Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

ka3n
26. feb 2010

baby a ktore by ste kupovali tie platenky, tak aku velkost???

ka3n
26. feb 2010

maly ma teraz tak 13,5 az 14cm nozicku, tak premyslam nad 15cm a to pise, ze velkost 23..co myslite?

ollako
26. feb 2010

ahojte, my prerabame kupelku u nasich, tak tu mame pekny binec, prachu no hroza, prerabaju vodu, takze voda netecie ,odobrali sme si na kavu, caj a do zachodu, ale na riady ma veru nenapadlo, tak od obeda tu mam peknu hromadu 🙄
maleho sme dali k svokrovcom, lebo chudatko v tomto prachu nechcem aby bol, vecer to tu vzdy vyumyvam, vyvetram a spime..
bavili ste sa o tom co vase dieta povie, moj Petko je na tom dost dobre,som na neho pysna 😉 zopakuje uplne vsetko co mu poviem, aj ked teda niekedy to teda riadne skomoli, pouziva uz tolko slov, ze si ich ani vsetky nepamatam, takze ich nebudem vypisovat, ale vie si vypytat vsetko co chce...pouziva aj slovesa, ako hapam, papam, bezkat, utekam, lietat, pit,kukat, urobit, kakat cikat,ale nepyta sa vie mi povedat, ked to urobi do plienky, ale nie predtym 😝 ..a pouziva aj take, ked nieco nevie ,povie ze "ako to?" vie povedat aj dolu , to pouziva aj ked chce ist hore 😀 ...vie pomanovat zvieratka, teda niektore .pamata si mena ludi s ktorymi je denne v styku, co sa tyka rozpravania vie toho fakt vela, ale nevie sam papat, nevie si nabrat a ked sa mu to nahodou podari, tak to strati, kym to da do ust 😀 , tak ho musim len krmit 😒

silwietta
26. feb 2010

u nas je to s jedenim tak striedavo.... niekedy cely den za mnou pobehuje a stale nieco tlaci a inokedy len tak par lyziciek toho potom dva hryzy tu...

predvcerom som robila palacinky, tak zjedol pol misticky polievky a potom este dve palacinky na obed...

ollako
26. feb 2010

silwi, moj ma rad sladke jedla, ale kym nezje aspon troska polievky, sladke mu nedavam,ma ho fakt rad, nedokazem mu to uplne upriet, ale snazim sa obmedzovat a celkovo papa menej , masa len tak , po troske, rad ma ovocie
ked ho porovnam s bratrancovim 14 mes.chlapcom, ten je bezodny, ale aj vazi takmer 13 kg 😲

silwietta
26. feb 2010

olla, ja sa tiez snazim co najviac polievocky aby zjdedol... ale niekedy paradoxne zje polievku az ked je najedeny 😝

ovocko ma rad, ale musim to striedat lebo sa mu to rychlo preje... aj zeleninku rad papka, ale nesmie narazit na ziadnu supku lebo potom vsetko vypluva

a masko - to vobec nepotrebuje k zivotu 😠

silwietta
26. feb 2010

inak maly momentalne fici na tomto:

https://www.youtube.com/watch?v=aDO3u7RFhUs
bubinko83
26. feb 2010

k tomu rozpravaniu ešte.Naš Filipko ma slovnik ako Silviin Miško.Tak asi to bude v poriadku. 🙂 Silvi nestretnee sa ? Možno by si detičky aj pokecali ked maju podobny slovnik? 😀 😀 😀

a k papaniu,my mame dni ked papame stale a všetko a potom mame dni ked nepapame nič iba mlieko.A masko maly lubi hovedzie a sem-tam kuracie,ale to len pečene.A polievky miluje.

silwietta
26. feb 2010

bubi, jasne, len kde? 😀

bubinko83
26. feb 2010

ved nech sa chalani dohodnu a my sa prisposobime 😀

winona24
autor
26. feb 2010

ahojte...tak ja som Vás prebehla ...ste sa trochen rozpísali....

