Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

anickaajanko
13. máj 2009

aj my gratulujeme

akurat vcera na plavani bol po 3 tyzdnoch jeden chlapcek teraz mal rok
tak ze mali uraz preto nechodili

tak ona vesala pradlo na balkone a maly sa rozbehol v choditku za nou a spadol cez dvere von na balkon
tak si vybil 2 predne zubky odtrhol cele jasienko nad tymi zubkami
nostek tvaricka obita

ze ked bude mat 7 rokov tak mu to zoperuju chudiatko az ma tak striaslo ked nam to rozpravala

eweny
13. máj 2009

Anicka,kamoska chodila na plavanie az do teraz,kym neporodila druhu dcerku..jej Sara ma 2 roky,velmi si to cele pochvalovala..ja nemam taku moznost 😢

katavinka,gratulujeme 🙂

vejinka
13. máj 2009

anicka..ved si u zubarky neda ani do ust pozriet bude tam revat jak pavian...mam ho uz teraz v takom skrom veku pripravovat na bezcitnost zubarky? nestaci ze ja sa jej bojim ako certa? ☹

eweny
13. máj 2009

Vejinka,tak to ma mrzi,ze taketo zubky mate..nie je to trapne..

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejinka
13. máj 2009

tak ma to trapi..do slaka.. ☹ no doktorka povedala ze sa to stava casto...a ze mam pockat ky nevijdu uplne..a ze urcite nemam chodit zubarke ona z tym nic neurobi...ved ma este len konce vonku nie cely zub teda zuby ☹

vejinka
13. máj 2009

z troch zubov vonku ma dva s tym zltym 😢 biedna bilancia

jurocko
13. máj 2009

vejimoja netrap sa vy to mate este dobre,ale viem čo kamosky moje mali tak ich deti mali na zubkach cierne a to je horsie podla mna lebo to vyzera ako zhnite...netrap sa ved tie zubky vypadnu....aleja ta chapem kazda jedna z nas by sa trapila 😔

kamilka12
13. máj 2009

Ahojte,

oslávencom gratulujem 😵

veji -netráp sa, keby si videla aké mliečne zuby sme mal my so sestrou..no hruuuza..a tiež s tým naši nič nespravil..proste genetika 😒 Podstatnejšie bude, aké bude mat tie trvalé, ktoré bude mať celý život. Tiež by som nešla k zubárovi...čo on mu s tým spraví? Vybieli? To sa na určite malým deťom nerobí...proste nespravíš s tým nič.. 😒 a poznám kopu detičiek čo majú zúbky všelijaké..žlté, dokonca čierne ..ktovie, možno aj Martin bude také mať, keď aj ja som také mala. On ich má ešte veľmi malé, nevidím tam farbu..

jurocko
13. máj 2009

dakujem za gratulacie

vejinka
13. máj 2009

jurocko ach ..ja viem ze by som si to nemala brat amala by som byt rada ze maly je zdravy a ze mu nic nieje...ale stve ma to cele tehotenstvo som poctivo pila mlieko aby malemu nic nechybalo...a taketo daco vrrr som na seba nahnevana 🙄

dadadulka
13. máj 2009

ahojte 😎

jurocko pekné fotečky, detičky sú zlaté 😉

blahoželáme všetkým oslávencom k veľkej 8 a tiež všetkým novým zubáčikom 🙂 🙂 🙂

my máme zatiaľ dva dolné, vyšli mu naraz, moje malé, už viem prečo bol ako sto čertov...
ale začínajú mu už pomaly vytŕčať a je to také podarené, keď ich vycerí, také malé minizúbky 😵 😵 😀

a čo sa týka nočníka, tak sa tiež nebudeme ponáhľať, začneme okolo 10. mes., pekne pomaličky...

katavinka
13. máj 2009

Aj my ďakujeme 🙂 Ale to letí...

Ziza, úplne s Tebou súhlasím. Nič neutečie. Ja malého k ničomu nenútim. Verím, že na všetko príde sám, všetko má svoj čas.

vejinka
13. máj 2009

kamil fakt? no teraz si ma dost upokojila 😔

evitkamalicka
13. máj 2009

Dobre ranko, teraz som vstala, rano som si este s malym lahla a normalne som zaspala, on este spi 😅

aj my gratulujeme vsetkym vymesacnikom 🙂

dadadulka
13. máj 2009

ziza presne tak ako píšeš... 😉 načo sa ponáhľať... niekedy mám pocit, že by sme chceli
mať rýchlo veľké deti... a pritom ten čas tak letí, o chvíľu budeme oslavovať prvý rôčik,
prvú cestu do školy a len potom si vzdychneme, že kde je to naše malé bábätko... 🙂

kamilka12
13. máj 2009

Baby...ale to, že malého posadím na nočník predsa neznamená, že ho "do niečoho nútim" nie? 😉 Martini tam sedí rád a ak tam niečo aj urobí, veľmi sa z toho teší...Viem, že detičky cikanie a kakanie ešte nevedia v tomto veku ovládať..ale to predsa nie je náhoda, že sa mi tam každý deň vykaká,nie? A od kedy kaká do nočníka, nemáme problém so zápchou a je mu tá poloha prirodzenejšia akoby tlačil poležiačky, alebo do plienky keď sedí na stoličke napríklad.. Nám chodenie na nočník veľmi pomohlo ku kakaniu 😉 Ale samozrejme, ak tam dieťa nechce byt, alebo sedieť ešte nevie, nedávala by som ho tam...

