Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

bendy
10. júl 2009

o 2 mesiace mame ist na kontrolu, no nejako to zmakneme skor sa obavam toho sedenia ako to budem riesit..ale uz trenujeme o 9 sme prisli domov a este nesedela poriadne 😉

vejinka
10. júl 2009

boooze bendy to mi je luto..ani my nestvornozkujeme ale dokina povedala ze chrbatik ma rovny a ze moze kludne sediet aj ked sa neposadi sam...ale prebehol mi mraz po chrbte 😔

kamilka12
10. júl 2009

Bendy - určite nebudete dlho cvičit.. 😉

Inak čo sa sedenia týka...mne sa malý tiež sám neposadí z polohy takej, že leží na chrbátiku na tvrdej podložke a že by sa mi tak sám posadil..to teda nie 😕

bendy
10. júl 2009

ja ju zas sediet budem davat, len to trochu obmedzim, napr. ked budeme vnutri a budem pri nej dam ju radsej na brucho ako ked bola mensia....a este mi povedala neurologicka, ze sa mame chodit vela plavat, staci aj vana al. bazen na dvore

bendy
10. júl 2009

chcela som napisat ze mame chodit vela plavat

bendy
10. júl 2009

mojej detskej Dr, sa tiez pacilo ako vie sediet...ale ta neurologicka ked ju vysetrovala robila s nou take tahy a chmaty ze mi az zle bolo 😕

vejinka
10. júl 2009

boze moj...teraz sa zacinam aj ja bat ci je maly v poriadku

vejinka
10. júl 2009

bendy tebe aspom na brusku xce byt..zato mne na brusku reve ako pavian 😔

estella
10. júl 2009

ahojte-..ja dnes po dlhsom case som prisla kuk...dnes uz odchadzame k mamine na 3tyzdne..juuuuj tak sa tesiiiiim...u maminy internet mat nebudem takze ani nebudem moct citat co mate nove...

bendy aj mne je to luto ze ta takto vystresovali ale neboj Emka nie je ani prva ani posledna ktora musi takto cvicit a uvidis ze po par cvikoch bude vsetko ok.....

veji no Stella vobec nestvorkovala ani sa neplazila len sedela presne ako Erik a vidis to je v poriadku a to zacala sedioet velmi skoro uz ako 5mesacna

vejinka
10. júl 2009

estel upokojila si ma...zelam ti len to naj na dovolenke..aj my dieme ale 17. a vratime sa 26.7. sa uz neviem dockat ze zmenim prostredie..ale my notebook bereme aj modem takze raz za cas pridem sem nakuknut co mate nove...ja by som nevydrzala bez pc a ani moj muz 😀

bendy
10. júl 2009

veji...no ja som ta nechcela vystrasit ale neboj ked tvoja dr. povedala ze Erik je ok tak je to urcite v poriadku, mojej doktorke sa praveze Ema zdala trochu pozadu..takze preventivne ma tam poslala

euffra
10. júl 2009

ahojte,
my dnes odchadzame na dovolenku do chorvatska, tesim tesim 🙂 🙂
nina mi este stale vobec nic nepapa, stale len kojim, som z toho zufala, obcas rezignujem, a nepripustam si to, ale vacsinou som z toho nestastna, ze som neschopna ju to naucit. uplne vsetko mi odmieta.
inak je velmi sikovna, beha, stvornozkuje, vie sa posadit, postavit, chodi uz bez drzania dost vela krokov, nocnik zvlada, len to jedenie. ma uz 8 zubov vonku a mam pocit, ze jej asi uz pojdu dalsie, lebo zacala byt dost nervna, stale si sucha tvar a velmi casto sa v noci budi

bendy
10. júl 2009

eufrra..a kde idete do Chorvatska?My chceme ist 22 augusta..juj aby to uz bolo 🙂

euffra
10. júl 2009

no, prvy tyzden pulla, potom sa uvidi, nieco nizsie, zalezi, ako bude na tom nina.

bendy
10. júl 2009

tiez sme rozmyslali tam na sever ale kedze chceme ist az koncom augusta je ro riskantne s pocesim...takze pojdeme niekde okolo Zadaru, uvidime mame par typov.

euffra
10. júl 2009

veji, vsimla som si teraz, ze si pisala, ze ta maly kuse pri kojeni. aj nina to robila, ked jej vysli prve dva zuby asi tyzden, potom som ju to oducila a uz len obcas sa zabudne, ale ja jej to hned pripomeniem a je klud. robila som to tak, ze vzdy ked kusla, samozrejme som vykrikla od bolesti, tak som jej stlacila usta tak, ze povolila stisk a zaroven ju to trosku aj asi zabolelo a som ju hned zacala hresit a zbalila som prsnik a odisla. ona spustila samozrejme hrozitansky plac a potom az po chvilke som jej dala opat papat. trvalo to asi tyzden, kym pochopila, ze sa to nesmie a ze pride o prsnik, ked to spravi a naucila sa. teraz sa este obcas zabudne, ale je to skor vynimka.