no čo sa týka toho rozprávania...tak ako asi väčšina z Vašich detičiek....Natálka je šikula...snaží sa opakovať slová...ale niekedy poriadne zkomolí....vety nespájame...slovesá pár...ako papa (papať),kaka(kakať),haja ....mno a klasika...mama,tato...haťa (Saša-segra)Nana (nika - teta),baba je babka....dodo je dedo....koka je koza....ano a nie....atď.....a kopec zkomoleníííííííín 😀 😀 😀

papať ešte dokonale sami nevieme,ale zatiaľ som ju ani veľmi nenechala samú jesť...len ak jogurt..ale začneme už aj polievku sa učiť papať.....

winona24
autor
26. feb 2010

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=261

toto je dobrý článok...CLAUDI....skoré uzdravenie 😉 😉

rony253
26. feb 2010

Ahojte, boli sme von, ale tu skoro cely den v KE prsalo. teraz mi sara hovori: poď 😀 taka rozkosna hovori aj toto aj tam

rony253
26. feb 2010

win aj sara opakuje slova u sesterky je havo Deny ta pekne povie deny a mala je radka a povie Dadka, a mali palino je nie pali ale paji, a ked sa jej opytas ako sa vola povie Saja alebo jaja

annie13
26. feb 2010

goga ved mi ta pani napisala ze univerzalny ale na nas kocik nepasuje, vpredu je to vysoko takze tam nie a vzadu je na strede brzda, to by ani tak nevadilo ta by bol do strany ale skrutka je na strede cize ked to zalozim na ruru skrutka by musela ist cez ruru kocika takze by to MM musel navrtat a aj tak by to asi potom odspodu neslo nasrobovat na to kedze je to na doraz
mame takyto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7869949&tab=6
predala mi ho tu jedna pani z MK ze univerzalny za 25 eur pekne som vyhodila prachy
tato pani aj pise ze to pasuje len na stare typy kocarov

miriam lebo doteraz sme skusali topanocky, ale uz som objednala tieto a 24ky lebo teraz ma nozku 14 aj daco
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7837262
tie tmave uz neboli

luciankasebastianko
26. feb 2010

ahojte toška som čítala a Sebastiánko zopakuje takmer všetko sem tam aj to čoby nemusel 😅 a teraz začal pekne pájať slová sám si spomenie že "tata šije príde " "ja sám" chod preč " a najnovšie sú komentáre z hokeja -gooool ,spadol , chodte preč ! (ako od našej bránky ) a to ako zistil ktorá je naša bránka je stále záhada 😀 sme sa s mužom skvele zabávali a ozaj miluje rosničky s počasia pači ,pači teta a vyoblizuje celú obrazovku len škoda že ked vytiahnem kameru chce pozerať z opačnej strany záznami 😒

annie13
27. feb 2010

bre ranko a pekny vikend 😉

ka3n
27. feb 2010

ahojte..pekny a zatial slnecny víkend prajem..Annie aj ja som dnes objednala malemu tie platenky tmavomodre s rybickou napredu, velkost 23, pise ze 15cm tak to nam staci na leto..teraz mame tak 13,5-14cm nozicku..a som zvedava na ne..

Akurat cakam kamosku, ktora je aj kadernicka som si kupila farbu zazvor - tak ma nafarbi..potom pojdeme trosku von a navecer pride sestra.

terezicka
27. feb 2010

Ahojte, u nás už dva dni prší, tak je to na figu...
Dneska som si myslela že ma Lucka pripraví asi o všetky nervy, taká bola ujačaná vonku, aj ľudia sa ma vypytovali že čo sa deje. A mladá dáma sa od nervov hodila o zem a keď som ju zdvihla tak začala ešte viac jačať. Potom chcela ísť do blata tak som ju otočila iným smerom - zasa vresk. Potom chytila za ruku strýka a tiež chcela ísť do blata, lenže on ju otočil nech tam nejde tak zas vresk ako pavián...Tak aj dostala po zadku, aj keď figu borovú cítila keďže bola oblčená. Dnuka do mňa kopala lebo som ju išla prezliecť a ona mala asi niečo proti...
Včera bola s mojimi súrodencami až do 16-tej,ale vraveli že bola dobrá akurát že ani knižky čítať nechcela, len chytala každého za ruku a musel chodiť s ňou kam ona chcela 😀

