani s tatikom sa nechcel salit iba mamička ☹ tak som ho musela zobrat von na trojkolku a vozila som ho...tak sme prisli domou trochu som este doupratovala v skrini,dala mu kasu a prsnik bez toho nezaspime aj keby bol prejedeny 😉 🙂 aj tak som všetko nestihla a to som este zmyla podlahu ked deti som ulozila spat..tak dnes mam dost

čo sa tyka detskej izby kedy dat dieta spat...ja som dala Karinku od dvoch rokou a uplne bola uvedomela a chapala pekne ze uz ide spat sama so svojimi babikami....dodnes spi s dvoma a strieda ich kedze ma vela hracky 😀
takze moj nazor claudi ako som vas citala tak zatial prva ze to je este teraz skoro...ved preco tak skoro davat dietatko spat same ved predsa si ho treba vychutnat...same v izbe sa este naspi dlho a uzije si to až až....a potom si hovorime ze ako nam to všetko rychlo zbehlo...ja nie ja si este rok pekne vychutnam Tobiho u nas spalni..ale to je moj nazor

a o rodicovs.sa tiez nevyjadrujem..nechame sa prekvapit

claudinka
27. sep 2009

najhorsie je, ze maly nespava v postielke.. takze ho asi budem musiet naucit spat v nej a potom presunut do detskej.. aby nemal vela sokov naraz 😒
vsak ja tiez nie som proti, aby spaval s nami, ale mam kamosky, co maju rocne deti a spia uz sami v izbe a spia vtedy cela rodina ovela lepsie a dlhsie, preto sa pytam 😉

buksy
27. sep 2009

ahojte..
claudi presne ako pises ... od kedy spi mala sama tak spime vsetci ovela lepsie...

claudinka
27. sep 2009

to som pocula od viacerych, juj, uz sa na to tesim 😀 ale najprv ho teda budem musiet naucit spavat a zaspavat sameho 😒

evitkamalicka
27. sep 2009

ahoj kocky,
veru to ze maly spinka sam je na nezaplatenie

kamilka12
27. sep 2009

Ahojte,

prišla som sem trošku pozrieť, malý mi ešte spinká, obed navarený, tak mám chvílu čas. U nás teraz vyzerajú dni asi tak, že ráno medzi 7.00 - 8.00 vstávame, od 9.00 do 10.30 sme vonku o 12tej sa ide spať, to spí vačšinou do 14tej a potom znova poobede von na 2 alebo 3 hodky. Takže sme dosť často vonku, ale radšej ideme von, ako byt doma, nejak ho nebavia hračky a doma je len mrzutý 😒

No a ja neviem či je to tým, že starnem alebo čo 😀 😀 , ale mne sa strašne začala páčit jeseň, normálne sa teším na vše svätých, znie to trochu morbídne, ale fakt sa na to obdobie teším, všade ticho, klud, a tie sviečky v tme..no krása. Vždy som milovala jar a leto a teraz je to jeseň 😀

No a čo máme také nové..Martinko už bez problémov zaspí v postielke cez deň bez toho, aby sa mi tam vstaval...naozaj to trvalo iba pár dní, ako mi to tu aj niekto písal, potom pochopil, že je čas spať a do 2 min. mi pekne zaspinká. Snažím sa už variť tak, aby jedol s nami, takže varím také detsko-dospelácke jedlá.. 😀

Dnes je vonku nádherne, tak keď sa zobudí, ideme asi do parku mrknúť zvieratká. Peknú nedelu všetkým 😉

terezicka
27. sep 2009

Ahojte tak my máme za sebou oslavu Luckiných narodenín 😵 Síce 1 rôčik bude mať v utorok, ale sme oslavovali včera lebo nám to všetkým vtedy najlepšie vyhovovalo. A prialo nám krásne slnečné počasie takže sme v pohode mohli byť vonku, moja sestra bola doma a nie v nemocnici takže aj to bolo super. Tortička bola krásna - motýľ, Lucka dostala darčeky - knižky, oblečenie, hračky, sponky, drevený domček pre bábiky a ocinko jej vyrobil drevenú stoličku 😵 Bola celý deň úplne super, pekne si pospala, všetci ju chválili že aká je krásna v šatočkách ...Proste celý deň nám v pohode super vyšiel, aj misy sme so sestrami stihli načas pochystať 😉 Pridám fotky ale musím ich poupravovať, ale neviem kedy to stihnem...
Dnes nám ocinko odchádza zas na týždeň preč, Lucke sa prerezal riadne už šiesty zúbok, čakám ďalšie dva že sa prerežú každým dňom a stolička je jedna prerezaná, teda časť z nej a druhá sa nám veľmi tlačí...
Tak asi toľko máme nového 😵