euffra
10. júl 2009

mu sme tiez rozmyslali zadar, split, uvidime, nejako to nechavame na rozhodnutie na mieste, nemame nic rezervovane, takze je to jedno, kde sa usidlime. mame znameho chorvata a odporucal, ze s malym dietatom jednoznacne blizko velkeho mesta kvoli zdravotnej starostlivosti.
no a v auguste s tym pocasim to uz nemusi byt dobre, ale ved uvidite, moze byt krasne teplucko aj hore na severe.
my este spekulujeme, ze ak zostanu peniazky,tak by sme este skusli september, ale to uz letecky, este uvidime, ci na to bude 🙂

euffra
10. júl 2009

ok, idem balit, papa
dufam, ze ked prideme, napisem najstastnejsiu vetu na svete: "mala zacala papat" 🙂

zuzana1710
10. júl 2009

bendy,neboj..to sa napravi..aj mna plasili..tiez sme museli cvicit..tu sa vsetky deticky prevalovali a moja mala nic..a po 2 tyzdnoch cvicenia sa zacala prevalovat az moc..zacala krasne stvorkovat a sama sa posadi z lahu..a to tiez som ju ucila za pomoci plysaka(jej oblubeneho)teraz uz sama vylezie na postel.stoji sama a pusta sa chodit..a vyzeralo to,ze sa nebude vediet prevalovat do 8 mesiacov...tak ma plasila moja dr..tak nic neboj..oni len plasia...urcite to neni take vazne....malinka bude sice plakat pri vojtovke,ale prezije to..drzim palce.. 😵

zuzana1710
10. júl 2009

niekto tu pisal,ze ma moc akcne dieta..no ja sa pridavam tiez..podarilo sa jej vyvliect sa z remenov na kociku a postavila sa..aj v jedalenskej stolicke sa vyvliekla a postavila sa..mne az zle zostalo..a prave teraz je v choditku a podarilo sa jej urobit to,ze si obidve nohy strcila do jednej diery...sa cudujem,ze sa neprevratila..pravidelne si zacvikuje prsty do suflikov a potom zacne revat..vcera sa mi zo stoja strepala z postele..otocila koliecko na trube a pokusala sa aj na plynaku..tak ma este niekto podobne dieta???mozno ked nebudem dlho pisat,tak sme bud vybuchli,alebo mala zhodila cely dom 😅 😅 😕 😕

winona24
autor
10. júl 2009

zuz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

winona24
autor
10. júl 2009

tu prší ani von nemôžeme ísť 🙄 🙄 🙄

bendy
10. júl 2009

zuzi...dakujem za povzbudenie, ja to zatial neberiem tragicky, verim ze tym cvicenim sa to zlepsi 🙂 No to mate inak akcne deticky, ja si ani neviem predstavit ze by sa moja mala sama postavit 🙂

zuzana1710
10. júl 2009

win,ja som bola vonku v tom najvacsom dazdi 2 hodiny..mala spala jak sipkova ruzenka a ja mokra jak mys.. 😀 😀 😀

bendy,ani to netreba brat tragicky..horsie je,ked ma dietatko MO..

winona24
autor
10. júl 2009

zuz no čo mi neurobíme pre tie detičky....ja po tom minulom zmoknutí som nemala chuť ísť do dažďa 😝

zuzana1710
10. júl 2009

win,no ved prave..ja by som von z domu ani nepachla..ale mala je spokojna vonku..len ked su tie obrovske teploty,tak to sa mi vonkoncom nechce ist von..radsej mam dazd ako 200 stupnov. 😀 😀 slnko mam rada len vtedy,ked sme mimo nitry 😀 😀 😀 😀 😀

kamilka12
10. júl 2009

zuzi- som sa dobre nasmiala na tej tvojej malej výmyselníčke 😀 😀 😀

Martin nie je až taký akčný...ale ja dávam úplne všade nejaké zábrany...keď je v chodítku, tak pri šuplíky opriem stoličku, pri trúbu dám daľšiu, pri stole musia byť stoličky dookola, lebo on by sa mi tam zmestil a otrepal by si tam hlavičku...takže u nás to vyzerá zaujímavo, ked Martin behá...všade sú stoličky, debničky a krabice 😀

bendy
10. júl 2009

tak malu som uz ulozila, este poplackava v postielke tak cakam kym zabuva. No pozeram ze tu je najako pusto 😕

winona24
autor
10. júl 2009

no ahojte....tu sa nič nepohlo...klasika.... 😀 😀

ja som tiež malú dala do postieľky,ale blaboce si tam,tak som zvedavá kedy zaspí.... 😝

terezicka
10. júl 2009

Ahojte no mne našťastie Lucka zaspala už pri jedení, lebo som sa bála uspávacieho maratónu...Dúfam že vydrží spať pekne aj v noci. A inak túto noc od 1 spala s nami, ráno som sa ja zobudila po 6 a Lucka hore tak vravím Marekovi že jej idem spraviť jesť. A on že nemusím lebo už je najedená 😅 Že som to prespala, že Lucka do mňa aj štuchala a ja som nereagovala 😀 Tak to sa mi ešte fakt asi nestala, vždy som sa zobudila skôr ako Marek, ale dnes nie...
Dnes som zavárala struky, Lucka bola dosť dobrá, ani nechytala hysáky asi len 2 a teraz večer zas, ale to bola len chvíľka lebo som ju išla osprchovať a išla spať...
Zajtra prídu naši, Marek mal narodky cez týždeň tak ideme trochu opiecť mäso vonku a tak si príjemne posedieť. Dúfam že bude krajšie počasie ako dnes 😖 A budúci týždeň od pondelka zas hlásia vyše 30°C tak kúpalisko to istí, vyskúšame to s Luckou 1x že ako reagovať a či sa jej bude páčiť...