timotej
27. feb 2010

Terezička presne toto zažívam občas aj ja že vreščí ked ho nenechám ísť tam kam on chce tak najradšej chodíme na kočíku

terezicka
27. feb 2010

Timotej lenže Lucka už ani v kočíku byť nechce, ju vozenie na dlhšie nebaví... Pešo ide relatívne v pohode ale musí byť samozrejme sucho, v snehu to bolo najlepšie, vtedy veľmi rada chodila pešo...
Dočítala som vás, no fusak sme my mali jedine keď bola Lucka v sánkach, inak bola prikrytá dekou alebo chodila pešo.
Tie plátenky veľmi zvažujem aj ja, veľmi sú krásne, asi veľkosť 22 by som jej objednala len ešte jej premerám nôžku. A včera som vyplatila dve prechodné bundičky tak sa teším, nech sa oteplí a môžme nosiť...
Čo sa týka rozprávania, tak Lucka také klasické ako ostatné decká - mama, tato, kaka ( starká ), dedo, všetkých mojich súrodencov vie po mene, aj bratranca volá sa Patrik a Lucka ho volá Papo 😀 A naučila sa povedať gako ( granko ) tak keď niečo hrejeme v mikrovlnke vždy je to gako 😀 Ale ešte napr. nespája dve slová dokopy ale dorozumieme sa myslím...

luciankasebastianko
28. feb 2010

ahojte pekné ráno 😀 😎 Slovenskoooooooooooooo 😲 maly už bol hore ale som ho uspala 😝

zuzana1710
28. feb 2010

ahojte..tie platenky su zlate..ja som malej take kupila v deichmane maju ich za 4 euri...a bola akcia..kup 2 a tretie gratis..takze trojo plateniek za 8 euri ;o))este ich maju,ale uz neplati ta akcia..ale za 4 euri su stale 😉

annie13
28. feb 2010

Zuzana to vazne 4 eura a ja som objednala tieto za 8,50 no pekne

bratovi sa dnes rano 08,05 hod narodila dcerka Marianka 3900 g a 55 cm, 2 krát mala omotanú šnúru kolo krku ale sú v poriadku obidve
takže som teta 😉 a Branko má prvú sesternicu

timotej
28. feb 2010

annie gratulujeme bratovi

ka3n
28. feb 2010

ahojte..annie, ja som ich objednala tiez, lebo tie v deichmanne som pozerala to by som malemu teda aspon ja nedala na nohu, preto nemaju ziadnu klenbu a su uplne rovne, ploche.

Zuzana, tie tvoje od deichmannu maju maju aj ortopedicku vlozku s klenbou?? lebo ja som tam pozerala platenky a taketo male vsekty mali ploche, rovne..ako pisem vyssie..

annie13
28. feb 2010

timotej dakujem 😉
ka3n tak fajn, aj tak tieto sa mi pacia v daichmanne sa mi nepacili
my sme zase boli po nakupoch kupili sme krasnu zrkadlovu skrinku s osvetlenim do kupelni, lustre do detskej, kupelky, WCka, chodby, vypinace a zasuvky do celeho bytu
a boli sme v Kaskadach na obed joj super korbaciky to mam k narodeninam a babatku velmi pekne tam bolo

claudinka
28. feb 2010

fuuuuha ze pat prispevkov za dnesny cely den 😠 to kvoli hokeju? 😀

bubinko83
28. feb 2010

baby a kde je vejinka? 😕

ka3n
28. feb 2010

ahojte..timotej dakujeme za super vecer na pizze..decka boli dobre rozjasene, maly sa teraz este dolu hra, ked pride ideme kupat..fúúúú som taka prežratá 🙂)

annie, ktoze to ma narodeninky 🙂) ???

Ja som vceraj gratulovala vejinke cez fb a vravela, ze stale grca, chudatenko moje, tak asi nestiha ani na pc..-mk.