martinna78
27. sep 2009

Ahojte 😉

tak aj my uz mame za sebou narodeninovu party 🙂 tiez sme Terka oslavovali vcera na Sofinkine narodky. Maximko mal v stredu rôčik, tiez sme trosku oslavovali, ved nebol to predsa obycajny den ale velka oslava s rodinou bola vcera,kedze bola sobota a bolo to presne na Sofinkine narodky. Tiez nam to dopadlo super, detom som objednala torty a robila som tu jablkovo-piskotovu aby mohol aj maly papat zo svojej prvej torty 😵 aj mu chutila. A pocasie bolo uplne svetove, dedko nam navaril kotlikovy gulas, ocino griloval masko, tak sme boli aj vonku a aj vnutri,kedze vnutri bolo vela vela darcekov,tak sa deti hrali 🙂 Maly bol dobrucky, pekne si pospal aj doobeda a aj poobede, este stale ma 2 spanky. Akurat davam fotky na FB. Sem sa mi to nechce zmansovat 😝
Inac na druhy den po narodkach som dala maleho uz druhy krat ostrihat, taky je podareny 😉

momoyka
27. sep 2009

ahojte, tak aj my mame za sebou hlavnych hosti na narodeninovej party, svokrovcov, mamu, a kmotrovci este sedia, dopadlo to celkom dobre, jedlo chutilo, torty boli krasne... 😉 pridame nejake foto...

goga03
27. sep 2009

ahojte,

takze uz mate skoro vsetci po oslavach 🙂 uz pomaly konci september, takze uz vsetky septembrovcata uz budu mat rok 😉

claudi, my sme na tom ako buksy, oliver spi sam v izbe od 9 mesiacov, lebo ked spaval s nami v izbe, tak sa budil na kazdy zvuk, ked sme si vosli do izby pre pyzamo, ked sme si lahli do postele, ked manzel zakaslal, alebo ja som sa otocila na posteli. proste nespal dobre nikto z nas, my sme sa bali co i len otocit a ked sa nam to aj podarilo, tak ho rano zobudil muzov budik ☹ takze teraz spi v izbe oproti spalni, vecer pred spanim mu otvorime dvere a v pohode ho pocujem, ked zamrnka.

mne by ani nevadilo, keby spaval oliver s nami v posteli, ale on sa proste mrvi a nevie si najst miesto, jemu sa proste spi dobre samemu ☹ mna nepotrebuje k dobremu spanku ☹ sice teraz, ked mal vysoke horucky(prekonal tu siestu chorobu), tak spal som mnou v manzelskej posteli, proste ako bol chory, tak vyzadoval moju pritomnost, v momente ako horucka klesla, tak uz nie. mozno to nase druhe bude ine, som fakt zvedava

jurocko
27. sep 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeeee
tak mi mali super den...boli sme v Kupelou na prechazke Karinka na kolobezke a Tobiasko na trojkolke doma si dobre dve hodinky obidvaja pospinkali
bola aj kamoska s rodinkou a karinkinym spoluziakom prisli z bratislavy tak sme si urobili vyletik deti sa vysantililla teraz spinkaju

tobiasko nato ako krasne mi jedol teraz všetko drzi v puse alebo vypluva a ja som z toho nestastna

jurocko
27. sep 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ mozno to bude ze mu idu zubky ved uvidime ako to dlho pojde 😕

rony253
27. sep 2009

ahojte, idem Vas pozdravit, dnes mi Sara dala zabrat, vkuse sme chodili za jednu ruku, vyberal mi vsetky skrine aj v kuchyni misky a hrnce, no poviem Vam, mali sme co robit, ale navarila som obed ked spinkala, takze v pohodicke, poobede vobec nespala, lebo tu boli znova ludia znamy, tak sa tu kavickovalo. ta bola znova cela bez seba, ze su tu ludia.
inak sest zubov mame uz davno von, a teraz ma hore vsetky dasienka opuchnute, tak ja neviem ci jej idu tie zuby naraz alebo co.
Inak neviem ci aj Vase deti ale nasa Sara, sa vie tak vynervovat, ked nieco nesmie a ona to silou mocou chce, cela sa mi prekloni ked ju mam na rukach a vrieska jak najata. Vidno, ze uz ma svoju tvrdu palicu.
Dnes pred spanim ani mlieko nepila, este bola asi syta, lebo do siestej do seba stale volaco mastila. teda ja som jej dala, lebo stale ukazovala papat.

rony253
27. sep 2009

jooooooooj zabudla som, nemalte nejaku stranku co varit pre malu, ja uz fakt nemam fantaziu, sa mi zda, ze stale varim dookola to iste. dakujem

perlab
27. sep 2009

ahojte, prajem pekný večer 😉
som si vás prečítala a znova som sa utvrdila v tom, že proste tie naše detičky sú úplne rovnaké, majú podobné maniere, takže sa mi ani nechce písať, čo robí moja romi 😀
a preto mám tohto koníka tak rada, že vždy si tu potvrdím, že moje dieťa je úplne normálne, aj ke´d sa mi niekedy zdá, že to, čo vystrája je nenormálne 😀
takže ... sme všetky na tej istej lodi 😉

perlab
27. sep 2009

kami, aj my sme dnes chceli ísť do parku, keďže bolo tak krásne ... ale roman sa necítil od rána dobre, takže sme nakoniec nešli, škoda, mohli sme sa vidieť
inak my máme stále dva spánky, takže sa mi veľmi zle niečo organizuje, keďže princezná je zvyknutá spať v postieľke ... v kočíku by mi nezaspala