dadadulka
13. máj 2009

vejinka presne, netráp sa... dôležité je, že ho nebolia 😉
veľa detičiek má všelijaké mliečne zúbky a potom trvalé super...

natasa8
13. máj 2009

ahojte 🙂

aj ja gratulujem vetkym oslavencom 😵 😵

Ze zubky rastu uz pokazene? Preboha, tak to som este nepocula ☹ ☹ No my s muzom nemame zrovna vystavny chrup, tak som zvedva co malej vylezie - ale lubit ju budeme tak ci tak 😉

Inak my zub ziadny - aj ked noci otrasne 😕 😕 Kazde rano chytim kovovu lyzicku a bucham s nou malej po dasnach, ci daco nezastrngoce - zatial nic nestrngoce, ale mala ma z toho radost 😉

Nocnik - nad niecim takym som este ani neuvazovala, som sa az cudovala ked som sa docitala ze vy uz nocnikujete 😕 No ja po roku mozno zacnem uvazovat, ale kedy ju tam aj posadim neviem 😅 - tiez som sa o nocnikovani dozvedela to co pisala ziza.
Ale stretla som jedno diet, ktore malo 1,5 roka a pytalo sa na zachod ze mu treba cikat 😕 Aj ked boli sme na navsteve asi 1h a ona sa zatial vypytala asi 10 krat 😀 Tak neviem ci realne cikala alebo ju to len bavilo....

natasa8
13. máj 2009

no ste sa ma vsetky zlakli ked som prisla ? ☹

tu musim kavickovat sama ☹ fnuk

vejinka
13. máj 2009

ale nieee ja som tu..len mazem fotky v albume

natasa8
13. máj 2009

veji.. ty si moja zachrana 😉

idem hodit video na FB ako sa mala plazi....

dadadulka
13. máj 2009

natasa aj ja kávičkujem, tak na zdravíčko 😉

baby toto sa mi páči, že nočníčkové desatoro... 🙂 😉

http://zena.centrum.sk/uspesna-cesta-od-plienok...

evitkamalicka
13. máj 2009

dobry napad s tou kavickou, idem si urobit...dajako ma boli hlava asi z toho pocasia

natasa8
13. máj 2009

dadadulka - super clanok... aspon som sa utrvdila v mojom nazore, ze na nocnik mame este plno casu 😉

evitkamalicka
13. máj 2009

baby aj v mojej knihe sa pise, ze tak okolo 15-18 mesiacov a u chlapcov aj neskor

vejinka
13. máj 2009

no moj chlapec neviem kedy sa odhodla na nocnik...sice tam uz sedel aj sa vycikal ale jemu je to studene..to je nieco podobne ako je mne stdeny bided 😀

ollako
13. máj 2009

baby co sa tyka toho nocnikovania, ja ho tam nedavam kvoli tomu aby sa hadam teraz naucil pytat, ale ked vidim,ze tlaci, tak ho tam posadim, lebo viem, ze vtedy sa vykaka bez slz, tak ako pise kamilka, lepsie sa mu kaka, ked mava zapecene hovienko 😅 ...dva dni dozadu bol u svokry a stale kakal do plienky s nenormalnym placom, svokra bola z toho v soku, dala plienku dolu , a hned sa mu lepsie kakalo, ale v prvom momente si myslela, ze sa mu konecnik natrhol,ked sa mu tam pozrela...takze preto u nas nocnik, kaka bez placu a to je pre mna podstatne, ze ho to az tak neboli 😉 je to pre neho ocividne dobra poloha...

ollako
13. máj 2009

este doplnim, ze uz vobec ho tam nedavam kvoli cikaniu, ja neviem, ze on este na to malicky, aby vedel, ze "hej mami idem cikat" 😀 len prosto v sedavej polohe sa mu lepsie kaka, ked ma priestor kam to hovienko padne a netlaci sa mu spat do ritky 😖

natasa8
13. máj 2009

olli a skusala si maleho podrzat nad nocnikom v takej schulenej polohe ako vajicko ?
Tak ako sa to robi pri bezplienkovej metode. To vraj pomaha ak maju baba problem s kakom .....