perlab
27. sep 2009

ozaj, ako vám spia cez deň detičky?
my od cca 10,30 do 12,30 a potom od cca 16,00 do 17,??, max však do 17,30 a večer ide 21,30 a ráno vstávame 7,30 niekedy aj 8,30
chápete 😅

luciankasebastianko
27. sep 2009

ahojte ja len kuk čo je nove 🙂 maly ma neaké sople neviem či to tá zmena klimatu 😅 ,alebo zubky 😖

rony253
27. sep 2009

Ahoj perlab, takze to co robi moja Sara je potom normalne, niekedy ked ju idem dat spat, vrieska jak nepricetna, lebo chce ist dolu z postele a vymysla hovadiny, ked jej nedovolim to je vreskot no hruza. vyhadzala mi celu dkrinu v detskej a ked som to poukladala spät a mala v ruke nieco co nemala mat a vzala som jej to tak ste to mali vidiet, cirkus Humberto.
inak perlab, co varite detom ja uz fakt neviem, dnes mala kuraciu polievocku s palacinkou to je taka nakrajana palacinka na rezance piekol mi ju svagor, je to tu v rakusku zvykom vsade, a mala tam trosku zeleninku, potom tie stehna co som varila v polievke som supla do truby a dookola som dala spenat a varila som zemíacky a na ne dala maslo. tak toto vsetko papala, chutilo jej velmi to este vecer o siestej mi ukazla na hrniec, tak som jej dala zopar zemiackov a papala aj mäsko takze asi mala dost ked isla spat ani kojit sa nechcela a ani UM nechcela.
ked varim a dam tam jogurt alebo kyslu smotanu tak to nechce ani vidiet, minule som jej urobila zeleninku s kuracim mäskom cestovinu a potom som to trosku popucila a dala na panvicu s trosku slahackovej smotany. To uz vlastne mozu papat. ja fakt neviem. Inak jogurt chce kazdy den alebo k ranajkam alebo poobede, uz mi ukazuje na activiu. je tu obycajnu nesladenu a ta jej moc chuti. mozu vlastne jogurt kazdy den.
Perlab porad 😉

rony253
27. sep 2009

luci aj my sme presne ked sme prisli domov ale nie po dovolenke ale celkovo zo slovenska, sa nam spusitili sople, trvalo to týžden a pol.

rony253
27. sep 2009

Perlab, my spime ako vyjde, a kedy vstaneme rano, niekedy idem okolo desiatej niekdy okolo jedenastej proste stale inak a to spi asi hodinku alebo hodinku apol, a poobede mi tiez zvykla spat hodinku no dnes a ani vcera nic nespala, lebo uz o piatej zivala, ale som ju nedala spat, lebo by sme tu potom asi do desaitej vecera vyvadzali, tak neviem co je spravne ci ju dat o tej piatej spat alebo nie.
Napriklad dnes sa zobudila o pol jednej a isla spat az o osmej to sme sa ale pred siedmou kupali.

perlab
27. sep 2009

tu som

perlab
27. sep 2009

rony, to s tým varením ... ja si tiež niekedy myslím, že jej dávam stále dokola to isté .... tak mám stále kúpené rôzne hippky a spestrím jej to s tým ... možno som moc neporadila, ale ja to robím tak 😉
a romi papá jogurt každý deň tiež a tiež activiu, väčšinou jeden za deň, no niekedy keď jeme my, tak si dá s nami z nášho 😵

perlab
27. sep 2009

romi začala s tým cirkusom presne okolo jej narodenín, teraz je to už trochu lepšie ... alebo som si na to zvykla? všetko je to o tom, že oni sú už moc uvedomelé a skúšajú, čo môžu
tak napríklad pri mužovi robí väčší cirkus ako pri mne, lebo vie, že on je na ňu mäkší ako ja a skorej povolí 🙂

luciankasebastianko
27. sep 2009

baby aj maly papá activiu každy den aj nám najviac chutí višnová a terz po roku dávam aj jahodu
rony inak malému ešte varím tie kuracie a morčacia sprostosti(prsia na všetky sposoby) ,ale už začína papať aj naše nemastné jedlá a kedže sa snažím jesť zdravo tak to nieje problém a najviac mu chutí rybka grilovaná 😅 už by mohli aj bravčové ,ale ja som ešte nedávala asi budem museť začať mám domáce ale neako sa k tomu neviem dokopať 😠

rony253
27. sep 2009

ani ja som bravcovinu este nedavala a je tazka pre organizmus ani jej ju este tak skoro nebudem davat. Vraj ked zjeme jeden bravcovy napriklad rezen tak sa z nasho tela este mesiac vyplavuje. Ani my nejem bravcovinu vazne raz za cas.
inak ste mi poradili, co mam varit. 😀
grilovanu rybku uz papala na slov a ta jej tiez chuti. a uz mozu aj bielko?